במובנים מסוימים, התרגלנו לראות את מריאנו אידלמן רוקד על המסך שלנו במשך שנים רבות. במגוון דמויות שמגלם ב"ארץ נהדרת", מוסיף הקומיקאי אלמנט תנועתי שמעורר את השאלה המתבקשת: מתי נזכה לראות אותו לוקח את זה לשלב הבא ומשתתף ב"רוקדים עם כוכבים"? התשובה לכך, לשמחתנו, היא שבקרוב מאוד (פרק הבכורה ברביעי, אחרי החדשות, ערוץ 12).

"אני מאוד מתרגש ומקווה שלא לפשל, לפחות לא בתוכניות הראשונות", אמר בכנות בריאיון ל-mako ימים ספורים לפני העלייה על הרחבה, "אני מקווה פשוט ליהנות מזה. רקדתי קצת ב'ארץ', אבל ממש תנועות קטנות. באתי ללמוד על עצמי, להוסיף עוד שכבה של אומנות שאני עוד לא יודע ועשויה לעזור לי במקצוע. אני אוהב להצטלם ולהופיע, אז אם זה יעזור לי זו הזכייה שלי ולא צריך את הגמר כדי לזכות".

בפעם הראשונה, נכיר אותך כמריאנו האדם.
"אני מביא את עצמי, אשתדל להביא הומור אבל בסטייל ולא ללחוץ אותו. הומור לא טוב כשלוחצים, הוא צריך לבוא באופן טבעי. אני מקווה גם להצחיק בתוכנית, אבל ריקוד זה עניין מאוד רציני שאני לומד משיעור לשיעור. יהיו קטעים רציניים מאוד, לצד הומור קל".

אתה עושה את התפקידים שלך ללא נוכחות שופטים, עכשיו יהיו כמה שיהיה להם מה להגיד.
"זה יהיה מפגש מעניין, אף פעם לא הייתי במשהו שיפוטי אבל תמיד היו ביקורות על דברים שעשיתי כמו 'ארץ נהדרת' והצגות. נראה לי שאני מוכן אבל המפגש יהיה מעניין".

אידלמן התייחס לתשומת הלב הרבה שהוא מקבל, לרצון של רבים לדעת "איך מריאנו מ'ארץ נהדרת' רוקד", והסביר שהוא בטוח כי רומי נוף, הרקדנית שלצידו, תנווט אותו להצלחה. "חשיפה זה דבר מסוכן וצריך להיות מוכן - אני חושב שאני מוכן, אני מתאמן ויש לנו ריקודים טובים. רומי מורה מדהימה, יש בינינו כימיה טובה ואני חושב שיראו את זה", הוא מסביר.

View this post on Instagram

A post shared by Romy Nof | רומי נוף (@romy_nof28)

מי הבוס בחדר החזרות?
"היא הבוס. אני תלמיד טוב, מקשיב ומנסה לא לשכוח, באתי ללמוד. בכל יום אני לומד דבר חדש, יש אחלה כימיה וזה חשוב בזוגיות, זו מתנה יפה בשבילי".

היא קשוחה איתך?
"אין פה צרחות וצעקות, היא פשוט מאוד אסרטיבית ועל הדבר. היא יודעת מה היא רוצה ומצליחה להביא אותי לשם. בינתיים אנחנו מנסים להצחיק אחד את השנייה באימונים. יש אווירה טובה והלוואי שימשיך ככה".

מה התסריט הכי נורא שאתה יכול לדמיין כרגע בתחרות?
"לא בא לי לעשות פדיחה בריקוד, בא לי לעשות את הריקוד שהעמדנו עד הסוף. לא להחליק, ולא לפשל. בא לי פשוט להיות טוב בזה".

מאז נודע כי ישתתף בעונה החדשה של תחרות הריקודים הקשה בעולם, מריאנו לא מפסיק לקבל תמיכה רבה. "המשפחה הייתה בהתחלה בשוק חיובי, אבל מאוד שמחו ופרגנו. גם החברים ואפילו זרים ברחוב. כולם מפרגנים ושמחים", הוא מציין.

 

מה יהיה המנון המלחמה הבאה (צילום: מתוך "ארץ נהדרת", קשת 12)
"אני רוצה להוסיף שכבה של אומנות שתעזור לי במקצוע". אידלמן כפנינה רוזנבלום ב"ארץ נהדרת" | צילום: מתוך "ארץ נהדרת", קשת 12

השופטים ידועים בביקורות קשוחות, איך אתה עם זה?
"אני פשוט רוצה לעשות את הריקוד הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות, ושהם ישפטו. אני מבין שיש פה חוקים אבל העיקר להיות שמח ולרקוד טוב. ליהנות מזה".

יש מתמודדים שאתה מסמן לזכייה או מאוים מפניהם?
"אני מבין שזו תחרות, אבל לא באתי להתחרות. התחרות היחידה היא עם עצמי, פשוט ליהנות מזה. באתי ללמוד, לרקוד טוב ולעשות טלוויזיה טובה ואסקפיזם בריא".

יש לך הימור לשלישיית הגמר?
"אני אגיע לרבע גמר ואפול. בגמר אני מאמין שיהיו דניאל גל, שלומי טפיארו ולירז צ'רכי, למרות שלא ראיתי אותם רוקדים עדיין. שתי נשים וגבר אחד בגמר נשמע לי הימור טוב לפי השנים הקודמות".