הן בעלות ניסיון של שנים רבות בעולם הריקוד. הן עלו על הבמות הגדולות ביותר בעולם, התחרו על פרסים נחשקים - וחלקן כבר רקדו בעונות הקודמות על הרחבה של "רוקדים עם כוכבים" (פרק חדש בראשון, אחרי החדשות, קשת 12) וחלקן החלו את דרכן העונה - אבל כולן, כולל כולן מתרגשות ממה שעתיד לבוא. התיישבנו לשיחה צפופה עם רומי נוף, ענבר לובלסקי ויאנה דוברובסקי ויצאנו עם כמה פרטים מעניינים. קדימה, בצעדי צ'ה צ'ה לעבודה.

רומי נוף

את העונה הקודמת רומי נוף עשתה לצידו של העיתונאי שי גל - ואת העונה הנוכחית היא קורעת עם כוכב "ארץ נהדרת", מריאנו אידלמן כמובן ומסתבר שההתרגשות הייתה בשיאה כשגילתה על כך. "היו צרחות בסטודיו כשהוא נכנס - התרגשתי ובו זמנית נלחצתי, זה היה מטלטל וכיף", היא מספרת.

כיאה למה שהייתם מצפים, החזרות עם אחד האנשים המצחיקים בישראל "קורעות מצחוק", כך לדברי נוף. יחד עם זאת, היא מבהירה כי הם יודעים גם להיות רציניים. "כששמעתי שאני איתו, חשבתי שהכול יהיה צחוקים וזהו, ופתאום אני קולטת שזה לא ככה. יש לנו רגעים של צחוק, אבל אנחנו מאוד רציניים והאימונים שלנו ממש מקובעים, אנחנו יודעים מה אנחנו עושים בכל שנייה והכל מתוכנן". 

אחד הרגעים המרגשים בחזרות קרו כשהגיע ילד שמעריץ את אידלמן ביחד עם אמו. "הוא אמר כמה שהוא מעריץ אותו וכמה שהוא אוהב אותו, ופתאום ראיתי פשוט את הבן אדם כשהוא הגיע אליו. דבר ראשון, מריאנו לקח את הילד לאולפן של 'ארץ נהדרת', הצטלם איתו, חיזק אותו, הילד רוצה להיות שחקן, אז הוא אמר לו 'תקשיב, אתה תגיע גבוה, רק תעשה מה שאתה אוהב, מה שאתה חולם'. נתן לו ספיצ' כזה ובראש שלי הוא לא היה חייב לעשות את זה, זה נורא ריגש אותי שהוא בא וככה תמך בו והיה שם בשבילו, ואמר לו דברים שהוא לא היה חייב. בסופו של יום מאחורי כל המסכות והדברים הוא בן אדם אמיתי עם לב".

לצד ההתרגשות, נוף מספרת שהיא מקפידה לשמור על סנטר. "לחץ לוקח אותי למקומות פחות חיוביים. אני מעדיפה לנתב את הלחץ הזה למשהו חיובי, לאיזשהו רגש שדווקא יקדם אותנו הלאה", היא אומרת ומתייחסת לפרטנר לרחבה, "גם מריאנו איתי באותו ראש לגמרי".

לפני שהיא עולה על הבמה, חושפת נוף שיש לה אמונה טפלה שהולכת איתה בכל התחרויות שלה. "זה נשמע רע, אבל אני כאילו מרביצה לעצמי, טופחת על הידיים, על הרגליים, על הברכיים, בשביל להעיר את עצמי", היא מתוודה. "מאז התחרויות קלטתי שכל פעם שאני עושה את זה, הייתי נכנסת לאיזה מוד כזה של כסאח, מוד אטרף כזה. זה לא חימום פיזי, זה מעין להכניס אש לשרירים ומאז אני עושה את זה תמיד".

הסיפור הכי מביך שקרה לה על הבמה היה באליפות ישראל, התסריט שכל רקדן חושש ממנו – נפילה. "החלקתי חבל על הזמן", היא נזכרת. "החלקתי על הטוסיק ממש. רקדנו וממש עשיתי צעד והחלקתי על הרצפה בהפגנתיות, והייתי חייבת לקום כאילו כלום לא קרה, אבל זה קרה בתחרויות. זה מצחיק, בפעם הראשונה שראיתי את זה הייתי 'וואי שיט! מה קרה לי, איזה משוגעת?' עד היום אני מסתכלת על הסרטון ואנחנו נקרעים מצחוק על הסרטון הזה". 

ענבר לובלסקי

ענבר לובלסקי הצטרפה העונה וצוותה למנטליסט חזי דין - והיא יודעת שיש חתיכת רף לעמוד בו. "בעונה הזו יש תחרות כל כך קשה", היא אומרת ובאותה נשימה מספרת איך זה להיות בחדר חזרות עם דין,  "חזי קורע, הוא כל הזמן מנסה להצחיק אותי, עושה קסמים - חזרות עם קוסם זה תמיד מצחיק".

לצד ההומור, השניים מתווכחים לא פעם במהלך האימונים: "בגלל שבעולם הקסמים חזי כל כך בטוח בעצמו וכל כך יודע כל דבר, הכול בא לו באוטומט, אז הוא בטוח שככה זה בכל שאר התחומים גם", מספרת לובלסקי, "יש לו דעה על הריקודים שלנו, אם יש איזו תנועה שהוא לא אוהב, הוא ישר יגיד לי 'יאללה תחליפי לי', הוא לא מבין את המעמדות. אני בתור מורה, לא צורחת כל החזרה, אבל אני כן קשוחה. אני אומרת הרבה 'לא', אני אומרת הרבה 'עוד הפעם'. חזי יעיד, הוא יאמר שאני קשוחה".

ואיזו פדיחה הייתה לה בתחרויות? "קורות מלא. שוכחים צעדים, נופלים. הייתה איזו תחרות ממש גדולה באיטליה שהתחריתי בה לפני כחצי שנה, היינו בגמר, בריקוד האחרון מתוך חמישה אני עושה צעד שיש לי וזזה אחורה ומישהי שמה לי רגל, נפלתי כאילו החלקתי על בננה, על כל הגב אחורה. זה קורה, העיקר איך אתה קם", היא מספרת.  

יאנה דוברובסקי

יאנה דובורובסקי הצטרפה העונה לקאסט התוכנית - וצוותה לאון רפאלי. השניים כבר הספיקו ליפול ולקום כמו גדולים והיא מצהירה שהיא באה לתת את הכל על הרחבה הכי מדוברת במדינה. "באתי לתת בראש. קיבלתי את הפרטנר הכי טוב שיכולתי לבקש", היא אומרת.

הדבר שהיא הכי חוששת הוא שהפרטנר שלה, רפאלי, יחשוש ויהיה בלחץ. יחד עם זאת, היא מבהירה שהיא סומכת עליו: "אני שם בשבילו ונתגבר על זה יחד, גם אם יהיו לחצים וחששות. באנו לעשות פאן, באנו לנצח, להנות מהחוויה, לנצל אותה", אומרת דוברובסקי.

הדינמיקה בינה לבין רפאלי "מהממת", לדבריה. "יש לנו אחלה וויב, יש לנו חיבור טוב, אנחנו גם פלוס מינוס באותו גיל אז אנחנו מבינים אחד את השני, מסתדרים מצוין וכיף לנו ביחד וזה מאוד חשוב".