חג הפסח היה מאז ומעולם קרקע פוריה למערכונים מעולים של "ארץ נהדרת". החג המבודד והמוזר שנכפה על כולנו בגלל הקורונה גרם לנו לחזור לארכיון ולמצוא את מערכוני החג הגדולים ביותר של תוכנית הבידור האהובה לאורך השנים. איך נראים ימי החג של סופר נני, הסטוקריות, ראובן ואסתי, אשר וחני וליהיא האשטאג?

כשפוראת נסאר הגיש את המהדורה המרכזית

לקראת פסח 2019, בארץ נהדרת הציגו את לוח השידורים המפואר שלהם לערב החג. אז מה בתפריט? ערב מחווה לתמלילן נחצ'ה סיוון, מהדורה מרכזית בהגשתו ההיסטורית של פוראת נסאר ומסע אל חג הפסח עם דב אלבוים.

כשסופר נני נתנה טיפים לבילוי בחג עם הילדים

גם סופר נני הגיעה לאולפן כדי לתת לכולנו טיפים על איך להעביר חג הפסח עם הילדים וכדי לענות לשאלות ההורים. אז מה עושים כשמי שמוצא את האפיקומן מבקש מתנה מוגזמת, איך מתמודדים עם ילד שמתבייש לשאול קושיות ואיך מעבירים את הזמן בחופשה עם הקטנטנים? רמז: תראו בזה הזדמנות.

כשערוץ הכיבוד ראיינו את בר רפאלי

גם ערוץ הכיבוד הציגו לוח שידורים משלהם לפסח מלא בכל טוב. אז מה בלו"ז? ראיון עם בר רפאלי בו סיפרה למה הפסיקה לעשן מצות, שירי פסח עם דותן הנמר וראיון היסטרי של אלירז שדה וליאור דיין עם לא אחר מאשר דיוויד בואי.

כשהסטקוריות התכוננו לפסח

2017 הייתה השנה של חנויות הסטוק, וחג הפסח של אותה השנה היה השיא של מסע קניות מטורף. גם הסטוקריות הגיעו לחנות "לייף סטוק" כדי לקנות מוצרים ייחודיים תוצרת סין במיוחד לחג. כי מי מאיתנו לא צריך קערת פסח מדברת, חוצה מצה, מקרפסייר וכיסוי עיניים לדג?

כשאסתי שקלה לוותר על הסדר

ואיך אפשר בלי ההכנות לחג של ראובן ואסתי? בעוד ראובן התכונן לקיים סדר כהלכתו ואף מכר חמץ לעלי הגוי (לא לפני שרשם בדיוק מה עלי חייב לו) אסתי רצתה לוותר על ארוחת החג. איך נפתר המשבר ואיך זה קשור לארבעת הבנים עליהם דיברה התורה?

כשאשר קיבל מחני הוראות לחג

נהג המונית הכי ממורמר במדינה התכונן גם הוא לליל הסדר ובנוהל, קיבל הוראות טלפוניות מחני, שהחליטה כי הם אלה שיארחו את הסדר. ולמקרה שתהיתם, כמובן שגם חדווה הצטרפה לשיחה עם בקשה מוזרה משלה. בכל השיחה המוזרה הזו היה אפשר למצוא גם רגע אחד של רומנטיקה, בו אשר הודה בפניה - "את המרור של חיי".

כשליהיא האשטאג עשתה כתבה לפסח

הכתבת האהובה הגיעה לאולפן כדי לספר על התוכניות שלה לפסח (רמז: לא בקיבוץ) ולהציג את הכתבה שלה לחג. אז מה למנכ"ל טוליפ רויאל היה להציע לנופש הישראלי, איך נראית חנות המתנות היקרה בישראל, איזה ספר מומלץ לקרוא וכמובן, המתנה המושלמת - אמדורסקי.