העונה החדשה של "כיפת ברזל" מרחיבה את העיסוק בסוגיות פוליטיות בין חיילים חרדים, לכאלו החובשים כיפות סרוגות, ומגיעים מהתנחלויות ביהודה ושומרון. אחת הדמויות החדשות בעונה השנייה, היא של חייל בשם אלחנן.

אלחנן מגיע לצבא אחרי שאחיו נהרג בפיגוע ונמצא תחת מעקב של השב"כ, שם חוששים שהבחור הצעיר ינצל את הסיטואציה וישתמש בנשק שלו לנקמה, בניגוד לפקודות הצבא. חייל אחר במחלקה, השבבניק החרדי עמרם אלקיים, מוצמד אליו, ומנסה לפענח את דמותו. בשיחות ביניהם עולות סוגיות פוליטיות וחברתיות מורכבות בענייני צבא, דת ומדינה.

יהונתן וילוז'ני (צילום: כיפת ברזל, קשת 12)
יהונתן וילוז'ני בדמותו של אלחנן | צילום: כיפת ברזל, קשת 12

מי שמגלם את אלחנן, הוא שחקן צעיר בשם יהונתן וילוז'ני, שכנראה קיבל את הכישרון בירושה. הסיבה: אבא שלו הוא השחקן והקומיקאי הוותיק שמואל וילוז'ני, שברזומה שלו שורה של תפקידים בתיאטרון הבימה, הקאמרי, בקולנוע ובטלוויזיה. 

הבן יהונתן למד במגמת התיאטרון של תיכון עירוני א' בתל אביב. לאחרונה השתחרר מהצבא, שם שובץ לתיאטרון צה"ל, אבל כאמור לבש מהר מאוד את המדים בחזרה, על הסט של "כיפת ברזל". בנוסף, הוא השתתף בסדרת הנוער "כדברא" ששודרה ב-Yes, כך שעושה רושם שמשפחת וילוז'ני תמשיך להופיע על המסך עוד שנים רבות. בינתיים, צופי "כיפת ברזל" יקוו שהדמות שמגלם יהונתן לא תעשה שום דבר קיצוני לינקי או עמרם.

אין תמונה
יש דימיון? האבא שמואל וילוז'ני

"כיפת ברזל", העונה השנייה: מוצ"ש אחרי "מאסטר שף" בערוץ 12