"אבניבי" היה פסקול של תקופה שהפך לפסקול על זמני, הוא השיר המדבק שאי אפשר להפסיק לזמזם - ומעבר לכך הוא השיר איתו יזהר כהן הפך לישראלי הראשון שזכה באירוויזיון. זה קרה ב-1978 והיום, אחרי שריסק את הבמה הגדולה באירופה, כבש עוד אינספור בדרך, כהן מככב על הבמה של "רוקדים עם כוכבים" (פרק חדש ברביעי, אחרי החדשות, קשת 12).

"כל החיים שלי רקדתי על במה, אבל לרקוד ריקודים סלוניים זה עולם אחר לחלוטין", אומר יזהר בריאיון ל-mako יחד עם הרקדנית שלצידו פולינה צ'יקטונוב, "אנחנו מתלמדים, צריכים להשתוות לרקדנים שלומדים שנים תוך חודש-חודשיים וזה מטורף. היא גורמת לי לכאבים כל הזמן". "אני גם פסיכולוגית", מוסיפה צ'יקטונוב בהומור.

אתם מבלים לאחרונה הרבה בחדר החזרות, בתור איזו מורה היית מגדיר את פולינה?
יזהר: "האמת שאני מאוהב בה. זה חיבור שהתחיל בניצוץ ראשוני ואנחנו מאוד אוהבים את העבודה יחד, למרות שהיא עושה לי הרבה צרות וכאבים - אבל היא בונה אותי ואני מרגיש שהגוף שלי משתנה ונבנה. בגיל שלי זה בריאות, מקווה שאני אעבור את זה בלי התקף לב".

פולינה: "אנחנו מוצאים בכל יום שריר חדש בגוף".

איך מתגברים על הקושי?
יזהר: "אני מספיק שנים על במה ויודע מה זה הפקות, בקריירה שלי עברתי הכל - אבל החוויה הזאת מרגשת אותי, אני נרגש מפני שאני עושה דברים אחרת ואני חושב שזו זכות גדולה".

כאמור, יזהר מכיר את הבמה היטב - אבל כאן מדובר בבמה מסוג אחר לגמרי, פלוס פאנל שופטים מכובד. "אני נמצא מול שופטים שאני מכיר אותם עוד מצעירותם והיוצרות מתהפכות", הוא אומר, "אני נהנה מזה ששופטים אותי, עומד כמו תלמיד ומקשיב לשיפוט. יכול להיות שיהללו אותי, יכול להיות שיכסחו אותי, אבל אני מאמין בתהליך, מקבל את זה באהבה".

"לא נעים לעמוד מול מה שנקרא בית משפט, לא בגילי ולא אחר כל מה שעברתי. יש שופטים שמעבירים את המסר בעדינות יותר ויש כאלו שהאג'נדה שלהם היא לכסח, בסדר שיכסחו - אנחנו פה לחוויה אדירה", ממשיך ופולינה מוסיפה, "אני חזקה בשבילך, נתמודד עם זה, אנחנו מקבלים הכל באהבה".

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Polina Chikatunov‎‏ (@‏‎polina_chikatunov‎‏)‎‏

במהלך השיחה, יזהר מדגיש לא פעם שמדובר בחוויה עבורו - ואף מספר על היחסים החמים בין המתמודדים -שמתחרים כידוע על הגביע הנחשק. "איזה פירגון, איזה כיף, הכרתי פה את כל הדור הצעיר, התחברנו, זו החוויה", הוא אומר ומשתף בשיקולים שהיו על השולחן טרם ההשתתפות בתוכנית.

"פחדתי להיכנס בגיל שלי לעניין הזה, ואני מאוד שמח כי בשבילי זה אתגר אישי מאוד קשה, לכולם קשה אז אחת כמה וכמה לי מבחינה פיזית, אבל פולינה גורמת לי להתחזק ולהפעיל שרירים שלא ידעתי על קיומם", הוא אומר והיא מוסיפה, "בלי שום קשר לתחרות, למה יהיה ואיך יהיה, אנחנו כבר זכינו אחד בשנייה, ויש פה זוגיות יפה, אנחנו לומדים המון אחד מהשנייה ונהנים. זה אמיתי".