בתזמון מושלם לפני שישראל הולכת (שוב) למערכת בחירות, רביעית במספר תוך שנתיים, ארץ נהדרת פתחה את העונה ה-18 חדה בדיוק כמו שאנחנו אוהבים אותה. סגר או לא, בארץ נהדרת יש את הקסם שממגנט למסך. החיקויים המדויקים, הסאטירה שבועטת בנקודות הנכונות ובעיקר הכישרונות שמאחורי האיפור המוקפד שגורמים לנו לצחוק גם על מה שכואב.

בהצצה יוצאת דופן אל מאחורי הקלעים ליווינו את השחקנים בחדר האיפור שממנו הם יוצאים כדמות, החזרות במסדרונות, הדיוקים האחרונים לפני שהמצלמה נדלקת והמתח שמלווה בהתרגשות שנייה לפני שהמצלמה נדלקת. אקשן.

המקום המעניין ביותר על הסט הוא ללא ספק חדר האיפור. בכל זאת, שם האומנות מתחילה עם מלאכת פיסול מדויקת שיורדת לפרטים הקטנים ביותר. חליפות שומן, בניית אפים, שחזור קעקועים וכמובן פאות, והרבה מהן. אה, וכדי שנוכל להסתכל על המסך ולהגיד "וואו זה דומה בול", השחקנים מבלים לא מעט זמן בחדר האיפור. את הקעקועים שהפכו את ירון ברלד למישל טרוני לקח קרוב לשעתיים לצייר אחד לאחד.

מאחורי הקלעים של "ארץ נהדרת" (צילום: אור סיט)
ירון ברלד נכנס לדמותו של מישל טרוני | צילום: אור סיט
מאחורי הקלעים של "ארץ נהדרת" (צילום: אור סיט)
מזהים לאיזו דמות אלי פיניש מתכונן בחדר האיפור? | צילום: אור סיט

ואם חשבתם שאחרי 18 עונות השחקנים מאבדים את הניצוץ, מבט מהיר אל מאחורי הקלעים יוכיח לכם שהקסם לגמרי עדיין שם. לצד הבדיחות הספונטניות שגורמות להפקה לצלם טייק אחרי טייק, ההתרגשות, המתח והשאיפה לשלמות מורגשים היטב מאחורי הקלעים. רגע לפני שצועקים אקשן על הסט, שני כהן עדיין מתאמנת על תנועות הריקוד של מיכל הקטנה, יובל סמו מנסה להגיע לטונים של מירי רגב בלי להצטרד ועלמה זק צופה שוב ושוב בדמות שאותה היא מגלמת – כי ככה תופסים את הדברים הקטנים שהופכים את החיקוי להכי קרוב למקור.

"אני תמיד לחוצה, 18 שנה וזה לא עובר", עלמה זק מודה שההתרגשות מגיעה כל פעם מחדש. מי שנמצאת שם מהעונה הראשונה שתוכנית הסאטירה המצליחה נכנסה לחיינו, מוצאת גם את הזמן להרגיע ולחלוק טיפים. כשהקולגה ירון ברלד הרגיש שמשהו בדמות שלו לא עובד מספיק טוב, זק לימדה אותו את הטריק שמלווה אותה כבר שנים - קח את הזמן.

מאחורי הקלעים של "ארץ נהדרת" (צילום: אור סיט)
שני כהן ועלמה זק בחדר האיפור | צילום: אור סיט

ואיך אפשר בלי כמה הפתעות על הסט של התוכנית הכי מצחיקה שיש? אחת כזו בדיוק ציפתה למנחה איל קיציס שחגג יום הולדת באחד מימי הצילום, והחברים שכבר מזמן הפכו למשפחה דאגו לשמח אותו עם בלונים ועוגה. בכל זאת – יש לנו ארץ נהדרת.

מאחורי הקלעים של "ארץ נהדרת" (צילום: אור סיט)
יש יותר חמודים מזה? | צילום: אור סיט
מאחורי הקלעים של "ארץ נהדרת" (צילום: אור סיט)
עלמה זק וירון ברלד בחזרות אחרונות | צילום: אור סיט

צילום, בימוי ועריכה: אור סיט