המספריים של יורם

על המונית:  יורם ואידה
בדרך אל: האוטו בדיזינגוף סנטר.
קילומטראז': 2.3 ק"מ

תקציר הנסיעה: אל המונית עלו יורם הספר, אשר בחיים לא נסע במונית, ואשתו מזה 16 שנה, אידה. יורם כל כך התרגש מהנסיעה והבין לפתע כמה משפיע הלחץ וההתרגשות. והמשחק התחיל:  הארוחה האחרונה לפני יום כיפור היא הארוחה המפסקת. אלי אוחנה פרסם שמפו. לילד בצ'ארלי וחצי קוראים מיקו ועיסוי היא המילה העברית למסאז'. הזוג המשיך לשחק ועבר לשאלות הבינוניות: לכלא הנשים היחידי בארץ נקרא נווה תרצה. הזוג החליט לנצל את גלגל ההצלה הראשון כשלא ידעו לאיזה זמר יש להקת ליווי בשם "המועצה" -  בעזרת אדם ברחוב ענו נכונה את התשובה רמי קליינשטיין. אך הטעות הראשונה הייתה מעבר לפינה כשלא ידעו את שם הרופא שהיה חברו הטוב ביותר של שרלוק הולמס. 200 מטר מהיעד, הזוג נשאל "של איזה מלך היה יואב בן צרויה היה שר הצבאות?" וענו נכונה שמדובר בדוד המלך.

השאלה ששינתה הכל: כשהגיעו ליעד נשאלו את השאלה האחרונה ששאלה מתי נחתם הסכם אוסלו ראשון. הזוג ענה בבטחון את השנה הנכונה וזכה בכל הקופה

המונה דופק: 3,500 ש"ח

פולנייה גאה על המונית

על המונית: יוני שטיין
בדרך אל: אלנבי פינת רוטשילד
קילומטראז': 3 ק"מ

תקציר הנסיעה: יוני שטיין, מאפר במקצועו, לא האמין שהוא עלה למונית הכסף ומיד התקשר לחברים לספר. אחרי סבב היכרות קצר, המשחק התחיל בשאלות הקלות: בראנץ' היא ארוחת בוקר המשולבת בארוחת צהריים. הצלב הוא הסמל המרכזי של הנצרות. השנקל נכנס בשנת 2007 ואת התקע מכניסים לשקע.  יוני ספג טעות ראשונה כשנשאל כמה כנפיים יש לפרפר ולמרות שאמר את התשובה 4, הוא החליט לבחור בתשובה 2 וטעה. השאלות המשיכו: הנזל וגרטל הם הגרסה הלועזית לעמי ותמי וצימעס הוא תבשיל פולני מגזר מתוק. את גלגל ההצלה הראשון ניצל יוני כשלא ידע איזו עיר ניסה נפוליאון לכבוש אך לא הצליח. למרות גלגל ההצלה, לא הצליח יוני לענות נכונה וספג את הטעות השניה.

השאלה ששינתה הכל
: 700 מטר מהיעד, נשאל יוני איזו מדינה זכתה באירוויזיון האחרון שנערך בישראל - למרות שיכותו לקהילה הגאה ולמרות ששאל אדם ברחוב, ספג טעות נוספת ונאלץ לרדת מהמונית באמצע הדרך.

מה למדנו: יש פולניות גאות

המונה דופק
: 0 ש"ח

פילוסוף, ברמן ו"טכנאי מחשבים" על המונית

על המונית: אסף, אילון, נדב ובר
בדרך אל: האוניברסיטה
קילומטראז': 6.5 ק"מ מהיעד

תקציר הנסיעה: הבעלים של "המיכהטרוניקס" עלה למונית הכסף עם חבריו ויחד הם החליטו להציב יעד חדש - לשבור את שיא הזכיות של מונית הכסף. השחקנים הם פילוסוף, ברמן, בחורה, אחד שישב במושב הקדמי ומילה אחת בגרוזינית - דאמש ("יאללה" בתרגום חופשי). המשחק התחיל:  הראל סקעת ייצג את ישראל באירוויזיון 2010, על שמה של מרים, אחותו של משה, נקרא תוף מרים, ובשנת 2098 ישראל תחגוג, בעזרת השם, 150 שנות עצמאות. השאלות המשיכו: הגשש החיוור הציגו את המופע "קנטטה לשווארמה", ל-7 חודשים בשנה יש 31 ימים, דרך מנחם בגין נקראה פעם דרך פתח תקווה. מיקה קרני שרה בשירה "מצידי אני ומיטשל עד מחר" והיוצר אנדרו לויד וובר כתב את המוזיקה למחמזר "Cats". הרביעיה נאלצה להשתמש בגלגל הצלה ראשון ומתקשרת לחבר שעזר להם לדעת שרוג'רס נלסון הוא לא אחר מאשר פרינס. אבל רצף הזכיות היה חייב להיעצר מתישהו. הטעות הראשונה שלהם הייתה כאשר לא ידעו שהמהפכה האמריקנית התרחשה לפני הצרפתית. גלגל הצלה שני שנוצל היה כשהחבורה נשאלה מהו שם החברה שמכרו חברי הסדרה "מסודרים". לבסוף התעורר לו אילון וענה ג'ימלאיה וצדק. 300 מטר מהיעד, החבורה סופגת טעות שניה כשלא הצליחו לדעת ש - 37 אנשים חתומים על מגילת העצמאות. כשהגיעו ליעדם נשאלו החברים כמה נציגים בסנאט יש לכל מדינה ואחרי התלבטות קלה ענו תשובה נכונה והגיעו לסכום מטורף של 15 אלף ש"ח. הרביעייה זכרה את המטרה שהציבה בתחילת המשחק והחליטה את שאלת הכל או כלום.

השאלה ששינתה הכל
: לחבורה הוצג קטע וידאו עם מוחמד אבו טיר והשאלה הייתה האם מוחמד אבו טיר צובע את זקנו. אחרי דקות ארוכות של התלבטות בה כל הארבעה שינו את דעתם לפחות פעמיים, החליטו פה אחד שאבו טיר צובע את הזקן ושברו שיא חדש במונית הכסף.

המונה דופק: 30 אלף ש"ח

מה למדנו: שיא חדש במונית הכסף

עלמה ולמה?

על המונית: עלמה
בדרך אל: יהושוע בן נון
קילומטראז': 2.3 ק"מ

תקציר הנסיעה: עלמה, תל אביבית השואפת להיות שחקנית תאטרון, עלתה למונית הכסף. אחרי סבב הסברים קצר, המשחק התחיל: ראשי התיבות קמ"ש מציינים קילומטר לשעה. גלגל"צ משדרת בתדר 91.8FM, דוד הרג את גוליית עם קלע ואגרוף קפוץ מסמל אבן במשחק הילדים "אבן נייר ומספריים". את גלגל ההצלה הראשון היא ניצלה כשנשאלה מה תהיה השנה העברית בשנת 2016. בעזרת אביה, אליו התקשרה כחבר טלפוני, ידעו השניים שמדובר בתשע"ו. השאלות המשיכו: לפי חוק צה"ל, חייל יכול לענוד רק טבעת אחת ובעזרת גלגל ההצלה השני, ענתה עלמה שאלף הגיע מכוכב מלמק. את הטעות הראשונה ספגה עלמה כשלא ידעה שהלקה "טוקיו הוטל" הגיעה מגרמניה.

השאלה ששינתה הכל: עלמה הגיעה ליעדה עם הידיעה שהכסף שלה בוודאות מאחר ונשארה לה טעות נוספת לנצל. לכן, למרות שספגה טעות נוספת כשלא ידעה שהמכונית יגואר יוצרה לראשונה באנגליה, זכתה עלמה בכל הקופה.

המונה דופק: 4,000 ש"ח

מה למדנו: יוקרתי? זה אומר שזה לא מיפן