פרק הבכורה של "רוקדים עם כוכבים" הוא לא רק נוצץ וזוהר, הוא בעצם הרגע שמגלם בתוכו הכל. הרגע בו הכוכבים והכוכבות עולים על הבמה המדוברת במדינה, מבלי לדעת מה העתיד צופן להם. נכון, הם נותנים את הכל בחדר החזרות שעות על גבי שעות, ימים על גבי ימים, אפילו יש מצב שהם כבר יודעים איך זה מרגיש לקום אחרי נפילה מהרמה שהשתבשה, פיזית או נפשית, אבל הם לא יודעים מה הם עומדים לעבור בפני מדינה שלמה.

מגישת הטלוויזיה לוסי איוב הייתה עדה מקרוב לרגע זה, למעשה, היא כבר יודעת לזהות אותו בהבעות הפנים של הכוכבים. "הוא מחזיק בתוכו את כל המתח וההתרגשות, את כל מה שעומד לקרות בתוכנית - הטוב, הרע, השיפוט, ההערות, הריקודים המרהיבים והתאונות. כשאת מסתכלת על הפרצוף של כל אחד מהכוכבים את יכולה לקרוא את הדבר הזה על השרירים הקטנטנים שלהם בפנים", היא אומרת בריאיון ל-mako.

ביום רביעי הקרוב, 29 במאי, בקשת 12 תחרות הריקודים הקשה בעולם תחזור למסך. 21 כוכבים וכוכבות מהשורה הראשונה יעלו זה אחר זה על הרחבה - ויעשו הכל, כדי להיות אלו שיניפו את הגביע. בעונה הראשונה זה היה אלכס שטילוב לצידה של נינה סול, בעונה שעברה זו הייתה עדי חבשוש לצידם של ארטיום ליאסקובסקי ומתנאל קונבסקי - ואיוב, שכבר חשבה שמכאן אין יותר איך להתעלות, הבינה כמה טעתה. "כשנגמרה העונה הקודמת, אני זוכרת שאמרתי: 'איך מלהקים עוד עונה?', מבחינתי אלו היו ליהוקים גאוניים, עונה מטורפת", היא אומרת.

גמר רוקדים עם כוכבים 2023 (צילום: אורטל דהן זיו)
"מרגש אותי המפגש עם הכוכבים והרקדנים, האנשים הכל כך מכושרים האלה שעושים עבודה מטורפת" | צילום: אורטל דהן זיו

"כשהתפרסמו הליהוקים לעונה הזאת, אמרתי: 'בואנה, הם עשו את זה שוב'. אני חושבת שיש נבחרת מטורפת, מגוונת, אנשים מוכשרים אחד-אחד", היא ממשיכה, "מרגש אותי המפגש עם הכוכבים והרקדנים, האנשים הכל כך מוכשרים האלה שעושים עבודה מטורפת. מעבר לזה שאני פוגשת אותם בתוכנית, אני גם פוגשת אותם מאחורי הקלעים לא מעט, מדברת איתם ושומעת על החוויה שלהם - התוכנית הזאת מוציאה מאנשים דברים שהם לא ציפו מעצמם בכלל, יכולות שהם לא היו מודעים אליהן - וכל קשת הרגשות".

מה לדעתך המפתח לניצחון?
"המון עבודה קשה והתמדה - וגם קצת מזל. אם אני מסתכלת על דפוס של האנשים שהגיעו לגמר, אז אני יכולה להגיד על רובם שהם מאוד נהנו מהדרך, אולי באיזשהו מקום לצד העבודה הקשה, ההתמדה והמזל יכול להיות שזה המפתח לניצחון, לדעת לקחת את זה גם ברצינות וכובד וראש וגם לא לשכוח ליהנות. וכשנהנים זה מאוד ניכר על הבמה, כשהם נהנים גם הקהל נהנה".

זו העונה השלישית של איוב כמנחה של "רוקדים עם כוכבים", היא עלתה לבמה הזו לראשונה בפברואר 2022, שנה לאחר מכן חזרה אליה כשהיא בהיריון מתקדם, בחודש שישי למעשה - וכולנו צפינו בבטן שלה הולכת ותופחת כמעט כל ערב. במעבר לשלב השידורים החיים, היא ילדה את נאיה הקטנה ועל כך אסי עזר בישר בפתיחת התוכנית. "אני שמח לבשר לכם וגם לצופים בבית שלוסי ואיתי המקסימים הפכו להורים טריים לפני כמה שעות", אמר אז עזר שהחליף אותה, "היא מצפה למתנה, אל תהיו קמצנים, המשכורת שמנה, תביאו מתנה. לוסי המון מזל טוב אהובה, ולכבודך ולכבוד הבייבי - בואו נקבל את הזוגות". 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Lucy Ayoub‎‏ (@‏‎lucy_ayoub‎‏)‎‏

איך זה להיות בימי צילום ארוכים כשיש בייבי קטנה בבית?
"זה לא פשוט, אני באמת תוהה מכל הלב איך נשים שעושות את זה, עושות את זה. הייתה לי חופשת לידה יחסית ארוכה ומאוד נהניתי ממנה, מהזמן איתה - ואני מרגישה שכל רגע שאני לא נמצאת איתה אני נשרפת מגעגועים. ימי צילום באופן כללי הם דבר ארוך וימי צילום של 'רוקדים עם כוכבים' הם ארוכים בצורה קיצונית, אלו ימים שאני יוצאת מהבית לפני שהיא מתעוררת וחוזרת כשהיא כבר ישנה, זה קשה לי, זה חור בלב. ברמה הפרקטית, ברור שאני מסתדרת, יש לה סבים וסבתות מהממים, מטפלת מקסימה, היא באמת עטופה ואהובה - ויש לה אבא שרוב הזמן במילואים אומנם, זה עוד ממד של קושי, אבל היא מסודרת. אני חושבת שלי יותר קשה מלה כרגע".

מאז פרצה המלחמה בישראל, איוב נשארה עם בתה - כשבן זוגה, איתי בר, נמצא בשירות מילואים. הקושי הוא ברור, אבל איוב מקפידה להיות אסירת תודה על מה שיש. "כל המדינה במצב הזה", היא אומרת, "זה לא מנחם באיזושהי צורה, זה מאתגר, אבל באמת שתודה על מה שיש. היא מהממת ואנחנו כל כך נהנים לגדל אותה. שוב, זה לא פשוט, אבל בכל פעם שטיפה קשה לי אני נזכרת שיש אימהות במצב שלי עם שניים, שלושה או ארבעה ילדים, באמת שיש לנו הרבה מזל".

לצד הקושי והכרת התודה, איוב יודעת שבתור אשת טלוויזיה יש לה תפקיד - והיא מתכוונת לעשות אותו בצורה הטובה ביותר. "זה לא טבעי לצלם תוכנית בידור בתקופה כזאת, אבל אני חושבת שהתפקיד שלנו כאנשי טלוויזיה ביום-יום ובתקופה הזאת - הוא לעשות את הדבר שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב, לשמח אנשים ובידור מצוין. לעשות את זה ברגישות הנדרשת ולהביא נחת כמה פעמים בשבוע, כמה שעות בשבוע, שאנשים יוכלו לנקות את הראש מול המסך".