ארקדי וימגוק, ראש כת המכונה “המשיח מתל אביב", שפועל בעשר השנים האחרונות באזור תל אביב, נעצר ביום חמישי האחרון ומעצרו הוארך בחמישה ימים.

את המעצר ביצעה המשטרה לאחר שהובאו לידיעתה חומרי תחקיר חסרי תקדים, שחשפה מערכת התוכנית החדשה "הכתות המסוכנות בישראל". התוכנית, שתעלה בקרוב בקשת 12 בהפקת "קודה תקשורת", מביאה מבט מבפנים על הכתות הסודיות והמסוכנות שפועלות בישראל, מתחת לאף של כולנו.

בפרק הראשון בתוכנית, לאחר איסוף עדויות רבות נגד "המשיח ארקדי" חברה נסלי ברדה אל משרד החקירות "ויצמן יער" שהכשיר במיוחד חוקרת כדי לנהל חקירה סמויה כנגד וימגוק. במהלך התחקיר, שנמשך כחצי שנה, הם הצליחו לחדור לראשונה לתוך הכת המסוכנת ולהביא תיעוד מטריד על דרכי הפעולה המניפולטיביים והמסוכנים של וימגוק - החל מהפיתוי הראשוני, דרך ההשתלטות ועד ההידרדרות המסוכנת.

כאמור בשבועות האחרונים נפתחה בעקבות הדברים חקירה במפלג ההונאה של משטרת תל אביב ובמסגרתה וימגוק נעצר בחשד לעבירות אלימות, סמים איומים ומרמה. בנוסף לכך, וימגוק נחקר במשטרת תל אביב בחשד למעורבות בנסיבות מותה של אחת מחברות הכת שלו.

ארקדי וימגוק (צילום: שלומי ניסים)
מעצרו של וימגוק הוארך בחמישה ימים. בתמונה: ארקדי וימגוק | צילום: שלומי ניסים

לפני כעשור, החל וימגוק לפקוד את הכניסה לשוק הכרמל בתל אביב, ולהציג עצמו בפני העוברים ושבים בתור "המשיח". במהרה הפך לדמות מוכרת בעיר, אבל ספק אם מישהו יכול היה לנחש כי מאחורי האישיות הצבעונית והממגנטת, הסתתר מניפולטור שגרם לפגיעות חמורות בחייהם של צעירים רבים שנסחפו אחריו.

במרכז לנפגעי כתות מסייעים במשך שנים לקורבנותיו של וימגוק וגם לבני משפחותיהם ובמרכז אף התריעו שוב ושוב בפני הרשויות על מסוכנותו הרבה.

וימגוק שמעצרו הוארך בחמישה ימים, הכחיש בתוקף את כל הטענות והחשדות המיוחסים לו וטען שמעולם לא פגע באיש.

ממשטרת ישראל נמסר: ככלל הפניות למשטרה המעלות חשד לפלילים נבדקות ומטופלות באופן מוקפד בהתבסס על תשתית ראייתית במטרה להגיע לחקר האמת. בשל צנעת הפרט, לא נוכל להרחיב, אך נציין כי נגד החשוד מתקיימים הליכים משפטיים שטרם הסתיימו בגין אחזקת חומר החשוד כסם מסוכן וכן עבירות נוספות.