צופי הסדרה "כיפת ברזל" עברו איתם טירונות רצופה ברגעים מטלטלים, מפתיעים וגם לא מעט קטעים מצחיקים. הערב (מוצ"ש) תחזור הסדרה למסך בפרקים חדשים, ולקראת שובם של יענק'לה, עמרם ואלישבע לחיינו, בדקנו עם כוכבי הסדרה מה הרגע שאותו הם לקחו איתם מהעונה הראשונה.

"הסצינה הכי משמעותית בדמות של אלישבע היא מבחינתי כשעמרם מגיע למשרד שלה ומספר לה על העבר שלו", בוחרת יעל פולמן את הרגע שלה מדמות קצינת הת"ש. "היא מופיעה בפרק 7 וצריך לתת הרקע, שפרק אחד לפני כן עמרם ואלישבע מתנשקים. מההתחלה יש ביניהם ניצוץ של רגשות, אבל מהנשיקה מרגישים אנרגיה שונה ביניהם. הם מתחילים להתנהג יותר כמו זוג ופחות כמו בחור בעייתי ומישהי שמנסה לחנך אותו".

באותה סצינה שיעל בחרה, הפטנר שלה רועי ניק חושף את הדמות של עמרם, כמו שלא נראתה קודם לכן. הדמות של אלישבע לא נותרת אדישה לדבריו, ומגיבה בהתפרצות של בכי. "זה רגע מפנה בהתפתחות של הדמות שלי. עמרם אומר לאלישבע שהוא גמר עם ההסתבכויות ועכשיו כבר יש לו מה להפסיד. הם ממש נקשרים רגשית ומבינים שיש להם משהו ששווה להילחם בשבילו. הדברים של עמרם מציבים בפני אלישבע מראה, והיא פתאום מתייחסת אליו בתור מישהו אמיץ, שהתגבר על הרבה מכשולים בדרך. הדמות שלה מייצגת מישהי מאוד מצפונית וגלויה, אבל זה גורם לה להבין שהיא לא יודעת הכל".

השחקנית זוכרת שהסיטואציה בה צולמה הסצינה, גרמה לה ולרועי ניק להגיע טעונים בהתאם. "על סט הצילומים כבר הרגשנו שיש פה רגע מאוד אמיתי. הסצינה צולמה בלילה, בסוף יום ארוך. היינו מותשים ולא היה צריך לעשות הרבה כדי לגרום לי לבכות ברגע הזה. אחרי הרבה זמן של צילומים כבר הרגשנו נוח כפרטנרים, והכל היה מאוד טבעי. התחברנו לדמויות וידענו על מה הדברים יושבים. היה תענוג לצלם את הסצינה הזו, היא באמת זיכרון נעים מהסט".

גם רועי ניק עצמו בחר בסצינה משותפת של עמרם ואלישבע מהעונה הראשונה, משלב קצת יותר מוקדם בקשר ביניהם. "בפרק השני יש סצינה שמגיעה אחרי שעמרם ויעקב חטפו מכות בבני ברק", הוא נזכר ברגע שהכי חקוק אצלו מהסדרה, "כשהם מחכים לטרמפים בשביל לחזור לבסיס, פתאום מופיעה אלישבע ועמרם עולה לאוטו שלה, לבד". לפני שעמרם ואלישבע החלו לדבר על רגשות, החיבור הראשוני בין הדמויות היה מבוסס בעיקר על עקיצות, ומתובל בהרבה הומור. השחקן עצמו מסביר שהסצינות הללו משקפות את מצב הרוח שהיה באותם רגעים על הסט. "זאת הייתה סצינה מצחיקה והיה ממש כיף לצלם אותה. כל האווירה הכללית על הסט הייתה טובה מאוד באותם רגעים, וזאת הסיבה שבחרתי בקטע הזה".

"כשצפיתי בסצנה הזו הבנתי את הכוח של הדמות"

לאורך העונה התמודדה דמותו של יעקב (יענק'לה) אניביץ' עם לא מעט דילמות, וגם השחקן שמגלם אותו, דולב מסיקה, מתלבט כשהוא צריך לבחור מבין הרגעים בהשתתפותו. "יש שני קטעים משמעותיים בשבילי", הוא מסביר ומפרט, "אחד מהצפייה על המסך והשני מבחינת האווירה על הסט והתגובות מהקהל. הראשון, הוא מבחינתי קטע שמאוד מאפיין את הדמות של יעקב. זה בפרק הסיום של העונה הראשונה, כשהוא מגיע הביתה אחרי שנפרד מעמרם, ומגלה שההורים שלו מצאו את הספר "בעל זבוב". על הספר היה כתוב מספר הטלפון של תמר, וההורים הבינו שמדובר בבחורה. באותו רגע, יעקב אומר שהוא לא רוצה להתחתן עם לאה מליקובסקי, השידוך שהוצע לו, ובעיניי זה אומר עליו הכל. הרגע הזה מסמל את הדמות של יעקב: למרות שחשוב לו לשמור על הקהילה והבית, הוא קודם כל נאמן לאמת שלו. כשצפיתי בסצנה הזו הבנתי את הכוח של הדמות והאמירה שלה".

סצינה נוספת שאהובה על דולב, היא מהפרק הראשון של הסדרה, שיעקב מדבר עם תמר לראשונה במכשיר הקשר. בין השניים מתפתח דיאלוג קורע, שהוא בלי ספק אחד מהרגעים היותר קומיים של הסדרה. "שם נחשפת התמימות של הדמות, כשהוא מדבר לראשונה עם בחורה. יעקב שואל את תמר אם יכול להיות שהיא נותנת לו "עצת אחיתופל" ואני זוכר שבהקרנת הבכורה של הסדרה, הקהל נקרע מצחוק באותו רגע. גם אני ממש צחקתי בפעם הראשונה שקראתי את הטקסט הזה. ראיתי שהיו לזה גם המון תגובות בפייסבוק ואנשים ממש אהבו את הסצינה".

>> כל פרקי "כיפת ברזל" לצפייה ישירה ב-makoTv

הרומן בין החייל החרדי לחיילת החילונית הוא סוג של טשטוש גבולות, אבל דולב מספר שלפחות מבחינת הצילומים, הכל היה כשר והייתה הפרדה. "את הסצינה הזו צילמנו בסשן של יום שלם במגדל השמירה, אני בכלל לא שמעתי את סוזנה, שמשחקת את תמר, אלא עשיתי רק את הקטעים שלי מהדיבור בקשר. הייתה הפרדה מלאה, של חרדים אמיתיים, כמו שצריך", הוא מסכם בחיוך.

"כיפת ברזל", עונה 2, מוצ"ש אחרי "מאסטר שף" בערוץ 12