מסתבר שלא מעט ישראלים מקבלים חלחלה כשהם נדרשים להיכנס למטבח, חוטפים חרדה כמישהו מבקש מהם להכין חביתה ועלולים ללקות בקוצר נשימה כשתשאל אותם מה ההבדל בין מחבת לסיר. אפילו אם חלקם גרגרנים גאים, זה לא סותר את העובדה שהם פשוט לא יודעים לבשל.

לפני כשבוע השקנו את פעילות האינסטגרם שלנו במסגרתה אתם מוזמנים לשלוח לנו את "כשלונות המטבח שלכם", לצלם את המנות שניסיתם להכין ולתייג באינסטגרם #לאיודעלבשל וכדי שלא תרגישו לבד, פנינו לחמישה בלוגרים שהוכיחו לנו שגם להם המילה מיקסר היא מילה גסה (ואף מילה על סיר לחץ).

"אומרים שכל אחד יכול להכין משהו לאכול, אז אני לא"

הבלוגרית ירדן און מאתר maveze, שמעידה על עצמה שהיא בדרך כלל פשוט לוקחת קופסאות אוכל מאמא, ניסתה להכין את הפנקייק המושלם, או כמו שהיא סיכמה את החוויה: "שני הפנקייקים הראשונים יצאו די מזעזעים, אבל לבסוף יצאו פנקייקים ראויים למאכל בטעם תפוזים יחד עם רוטב שוקולד שלא היה מבייש אף מיקרוגל, חדשני ככל שיהיה".

וככה זה נראה בסוף: הפנקייק המקורי מול הניסיון הרביעי

>>לבלוג המלא של ירדן און

מיומנה של אמא: קישוטי עוגה עם מזרק נורפן

שלומית פרבר ויזנר מהבלוג "אמהות אורבנית", ניסתה ביחד עם בעלה לשחזר טארט שוקולד למכורים. על הדרך היא גילתה שאם אין בבית שקית זילוף, גם מזרק נורופן יכול להיות יעיל (בערך), ובעיקר הסכימה שיש מתכונים שפשוט לא מסבירי פנים, או כמו שהיא ניסחה זאת: "איך אפשר להוסיף מרכיב לפי הטעם כשלא יודעים מה הטעם שאמורים לצפות לו?".

וככה זה נראה בסוף: שקית זילוף לעומת מזרק

>>לבלוג המלא של שלומית פרבר ויזנר

"השעה 11 בלילה, המטבח הרוס, הכלים שבורים והחולצה כבר לא נראית כמו חולצה"

רן כץ מהבלוג "sixteen fashion", חשב בהתחלה שזה קלי קלות להכין עוגיות מקרון, אבל אז הוא הבין שהוא קפץ הרבה מעבר לפופיק וניסה להכין קסטה (ביסקוויט עם גלידה). או כמו שהוא בחר לפתוח את הבלוג: "מי האידיוט שחשב להכניס אותי למטבח?".

וככה זה נראה בסוף: החליק על הקסטה

*צילום: שירלי נמש

>>לבלוג המלא של רן כץ

 "לאויביי הגרועים ביותר לא הייתי מאחלת"

הדס גוילי מאתר MAVEZE, מעידה על עצמה שהיא "לא מהמזלפות" ובכל זאת בחרה להיענות לאתגר ולהכין אקלר וניל. או כמו שהיא חשבה: "כמה גרוע יכול לצאת מאפה שיש בו בצק, שוקולד וקצפת?". איך היא מסכמת את החוויה? " הכנתי פחזניות שלאויביי הגרועים ביותר לא הייתי מאחלת. אני אמשיך עם הסלטים והגבינה הלבנה לבינתיים".

וככה זה נראה בסוף: מישהו מזהה פה פחזניות?

>>לבלוג המלא של הדס גוילי

אופס, זה הצליחה לה

דניאל פלוס, אתר MAVEZE, מעידה ש"כל קשר בינה ובין בישול מקרי בהחלט", והחליטה להכין פרפה פירות יער עם הפתעה, מהסיבה הפשוטה: "יותר בכיוון של לערבב כמה חומרים ביחד ויאללה למקפיא". אז זהו שמסתבר שהיא עלתה פה על משהו: "אולי הרפיוטיישן שלי לא יעלה בעקבות הגלידה, אבל זו רק ההתחלה".

וככה זה נראה בסוף: האמת? היינו נותנים ביס

 


>>לבלוג המלא של דניאל פלוס

 עוד בהצילו! אני לא יודע לבשל:

 הצילו! אני לא יודעת לבשל: פרק הבכורה, שבת אחרי החדשות