אחת מנקודות האור בשבועיים האחרונים הייתה ההתגייסות המרשימה מצד החברה האזרחית, כשאלפי מתנדבים מכל רחבי הארץ ממלאים את הוואקום שנוצר ומספקים תמיכה וציוד למפוני ושורדי האסון ולחיילי צה"ל. אמש ב"ארץ נהדרת" הטורטלים חזרו למסך ולקחו את זה, כמו תמיד, צעד אחד יותר מדי.

"אפשר להתחיל את המלחמה. הגענו", הכריזו חי וספיר טורטל (אסי כהן ועלמה זק) כשהגיעו לבקר את החיילים בשטח. במסגרת הפעילות החדשה שלהם, הטורטלים פתחו עמותה חדשה בשם "עם ישראל חי טורטל" כשלדבריהם, "זו עמותה לחיילים שלנו ללא כוונת רווח. אם יוצא רווח בלי כוונה אז יוצא, אבל זאת לא הכוונה".

חי וספיר טורטל (צילום: מתוך "ארץ נהדרת", קשת 12)
ויש גם תמונה למזכרת | צילום: מתוך "ארץ נהדרת", קשת 12

בין הפינוקים שהכינו לחיילים: סיגרי קוהיבה, אמבטיות קרח, חלוקים קרמיים וסעודה בת שש מנות, "פארם טו טייבל", כי אי אפשר יותר עם השניצלים והפלאפל ששוחים בשמן. למנה ראשונה הוגשה קציפת אווז בקרם פיסטוק על קראמבל ירושלמי, סולידי בסך הכל. הסעודה נקטעה כשהחיילים הוקפצו לתוך הרצועה - מה שלא שימח את השניים. "אף אחד לא זז מפה בלי אחרונות. עד תמיר סטיינמן אני אגיע עם זה", איימה ספיר וסיכמה במשפט אחד את מפעל ההתנדבות המפואר: "אין עם כזה, עם שמתאחד בשעת צרה. חבל שברגיל אנחנו חארות".