אם היו אומרים לנו שאפשר גם לרקוד מתוך שינה, כנראה שהיינו מוותרים על חדר הכושר והולכים לישון עם חיוך על הפנים. עד כה זה לא קרה לנו, אבל מה שכן קרה - זה נטע ברזילי קורעת את הבמה עם עיניים עצומות. בעוד שאנחנו מפחדים מהפינה של המיטה, ברזילי עשתה את זה כמו גדולה ולא רק היא. מאיה קיי התעלתה על "גמביט המלכה" ושיחקה שחמט על הרחבה של "רוקדים עם כוכבים" ומה לגבי טל מורד וסנה סוקול? טוב, בתור אלו ששומרים על מקומם בפסגת הטבלה הם הרשו לעצמם לעשות סיבוב בכנרת - ועל הדרך גם התאמנו שם. בין ההנפות, המתיחות והשפגאטים מסתתרים רגעים מרגשים, מצחיקים ומלמדים - ולפני שקבוצת כוכבים נוספת תעלה על הרחבה (מוצאי שבת, קשת 12), הנה כמה מהם. עצה מאיתנו: מעכשיו תפנו ללוסי - כלוסי איי.

המהלך המנצח של מאיה קיי

מנאמבר לנאמבר, זה כבר ברור; מאיה קיי באה לנצח. הדוגמנית מרשימה את השופטים בכל פעם מחדש ביכולותיה ובהתאם, זוכה לציונים גבוהים. רגע לפני שעלתה שוב לרחבה ושוב נתנה שואו שגרף מחמאות, קיי שיתפה מה עזר לה לזכור את הצעדים בתור מי שיודעת דבר או שניים בשחמט. "לפעמים אני שמה את השיר ומריצה את הריקוד רק בראש, לא זזה. חושבים שהכול הולך לי בקלות - זה לא", היא אמרה ולוסי איוב הכריזה: "את גמביט המלכה". מי שלא ישתמש בכינוי הזה כנראה הוא הרקדן שלצידה, לוטם מדמוני, שנוהג לקרוא לה 'מאיה קיי' גם כשהם בחדר החזרות: "הוא מעלה לי את הסעיף, זה משגע אותי". בינינו, אולי למאיה יש סיבה טובה להתעצבן, אבל לוסי דווקא השתעשעה מהעניין ואמרה: "אני לוסי איי".

היפיפייה הנרדמת

לאחר שכבר מצאה את עצמה במעמד ההדחה פעם אחת -מול יאנה יוסף וחיים פרשטיין כמובן- נטע ברזילי הציגה ריקוד לא רגיל. הכוכבת רק ביקשה לישון בשקט, אבל הרקדן אלון דוידובסקי גרר אותה מהמיטה שהוצבה על הבמה והשניים ביצעו נאמבר שלא רק שלא הרדים את הקהל - אלא העיר את כולם מהשנ"צ. באופן ספקטקולרי, נטע "העייפה" שמרה על הדמות וביצעה חלקים מהנאמבר עם עיניים עצומות. מרשים? בהחלט, אבל מה שעוד יותר מרשים - זו העבודה הקשה שהיא נותנת בחדר החזרות, לא שלרגע חשבנו שזה יהיה אחרת. "נקודת הפתיחה שלנו היא שונה משל אחרים", סיפרה ברזילי ברגעים שלפני העלייה לפרקט, "אני מתמודדת עם קושי משוגע - ואני עובדת יותר קשה מכולם. אני אוהבת ללבוש נוצות אבל אני לא נוצה".

אנקדוטה משלנו: בסוף הערב, אימת ההדחה שוב ריחפה מעל הצמד - שעמדו הפעם מול אורי ששון ומיכל איטלמן. הם נשארו בתחרות, ואנחנו לגמרי בטוחים שנטע עוד תראה לכולם, שוב, שנטע ברזילי יש רק אחת. לא הצעצוע של אף אחד, שמעתם?

על שפת הכנרת

זה לא סוד שהאימונים מקרבים בין הזוגות. איך לא? הם מבלים שעות על גבי שעות בחדר החזרות; צוחקים, בוכים, פורקים ומשתפים - הם מתקרבים ואת הדינמיקה רואים היטב על במה. טל מורד וסנה סוקול לקחו את הדבר צעד קדימה, ונסעו יחדיו לסופ"ש בכנרת שבמהלכו סוקול ביקרה במקום הולדתו של הפרטנר. הם טיילו, קטפו אבטיחים ואם תהיתם לרגע, הם לא הורידו רגל מהגז והמשיכו בשגרת האימונים האדוקה, רק שהפעם מול נוף פסטורלי במיוחד. באותה נקודה, מורד גם ביקר את קבר אמו שהלכה לעולמה ממחלת הסרטן ופתח את הלב. בחזרה לבמה, טל וסנה ביצעו רומבה מרגשת - וזכו למחמאות רבות מהשופטים, בהן: "אני מתאהבת בכם לחלוטין, הצטמררתי".