1. 14 שנה, לך תזכור

"ארץ נהדרת" משודרת בקשת מאז נובמבר 2003. העונה הקרובה, שתשודר הערב בערוץ 12 מיד אחרי המהדורה המרכזית, ובהמשך במוצאי שבת, היא העונה ה-15.

2. גאון מי שחשב על זה

את שם התוכנית הציעה לראשונה דנה מודן, בהשראת שירו של יהורם גאון "שלום לך ארץ נהדרת". אגב, את דמותו של יהורם גאון גילמו לאורך העונות גם אלי פיניש וגם ערן זרחוביץ'.

3. נבחרת מנצחת

לאורך העונות בהן היא משודרת, השתייכו לנבחרת של ארץ נהדרת 17 שחקנים שונים. איל קיציס, אלי פיניש, מריאנו אידלמן ועלמה זק, הם היחידים שהשתתפו לאורך כל העונות בהן היא משודרת.

תמונת נבחרת ארץ נהדרת עונה 9
ארץ נהדרת עונה 9 | יח``צ: פיני סילוק

4. לא פייק ניוז

בדרך כלל, התוכנית מצולמת קרוב ככל האפשר למועד השידור, מאחר והיא עוסקת בנושאים שעל סדר היום בחדשות. היו אפילו שלוש עונות, בהן הועברה "ארץ נהדרת" בשידור חי.

5. כותבים את ההיסטוריה מחדש

הערב ב-21:00, "ארץ נהדרת" תעשה היסטוריה, כשתפתח את לוח שידורי הפריים טיים של קשת בערוץ 12 החדש.

דדי דדון, ארץ נהדרת, עונה 13
דדי דדון, ארץ נהדרת, עונה 13 | צילום: מיכל אפרתי

6. עפים על החיים

הקטע הנצפה ביותר בערוץ היוטיוב הרשמי של התכנית הוא שירו של דדי דדון "מתוקה מהחיים", שזכה ליותר מ-9 מיליון צפיות. את הדמות גילם אסי כהן והיא כיכבה בעונה ה-13 של התכנית.

7. הופעת אורח

העורך הראשי של "ארץ נהדרת" ואחד מהיוצרים שלה, מולי שגב, השתתף בעצמו באחד ממערכוני "הצרפתים באים" ששודרו בעונה התשיעית של התכנית, בתור מלצר.

8. מנחה בכוננות

אייל קיציס מוכר בתור מנחה התכנית, אבל היה מקרה אחד שבו הוקפץ לגלם את אחת הדמויות. זה קרה כשאסי כהן נאלץ לעזוב את הצילומים, כדי להיות עם אשתו בחדר לידה.

9. סודות מהכור

בעונה התשיעית של "ארץ נהדרת", שודרו המערכונים על צמד עובדי הכור הגרעיני באירן, אותם גילמו אלי פיניש ומריאנו אידלמן. באחת הסצנות, הם התכוננו למסיבת הפתעה של שרון בדריאן ממשאבי האנוש של הכור. לא מדובר בשם שהומצא לצורך המערכון, אלא מחווה למפיקה במחלקת הפרומו של קשת, שזהו שמה.

10. ממשלה בראש טוב

דמותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאותו מגלם מריאנו אידלמן, החליפה לפחות חמישה צבעי שיער בתוכנית: סגול, אפור, זהב, חום וירוק. כמות דומה, אגב, החליף ראש הממשלה גם במציאות של השנים האחרונות. ביום העצמאות של 2013 הגיע נתניהו בעצמו לאולפן והשתתף בתכנית מיוחדת של "ארץ נהדרת". באותה הופעה צבע שיערו היה אפור.

הישראלי היפה, ארץ נהדרת, עונה 8
הישראלי היפה, ארץ נהדרת, עונה 8 | צילום: מיכל אפרתי, שידורי קשת

11. לא רק הישראלי יפה

"הישראלי היפה" היא אולי הדמות המוכרת ביותר שגילם יובל סמו בתכנית, איתה הוא עורך משאלי רחוב לא שגרתיים. לסמו היו עוד ארבע דמויות שונות איתן הסתובב בשטח. באותן דמויות הוא היה מחופש לחרדי, לעיתונאי טורקי, ללוחם מחתרות ולכתב עיתונות זר.

12. רומן בהמשכים

דוד ליפשיץ, הכותב הראשי ואחד היוצרים של "ארץ נהדרת", שיתף פעולה גם עם כמה מכוכביה בתכניות אחרות, לדוגמה ב"חלומות בהקיציס" ו"החטא ועונשו" עם אייל קיציס וטל פרידמן, ב"מסודרים" עם אסי כהן וערן זרחוביץ', ב"אלי נגד העולם" עם אלי פיניש וב"שחקן זר" עם יובל סמו.

לוח שידורים ערוץ 12

"ארץ נהדרת": העונה החדשה, ב-1.11 בקשת, ערוץ 12