זה היה רגע טלוויזיוני שובה לב וקורע מצחוק. אפי הרצקי, עובדת בית חולים בת 81, חיכתה בקוצר רוח לסיום הסגר כדי שתוכל לחזור לפעילות האהובה עליה - אימון בחדר הכושר. השבוע, עם פתיחת המשק, מיהרה לחדר הכושר הקבוע שלה ברמת גן.

תוך כדי אימון על ההליכון, שוחחה אפי עם רפי רשף ב"חמש עם" ומיד בפתח השיחה, שיתפה ברצון שלה להתפרסם בעקבות הראיון. "זאת חוויה, אני רוצה להיות כוכבת", הודתה, והסבירה איך בגיל 81 יש לה עדיין כוח לעבוד ולהתאמן.

"עד גיל 80 עבדתי בשביל משכורת, אבל אז ילדיי אמרו לי 'מספיק כבר'. אפילו הנכדים שהם כבר זקנים אמרו לי 'תפסיקי', אבל אני לא יכולה להפסיק", סיפרה לרפי, "יש לי את המרץ. אחרי שלושה-ארבעה חודשים שהתאמנתי בבית חדר הכושר נפתח, וביום הראשון באתי ישר מהעבודה. זה כל כך היה חסר לי".

אפי הרצקי (צילום: מתוך "חמש עם רפי רשף", חדשות 12)
אפי הרצקי | צילום: מתוך "חמש עם רפי רשף", חדשות 12

אפי השוויצה בשרירי היד שלה וכשרפי צחק ואמר שרואים עליה שלא התאמנה בתקופה האחרונה היא השיבה בהומור: "תראה איזה גוף יש לי. אני מתאמנת, עובדת ומשחקת עם ארבעה נינים, זה כיף".

אפי קיוותה לפגוש בסוף האימון בחור צעיר שיזמין אותה למיץ תפוזים, ואפילו שאלה את רפי אם הוא נשוי. הראיון הפך לוויראלי, אפי הפכה לכוכבת כפי שרצתה - והערב (רביעי, אחרי החדשות, ערוץ 12) היא תזכה לחיקוי ב"ארץ נהדרת". מי שיגלם אותה הוא רועי בר נתן, שאם להיות כנים - זה תפור עליו כמו כפפת אימון ליד שרירית. מי אמר שגיל 81 זה מאוחר מדי בשביל לקבל חיקוי?

רועי בר נתן כאפי הרצקי (צילום: מתוך "ארץ נהדרת", קשת 12)
רועי בר נתן בדמותה של אפי הרצקי | צילום: מתוך "ארץ נהדרת", קשת 12