הם נכנסו לחיינו בתור טירונים צעירים והמומים מהמפגש הראשון עם המערכת הצבאית והעולם החילוני, ואחרי שכבשו את לב הקהל בעזרת לא מעט תמימות וכנות, במוצ"ש (אחרי "מאסטר שף" בערוץ 12) הם יחזרו בעונה חדשה של "כיפת ברזל". באופן סמלי, פרק הבכורה של העונה השנייה, הוקרן חגיגית במסגרת "פסטיבל הקולנוע היהודי" שנערך בירושלים בשבוע שעבר. לאירוע הגיעו כמה מכוכבי הסדרה, שסיפרו על התגובות הלא שגרתיות מהקהל והציפייה לקראת חזרתה של הסדרה למסך.

"אני חושב שלא משנה מה יהיה בעונה השנייה, הלב של הקהל תמיד ייצא אל הדמות של יעקב", אומר השחקן דולב מסיקה על אהבת הקהל לדמותו בסדרה. "מרגש אותי שככה הדמות התקבלה, אנשים אומרים לי שהם היו בטוחים שאני באמת חסיד ויז'ניץ, אני מרגיש שהם מתאכזבים לגלות שאני לא חרדי", הוא אומר בחיוך.

>> כל פרקי העונה הראשונה של "כיפת ברזל" לצפייה ישירה ב-makoTv

יעל פולמן, שמגלמת את קצינת הת"ש אלישבע, מגיעה לעונה הקרובה עם מטען כבד מסצינת הסיום של העונה הראשונה. כזכור, באותה סצינה היא הגיעה לבסיס עם ניידת של משטרה צבאית כדי לעצור את עמרם, לאחר שהאחרון היה מעורב בגניבת נשקים מהבסיס. מערכת היחסים בין הדמויות הסתיימה בטונים צורמים ומסתבר שגם לצופים היה מה לומר בעניין. "קיבלתי הודעות כמו 'איך את לא רואה שעמרם עשה את זה בשבילך, כדי להגן עלייך', מספרת פולמן, "מצאתי את עצמי מסבירה את הצד שלי, כאילו מדובר בי ולא באלישבע. התרשמתי שאנשים ממש מחכים לעונה החדשה ואני גם מחכה, ומקווה גם לתקן קצת את הרושם".

לקראת סיום העונה הראשונה, הגיח לפרק אחד יונתן, אחיה הצעיר של אלישבע ובעונה הקרובה, הוא הופך לדמות משמעותית יותר. "תמיד יש לי איזשהוא אח בסדרה, ממש מגינים עליי", אומרת יעל בחיוך, "מהרגע שאני ויובל שבח (שמגלם את יונתן) נפגשנו, ישר התחלנו לקרוא אחד לשניה אחי ואחותי, הרגשנו מהר מאוד כמו משפחה. במהלך העונה הדמות שלי מאוד מגוננת על שלו". שבח עצמו הגיע להקרנת הבכורה עם רעמת שיער ג'ינג'ית שקשה לפספס וחשף: "בעונה הראשונה הייתי עם פיאה, כי רצינו ליצור שינוי בדמות בין העונות. מבחינת יונתן, אלישבע היא אחות מדהימה והם לגמרי באותו ראש".

אז מה קורה לדמויות בעונה החדשה? מה שאפשר לומר הוא שבהחלט יש עלייה בדרגה בעלילה, תרתי משמע. "אני מת על זה שיש גוון אחר של הדמות בעונה השנייה, שהיא פתאום יותר קשוחה ואסרטיבית", מסביר דולב מסיקה, "אנשים ממש מתרגשים ועוברים את כל הדרך עם הדמויות בסדרה הזו". איזה צד של הקצינה אלישבע עומד להתגלות בעונה החדשה? התשובה של יעל פולמן בהחלט משאירה מקום לדמיון: "לדעתי זה ממש מגניב לראות פתאום צדדים שלא חשבת שקיימים בדמות, למשל צדדים יותר אפלים כאלה. בסדרה הזו להכל יש קצב אחר, הרבה בזכות הבמאי אלון זינגמן. למדתי ממנו כמה עוצמה יש דווקא בקטעים של השתיקות והמבטים בין הדמויות, שאין בהם מילים אמנם, אבל אלו הרגעים שבהם קורים הדברים הכי מעניינים ומשמעותיים". 

אחד השינויים הבולטים הוא גם כמה דמויות חדשות, ביניהן דמות של מפקד המחלקה, אותה מגלם השחקן גל פופולר. "יש לסדרה קאסט מדהים", מחמיא השחקן עצמו ומוסיף: "את יעל פולמן אני מכיר מבית הספר למשחק יורם לוינשטיין, אין ספק שעל הסט היינו ממש 'מאפיה' שלמדה שם. לא הייתי צריך להסתגל לפרטנרים שאני לא מכיר והכל קרה מהר. איך הדמות שלי? אני חושב שאלכסיי מ"מ הרבה יותר קשוח ממני, אני יותר רגיש וזה בא לידי ביטוי בדמות. אלכסיי נלחם בשביל עמרם, אני נלחם בשביל משהו אחר". 

השבת של עמרם ואלישבע (צילום: מתוך "כיפת ברזל", שידורי קשת)
מה יהיה עם עמרם? יעל פולמן ורועי ניק | צילום: מתוך "כיפת ברזל", שידורי קשת

אם כבר מדברים על דמותו של עמרם (רועי ניק), יעל פולמן רומזת על תקווה להפי-אנד: "האמת שגם אני מקווה לסוף טוב ביניהם, בעיניי שתי הדמויות ממש מתאימות מבפנים, פשוט יש המון מכשולים בדרך".

"כיפת ברזל", עונה 2, מוצ"ש אחרי "מאסטר שף" בערוץ 12