העדכון האחרון:

04:00 - אנסטסיה לג'ודי: "אני מחכה שתיגמר כבר המשימה"

זמן כיבוי האורות בבית הגיע, ובחדר השינה הדיירים הוותיקים מתקשים להירדם. חיים גורם לכולם לצחוק כשהוא מתחיל לדבר על יום ההולדת המתקרב של מעיין: "אתה יודע איזה מפחיד זה יום הולדת למעיין אשכנזי?". דן ממהר להסכים איתו ומעודד את אביחי: "אתה חוסך איזה 7,000 שקל בזה שאתה חוגג לה יום הולדת פה בבית". חיים ממשיך לצחוק עליה ושואל בהתעניינות: "כמה קיבלת ליום הולדת בתקופה של הזמר המזרחי", וכולם צוחקים כשהם מבינים שהוא מתכוון לעומר אדם.

בהמשך, הדיירים החדשים מצטרפים לדיירים הוותיקים בחדר השינה ומתכוננים לשינה: "מוזר להיות פה, זה מרגיש כמו אולם", משתפת ג'ודי. אנסטסיה מסכימה איתה ומגלה שהיא כבר מחכה שתיגמר המשימה: "יהיה לנו הרבה יותר קל כשנוכל לתקשר איתם".

03:00 -שרון לעומר: "כולם פה סבבה, רק שם לא בא לי טוב"

שני משתפת את חיים, מעיין ועדן בחששותיה בנוגע להמשך המשימה: "אני בלחץ ממחר", וממהרת לוודא איך אמא של חיים נראית: "היא עם עיניים כחולות נכון?". עדן שותפה לדאגה שלה ומוסיפה: "אני מקווה שהוא יביא לכולם קרובי משפחה, זה יהיה אכזרי אם לא". היא ממשיכה ומבטיחה: "כולנו נעמוד במשימה הזאת רק בשביל הרגע הזה".

מאוחר יותר, שני משתפת את עדן בשיחה שהייתה לה עם אורנה: "הייתה בינינו שיחה קשוחה", וחושפת בפניה את המסקנה שאליה הגיעה: "היא לא בן אדם רע בכלל, אני מרגישה שכשזה נוגע אליי היא אוכלת את עצמה  ומנסה לתקן". עדן מסכימה איתה אבל מזהירה אותה להישאר ערנית ביחסים ביניהן.

בחצר הבית, שרון מעדכן את עומר במצב היחסים בין הדיירים: יש פה זוגות, אביחי עם מעיין ודן עם אורנה", ומוסיף: "הכניסה שלנו לא קלה להם, כולם פה אסטרטגים". עומר מסכים איתו אבל מוצא פינה חמה בלב למעיין בעקבות התייחסותה למשימה: "היא היחידה שהיו לה מבטים של באסה מהסיטואציה". השיחה ממשיכה, ושרון מגלה מה דעתו על הדיירים הוותיקים: "כולם פה סבבה רק שם לא בא לי טוב, גם ממה שראיתי בחוץ ובמיוחד מהרגע שנכנסתי". עומר מזדהה עם הרגשתו: "קלטתי עליו שיש בו משהו מאוד כוחני".

02:00 - עומר על הדיירים הוותיקים: "פתאום שנכנסנו הם נראים החברים הכי טובים"

האווירה הטובה בין דיירי הבית הוותיקים נמשכת, וכשדן יוצא מהשכשוכית ונעמד להתקלח, עדן מעירה לו שהוא מסיים את השמפו של כולם. דן לא נשאר חייב ומודיע לה: "פעם הבאה שאת אומרת לי משהו על השמפו אני סופר לך את הקוביות של הנייר טואלט". עדן מסבירה לו שנייר טואלט זה מוצר בסיסי, והוא מגיב לה: "בשביל דן שכשוכית שמפו זה גם מוצר בסיסי".

בהמשך על הספסל בחצר, אנדל ועדן קרובים מתמיד: "איך תרגיש אם אני אלך?", שואלת עדן ומיד עונה על השאלה בעצמה: "תכל'ס, תיקח את זה קל". אנדל ממהר להסביר לה שהנוכחות שלה חשובה לו ומבטיח לה שלא יהיה לו פשוט: "אמיתי לא יהיה לי קל". במקביל אליהם, גם מעיין ואביחי לא שומרים על מרחק וכשהוא בוחן את הפנים שלה ושואל: "משהו מטריד אותך?", היא מחייכת במסתוריות ולא מגיבה.

בינתיים בחדר השינה, בזמן שהדיירים החדשים יושבים ומשוחחים ביניהם, שם, שני ועדן נכנסים לחדר ושרון מברר אם זה המצב הרגיל שלהם: "הם כל הזמן ביחד?". עומר עונה לו בחיוב ומתייחס לשאר הדיירים הוותיקים: "פתאום שנכנסנו הם נראים החברים הכי טובים". אנסטסיה משתפת אותם בהרגשתה בנוגע ליחס של הדיירים הוותיקים כלפיהם: "אני מבינה שזאת משימה אבל אני חושבת שהם מגזימים". כולם מסכימים איתה וכששרון מציין שלמעיין הכי קשה להתעלם, עומר מחמיא לה: "זה דווקא יפה, זה מראה שהיא בן אדם רגיש". השיחה ביניהם ממשיכה, ואנסטסיה מגלה מה דעתה על חיים: "הוא רחוק קצת מכל שאר הבנות בבית בגלל משי". כשג'ודי מגלה שמשי זאת חברתו של חיים, היא צוחקת: "הייתי בטוחה שכל פעם שהוא מדבר הוא מתכוון למסי השחקן כדורגל".

01:00 - מעיין מתקשה להתעלם

לכבוד כניסת הדיירים החדשים, האח הגדול מודיע לכל דיירי הבית שבחדר השירות מחכים להם בקבוקי אלכוהול. השיר dont speak של no doubt מתחיל להתנגן, ואנסטסיה מאחלת לכל הדיירים החדשים: "שיהיה לנו כיף על ההתחלה".

כל הדיירים הוותיקים מבלים יחד בחצר הבית, ודן נלהב מהסיטואציה: "איך הפכנו לקבוצה אחת עכשיו". כשהדיירים החדשים מתיישבים לידם הם עדיין זוכים להתעלמות מצידם אבל חיים מצליח להצחיק אותם מבלי שהתכוון. בהמשך, ג'ודי משתפת את את הדיירים החדשים בגילוי מפתיע: "מעניין שכשאתה פה אתה רואה את הדמויות המובילות שלא חשבת שהם כאלה", ונותנת את חיים כדוגמה.

הדיירים ממשיכים לשבת זה לצד זה בהתעלמות מוחלטת, וכששרון מציע לדיירים החדשים לבקש מהאח הגדול עוד אלכוהול, הם לא ממש מתלהבים מהעניין והוא ממשיך לנסות לשכנע אותם: "לפחות שיהיה לנו קצת שתייה, גם ככה לא מתייחסים אלינו כאן". כשהם תוהים בקול האם הדיירים הוותיקים נאמנים למשימה או שהם באמת התבאסו שהכניסו להם דיירים חדשים, אנסטסיה ממהרת לחשוף את דעתה: ""אני בטוחה שאם לא הייתה להם משימה, מעיין הייתה הראשונה שקופצת לחבק אותנו, היא הכי חמודה פה". מעיין, שיושבת לידם ומקשיבה לשיחה מתקשה להתעלם ומחייכת לעצמה.

במקביל בסלון, אורנה ושני מנהלות שיחה מלב אל לב על הסיבה שבגללה נכנסו לבית: "לא חשבתי יותר מידי, עזבתי הכל ונכנסתי", מגלה אורנה על רצונה להיכנס לאחר שאיבדה את אחותה. עדן ושם צופים בהן מחצר הבית, וכשעדן מכריזה: "זאת הזוגיות החדשה בבית", שם מחליט להזהיר את דן: "לא יודע מה קורה שם אבל אתה בצרות".

00:00 – שם חושד שהדיירים החדשים חיבלו לו בארון

שם חושד שהדיירים החדשים נגעו לו בארון, ומחליט לעמוד על יד המגירות ולשמור שאף אחד לא מתקרב. במקביל, אביחי מבקש ממעיין חיבוק, אבל היא מסרבת בנימוס: "אני הולכת לשתות יין, רוצה לבוא?". מאוחר יותר, הדיירים החדשים מתחילים להתמקם, לפרוק מזוודות ולסדר את הבגדים בארון. בהמשך, שם ושני יוצאים לחצר, ושם נראה מודאג לגבי המשך המשימה: "אני מקווה שלא הביאו לפה אנשים פח".

23:30 – ג'ודי: "נראה לי שהכם חיכו לנו, והולך להיות לנו אש ביחד"

האח הגדול פונה אל הבית ומברך את ג'ודי, שרון, אנסטסיה ועומר, על כניסתם אל הבית, ומאחל לכולם לילה טוב ושגרתי. בהמשך, ג'ודי ושרון ניגשים לפינת העישון, ג'ודי מתרגשת: "נראה לי שהם חיכו לנו, ויהיה לנו כיף ביחד". היא מביטה בדיירים הוותיקים מחוץ לפינת העישון וצוחקת: "נראה לי שהם רוצים לעשן". הם עוברים למטבח, ורואים את אנסטסיה מביטה בבלגן שנוצר במטבח: "אני הולכת לנקות פה מלא".

עומר מצטרף ומציג את עצמו: "אני בן 36, למדתי משחק ואני גם דוגמן", ואנסטסיה מספרת שגם היא מדגמנת, ומוסיפה: "כיף לי, ונראה לי שיהיה פה אש, בעיקר עוד יומיים כשהכל ישתחרר פה". שיחות ההכרות ממשיכות, עומר מספר שחזר לארץ כיוון שאבא שלו נפטר לפני שלוש שנים וכרגע הוא מנהל עסק בחיפה, וג'ודי גם מספרת קצת על עצמה, ומודה שהיא מזדהה עם איתו: "אני גם אוהבת משחק". הרביעייה מסכימה שאי אפשר לזייף בבית האח הגדול לזמן רב, ועומר נראה מרוצה: "נעים פה".

במקביל, הדיירים הותיקים מבלים בחצר, מדברים על הכל מלבד העובדה שנכנסו דיירים חדשים אל הבית. הדיירים החדשים מצטרפים אליהם, ושני שואלת את חיים: "איזה בנק אתה?", וחיים כבר מצליח להצחיק את הדיירים החדשים: "איזה בנק? מה זה משנה? גם ככה אין שם כסף". לצורך הדירבון להצלחת המשימה, הם מפנזטים מה יקנו בקתציב מותרות כפול, ועומר שמח על ההתעלמות: "זה הופך את הכניסה לבית לקלה יותר". 

23:00 – איך הגיב אביחי כשראה את ג'ודי?

הדיירים יושבים סביב שולחן האוכל, ולפתע נכנסת ג'ודי אל הבית, וצועדת לכיוון המטבח שם נמצא אביחי שעסוק בגירוד עגבנייה. היא נעמדת לידו במטרה ברורה שיראה אותה. אביחי מסובב את הראש ומביט בה בהלם. לרגע ההתרגשות והצהלה, הופכים לדממה מוחלטת, ונראה שהדיירים עושים מאמץ עילאי כדי להמשיך בהתעלמות. אביחי מאבד את התיאבון, וכולם מוחאים לו כפיים במטרה לעודד אותו.

בזמן שהדיירים שרים בקולי קולות, ג'ודי אומרת לשרון: "הם שרים שיהיה להם קל להתעלם מאיתנו", והשניים יוצאים בחיפוש אחר השירותים. לאחר מכן, הם מבלים עם הדיירים הוותיקים במטבח, וג'ודי לא מוצאת כוס לשתות בה: "אין כוסות בבית הזה? לשתות מקערה של קורנפלקס?", ושרון בוחן גבולות ושואל את הדיירים: "אז מה שלומכם?", והשניים זוכים בהתעלמות מוחלטת.

22:30 – שם: "בני האדם לא בנויים לעכל בעלי חיים, אנו נועדנו ללקט"

הדיירים עוזבים את נושא המשימה, וסביב שולחן האוכל מתפתחת שיחה סביב הסבל של בעלי החיים במשקים התעשיתיים. שני מספרת כי התרנגולות שמובלות לשחיטה מגיעות כשהן חולות, שבורות רגליים, אחרי סבל גדול. אורנה חולקת עליה: "אין דבר כזה מבחינת כשרות". "מכל מאכלים עוף זה המאכל הכי גרוע", מוסיף שם, ואורנה מוסיפה: "מה עם בשר שגורם לחסימת עורקים ומחלות?", ומוסיפה שמבחינה מוסרית היא מסכימה עם שני.

שם מספר על התעשייה השיווקית המשומנת של חברות כמו "עוף טוב" או "מאמא עוף", ומזכיר את תחקיר קולבוטק שחשף את היחס לתרנגולות. "אין לי ספק שזה פחות בריא", אומר דן, וחיים מבולבל: "אז למה לא מפרסמים שעוף מסכן את הבריאות?", ושם שוב מסביר לו על הכספים שזורמים לטובת פרסומים שקריים של תעשיית המזון מן החי. 

22:00 – אביחי: "הדיירים החדשים יצוצו מכל מיני מקומות בבית, חייבים להתעלם"
 
אחרי שקורין יוצאת מהבית, הדיירים מבטיחים לעצמם שהפעם הם יחזיקו את עצמם כדי לזכות בתקציב מותרות כפול, ולחוות את המשימה עד הסוף. "הדיירים החדשים לא יכנסו כמו תמיד, הן הולכים להופיע לנו פתאום בבית, ואנחנו חייבים להתעלם", אומר אביחי. "אבל עם הדיירים החדשים אפשר לדבר, לא?", שואל חיים, ושני מסבירה שאסור. בהמשך, מעיין תוהה אם אבא שלה יכנס לבית תוכל לומר: "איך אני מתגעגעת לאבא", מבלי להתייחס אליו, ואביחי אומר שלדעתו זה לא יחשב כפסילה: "כל עוד מתעלמים מהם הכל בסדר". 
 

21:15 – קורין נכנסת אל הבית והדיירים מתעלמים ממנה

ארז וקורין פונים אל הבית עם הודעה דרמטית, ומודיעים שמשימת חצי העונה מתחילה ברגע זה. "אתם זוכרים את משימת ההתעלמות?", שואל ארז, ומסביר כי ביומיים הקרובים יקרו אירועים יוצאי דופן ועליהם להתעלם מכל התרחשות שתקרה, להתעלם לחלוטין. מספר הפסילות המותר נמצא בתוך התיבה שתפתח רק בתום המשימה, אלא אם יחצו את מספר הפסילות ואז תפסק המשימה. אם יצליחו במשימת ההתעלמות, יזכו בתקציב מותרות כפול.

לפתע קורין נכנסת אל הבית, שואלת אותם שאלות, עושה איתם סלפי, והדיירים מתעלמים ממנה וממשיכים להתנהג כאילו הכל כרגיל. כשקורין יוצאת מהבית, ארז מכריז: "המשימה מתחילה, וכדאי מאוד שתיקחו את המשימה הזו ברצינות". "תהיו מאופקים כמה שאפשר", אומרת אורנה, ועדן מתלהבת: "איזה אדיר".

אנדל מזהיר שאם יכניסו את המשפחות שלהם יהיה להם קשה להתעלם, ואורנה מצהירה: "גם אם הילדים שלי יכנסו אני אתעלם, אבל אם תתחילו לעשות פסילות זה כבר לא יהיה שווה, לפחות נראה אותם". "ניקח את המשימה הזאת עד הסוף", אומר אביחי, וכולם מסכמים שזה הזמן לדבר על הדיירים החדשים כי אחרי שהם יכנסו אל הבית הם יצטרכו להתעלם מהם.

21:00 – אווירה חגיגית במיוחד
 
הדיירים מתארגנים לקראת השידור החי, כולם מתייפייפים, ואפילו חיים מודד את הבגדים של דן, ומשתעשע עם המראה החדש. בשיא הארגונים והלחץ, האח הגדול מבקש מהם, מוקדם מהרגיל, להתרכז בסלון, והאווירה החגיגית מורגשת. חיים מקבל מחמאות על הלבוש, ולאט לאט מגיעים כל בני הבית ומתיישבים על הספה. הפרגונים על הבגדים החדשים שקבלו במזוודות ממשיכים להישמע בבית, וכל דייר חדש שמצטרף נהנה מהמחאות.


20:00 – לשיר בגשם 

האח הגדול מפנק את הדיירים ופותח להם את החצר לזמן קצר: "צאו לנשום קצת אוויר". דן מתלהב לפגוש שוב את הגשם, וחיים מודה לאח הגדול: "איזה גבר, אתה תמיד היית אח אתה". השניים לובשים מעילים, ויוצאים לפינת העישון. שם ואביחי מצטרפים אל השניים, ודן ממציא שירים להנאתו בגשם: "ביום שלישי מגיעים דיירים, והם חושבים שהם יביאו לי בוקס לפנים", ואביחי צוחק: "זה לא הקטע שלך להמציא שירים", ונזכר בכניסה שלו אל הבית: "הייתי בטוח שאתרגש יותר". כשאח הגדול מבקש מהם להיכנס בחזרה אל הבית, כולם מתרכזים בחדר השינה וממשיכים לעלות ספקולציות לגבי כניסתם של דיירים חדשים. 

19:00 - מעיין לאביחי: "אני תמיד בוחרת לשבת על הגדר"

הגשם ששוטף את חצר הבית מעלה התרגשות קלה בדיירים, והאח מודיע כי החצר תיסגר לזמן ארוך. חיים ואנדל גונבים עוד כמה רגעים בפינת העישון, וחולקים את ההתרגשות מכניסתם של הדיירים החדשים. לאחר מכןֱ סביב שולח האוכל, אביחי מקריא למעיין קטע מהתנ"ך, והיא מבקשת ממנו בסקרנות שיסביר לה מה אומר הפוסק.

אביחי מגיב בהתלהבות ומסביר כי אנשים שמגיעים לתפילות ודת מציבים גדר המפרידה בינם לבין התורה. "גם לך יש את זה", אומר אביחי למעיין ונותן דוגמה: "כשאת הולכת לפינה שקטה כדי שלא יפריעו לך, את עושה גדר וסייג ואת אפילו לא חושבת על זה". "למה בעצם גדר נועדה?", הוא שואל, והיא עונה בעניין רב: "נועדה להפריד", ומשתפת אותו שאקס שלה אמר לה המון פעמים שהיא יושבת על הגדר במקום להחליט איפה היא בוחרת להיות. "אתה גם רואה אותי ככה?", היא שואלת, והוא עונה שלא: "אני חושב שהיה לך נוח לחשוב ככה כי רצית להפסיק את הקשר שהיה לך איתו".

בסיום השיחה, השניים עוברים לחדר השינה, נכנסים למיטה מחובקים. מעיין שמה את הראשה על החזה שלו בזמן שהוא מלטף את שיערה עד שהשניים נרדמים. ברקע, דן ועדן מנחשים איפה ישנו הדיירים החדשים, דן לא ממהר להפגין אדיבות: "שיסדרו לעצמם את המיטות", וחיים שמקשיב להם מצד מתחיל להיות מודאג: "אתם הולכים לעשות להם קבלת פנים על הפנים".

18:00 - הבית נערך לקליטת הדיירים החדשים

שם ואנדל מרגישים שכניסת הדיירים החדשים מתקרבת, ולכן הם מחליטים לסדר מחדש את הבגדים בחדר הארונות. אורנה מצטרפת ומחמיאה להם על המאמץ: "אם הם באמת מגיעים היום, אני רוצה שיהיה להם נעים", ושם חושף את המניעים שלו: "אני בעיקר לא רוצה שייגעו לי בדברים".

בהמשך, שני ועדן מצטרפות לחדר הארונות, ושני תוהה מה הדיירים החדשים יגידו עליהם לפני הכניסה לבית. שם מחליט לענות לה על השאלה, ואומר על עדן: "יגידו שהיא נשמה טובה, אבל חופרת", ועל שני: "היא בחורה שיש לה הרבה ידע, אבל הבעיה שהיא כל הזמן מנסה ללמד אחרים את הידע הזה".

מאוחר יותר, אביחי נכנס לחדר הארונות, וכשאורנה מציעה לעזור לו לצמצם את הבגדים שלו, הוא משיב: "קודם שהם יגיעו ואז אני אצטמצם, אני לא עושה דברים בדיעבד". אביחי לא מבין על מה כל המהומה: "למה אתה כל כך בטוח שהם מגיעים היום?", ושם מבטיח לו: "אתה תראה שזה יקרה היום, רוצה להתערב?".

17:00 - הרומנטיקה פורחת מחדש בשכשוכית

למרות הגשם החזק שיורד בחצר, מעיין ואורנה רוצות להיכנס לטבילה אמיצה בשכשוכית, ודן מעודד אותן: "השכשוכית הזאת באה טוב בכל שעה ובכל מזג אוויר". הן נכנסות למים בזהירות, וכששני יוצאת לחצר ומחמיאה למעיין על בגד הים הכתום שהיא לובשת, מעיין משיבה: "תתארי לעצמך איזה יפה הוא היה עליי אם הייתי יותר שזופה".

בהמשך, דן ואביחי מצטרפים לבנות הזוג בשכשוכית, ונראה שהרומנטיקה פורחת מחדש. אביחי מתבונן במעיין במשך שניות ארוכות, וכשהיא אומרת לו: "אני מרגישה שיש לך משהו על קצה הלשון", הוא מחייך וטוען שהכל בסדר, והיא בכל זאת מרגישה את הצורך להסביר: "אתמול לא באמת הייתי עצבנית, רק מבולבלת".

16:00 - דן על שני: "אני לא רוצה לשמוע אותה יותר"

דן מפסיד בהתערבות לעדן שמרוצה מהתוצאה, ומקניטה אותו: "עכשיו אתה הסנג'ר שלי לשבוע". אורנה לא מרוצה, ואומרת לדן: "נראה לי שאתה אוהב שמסנג'רים אותך", והוא משיב: "חשבתי שאני אנצח". אורנה ממשיכה עם הביקורת: "אני רוצה שהגבר שלידי יהיה מלך, ולא יתנהג בילדותיות", וכשהיא מזכירה התערבות דומה שדן ערך עם שני, הוא מסביר: "עם שני זה היה רק שאני לא רוצה לשמוע אותה יותר". במקביל בחצר, שם אומר שהוא לא בטוח שהערב ייכנסו לבית דייריים חדשים, וחיים אומר את דעתו: "אם לא ייכנסו היום, אז הם כבר לא ייכנסו בכלל".

15:00 - דיון פוליטי בחצר עולה לטונים גבוהים

אנדל נכנס לטבילה בשכשוכית, ואומר לשם מדוע לדעתו ממשלות הימין ממשיכות לנצח בבחירות: "הלאומנות והנושא הביטחוני הרבה יותר חזקים מהקטע החברתי". שם טוען שבנוסף לכך קיימת תופעה של דה לגיטימציה של השמאל: "כל מי שמבטא דעות שמאלניות קוראים לו בוגד".

בהמשך השיחה, שם אומר שממשלות הימין מחנכות ילדים על פחד ושנאה, ואביחי מתעצבן ומשיב לו: "אני גדלתי בחינוך דתי לאומי, ואותנו חינכו על להבדיל בין טוב לרע, לא על שנאה לערבים". לבסוף, שם אומר שהשיחה הפוליטית מוציאה ממנו תסכולים, ודן צוחק ומבטיח לעזור לו עם הדיירים החדשים: "אם יבוא לפה מתנחל אני אגן עלייך".

14:00 - חולצות לכבוד יום האהבה

עדן יושבת בחצר עם שם ושני, ומספרת להם שהיום יש לחברתה הטובה יום הולדת. היא מקדישה לה את השיר: "רוני" של להקת גזוז, כשהיא משנה את המילים ושרה: "דורית אל תלכי, אוהבת אותך ומתגעגעת". עדן ממשיכה לשיר, בזמן ששני מתכננת את המשך היום: "נעשה אימון בטן ותחת", וכשהיא מציעה לשם להצטרף לאימון, הוא משיב: "אני אצטרף בתנאי שעדן תסתום את הפה שלה לשתי דקות".

מאוחר יותר בחדר הארונות, שני עוזרת לעדן לכתוב ברכה על חולצה לכבוד יום ההולדת של דורית. אורנה מתלהבת מהיצירתיות ומבקשת משני שתעזור לה להכין חולצה עם הקדשה לילדים שלה: "אתם הגב שלי, יום אהבה שמח". שני עוזרת בשמחה, ולאחר שהיא מסיימת, אורנה מודה לה ואומרת כמה היא מרוצה מהתוצאה: "זה יצא מדהים, תודה רבה".

13:00 - אנדל יוצא על דן: "מפריע לי שאנשים עובדים ואתה יושב"

הדיירם עסוקים בניקיונות לקראת הערב, והגשם הסוער לא מפריע לאנדל שמנקה את השמשות בחצר. חיים ודן יוצאים לשבת בפינת העישון, וכשאנדל תוקף את דן: "תנקה גם אתה, מפריע לי לראות שאנשים עובדים ואתה יושב", הוא משיב בכעס: "ביאסת לי את הקפה, מה אי אפשר לשבת שתי דקות?".

הוויכוח ממשיך, ודן מסביר לאנדל מדוע ההערות שלו מיותרות: "כל עוד יש הדדיות בבית הכל בסדר", אבל אנדל לא משתכנע: "זה לא קשור, לא יכול להיות שבן אדם יעבוד יותר קשה".

12:00 – אורנה מתעצבנת על דן: "אל תזכיר לי אנשים מהצד השני"

חיים, אורנה, דן, ומעיין יושבים בחצר, וחיים צועק בקולי קולות: "בוקר טוב לעם ישראל". דן שמרגיש חוסר נוחות קם מהספסל, וכשאורנה מפצירה בו לחזור הוא מתלונן על הטונים של חיים: "הבן אדם צועק בווליומים". אורנה מתעצבנת, ומבהירה לדן שהיא לא אוהבת את התגובה שלו: "אל תזכיר לי אנשים מהצד השני".

נראה שהדיירים לא ממהרים להתחיל בעבודות של יום הניקיונות, והם מעבירים את הזמן בחצר. שם מספר שהוא קם מספר פעמים הלילה, ומשתף: "חלמתי שכולנו אצל חזי במסיבה מטורפת". עדן המשועשעת, כבר לא יכולה לחכות שהחלום של שם יתגשם, ומודיעה: "רוב הסיכויים שזה יקרה".​

11:00 – המילים נדמו? שתיקה ארוכה בין אביחי ומעיין

דן ואורנה בוהים בטיפות הגשם שזולגות בחצר, ודן נהנה מהסיטואציה: "אני ממש מרגיש שכיף לי". מנגד, בפינת האוכל האווירה קצת פחות רומנטית, כשמעיין מתיישבת לצידו של אביחי ושתיקה ארוכה שוררת ביניהם. השקט מופר רק כשאביחי מסיים לאכול, ומציע למעיין להתפלל עם הסידור לפניו. מעיין עונה לו שיתפלל ראשון בגלל שיש לה התארגנויות קודמות, והשיחה מסתיימת כשכל אחד פונה לעיסוקיו.

מאוחר יותר בחצר, הדיירים מתחילים להתכונן ליום הניקיונות, ומעיין מכריזה: "אני עושה שואב אבק היום". לעומתה, אורנה מקווה שהאח הגדול יספק להם מסיר שומנים, ויודעת בדיוק למה הוא ישמש: "אנדל הולך לעשות את שני התנורים". בהמשך השיחה, הם נזכרים שהיום הוא יום האהבה, ודן מצפה מהאח הגדול להכריז על כך, ולאחל להם יום אהבה שמח: "מה סתם אמרתי אתמול לאנה שאני אוהב אותה?". כשחמימו יוצא לחצר, הוא חושף את התכנונים שלו ליום הניקיונות, כשהוא ממנה את עצמו למנהל העבודה ומתגרה באורנה: "איזה תפקיד את רוצה לקבל?".

10:00 – מעיין: "אני לא רוצה לצאת פה מישהי ששוברת לב של מישהו"

שיר הבוקר "The lazy song" של ברונו מארס מתנגן ברחבי הבית, ובעוד שם ממהר לחדר האמבטיה כדי להתחיל בהתארגנויות, אנדל ושני רוקדים בחדר השינה. לעומתם, שאר הדיירים מתקשים להתעורר, והאח הגדול מנגן את השיר בשנית. 

לאחר מכן בחדר האמבטיה, אורנה שואלת לשלומה של מעיין, וזו מספרת שלא ישנה טוב וקמה באמצע הלילה מספר פעמים. מעיין ממשיכה ומשתפת את אורנה בתחושות שלה לאחר השיחה עם אביחי: "הוא לא יכול להאשים אותי במה שאני מרגישה או עוברת, אנחנו אנשים כל כך שונים". היא לא עוצרת בזה, ומספרת שהבהירה לאביחי שהוא לא יכול להוציא ממנה דברים בכוח, או לצפות ממנה לדברים שלא קורים לה באופן טבעי. "אני לא רוצה לצאת פה מישהי ששוברת לב של מישהו", היא מסכמת בתסכול.​

09:00 – רוחות של שינוי בבית האח הגדול

הדיירים עדיין ישנים שינה עמוקה, כשהאורות בחדר השינה עדיין כבויים והבית שקט כמו לפני סערה. בקרוב לא יישאר לכך זכר, והאח הגדול יעיר אותם ליום מפתיע במיוחד שבסיומו כניסה דרמטית של דיירים חדשים. מה יעלה בגורל הקשר של מעיין ואביחי? והאם הדיירים הוותיקים ייגלו מה מצפה להם בערב?

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו לשיר "סיגליות" של דיוויד ברוזה, ונהנו מיום קריר וגשום, כשלאורך היום עלו קונספירציות לגבי כניסת דיירים חדשים. "נראה לי שייכנסו חמישה דיירים", תהתה עדן, ושני חשבה אחרת: "נשאר לנו פה רק עוד חודש וחצי, נראה לי שיכניסו רק עוד ארבעה". עדן הביעה תקווה לכניסת דיירות נוספות, בעוד מעיין ציפתה לכניסתם של גברים חדשים לבית. בהמשך, כשאביחי שאל את מעיין מה לדעתה יקרה במידה ותכנס אחת האקסיות שלו, היא סיפקה לו תשובה מוחצת: "מה שיעשה אותך מאושר". אביחי התעצבן: "זה משפט שאומרים למישהו כשנפרדים ממנו", ושני באופן מפתיע, הסכימה איתו.

בהמשך היום, נושא שטיפת הכלים במטבח עלה שוב כשאורנה התעצבנה על התנהלות הדיירים: "יש פה אנשים שלא עושים יותר מידי ועומדים ליד מי שמכין את האוכל, וחושבים שהם לא צריכים לעשות כלים", והסבירה לאנדל שהתרעם, שלא התכוונה ספציפית אליו. לאחר מכן, שיתף אנדל את שאר הדיירים בוויכוח עם אורנה: "היא ממש התעצבנה שאף אחד לא שוטף כלים כמוה". אך עם כל העיסוק בכלים מלוכלכים, הדיירים לא שכחו שיום האהבה מתקרב וחשבו על הדייט הרומנטי שיהיה להם. "אני צריך להשיג מישהי עד חצות", התמלא אנדל מוטיבציה אבל הבין מיד שהוא נמצא במצב בעייתי: "אף אחת לא רוצה". גם מעיין נתפסה באווירת הרומנטיות וגילתה לאורנה: "איך בא לי לנשק את אביחי", אך מאוחר יותר דמיינה: "תארו לכם שאני ואורנה נדפוק נשיקה של החיים".

בשעות הלילה, אביחי ומעיין נקלעו לשיחה שהפכה עד מהרה לריב. מעיין התעצבנה שאביחי פנה לאורנה ושיתף אותה בקשר שלהם: "תפסיק להיות הקורבן", ובשיחה צפופה הטיחה בו: "אני לא מבינה מה לא ברור אצלי, מה אתה רוצה ממני?", בעוד אביחי התגונן: "לפעמים אני מרגיש שאני מעצבן אותך כשאני קצת נוגע בך, מה הקטע?". הוא הסביר שמצד אחד הוא מעריך את הדאגה שלה, אבל מצד שני הוא היה רוצה להרגיש נאהב. היא שיתפה אותו במחשבותיה: "לפעמים אתה לוקח דברים קשה מדי", והוא מצידו הודה: "כי אני מרגיש אליך משהו". לאחר מכן, גילה לה אביחי שהוא משתמש במשפטי קנאה מזויפים כדי לעורר אצלה רגש, ומעיין התעצבנה: "אתה מחפש בי את הדברים שאני רוצה להעיף ממני, עד שהשתחררתי מהקנאות אתה רוצה להחזיר לי אותה".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00