העדכון האחרון:

03:00 - שני על ג'ודי: "רציתי לפתוח לה את העיניים"

בחדר השינה, מעיין מבקשת מאביחי שיורידו את המיקרופונים וילכו לישון מוקדם היום: "מחר יום קשה, שלא נהיה עייפים". אביחי נקרע עליה מצחוק ומשתף את חיים בבדיחה: "איזה יום קשה?". במקביל בחדר המקלחת, עומר משתף את שני: "כל מה שקורה פה בבית גורם לי להרגיש שאני מתעסק בשטויות". שני מסכימה: "זה מפגר ומגוחך, אבל אין פה על מה לדבר יותר". לאחר מכן, מבקש עומר משני שתספר לו את מה שהיא רצתה להגיד מוקדם יותר לג'ודי, וזו ענתה: "רציתי לפתוח לה את העיניים לגבי משהו, ולהסביר את זה דרך חוויה אישית שלי". הם מסיימים לצחצח שינים ומצטרפים אל שאר הדיירים שכבר ישנים.

02:00 - מעיין על ג'ודי: "אני מרחמת עליה"
 
אורנה ומעיין מתייחסות לקנסות שצברו במהלך העונה ומזהירות את הדיירים: "אני רוצה לראות מישהו נרדם מחר, למה שלא יהיה לנו כיף עם יין ופירות?", אומרת אורנה. גם מעיין מבטיחה שלא תעלים עין: "מי שירדם אני שופכת עליו מים". לאחר כיבוי האורות, מעיין משתפת את אביחי ברחמיה על ג'ודי: "אני לא מסוגלת להיות איתה כמו שהייתי עם אנסטסיה", ומסבירה: "לאנסטסיה לא נתתי דקה להרגיש לבד, רציתי שהיא תרגיש שייכת". אביחי מבין למה מעיין לא מתחברת לג'ודי, וזו מסכמת: "אני מרחמת עליה, הלוואי ויהיה לה פה טוב".
 
לאחר מכן בחדר השינה, חיים מתבאס שאביחי כבר לא מבלה איתו במהלך היום: "אתה כל הזמן עם מעיין". אביחי מתפלא מתחושתו של חיים, ודן מתערב: "אביחי הגיע לנחלה". לבסוף, אביחי מודה שסוף סוף קיבל את מה שרצה: "סוף סוף זה קורה אחרי חודשיים וחצי, אני מקבל אהבה בחזרה​". בהמשך, מעיין, אורנה, דן, חיים ואביחי מעבירים את הזמן במשחקים בחדר השינה, עד שהעייפות תיפול עליהם. לעדן, שמנסה לישון, נמאס מהרעש והיא מציעה להם: "תצאו החוצה ותסגרו את הדלת", והם בתגובה מנמיכים את הטונים.
 
01:00 - שני: "אני אדהר עם האביר על הסוס הלבן"
 
הדיירים מחפשים תעסוקה ופונים לחפש משהו לאכול: "בא לי משהו טעים", מכריז עומר ומתאכזב לגלות שאין שום דבר שיספק את תאבונו. "אתם יודעים מה יהיה מחר?", שואל דן את כולם, ועונה: "משעמם פלוס 30 אחוז יותר". חיים שרואה את שני מניחה את הראש על עומר, ואת מעיין עושה את אותו הדבר לאביחי, מבהיר לכולם: "אתם מבינים שלא יכול להיות לכם משעמם אף פעם? כל הזוגות פה בצימר".
 
בהמשך בחצר, שני שמה לב ששרון מעט מדוכדך ושואלת אותו: "מה איתך? מאז שראית את הילדים שלך נראה שאתה יותר מתגעגע", ושרון מהנהן בהסכמה למצב הגעגועים. לאחר מכן, שני משתפת את עומר, שרון וג'ודי בעתידות שניבאה לה מישהי שקוראת בכף היד: "אמרה שאני אדהר עם האביר על הסוס הלבן". כשהיא לא מגלה מתי נאמר לה שהעתיד יתגשם, עומר לא מתרשם ועוקץ אותה: "גם אני יכולתי להגיד לך את זה".

24:00 – אצטדיון האח הגדול

הדיירים יוצאים לשאוף אוויר בחצר אבל מהר מאוד נשמעות צעקות מבחוץ, והאח הגדול מבקש מהם להיכנס חזרה. דן ואביחי מנסים למצוא דרך אלטרנטיבית להעביר את הזמן, ופותחים במשחק זריקות עם כדור מאולתר. מהר מאוד גם שאר הגברים מצטרפים, ובסלון מתפתח משחק כדורגל מרתק במיוחד. אורנה ומעיין יושבות על הספה ועוקבות אחר המשחק באדיקות, ואורנה משועשעת מהתגובות של הבנים: "תראי את חמימו עצבני". לאחר זמן קצר, העייפות מכניעה את הגברים והם מתיישבים על הספה עם כוס מים קרירה. "חמימו הוא שחקן של טעויות" מפרשן דן את המשחק, ושרון מוסיף: "היום לא היה יום טוב שלו".​

23:00 – אורנה על דן: "לפעמים הוא אומר דברים שלא קשורים לכלום"

בחדר השינה חיים משוחח עם אנדל ועדן שצמודים במיטה, ואומר שהוא בן אדם שממעט לקלל. עדן מעידה על עצמה שזה קורה לה רק כשהיא מתעצבנת, ומבטיחה: "תכף גם אנדל יהיה ככה". בהמשך, חיים מבחין שכל הזוגות בבית נמצאים יחדיו, והוא מוצא מפלט בפנייה לצופים: "תמיד לחשוב, ולהתייעץ עם חבר קרוב או  משפחה", הוא מייעץ. כשאורנה ודן מצטרפים אליו, חמימו שם לב לנתק ביניהם ושואל אם הם רבו. בתגובה, אורנה אומרת בעצבים: "לא רבנו, אבל לפעמים הוא אומר דברים לא קשורים לכלום". חיים ממשיך לתחקר אותם, וכשהוא שואל את דן אם הוא היה רוצה לחזור הביתה, הוא זוכה לתשובה מפורטת: "אני מאושר בבית, ומתגעגע לחוף, לחברים, ולאחים שלי".​

22:00 – מעיין לדן: "בטח כל התיירות מתאהבות בך"

שרון, אביחי, דן וחיים שהתמלאו מהאוכל נשכבים על הרצפה במרכז הבית. כשאורנה ומעיין עוברות לידם אורנה מקימה את דן מחשש שיירדם, ומעיין לא מבינה מדוע היא מנתקת אותו משאר הגברים: "שיישאר עם חברים, תפרגני". אביחי, חיים ושרון שנשארים שרויים, מנסים לא להירדם ומעבירים את הזמן בבדיחות. מאוחר יותר בסלון, דן מספר לאורנה ולמעיין על עבודתו כמורה דרך: "גם כשאני עובד אני מטייל". הוא ממשיך, ואומר שלמרות שהוא נתקל בקשיי שפה ופערי ידע הוא חושב שהוא מדריך מצוין, ומעיין מתרשמת: "בטח כל התיירות מתאהבות בך".​ 

20:00 – מה גרם לחילוקי דעות סביב שולחן השבת?

אווירה חגיגית עוטפת את הבית, והדיירים מתיישבים לארוחת השבת, כשאביחי מנצח על הקידוש והמזמורים. לאחר מכן, אורנה מארגנת לכולם צלחות עשירות במטעמים, ושני מביעה הערכה: "תודה מאמי". כשהאוכל מחולק לכולם, הדיירים אוכלים בתיאבון רב ומחמיאים לבישולים, כשרק המטבוחה גורמת לחילוקי דעות. דן טוען שהפעם היא יצאה חריפה במיוחד, ואילו עדן ואנדל שטועמים ממנה, מספרים שהם כלל לא מרגישים חריפות. נראה שאווירת השבת והארוחה הטעימה מרוממות את מצב הרוח של הדיירים, והם נשארים סביב השולחן ופוצחים יחדיו במחרוזת שירים ומזמורים.

18:00 - אנדל מהמר: עומר וג'ודי מועמדים להדחה הפעם

בחדר השינה, אנדל זורק הימור לחיים: “רוב הסיכויים שעומר וג’ודי יהיו מועמדים להדחה הפעם". לאחר מכן, הם משוחחים על הגעגועים החזקים למשפחות שלהם, וחיים אומר שהוא מתגעגע במיוחד לסבתא שלו. הם מוציאים לה לשון כאות מחווה לגעגוע, ואנדל מבקש מחיים: "אתה חייב להכיר לי אותה כשאבוא אליכם". בהמשך בחצר, ג'ודי מצהירה שהיא צריכה לצאת עם עולה חדש: "אחד כזה שעבר את מה שאני עברתי", בזמן שהאח הגדול מכריז על כניסת השבת. הבנות מדליקות נרות במטבח ומברכות זו את זו בשבת שלום. 

17:00 - אנדל מזהיר את שני: "אם יש לך דיבור על עדן יש לך עסק איתי"

שרון מתעניין במה שקרה לפני שנכנס לבית, ושואל את חיים: "אף פעם לא נקלעת לריבים?". חיים משתף שהוא רב עם כוכב, "אבל הוא לא כועס עליה", ומעיין צוחקת כשנזכרת בריב שלה איתה: "היא קראה לי ברווזה בגלל השפתיים, אבל לא הרגשתי בנוח לריב איתה בכלל". שרון מקשיב לסיפורים של הדיירים הוותיקים, ומתבאס: "אני מרגיש שפספסתי הרבה בעונה הזאת כי הכניסו אותנו מאוחר מדיי", חיים מסכים: "יכולת להרגיש יותר מחובר".

בעקבות שרון שמנסה להיזכר בשיר מהבוקר, אורנה ממשיכה לכעוס על חוטפי הקנסות: “אנשים גם דופקים שינה וגם מקבלים איזה שירים שהם בוחרים”. בינתיים במטבח, חיים מדבר אל הפטל שהכין: "כמה אתה מתוק וטוב", בזמן שאביחי תוהה למי הוא מדבר. מאוחר יותר בחצר, שני מבקשת מעדן לזוז כדי שתוכל לשבת בספסל, ואנדל מתעצבן: "אם יש לך דיבור על עדן אז יש לך עסק איתי", אבל שני מרגיעה אותו: "נראה לך שיש לי בעיה עם עדן?".

16:00 - דן על שני: "חודש אנחנו לא מדברים ופתאום היא באה אליי בטענות"

הדיירים שמחים לגלות סימן חיים מבחוץ כשיונה נכנסת לחצר, ומעיין מבקשת ממנה: "תמסרי לכולם שאנחנו אוהבים אותם". בהמשך, דן משתף את הדיירים בריב עם שני: "אני לא מדבר איתה כבר חודש, והיא באה אליי בטענות שלא הכנתי לה שקשוקה בבוקר". אורנה מפתיעה אותו כשהיא מבינה לליבה של שני: "היא מתעצבנת שאתה אף פעם לא מציע לה", ומיד מוסיפה: "אתה גם לא אמור ותמשיך לא לשאול אותה". אנדל מתערב כשאומר לדן שהוא מתנהג בילדותיות, אבל הוא מתעקש: "לא דיברנו הרבה זמן ופתאום היא מקללת אותי", ואורנה מסכימה: "היינו בהלם מההתנהגות הזאת". מאוחר יותר, עדן מצפה שתהיה השבוע מסיבה בבית, בעוד אורנה מזכירה שזה תלוי בקנסות, ומטיחה באביחי: "אם עוד פעם אחת אתה ישן אני הורגת אותך".

15:00 - אביחי: "אני לא סופר אף אחד בבית"

בחדר השינה, מעיין ואביחי מתחילים כבר להריח את הסוף, כשהשאלה שתלויה באוויר היא מה יקרה כשיצאו מהבית. אביחי בטוח שלא ישתנה בעקבות החשיפה, וכשמעיין מזדהה איתו הוא מחייך: "הנה זה מה שאני אוהב אצלך". לאחר מכן, אביחי חוטף פתאום רגליים קרות, ומשתף את מעיין בפחד שלו: "אני יודע שכשאחזור לחיים הרגילים הכל יהיה שונה, כי פה אני לא מרגיש עיוור", ומוסיף: "מה ששונה זה שפה אני במקום שאני לא סופר אף אחד".

מאוחר יותר במטבח, אורנה מעירה למעיין: "מה קרה שאת נראית ממש מאושרת היום?", ומסתכלת על אנדל: "גם אתה ניראה מאוד מאושר". אנדל מחבק את עדן: "מאז שאני איתה אני הכי מאושר בעולם", ומעיין צוחקת: "ככה זה גם אצלי מאז שאני עם אורנה".

14:00 - האם מעיין תלבש לבן בקיץ הקרוב?

בעקבות התפילות של שישי בצהריים, אביחי נזכר ברמיזה שנתן לו הרב לגבי האקסית שלו: "כבר חשבנו על חתונה, ובכל זאת הוא כל הזמן ברך אותי בזיווג הגון". בעקבותיו, מעיין משתפת שהרב שלה רמז למה שיקרה השנה כששר לה: "בקיץ הזה תלבשי לבן". לאחר מכן, וויכוח סועד מתפתח סביב נושא הפיגועים ואביחי טוען: "לפעמים המחבלים לא עושים את זה מתוך ידיעה כי מסממים אותם לפני הפיגוע".

בהמשך, שני מתעצבנת שדן לא קורא לה כשהוא מכין ארוחות, אבל הוא מתעקש: "כשאני מבשל אני תמיד משתדל להכין לכולם". אבל שני לא מוותרת לו, ומתעקשת שהוא קורא לכולם מלבדה. דן שמכחיש בתוקף נכנס אל הבית יחד עם חיים, אבל חוזר מיד. הוא פונה לשני: "את מנסה לשחק אותה כאילו אני כל הזמן דואג לעצמי וזה מאוד מאוד לא נעים לי", ונעלם מיד מבלי ששני תספיק להגיב. "יא חתיכת אפס", צועקת לו שני בידיעה שהוא לא שומע, ומוסיפה: "למה הוא חייב כל הזמן לברוח, בחיים לא ראיתי דבר כזה". לאחר מכן, אביחי מתבדח בחצר כשמבקש משרון שישאל אותו מה השעה, וזה עונה לו: "רבע לגמר", וכולם צוחקים.

13:00 - מה יקרה אם שני תרכיב תקציב משלה?

שני ועומר מתבודדים בחצר על הספסל, והיא מרוצה מהעניין: "איזה כיף לי להיות לבד פה איתך, פתאום ממש כיף לי". במקביל במטבח, חיים מניח לדן תפילין, הוא מתפלל ואורנה מביטה בהם בגאווה מהצד. חיים שמסתכל על דן מחייך בשמחה, ואורנה מצטרפת אליו: "לראות את דן ככה ביום שישי זה מדהים". שרון מנצל את ההזדמנות אחרי הנחת תפילין, ומלמד אותו ברכה כדי שיברך את אורנה לשבת. דן מברך אותה, ומחייך: "כיף לי שאת אוהבת את זה ככה".

בחדר הארונות, ג'ודי משתפת את שני שהיא מרגישה שאסור לה לסמוך על הדיירים בבית: "אני כל הזמן אומרת לעצמי שאם בן אדם מציע לי לאכול זה לא אומר שהוא לא צבוע איתי", ושני תומכת במחשבה הזאת כשמזכירה לה תמיד לסמוך רק על עצמה בלבד. בהמשך, הן מדברות על התקציב השבועי, ושני מתארת מה יקרה אם האח הגדול יתן לה תקציב משלה: "זה לא יהיה רק יום שני ללא בשר, אלא שבוע שלם רק עם אוכל בריא". היא מוסיפה שבתמורה לא תהיה לה בעיה להכין אוכל לכולם: "כדי שיראו שאפשר גם אחרת", בעוד ג'ודי מטילה ספק ברעיון של שני: "עדיף לא להיגרר למקומות כאלה, כי תהיה פה מלחמת עולם".

12:00 – אורנה קמה על רגל שמאל: "לאף אחד לא אכפת ממה שהולך במטבח"

הדיירים מחכים בקוצר רוח לקניות השבועיות, ואורנה לא מפסיקה להתלונן: "לאף אחד לא אכפת ממה שהולך פה במטבח, זה פשוט מגעיל".​מעיין וג'ודי נחלצות לעזרתה, ומתחילות לצחצח את המטבח במהירות, ​אבל מיד מבינות שהן צריכות עזרה, וקוראות לשאר הדיירים לתת יד בניקיון הבית. חיים אמנם מגיע לעזור בשטיפת הכלים, אבל אורנה ממשיכה להתלונן, וטוענת שמקומו לא במטבח: "אתה לא יודע לשטוף כלים כמו שצריך". חיים שלא מתרגש מדבריה ממשיך בניקיונות, בזמן שאורנה מתעקשת להמשיך ולהקניט אותו: "גם אתמול הכנת אוכל ממש לא טעים".

11:00 - דן: "אורנה כועסת עליי כי אמרתי לה שהיא נראית בגילה"

דן ואביחי נכנסים יחד לשכשוכית, כשהראשון מכריז בהתרגשות: "בוקר טוב לחורף שחזר אלינו". מעיין מצטרפת אל הבנים בחצר, ודן מחליט לשתף אותם בשיחה שהייתה לו עם אורנה אמש: "היא כועסת עליי כי אמרתי לה שהיא נראית בגילה". מעיין מבינה לליבה של אורנה, ואומרת לדן שלפעמים מותר לשקר בשביל ההרגשה הטובה, אבל הוא טוען שלא התכוון לפגוע בה.

מאוחר יותר, עומר, אנדל, חיים ואורנה משוחחים על נושא הפרטיות בבית. עומר מכריז שהוא מרגיש צורך להיות קצת לבד, והשאר מייעצים לו לנצל את השקט בנסט התחתון. כשהוא משתף אותם שמעולם לא ביקר שם, אנדל אומר: "אל תדאג שני תיקח אותך", ומוסיף :"אבל תיקח בחשבון ששם מתרחשות השיחות הקשות של הבית".

10:00 - דן: "עוד בוקר בו אני שותק"

האח הגדול מעיר את הדיירים לצלילי השיר "Going To A Town" של Rufus Wainwright, אבל הם מתקשים לקום מהמיטות ונשארים מכורבלים מתחת לשמיכות. רק אנדל מזנק ממיטתו במהירות, בעוד דן שמתעורר לאיטו מרגיש צורך לזמזם בחרוזים: "עוד בוקר בלי חלומות, עוד בוקר שבא לי לבכות, עוד בוקר עם מקרר ריק, עוד בוקר שבו אני שותק".

אורנה שמקשיבה בריכוז לחמשיר של דן מיד מגלגלת את עינייה, כשהיא מסובבת את ראשה ומתהפכת לצד השני של המיטה. מאוחר יותר, אנדל מתפרץ על חיים בטענה שהוא לקח לו את מברשת השיניים, אבל חיים מתעקש שמדובר בגנב אחר: "תנסה להיזכר מי לקח, זה בטוח לא אני".

09:00 - בוקר יום שישי עולה על הבית

שבוע עמוס במיוחד עבר על הדיירים, והאח הגדול מפנק אותם בדקות ארוכות של שינה מתוקה. בקרוב הוא יעיר אותם ליום נוסף מלא בהפתעות, והם יצטרכו להתמודד עם האווירה המתוחה ששוררת בבית. איך יעברו ההכנות לקראת ארוחת השישי, והאם סוף השבוע יביא עמו סוף סוף אווירה רגועה לבית?

מה קרה אתמול?

יום חדש עלה על בית "האח הגדול", בעוד מעיין התלוננה על שלא ישנה טוב, ורמזה לאביחי שהוא אשם במצב: "נראה לי אני צריכה לישון לבד". דן תהה לסיבת העייפות של מעיין, ושאל אם הם עושים משהו בלילה, אך אביחי מיהר לפסול את חשדותיו: "לא עשינו כלום".

במהלך היום, הדיירים התקשו להניח למשימת הארוחה בשחקים. עומר שיתף שהוא לא אוהב גובה, ומה שעזר לו להתמודד עם הפחד היה דווקא להרגיע את שני. עדן הכריזה שהיא לא תסלח לאח הגדול שהכריח אותם לאכול רגל קרושה, בזמן שג'ודי לא הייתה מוכנה לטעום פפאיה: "לא בא לי טעם מוזר אחרי המשימה של אתמול". אורנה קרנה מאושר כשראתה סרטון של משפחתה, בעוד שרון התגעגע לילדיו במיוחד בעקבות הסרטון: "הריחוק מהילדים הוא סוג של מועקה", ואילו מעיין הייתה עסוקה בשיחה של שני עם אמה: "לא ירדה לה אפילו דמעה אחת, זה אומר עליה משהו".

בהמשך, הדיירים איחדו כוחות כשהכינו ארוחת צהריים גדולה, בזמן שאביחי היה עסוק בלהצהיר: "אל תדאגו, בגמר אני אדפוק למעיין נשיקה של החיים". מיד לאחר הארוחה, חיים פינק את שרון בתספורת. לקראת הערב, הדיירים התיישבו לישיבת תקציב בסיסית בלבד, זאת למרות שהצליחו במשימת התקציב. האח הגדול סיפר להם שהם צברו מספר שיא של 53 קנסות. לאחר מכן, מעיין התרגזה על אביחי שפנה לג'ודי במהלך ישיבת התקציב, בעוד עדן דרשה הסברים על השיחה שאנדל ניהל עם ג'ודי. "שאלתי את ג'ודי אם מישהו בבית מעניין אותה, בחיים לא הייתי מהמר על עצמי", אנדל שיתף.

מאוחר יותר, הדיירים התחילו לדאוג מכמות הסיגריות שתהיה להם בשבוע הבא לאור התקציב הבסיסי. שרון הביע סלידה מכך ששני שומרת את ניירות הגלגול לעצמה, ומחלקת אותם רק כמבקשים: "בא לי להקיא מההתנהגות שלה", ואביחי השיב: "זה מסביר למה אף פעם לא היו לה חברים". בהמשך, אורנה טענה בפני דן שהיא נראית צעירה מגילה, אך הוא באופן מפתיע לא הסכים איתה, ואף חשף שניהל קשר זוג עם אישה בת 42 כשהיה בן 20 בלבד. אורנה ההמומה נזפה בו: "פעם הגילאים מוגזם", ודן הבין שהסתבך: "עכשיו אני צריך לבנות עם אורנה הכל מחדש".

אל תוך הלילה, אנדל הקניט את אביחי בנודע לזוגיות עם מעיין: "להצניע זה פאסה", כשמעיין דווקא ראתה בכך מחמאה. במקביל, שני סיפרה לג'ודי ולעדן שמעיין לא מסוגלת להסתכל עליה, בעוד ג'ודי העלתה את האפשרות שאביחי צדק: "אולי את ומעיין לא באמת חברות". שני שיתפה כי הבינה שהזוגיות של מעיין ואביחי אינטרסנטית בזכות הזוגיות שלה עם עומר: "כשאני איתו אני שוכחת שיש מצלמות, אני מפסיקה לעבוד מהראש ומתחילה לעבוד עם הלב". עדן טענה שאם מעיין הייתה מרגישה משהו כלפי אביחי: "היא הייתה עפה על זה", וג'ודי חשפה בפניהן שגם אם הייתה רוצה להפריד בין מעיין ואביחי היא לא הייתה מצליחה: "הם עושים את המינימום בשביל שזה יראה שהם עושים את המקסימום".

 

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00