יפעת שם טוב הייתה נראית כמו הבחירה הטבעית, זאת שתכניס קצת פלפל במערכת היחסים הפוטנציאלית עם איתי מקובר. אבל כמו שראינו באירוע הסיום של "כמה רחוק" ביפן, לאהבה יש חוקים משלה והם לא תמיד צפויים מראש. רגע לפני שחשף את הבחירה שלו, מקובר עוד נתן ליפעת (ולנו) הרגשה שמדובר בהחלטה פשוטה וברורה למדי, כי הרי מי יכול לנצח דייט קאטרינג בגשם? כמה דקות מאוחר יותר קיבלנו תפנית לא צפויה בעלילה, וראינו איך הלב של יפעת נשבר אל מול המצלמות.

"בהתחלה חשבתי שהוא צוחק ובגלל זה חייכתי", שם טוב משחזרת את הרגע שבו עדיין האמינה שהיא זאת שכבשה את ליבו של מקובר, "חשבתי שהוא עושה לי את עקרון הסנדביץ', שהוא אומר דבר טוב ואחרי החלק הרע יחזור שוב לטוב, אבל אז הבנתי שלא הייתה אהבה". אחרי שהתאוששה מההלם הראשוני, היא מודה שזאת הנקודה שפגעה בה יותר מהכל. עם תחושת הדחייה שם טוב עוד הייתה מסוגלת להתמודד, אבל נשברה כשהבינה שהנאום הרומנטי של מקובר היה רק הקדמה לפרידה. 

"כשמישהו נפרד ממך אין מה להתווכח או לכעוס אם הוא מרגיש שזה לא זה. כן כעסתי על הדרך שבה הוא עשה את זה. רציתי לסמס לו אחרי הפרידה כי הרגשתי כל כך מרומה והרגשתי שיש משהו לא פתור".

וסימסת?
"הרגשתי מרומה ומטופשת, נפגעתי כי פיתחתי אליו רגש ורציתי להמשיך להכיר אותו. אבל כשהגעתי לארץ חשבתי על הכל והבנתי שאין לי מה לכתוב לו. הוא בחר להמשיך את הקשר עם ניצן ולא רציתי להיות זאת שמפריעה. כשצפיתי בתוכנית הבנתי שבאמת יש להם המון צדדים מתאימים". 

הוא אמר שאת "מושלמת מדי", הצלחת להבין מה זה אומר?
"עד היום אני מנסה להבין מה זה אומר 'מושלמת מדי'. אולי זה בגלל שלא היה לי חוסר ביטחון מול הבנות האחרות, גברים לא תמיד אוהבים אישה שמשדרת יותר מדי ביטחון עצמי. הוא היה נבוך בדייטים שלנו ואני לא, כנראה שהוא פירש את זה כאילו אני לא מתרגשת או מפתחת אליו רגש. כשאני מסתכלת על ניצן, היא כן הייתה עם חיוך מבויש בדייטים שלהם ואולי זה מה שהוא חיפש".

יפעת שם טוב
"אני כל פעם לומדת מה אני רוצה בגבר הבא" | צילום: יפעת שם טוב

למרות שלאורך השיחה שם טוב משתדלת לשדר שהפרידה הכואבת כבר מאחוריה, היא לא חוששת להודות שהצפייה באירוע הסיום החזירה אותה לרגע ההוא: "בכיתי עם עצמי מול הטלוויזיה כשצפיתי שוב בפרידה". ובאותה נשימה היא חוזרת להסתכל על הצד החיובי מהמסע ליפן: "איתי הוא גבר שמאוד שונה מהגברים שבאופן טבעי הייתי בוחרת עד היום, ראיתי שיש עוד צד בגברים שאני אוהבת. אני כל פעם לומדת מה אני רוצה בגבר הבא".

ומצאת כבר את הגבר הבא?
"אני עדיין רווקה, מקבלת עכשיו המון פניות והצעות רומנטיות אבל מעדיפה לתת לדברים להירגע קודם. אני מקבלת כמויות של אהבה ופרגונים ורוצה להודות לכולם, זה באמת מחמם לי את הלב. אנשים מספרים לי שהם כיבו את הטלוויזיה מיד אחרי ההחלטה, שאיתי עיצבן אותם והם אהבו אותו רק עד לנקודה שהוא נפרד ממני".

"כמה רחוק": פרק הבחירה בברצלונה ישודר בשלישי ב-21:00 בקשת, ערוץ 12