העדכון האחרון:

05:00 - לילה טוב בבית האח הגדול

לאחר יום עמוס ומלא התרחשויות כל הדיירים ישנים במיטותיהם לקראת עוד יום מרגש בבית האח הגדול. אחרונים להישאר ערים הם שם ואביחי שממשיכים לשוחח לתוך הלילה.

04:00 - המשימה הסודית ממשיכה לעורר חשד

רוב הדיירים כבר ישנים אך אביחי, תאלין, שם ותהילה ממשיכים לשוחח בחצר ונושא המשימה הסודית שוב עולה על הפרק. שם אומר: "ברור שזאת לא אמא שלו" ותהילה ואביחי מסכימים. היחידה מבין הארבעה שעדיין מאמינה לכוכב וחיים היא תאלין שאומרת: "היא מדברת אליו כמו שאמא מדברת לבן".

03:00 - המבצע הלילי של חזי וחיים

חזי וחיים יוצאים למבצע לילי למניעת נחירות ולא מפסיקים לצחוק. הם שולפים את תהילה מהחצר ומבקשים ממנה לשים מדבקה על האף וגם לברך: "המדבקה הזאת שאנו שמים משהו משהו". תהילה נענית לאתגר ויוצאת חזרה לחצר שם כל הדיירים שעדיין ערים צוחקים ונהנים.

02:00 - שיחות על רוחניות ודת לפני השינה

שעת הלילה המאוחרת והקור שבחוץ לא מרתיעים את הדיירים שיושבים בחצר ומנהלים דיון עמוק. אביחי מספר שבתור אדם עיוור הצד הרוחני שבו מפותח יותר ולכן הוא רואה את הדת בצורה שונה מהמקובל. שם מעביר ביקורת על הדת היהודית ועל היחס שלה לנשים ולהומוסקסואלים, בעוד אורנה ותהילה מגוננות על הדת ועל היופי שבה ותאלין מוסיפה: "אני מרגישה שאלוהים הכי אוהב אותי בעולם, והוא נותן לי כוח".

01:00 - חשדות בבית לגבי המשימה הסודית

00:00 - האם המשימה הסודית נחשפה?

הדיירים מריחים את משימת ההדחה שלדעתם מתקרבת, ומנסים לנחש מי הדייר שנכנס לבית ובטח קיבל משימה סודית. בין הניחושים שעולים, הדיירים מעלים את האפשרות שחיים וכוכב הם בכלל זוג נשוי שנכנס ביחד לבית האח הגדול. בזמן שהמשימה הסודית בסכנת חשיפה, כוכב וחיים מתבודדים בחדר ומתקשים להעמיד פנים. "אני לא רוצה להיות הילד שלך", אומר חיים בחיוך, ואילו כוכב מרגישה שהמשימה דווקא עוזרת לה להתמודד עם הגעגוע לילדיה. 

23:00 - ארוחת ערב וחשש מהדחה ראשונה

בזמן שההכנות לארוחת הערב מעסיקות את הדיירים, אסתר מאבחנת את הטעם של הישראלי הממוצע: "הם בדרך כלל מעדיפים אישה רזה", אבל אנדל לא מסכים ומגלה שדווקא שהיה שמח לצאת עם אישה מלאה וגבוהה. כשהדיירים מתכנסים סביב שולחן האוכל החגיגי שערכו, הם מתחילים לחשוש שאולי ההדחה הראשונה קרובה מתמיד: "יכול להיות שכבר מחר ידיחו מישהו?". בזמן הארוחה אביב משתף את הדיירים בהחלטה שלא להיעזר בכלב נחייה, ומודה בחצי חיוך שהוא עדיין לא בנוי למחויבות רצינית: "זו גם כנראה הסיבה שעדיין אין לי ילדים".

22:00 – כוכב שידוכים בע"מ

הדיירים יושבים בנסט ושואלים את עצמם האם מצפה להם הפתעה ודיירים חדשים יכנסו בהמשך לבית. ובזמן שתהילה מזכירה לדיירים שהם מוזמנים לחתונה שלה בפסח הקרוב, אורנה מתמלאת עצב כשנזכרת באירועים שתפספס בתקופת התוכנית, ביניהם יום החתונה של אחותה. הבנות מתעניינות בסטטוס הזוגי של דן, שממהר להבהיר שהוא לגמרי פנוי: "נראה לכם שהייתי פה אם הייתה לי בת זוג?". כוכב מחליטה לתפוס את תפקיד הקופידון של הבית, ומתחילה לשדך: "מעיין מושלמת בשבילך, תמהר, לפני שייקחו לך אותה!"    

21:00 - כשבחוץ יורד גשם זה הזמן להכנס לשכשוכית

הדיירים ממשיכים לשחק במשחקי החברה ופותחים בטורניר חמש קוביות, בזמן שחלק מבנות הבית כבר מתכננות מה לאכול לארוחת הערב. למרות מזג האוויר הקריר והגשום, דיירי הבית מחליטים שהגיע הזמן לחנוך את השכשוכית בחצר, וממהרים להחליף לבגדי ים. 

20:00 - הוויכוח הפוליטי של שם ותהילה

בחדר השינה מתנהל שיעור ערבית בניצוחה של המורה תאלין, שממשיך עם משחק דג מלוח משעשע שמגבש בין הדיירים החדשים. בינתיים בחצר, מתפתחת שיחה על פוליטיקה שמצליחה להכעיס את שם. "אתה לא יכול להשוות מחבל לחייל", מסבירה תהילה לשם שמבקש ממנה להפריד בין הרגשות שלה למצב שקורה בשטח: "בכל מלחמה שני הצדדים בטוחים שהם צודקים". אנדל מנסה לגשר אבל כשתהילה מספרת על החוויה שלה בזמן מבצע "צוק איתן", שם מטיח בה: "איך לא נכנס לך ללב שילדים בעזה נהרגו?".

19:00 - חברויות חדשות נרקמות

הדיירים מתעניינים בניתוח לשינוי מין שתאלין עברה, והיא מספרת להם על הקושי לגדול בגוף שלא מתאים לה: "הורים לא תמיד מבינים ולכן הם זורקים את ילדיהם מהבית, אבל צריך ללמד ילדים קטנים לקבל את השונה". שמוליק מציין שלמרות הקושי התקשורת דווקא מפרגנת לתאלין, שעושה כל צעד בזהירות: "אני לא עושה בושות, למרות שאיבדתי משפחה שלמה". בצידו השני של הבית, אורנה חושפת בפני מעיין את האובדן הפרטי שלה והקושי שחוותה בחודשיים האחרונים: "לפני חודש אחותי נפטרה, ומזמן לא יצאתי לבלות". מעיין מגלה יוזמה ומציעה לקחת אותה לסיבוב ברים עם הפתעה, אבל אורנה פוסלת מיד את הרעיון לבקר גo במועדון חשפנות.

18:00 - מעיין: "כל האקסים שלי אהבו את איך שאני נראית"
 
כוכב ומעיין מנצלות את הרגעים השקטים לשיחת נפש בחדר השינה, בה כל אחת חושפת פרטים אישיים מחייה. "אני חסרת בטחון וצריכה חיזוקים מהסביבה", מודה מעיין ומפתיעה את כוכב: "מההיכרות הקצרה שלנו את דווקא נראית מאושרת ומלאת בטחון". בהמשך השיחה מעיין חושפת את הפרעות האכילה מהן סבלה לפני שנים, ומודה כי אינה שלמה עם המראה החיצוני שלה: "כל האקסים שלי תמיד אהבו את איך שאני נראית, אבל זה משהו פנימי שמפריע לי". כוכב מקשיבה בסבלנות, ומייעצת למעיין בטון אימהי לצבור בטחון ולפתח את עצמה גם בתחום הלימודים.
 
שאר הדיירים משוחחים בחצר על האנשים הקרובים שמחכים להם מחוץ לבית, ובזמן שחיים מרגיע שלחברתו אין ממה לדאוג, אנדל דווקא בטוח שבבית האח הגדול הכל יכול לקרות. הרמיזה של אנדל מצליחה להרגיז את חיים, שמיד דואג להבהיר לכולם: "אם אתה בן אדם חזק ויש לך קווים אדומים אז הכל בסדר, הכל תלוי באופי שלך". 
 
 
17:00  האם המשימה הסודית בדרך להישבר?
 
חיים לוקח את שמוליק לשיחה בפינת העישון, ואומר לו שהוא חושב שהם עומדים יפה במשימה הסודית אך הם חייבים לשמור על קור רוח עד יום חמישי הקרוב. הוא בוחר לשתף אותו בכך שקשה לו בבית ושמוליק בתגובה מעודד אותו: "קטן עליך, זאת רק ההתחלה". 
 
בנתיים בחדר השירות, עדן, שם ואביחי מתחילים לחשוד שהתמונה בה מופיע חיים יחד עם ילדיה של כוכב היא לא אמיתית. "מהרגע שהם לחצו לי את היד בכניסה, והיא אמרה לי זה הבן שלי, אמרתי שזו משימה סודית" טוענת עדן. היא מוסיפה ומסבירה שהם היו הראשונים שנכנסו לבית, ובכל עונה הדיירים הראשונים היו חשופים למשימה. אביחי מנסה לשחזר את לוח הזמנים ומסביר שלא ייתכן שבמשך שעה שלמה ניכנסו רק שני דיירים. עדן שוקלת לשמור על כך בסוד ושם טוען שאולי המטרה של הדיירים היא לגלות את השקר של חיים וכוכב. 
 
בהמשך, כוכב וחיים יורדים במדרגות לנסט, שם הם מופתעים לגלות כסא נדנדה ענק ופרטי שנמצא ממש מתחת לשכשכוכית. כוכב מספרת לחיים שהיא חושבת ששמוליק בדיכאון, כי הוא לא רגיל לחיות בלעדיה ולא לדבר איתה כל היום. חיים חושש שדיירי הבית יעלו עליהם וישברו את המשימה הסודית. 
 

16:00 - עדן: "התנסיתי בזוגיות עם אישה במשך שנה"
 
תאלין מתלוננת על כך שהיא מרגישה ריקנות בלי הטלפון שלה בבית, ומעיין מתפרצת: "בכלל לא חשבתי על האייפון שלי פה". שמוליק מצטרף וטוען שהתנתקות לא תזיק לאף אחד. מאוחר יותר, אסתר שוטפת כלים ושני מציעה לה את עזרתה. אסתר מסרבת ואומרת לה: "יהיו לך עוד הרבה פעמים לעשות כלים בבית". הדיירים מתיישבים סביב השולחן ומשחקים במשחק שנקרא "אמת או שקר", בו כל אחד מהם צריך להגיד שני משפטים ושאר הדיירים צריכים לנחש איזה משפט מהם הוא הנכון.

עדן היא הראשונה לשחק וחושפת שבגיל 15 היא יצאה עם בחורה במשך שנה שלמה. כולם מופתעים אך מהר מאוד מבינים שהסיפור הוא אמיתי. עדן מפרטת על מערכת היחסים שהייתה לה ומשתפת: "זה נגמר כשהבנתי שאני צריכה להתנסות גם עם הצד השני כדי להחליט מי אני, והחלטתי שאני לא שם ולא שם". עדן ותהילה נכנסות לפינת העישון שם הן משחחות על הקושי בלהיות בבית סגור. תהילה מופתעת מכך שלעדן לא קשה בכלל והיא בתגובה מסבירה: "אנחנו כולנו כאן חבר'ה צעירים, אז זה כיף".

15:00 - מה הדיירים חושבים על אסטרטגיה?
 
דן ואנדל נכנסים לשכשוכית והדיירות מריעות להם. דן משתף את אנדל בשירים שהוא שומע ומספר לו שהוא מאוד אוהב שירים עמוקים ונוגעים. הוא צולל בשכשוכית למשך דקה שלמה ואנדל מופתע מכך שהוא מצליח להחזיק את נשימתו מתחת למים: אחי זה מטורף". בינתיים, כוכב מנסה לשדך בין דן לשני, ושואלת אותו: "מה דעתך עליה?" שני מגיבה בצחוק קליל ומוסיפה: " אנחנו גם שכנים". גשם מתחיל לרדת בחצר הבית והדיירים ממשיכים לשבת בחצר. דן, שממשיך לשבת בשכשוכית, זוכה למחמאות מעדן שאומרת לו "אתה יכול להיות הדוגמן של תפוזינה, זה הקמפיין הבא".
 
במקביל בסלון, מעיין מספרת על כך שבתקופה האחרונה היא עלתה במשקל ולקראת הכניסה לבית היא החליטה לעשות שינוי. היא ממשיכה ומספרת לאסתר על הטראומה שעברה שהייתה ילדה קטנה. אורנה מצטרפת לשיחה שמתגלגלת לדיון על הדת ואביחי משתף את כולם על כך שהוא גדל בבית דתי באילת. אורנה מתפרצת לדבריו ואומרת:" איזה כיף שהכניסו דיירים כאלה לבית".  שמוליק מצטרף לישיבה ופותח במופע סטנד-אפ בסלון, והדיירים מריעים לו וצוחקים מבדיחותיו. "אתה אדם מוכשר", אומרת לו אסתר.
במקביל בסלון, מתפתחת שיחה על אסטרטגיה בבית, ואביחי מתוודה שהוא אדם שרגיל לשחק פוקר ולכן הוא מכיר תכניות פעולה שונות. הוא מספר שאחד הספרים האהובים עליו הוא תורת המשחקים, ספר שמנתח מצבי עימות או שיתופי פעולה שונים.

14:00 – מעיין לאביחי: "מים שקטים חודרים עמוק"

דיירי הבית ממשיכים להעלות קונספירציות בנוגע לתמונות החסרות על לוח הדיירים. הם מבינים שכנראה חסר דייר נוסף, היות והם רק 15 דיירים בתוך הבית. אחרי שהם מסיימים לאכול, הם יוצאים לחצר שם אסתר מבקשת מהאח הגדול שישמיע עבורם קצת שירים. היא פוצחת בשיר "כמו צמח בר" ואליה מצטרפים שאר חברי הבית. הדיירים ממשיכים לשיר כשחיים מציע לשחק משחק קטן בו כל אחד בתורו יבחר לשיר בית משיר שהוא אוהב.

בהמשך, מעיין מדברת על על בני משפחתה ואומרת: "בטח סבתא שלי יושבת בבית ורואה אותי 24 שעות". דן מספר שאמא שלו לא התלהבה מכך שהוא בחר להשתתף בתכנית ואביחי מצטרף לשיחה תוך שהוא חושף את שרירי הבטן שלו בפני דיירי הבית. מעיין מתלהבת ושואלת אותו "אתה מתאמן?" ואף מציעה לו להתאמן איתה יחד. השיחה מתגלגלת לסילבסטר שבא ומתקרב, והדיירים תוהים מה האח הגדול מתכנן  להם לכבוד האירוע. במקביל בבית מתפתחת שיחה על ההדחה שמעלה חששות מכניסת דיירים חדשים לבית, ועדן אומרת: "אי אפשר לדעת".

במקביל במטבח, אסתר מספרת על מחלת האנורקסיה הקשה שעברה לפני 3 שנים. "אני כמעט איבדתי הכל בחיים", היא משתפת וממשיכה: "אני נשבעתי שאני אעזור לכל הורה לטפל במחלה, בגלל שאני לא קיבלתי עזרה מאף אחד". 

13:00 – אסתר מצהירה: "אם לא אהיה רזה, לא אצליח"

בחצר הבית, שני מתלוננת ואומרת: "איזה אימון קשה", בעוד חזי ודן ממשיכים במרץ לבצע שכיבות סמיכה. הדיירים ממשיכים באימון הבוקר, כשלפתע הם מבחינים בתמונות שלהם תלויות על הלוח המוצב בסלון ומיד עוברים להביט בקיר כשמעיין מבחינה בעוד שש תמונות ריקות שמופיעות על הלוח. במקביל במטבח, כוכב שואלת את חזי אם הוא אוהב לבשל ותוך כדי הכנת חביתת הבוקר, הוא עונה לה שהוא מאוד אוהב לבשל ומציע לאסתר לטעום מבישוליו.

בינתיים בחצר הבית, אסתר מספרת לאנדל על כך שהיא הייתה חולה באנורקסיה ולכן איננה יכולה להשתתף באימון הבוקר בעקבות התסמינים של המחלה. היא מחליטה לשפוך את ליבה ומספרת: "הייתי ילדה מאוד מאוד בוגרת לגילי, תמיד. ילדה מאוד פרפקציוניסטית". שמוליק, שם, דן וחיים מצטרפים לשיחתם ואסתר אומרת שהמודעות של הספורט בימים אלו היא זאת שגורמת לבעיות בדימוי הגוף אצל בני נוער. בין הדיירים מתחיל ויכוח בנושא כשהאח הגדול קוטע את שיחתם וקורא לכל דיירי הבית להתיישב בשולחן וליהנות מארוחת הבוקר הראשונה בבית.

השיחה שהתנהלה בחצר הבית ממשיכה סביב שולחן האוכל, כשאסתר מתרגזת על כך שאימהות נותנות יד לרזון שמתחולל אצל הילדים שלהן. "עזבו את המראה החיצוני, המחלה הזאת היא הסרטן של הנפש. זוהי המחלה הנוראית ביותר אצל בני הנוער", היא אומרת. בסיומו של ויכוח סוער, דיירי הבית נרגעים ונהנים מארוחת הבוקר המפוארת שארגן להם האח הגדול.

12:00- כוכב: "אני לא מגיעה לעבודה היום"

התור למקלחת ולשירותים משתרך בעוד האח הגדול מודיע שמעכשיו ולמשך שעה הם יהנו ממים חמים. חזי חושש שלא יספיק להתקלח במים החמים ומציע כי אולי זה רעיון טוב לערוך סבב יומי בו האחרון שהתקלח יהיה הראשון ביום למחרת. ההצעה נשמעת הגיונית בקרב הדיירים אך הם ממהרים לשלול אותה מאחר והם לא יזכרו מי התקלח ומתי.​ במקביל, כוכב מתבדחת בפני הדיירים ומשתמשת בבקבוק שמפו כטלפון: "הלו? תודיע להם שאני לא מגיעה לעבודה היום", כל הדיירים צוחקים. מעיין ותאלין מספרות לדן איך עבר עליהן הלילה. "התעוררתי בלילה שלוש פעמים" אומרת תאלין ומעיין מסכימה שגם היא חוותה שינה לא קלה.

דיירי הבית כמעט וסיימו את התארגנויות הבוקר שלהם. שני, עדן, מעיין, דן וחזי מצויידים בבגדי ספורט, פוצחים באימון הכושר הראשון שלהם לעונה.

11:00- דן חושד בקיומה של משימה סודית

דן, כוכב ושם מתכנסים בחדר הארונות בכדי לשוחח מבלי להפריע לשאר הדיירים שעוד ישנים. ​דן משתף אותם שהוא חושד ששם משתתף במשימה סודית ובגלל זה הוא צועק כל הזמן, הוא מוסיף: "שם הוא תל אביבי, אשכנזי, אוכל חיות". הם כולם צוחקים מהמחשבה שאולי הדבר נכון.
 
בהמשך שמוליק מצטרף אל שאר הדיירים העירניים: דן, כוכב ושם. הוא נעזר בכישורי ההתמצאות של שם בהכוונה למוצרי הקפה במטבח. לאחר מכן, שם מתיישב לבדו בשולחן האוכל ומתענג על הקפה שהכין. הוא מתבונן סביב על הבית, שקוע במחשבות ובין לבין צוחק לעצמו.
 
האח הגדול קוטע את שנת היופי עם השיר "MondayMonday" ופותח את היום השני. הדיירים מתעוררים באיטיות ומתחילים להתארגן לקראת יום מלא בהפתעות.

10:00- שם: "יצא השד העדתי"

דן ושמוליק שהתעוררו לפני כולם, חזרו איש איש להתכרבל במיטתו. נראה כי דן לא מצליח להירדם שוב והוא נע בחוסר נוחות מתחת לפוך. במקביל, כוכב מתעוררת בסקרנות לבוקר בבית האח הגדול ומציצה מחלון חדר השינה אל המתרחש מעברו השני, שכרגע לא קורה בו דבר.

דן, החליט שהוא לא יכול עוד לעצום עין עד שהאח הגדול יעיר את הדיירים באופן רשמי, קם ממיטתו ויוצא אל כיוון המטבח להכין את קפה הבוקר שלו. "בואי תארחי לי קצת חברה, לא ישנתי שניה", הוא אומר לכוכב. שפ מצטרף אליהם במטבח ותוהה ביחד איתם מי הדייר שנחר כל כך חזק הלילה? בנוסף הם תוהים מי שטף את הכלים במבטח ושם מגיב בצחוק: "האח הגדול".

שלושת הדיירים משוחחים על וויכוחי הלילה שהתרחשו אמש, שם מצהיר: "יצא השד העדתי", וכוכב בתגובה הביעה שהכל בסדר. הם ממשיכים בשתיית הקפה וכוכב מברכת את משפחתה שמחוץ לבית בברכת בוקר טוב.

09:00 - בוקר ראשון בבית האח הגדול 

אחרי לילה מרגש ועמוס באמוציות, הדיירים פשטו את בגדי הערב החגיגיים ונכנסו זה אחר זה למיטותיהם כדי לצבור כוחות ליום חדש. גם שימי הדג חזר לבית הנצפה במדינה והוא צופה על הדיירים מהחצר. הראשונים להתעורר הם דן ושמוליק. דן מתוודה למצלמות כי היו המון נחירות במהלך הלילה וכי הוא מרגיש נבוך מן הסיטואציה בה הוא יהיה מתועד מעתה והלאה. 

המשימה הסודית בעיצומה ונכון לרגע זה, נראה כי כוכב וחיים מצליחים, וכי דיירי הבית לא מפקפקים בכך שהם אמא ובן. בקרוב יעיר האח הגדול את שאר הדיירים לצלילי שיר הבוקר בפעם הראשונה לעונה.

מה קרה אתמול?

דלת בית האח הגדול נפתחה, ואחד אחד נכנסו אליו 15 דיירים נרגשים. במהלך הלילה הם למדו להכיר אחד את השני, שיתפו בתחושות וחשפו סודות וחלקם אף נאלצו לשתף פעולה במשימה הסודית של העונה. חזי החליט לפרגן לאח הגדול על עיצוב הבית החדש ואמר: "וואי האח שיחקת אותה על הבית, אין דברים כאלה".

אבל לא רק חיוכים ושמחה עטפו את הכניסה החגיגית. פחות מיממה בבית וכבר ויכוחים על נושאים כמו פוליטיקה וגזענות, נתנו את אותותיהם בבית. שם ודן ניהלו דיון במהלכו שם האשים את דן שאחת הסיבות לפיגועים כיום זה שירותו הצבאי. עדן ניסתה להרגיע את הרוחות ואמרה: "יש לנו עוד מלא זמן לשיחות האלה", אבל שם המשיך בשלו ואף החל להתווכח עם תהילה על ענייני דת והבטיח לה: "את עוד תצאי מפה עם דעות הפוכות משלך".

במהלך הערב העניינים נרגעו ומצב הרוח הטוב חזר, והדיירים הגיעו למסקנה שהם ברי מזל שהם זכו להיות חלק מהאח הגדול. הלילה נחתם בנימה אופטימית כשחזי הכריז: "בבית הזה יהיו רק צחוקים ופאן, עם כמה שפחות מריבות". לבסוף כל הדיירים הלכו לישון ורק תהילה ואביחי נשארו לנהל שיחה ערה במטבח.

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00