זהר לבקוביץ, הכריש הקשוח מכולם שעשה אקזיט של מאות מיליוני דולרים ודובי פרנסס, הכריש האהוב עם הבלורית הנצחית, גרבי היוניקורן ומשפטי המחץ שהופכים כל פיץ' לאירוע בלתי נשכח, יזכו לחיקוי ראשון בתוכנית "ארץ נהדרת" הערב (רביעי, אחרי החדשות, ערוץ 12). מי שיכנס לנעליו (המצוחצחות) של פרנסס יהיה השחקן רועי בר נתן ואת לבקוביץ יגלם שרון טייכר.

לפני שהפך לאיש שכל יזם ישראלי נושא אליו עיניים ומבקש השקעה, פרנסס התחיל את דרכו כשוטף רצפות במוסך המשפחתי ובשתי ידיים הפך לאחד ממשקיעי ההון-סיכון המוערכים ביותר בעמק הסיליקון. פרנסס עומד בראש קבוצת Group 11, קרן שמשקיעה בחברות תוכנה בעולם הפיננסי ומנהלת השקעות בשווי מאות מיליוני דולרים.

פרנסס נחשב לאחד הכרישים הקשוחים בתוכנית אבל גם לזה שלא יהסס לפצוח בשירה אחרי עסקה טובה, כפי שעשה עם הביצוע הבלתי נשכח לשיר "השכן" של זקני צפת. חוץ מהחושים המחודדים שמזהים מיד האם מיזם נועד להצלחה או לכישלון, פרנסס נוהג לנסות את המוצרים בעצמו טרם השקעה, בין אם זה אומר להכניס לפה גומי לעיס, לשבת על הסאנבורד או לטעום ממגוון המאכלים והמשקאות שהיזמים מביאים לפתחו. יש לנו תחושה שהכריש הצבעוני והמצודד יעשה שמח גם באולפן "ארץ נהדרת".

דובי פרנסס וזהר לבקוביץ בארץ נהדרת
הפעם הם בפנים. דובי פרנסס וזהר לבקוביץ | צילום: מתוך "ארץ נהדרת 17", קשת 12

לבקוביץ, קיבוצניק לשעבר, הוא יזם טכנולוגי מצליח שמאחוריו מספר אקזיטים מרשימים. הגדול שבהם הוא מכירת חברת אמובי בכ-340 מיליון דולר. לבקוביץ, שנבחר ליזם השנה של עמק הסיליקון, מוביל כיום את חברת L1ght שנלחמת בסכנות שאורבות לילדים באינטרנט וברשתות החברתיות. רק לאחרונה השלים גיוס של 15 מיליון דולר לחברה. בנוסף, לבקוביץ משקיע בחברות טכנולוגיה מובילות בעמק הסיליקון ובישראל.