​העדכון האחרון:

 

05:00 - לילה טוב בבית האח הגדול

אחרי יום עמוס ומלא התרחשויות שבסופו הבית נפרד מתהילה, נכנסים הדיירים בזה אחר זה למיטות. אחרונים להישאר ערים הם אביחי, מעיין ואנדל שממשיכים לשוחח אל תוך הלילה. אביחי ממשיך להחמיא למעיין, והיא אומרת: "מעניין מה אמא שלי שצופה בבית חושבת עליך", ואביחי עונה: "בטוח שהיא אוהבת אותי". מאוחר יותר מעיין אומרת: "די למה אני אף פעם לא הולכת לישון בזמן", ואביחי אומר: "אפשר לסיים את השיחה", ומוסיף תחזית אופטימית להמשך: "לי,לך ולאנדל יש עוד הרבה זמן בבית".

04:00 - אביחי: "פה אני הבן אדם הכי פעיל וחזק, אבל בחוץ זה שונה"

אביחי ואנדל משוחחים בחצר על יהדות ונשמה, ואנדל מתפעל מהתובנות של אביחי שמסיים במסר עמוק: "אם הפה והמעשים שלך שווים, אין דבר שלא תוכל להשיג". אביחי מבטיח לאנדל שיעור שכזה בכל יום ואנדל עונה: "אני פה בשביל להקשיב". בהמשך, מעיין יוצאת לחצר ומדברת עם אביחי על רומנטיקה: "מגיעה לך בחורה שתאהב אותך ותכיל אותך", ואביחי אומר שאצלו זה יותר מסובך בגלל מגבלת הראייה: "פה אני הבן אדם הכי פעיל וחזק, אבל בחוץ זה שונה". אביחי מספר שכשהוא מסתכל על מעיין הוא יכול להתמקד רק בנקודה אחת, אבל תמיד מזיז את העיניים ומסתכל על כולה, וכשהיא שואלת: אתה בוחן אותי?", אביחי משיב בחיוך: "כל הזמן, ואני נהנה מזה".

03:00 - אביחי על שני: "היא מרוכזת רק בעצמה"

אביחי ושם מדברים עם דן על מצב הדינמיקות בבית לאחר ההדחה, כשאביחי מעיד על עצמו: "אני מרגיש שאני לא חייב מישהו פה בבית", ושם אומר: "אני לא חייב פה אף אחד". דן מספר שבהתחלה היה לו נוח למצוא את המקום שלו עם שני, אבל כעת הדברים השתנו: "היא מתחילה ליצור אצלי תחושות לא נעימות". אביחי ממשיך ואומר שהנוכחות של שני מפריעה גם לו: "היא מרוכזת רק בעצמה", ושם אומר: "כולנו אנשים מבוגרים, ובכל זאת היא מרצה לנו כמו שאסתר עשתה". בהמשך השיחה, דן מגן על שני: "אני לא מזלזל בחברות שלנו, ולי יש יותר סבלנות ממכם", ואביחי צוחק: "אין ספק שאנחנו יותר אגרסיביים ממך, בגלל זה אנחנו אוחנה וברדוגו".

02:00 - ריקודים באמצע הלילה

אביחי וכוכב משוחחים בחצר ומסכימים שלתהילה היה קשה בבית, ואביחי אומר לכוכב: "גם לך ולשמוליק קשה", כוכב לא מבינה למה הוא מתכוון, ואביחי מסביר: "אמרת שאת מתגעגעת לילדים" , וכוכב עונה: "זה טבעי". לאחר מכן, האח הגדול מפציץ את הדיירים עם שיר הנושא של הסדרה: "הוואי 5.0", ומעיין ושני שיושבות על השולחן רוקדות בהנאה. כשהשיר נגמר שמוליק מבקש: "שים לנו עוד פעם", ושם מוסיף: "כן תחפור להם כמו שעשית לנו". האח הגדול מנגן את השיר בשנית, ועכשיו גם כוכב, שמוליק וחיים מצטרפים לריקודים ולשמחה.

01:00 - אורנה: "שם צריך לתקן את מה שהוא עשה, או שהוא יהיה מחוק"

דן נכנס לשכשוכית ומדבר עם שני על ההדחה של תהילה. דן מספר שהוא ניסה להזהיר את תהילה: " אמרתי לה שאני רואה שינוי גס באיך שמתייחסים אליה", ולשני יש הסבר: "הפסיקו לקחת אותה ברצינות". במקביל, גם אנדל מוכן להיכנס לשכשוכית, והוא מנסה לשכנע את מעיין להצטרף ללא הצלחה. במטבח, חזי ואביחי מקניטים מעט את שם, ואומרים שהוא כמו ילדה, ושם מגיב: "ילדה זה לא קללה, גבר". כששם יוצא מהמטבח, אורנה אומרת לדן: "שם צריך לתקן את מה שהוא עשה, או שהוא יהיה מחוק", והוסיפה: "חבל לי כי מאוד חיבבתי אותו".  ודן אומר: "הוא מדבר לשני בצורה מכוערת, וזה שם אותי במקום דפוק".

00:00 - שמוליק: "אין לנו מושג מה קורה בחוץ"

אחרי המתנה מרובה, מכריזים ארז וקורין כי תהילה היא המודחת השנייה והדיירים מגיבים בהלם. כולם מתנפלים בחיבוקים על תהילה, שני מחבקת אותה חזק, ותהילה מרגיעה: “אני יוצאת שמחה". לקול תרועות חבריה היא עולה במדרגות ויוצאת לזרועותיהם של ארז וקורין. שמוליק מכריז: "זה רק מראה שהכל פתוח". שני מתקשה להסתיר את ההקלה האישית, חיים מנסה לראות את הצד החיובי: "נגמרו לי הנחירות", וכולם מודים שהנוכחות של תהילה תחסר בבית. "אני עצובה שהיא הלכה, רציתי אותה עוד קצת איתנו", אומרת כוכב, וגם עדן מתקשה להירגע ופורצת בבכי: "עצוב שהיא לא המשיכה היא היחידה שאמרה אמת בבית, הוציאו אמת והשאירו שקר". 

23:00 – שני מתנצלת בפני חיים: "זה לא הגיע לך"

המתח לקראת ההדחה ממשיך להשפיע על הדיירים בבית, בעיקר על שני שמודה: "הלחץ מההדחה הזאת משפיע עלי לרעה”, והיא מתקשה להרגיע. בינתיים, בזמן שכולם עסוקים בהימורים ותהיות לגבי ההדחה הקרובה, חיים דואג ליחסים שלו עם דן. "אל תתבאס עלי לגבי מה שהיה עם שני", מבקש חיים, ודן מרגיע: "היית בסדר גמור, אפילו אני לא הבנתי אותה". השניים מסיימים את השיחה בהסכמה שהכל בסדר ביניהם, והאח הגדול קורא לדיירים להתרכז בסלון. שני מנצלת את חלון ההזדמנויות וניגשת לחיים: "רציתי להתנצל בפניך על איך שהתנהגתי, גם מה שאמרתי לא היה במקום בכלל". "הכל בסדר", סולח חיים, והשניים מסיימים את השיחה בחיבוק ומצטרפים לשאר הדיירים המתוחים שבסלון.​

22:00 – רגע לפני ההדחה: מה גרם לפיצוץ בין חיים לשני?

דן מנצל את ההמתנה לשידור כדי לפתוח את נושא הקנסות הרבים שנצברים בבית, הוא מתלונן על כך שיש דיירים שישנים במהלך היום מבלי לדפוק חשבון. "אני לא ישנתי", מתגוננת שני, ואביחי מבהיר שאין לו כוונה להתחיל להילחץ מקנסות: "גם ככה כל הזמן הוא מוותר לנו עליהם". "הוא לא מוותר כל הזמן", מבהיר דן, ושני מחזקת: "הוא וויתר לנו רק בגלל שאלו היו השבועיים הראשונים".

בהמשך, דן מנסה להחמיא לחיים בפני שני, מעיין ואורנה: "בהתחלה בשיגעונות שלו לא היה כלום, רק כפיים ו'אמא' ושטויות. עכשיו הוא מתחיל לתפוס פרטים, סיפורים", וחיים מודה לו על החיזוק. שני לא קונה את דבריו ומבקשת דוגמאות: "כמו מה?", ודן מפרט: "כמו שהוא מתלבש על מילים, מתלבש על שמוליק, על כוכב, גם ההערות שלו מתפתחות – זה לא שהוא ייצא מכאן כותב תסריטים אבל עדיין". חיים מביט בשני ושואל: "למה את עושה את הפרצוף של 'לא חושבת ככה?'", והיא משיבה: “כי אני לא מסכימה, אני חושבת שקראת יותר מידי סטטוסים בפייסבוק ונכנסת לפה עם משפטים כאלה".

"פייסבוק?", מופתע חיים, "מה קשור?", ושני ממשיכה: "במקום לדבר אתה אומר משפטים של מיי-ספייס, וברגע שתנקה את המניירות האלה נוכל להסתדר יופי". "זה הכי לא כזה", מתעצבן חיים, "אני כזה בלי קשר לפייסבוק, אם לא מתאים לך שימי אטמים או תתעלמי". כששני עונה: "אני מתעלמת", חיים קם לעבר הסלון וזורק לעברה: "יופי חמודה". "חמודה אימשך", משיבה לכיוונו שני, והטונים עולים. כשחיים עוזב, שני מיד מטיחה בדן: "אתה גם כן עם החנפנות שלך",  ומעיין מיד מנסה להרגיע וצועקת לעבר חיים: "אל תתייחס אליה, היא לחוצה מההדחה". גם אורנה מעודדת אותו: "אני אוהבת את הצחוקים שלך, לא אכפת לי מאיפה אתה מביא אותם".

21:00 – אנדל עושה טלוויזיה וחושף רכילות

הדיירים מוכנים לקראת השידור החי, ואנדל מחליט לנצל את ההמתנה המתוחה לטובת סשן ראיונות אישיים. הוא מתחיל עם תאלין ומבקש ממנה שתיתן את דעתה על כוכב וחזי. תאלין משיבה לגבי כוכב: "היא חמודה אבל אני מרגישה שהיא פחות מתחברת לאנשים פה, היא מנסה להתחבר אבל אף אחד לא מוצא איתה חיבור אמיתי". "תשובה מעניינת”, משיב אנדל, ותאלין ממשיכה: "לגבי חזי, לא בטוחה לגביו, הוא חמוד ודואג לכולם - למרות ההתנהגות האינטרסנטית שהפגין במשימה כשהוא בחר את הקרובים אליו ולא הלך לפי היגיון".

בזמן שאנדל ממשיך לשאול שאלות להנאתו, אורנה דואגת ששמה לא ידובר: "אני לא רוצה להיות במשחק הזה". "ממה את מפחדת?", שואלת תאלין, ומבקשת ממנה להפסיק להפריע. "אני ממש לא מפחדת”, מבהירה אורנה, ואנדל דורש סדר: “אל תפריעו לי לעשות טלוויזיה". כשדן נשאל לגבי יחסיו עם שני הוא משיב: "אני ושני פיתחנו מערכת יחסים מאוד מיוחדת, אנחנו תומכים אחד בשני, לאו דווקא בקטע רומנטי". "אתה מסוגל לשרוד פה בלי שני?", שואל אנדל, ודן מיד משיב: "חד משמעית כן".

לאחר מכן בשיחה אינטימית בפינת העישון, שני מודה בפני דן שהיא אוהבת שמביאים אותה לנקודות קיצון בבית ומשתפת בדאגה שלה מההדחה הקרובה: "יש לי עוד המון דברים להתמודד איתם, עוד לא באמת נחשפתי”. בהמשך השיחה, שני משתפת שהיא מעריכה את ההצלחה של מעיין במשימה, ודן בתגובה: "אני מעריך אותה אבל אני גם לא". הוא מסביר שבעיניו זה "חמור מאוד" שמעיין אמרה שתפדל באופניים כמה שצריך בשביל עוגה לאמא שלה אבל בשביל הקבוצה לא: “זה לא מתאים", הוא אומר בחדות. שני נשארת אדישה ומייעצת לו לדבר איתה על זה, ודן מבהיר שכך יעשה. הדיירים מתרכזים בסלון לקראת השידור החי, ואורנה נזכרת בתחושות מההדחה הראשונה: "ההמתנה הזאת ממש קשה".  

20:00 – האם דן שוקל לצנן את היחסים עם שני?

תהילה שוכבת על המיטה בחדר השינה וברגע שנעצמות לה העיניים נשמע קולו של האח הגדול ברחבי הבית: "תהילה אסור לישון". "אני לא ישנה", היא מתגוננת, וחוזרת לשכב. למרות המאמץ שלה לשמור על עיניים פקוחות היא נרדמת שוב עד שמחליטה לקום מהמיטה אל מקום פחות מרדים בבית. במקביל בסלון, מעיין ודן מביטים בשני, שכבר מוכנה לשידור החי, ומעיין מחמיאה: "שני נראית ממש טוב". דן בתגובה מחמיא גם הוא, אבל במהרה מסייג: "אני אוהב את זה יותר צנוע, מסתורי". "יש סיכוי גבוה שהיא תעזוב הערב את הבית", לוחש דן, ושני, שלרגע חשבה שלא שמעה טוב, מגיבה בבלבול: "שלא נדע".

19:00 – כוכב צופה ערב הדחה דרמטי: "היום נדע מה באמת קורה בחוץ"

הלחץ הגובר לקראת ההדחה מורגש בבית וכולם עסוקים בשאלה מי יהיה המודח השני. בזמן שאורנה אורזת את המזוודה בלחץ גדול, אנדל מנסה לשמור על פרופורציות ולהרגיע את עצמו: "מה שיהיה אני מקבל באהבה". באותו זמן במטבח, תוך כדי שכוכב מבשלת את ארוחת הערב היא אומרת לחזי שלדעתה הכוחות בבית הולכים להשתנות: "רק אחרי ההדחה נקבל אינדיקציה על מה שבאמת קורה בחוץ", וחזי מסכים איתה ומוסיף: "כולם משוגעים בבית הזה, אפילו אנחנו, אחרת לא היינו נכנסים לפה". בהמשך, קבוצת העשירים יושבת לאכול את ארוחת הערב, וכולם מודים לכוכב על ההשקעה.

18:00 - דן: "אני אצא מפה רווק היסטרי"

תהילה מסבירה לדיירים שבחצר שאין סיכוי שהיא תתחבר לאורנה: "היא אמרה לי דברים שפגעו בי", ושני לא מצליחה להבין את הדרך שבה תהילה בוחרת חברים בבית: "איך הצלחת להתחבר לשם, הוא כל היום אומר דברים שפוגעים". בזמן שתהילה חותמת את הדיון בכך שאין אדם שהוא מושלם, אנדל ממשיך לחשוש מההדחה ושאר הדיירים מנסים להרגיע אותו. "מי מבטיח לו שהוא לא הולך מפה היום?", דן מצנן את האווירה התומכת סביב אנדל ומתעלם מחיים שמתנדב, "ההבטחה שלך לא שווה כלום".

השיחה בחצר ממשיכה והדיירים תוהים איך ישמרו על קשר כשיצאו מבית האח הגדול. כששני פונה לדן ושואלת: "אתה תאשר אותי בפייסבוק?", תהילה מציעה שהם יסמנו בסטטוס שלהם שהם במערכת יחסים. "לא באתי לפה לצאת עם בת זוג", דן ממהר להרגיע את תהילה ודואג להבהיר, "אני אצא מפה רווק היסטרי". שני לא נשארת חייבת ומבהירה שיש לה תכניות משלה: "נראה לך שאני באתי לפה כדי לצאת עם בן זוג?". תהילה, שלא מאמינה לשניהם, משועשעת מהשיחה: "על מי אתה עובד, אתה שרוף עליה", ודן מיד מתקן: "אני שרוף ממנה".

17:00 - אנדל חושש: "אני הולך להיות מודח היום"

 בזמן שהדיירים משוחחים בחדר השינה, מעיין מציעה לשדך לדן את אחת מחברותיה, ומצליחה לעורר את קנאתה של שני. "כבר אחרי שבוע נהיית אובססיבית", אורנה מקניטה בחיוך ושני ממהרת להרגיע,  "אני בחיים לא אובססיבית שאני בזוגיות". מאוחר יותר בחצר, דן נהנה מהמים החמים בשכשוכית אבל מוטרד מההדחה שמתקרבת הערב. "אם אתה לא הולך, מי לדעתך יודח?", דן מנסה לגשש ואנדל עונה בביטחון: "ההימור קשה אבל אני מהמר על עדן". בהמשך, תהילה מצטרפת לשיחה ומרגיעה את אנדל שלפתע חושש להיות מודח: "מבחינה סטטיסטית היום בערב הולכת בחורה".

 בקצה השני של הבית חיים מחליט לפתוח מספרה מאולתרת, אבל חזי עוצר את התספורת באמצע וחושש שנעשה נזק בלתי הפיך. אנדל נראה משועשע מהסיטואציה: "איך סמכת עליו?", ותהילה גורמת לחזי לחשוש עוד יותר: "יש לך חור שם באמצע השיער". דן ממהר לעזרתו של חזי אבל חיים לא מוותר על תפקידו, ומתחנן להזדמנות נוספת כדי להוכיח את כישורי הספרות שלו.  

השיחה בחצר ממשיכה וכשתהילה מסבירה שהחיבור עם שם נוצר כי הם דומים, שני מופתעת וחולקת עליה: "על מה את מדברת? השקפת העולם שלכם שונה מהיסוד".  האמירה של תהילה מצליחה להפתיע גם את אנדל, שמביא פרשנות משלו: "התחברתם רק כי הוא פריק ואת ילדה מפונקת". בהמשך השיחה, תהילה מנסה להסביר לדן למה היא לא מסתדרת איתו: "אמרת לי שאני מטומטמת ולא מבינה כלום", והוא מצידו לא מכחיש: "זה לא בא מרוע, אני פשוט חושב שהראייה שלך צרה בהרבה מובנים".

16:00 - לעשירים בלבד: ארוחת שף מפנקת

הדיירים העשירים מתיישבים ליהנות מארוחת השף שהזמינו והמנה הראשונה מוגשת. כולם נהנים מהאוכל חוץ מאנדל: "אני לא אוהב את סוג האוכל הזה", ומעיין ממהרת לקבוע: "אתה לא אנין טעם אתה". למרות הארוחה המפנקת, שני מתקשה להירגע מהוויכוח שלה עם שם ואומרת: "מצא לו עם מי לפתוח חזית", מה שגורם לשקט מתוח בשולחן.

בהמשך, כוכב נעמדת ליד שולחן האוכל בחלק העני של הבית ומציעה לדיירים האוכלים: "אל תזרקו את הבשר, מי שלא אוהב שישים בצד". חיים, שנעמד לידה מכריז: "הפסטה שלי לא רואה את השף הזה", ואנדל מסכים איתו.

במקביל בחצר, הדיירים העניים עומדים ליד השף ומציעים לו מה לעשות עם שאריות האוכל. אביחי מציע לאח הגדול שיאפשר להם לקנות אותם בשקל שנשאר להם מתקציב העניים, ואילו חזי מתחשב גם בחתול הבית שלהם: "אולי יתנו לאבנר את השאריות?".

אחרי ארוחת השף, תאלין, אורנה ומעיין נחות ביחד במיטה בחדר השינה של העשירים, כשדן מצטרף אליהם אורנה ממהרת לקבוע שהוא חנון ומעיין מתקנת אותה: "הוא חנון לייט". בהמשך, שני מצטרפת אליהם ומודיעה לדן: "אם אחרי שאלך יכניסו לך לפה בת זוג פצצה אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה". דן מסביר לה שזה הדדי: "אם יכנס לפה בחור שיגע ללבך את גם יכולה לעשות איתו מה שבא לך".

15:00 - שני לשם: "אתה לא רואה שום דבר חוץ מעצמך"

אחרי הניקיונות, שמוליק וכוכב יושבים במטבח ומדברים על העתיד שלהם בבית. כוכב שואלת את שמוליק: "אם זה היה תלוי בך עד מתי היית רוצה להישאר פה?", ושמוליק אומר בתגובה שאין לו בעיה להישאר עד הסוף אך כוכב לא מסכימה איתו ואומרת: "אני לא רוצה, אין לי כוח".במקביל, דן ומעיין מבצעים מתיחות בסלון באזור העשיר ואורנה ממליצה למעיין: "לא כדאי שהחבר המרוקאי שלך יראה אתכם".

 מאוחר יותר, וילונות החצר, שהיו סגורים בשעה האחרונה, מתרוממים ולדיירים מותר רק להסתכל החוצה מבלי לפתוח את הדלתות. לעיניהם מתגלה השף שיבשל לדיירים העשירים את ארוחת השף שהזמינו מוקדם יותר ושני מזהה אותו בהתלהבות: "זה דיוויד, בן הזוג של החברה הכי טובה שלי".

שם מתעצבן על שני שהצעקות שלה מגבירות לו את הכאב ראש והיא מיד צועקת עליו: "עכשיו אתה יכול להבין איך אני הרגשתי כשפוצצת לידי בלון כשכאב לי הראש אחרי לילה ללא שינה". שם לא מוותר ומחזיר: "אין לזה קשר לזה שלא ישנתי, אני פשוט לא יכול לשמוע את הצעקות שלך כל היום בבית". שני מסיימת את הוויכוח כשהיא אומרת: "אתה לא רואה שום דבר מעבר לעצמך".

בהמשך, אביחי פונה לדן ומעוניין לשמוע את דעתו על הוויכוח שהתנהל בין שני לשם אבל דן נמנע ולא מעוניין לתפוס צד: "התגובה הדרמטית שלה מעצבנת אותי באותה מידה כמוהו, אבל אני לא מתערב".

14:00 - ניקיונות לפני הדחה

הדיירים, העשירים והעניים, עסוקים בניקיונות הבית של אמצע השבוע. כוכב, שמנקה במטבח, שואלת את שמוליק למה חיים לא מנקה את חלונות הבית, ושמוליק עונה לה שחיים אמר שזה קשה לו. כוכב מבררת את העניין מול חיים, שבדיוק נכנס למטבח והוא מתלונן: "אני מסתובב פה וישר זורקים איזו הערה, ככה זה עובד אני מבין", אבל מיד לוקח את חומר הניקוי ומתחיל לנקות את החלונות.

בינתיים, שם עסוק בשטיפת הכלים ומנסה להיזכר איזה שירים התנגנו מהיום הראשון לשהותם בבית. בהמשך, תהילה מצטרפת אליו ולכוכב ומקווה שהאח הגדול ייקח את האופניים מהבית עוד היום. שם מוסיף: "שייקח מפה גם את אחד הנחשים הלילה בעזרת ה'", תהילה מסכימה: "כן, זה יהיה נחמד". כוכב מקלילה את האווירה כשפונה למצלמות ומוסרת לחברה של שם: "שלחת לנו נסיך החלומות".

13:00 - למה חיים מרגיש כמו חברת החשמל?

דן, אורנה ואביחי יושבים ומנהלים שיחה בפינת האוכל ודן מספר שהייתה לו פעם חברה גולשת. אורנה מתלהבת ואומרת: "איזה יפה זה בחורה שגולשת". שני, שנמצאת בצד של העשירים מתקרבת לאביחי שיושב בחלק העני ושואלת: "מותר לי לחבק את העניים?", היא לא מחכה לתשובה ומחבקת את אביחי. כוכב, שמתיישבת לאכול בצד העני של הבית, דואגת שאין להם מספיק אוכל לשבת ואביחי ממהר להרגיע אותה: "לקראת חמישי יהיה תקציב חדש, האח לא נותן להיות בלי אוכל בשבת".

בינתיים במטבח, כוכב וחזי מבשלים ארוחת צהריים לעניים של הבית בזמן שחיים מפדל על אופני העניים בסלון וצועק לחזי: "כמה כוח יש לי ברגליים? מה אני חברת חשמל?". לאביחי נמאס לשמוע את התלונות של חיים והוא מתנדב להחליף אותו כדי שכוכב וחזי יוכלו לסיים את הבישולים.

יותר מאוחר בחצר, דן, שני ותאלין מנהלים שיחה על הצבא והראשון חושף בפניהם שאיבד חבר מהפלוגה שלו בעופרת יצוקה: "פתאום אתה מבין שזה לא כמו בצופים כמו שחשבת, שזה אמיתי יותר". כשדן ממשיך לשתף חוויות, שני קוטעת אותו ואומרת: "אני מצטערת להפריע לסיפור המרתק שלך, אבל אנחנו חייבים לנקות את הבית".

12:00 – חיים על דן: "הוא חנון בעלייה, הוא משתפר"

דן ושני יושבים בסלון ותהילה זורקת לעברם: "אתם מתאימים, שניכם חנונים". דן לוקח את ההערה בצורה שלילית, אך תהילה ממהרת להגיד שהיא אוהבת חנונים. חיים, שמפדל לידם באופניים של הצד העני אומר על דן: "הוא חנון בעלייה, הוא משתפר", ואביחי שמצטרף לשיחה טוען שדן לא חנון: "הוא גולש, הוא לא יכול להיות חנון". בהמשך, שני שואלת את דן למה הוא לא הצליח לישון, והוא עונה שלא היה לו נוח פיזית ומוסיף שהיה מהורהר.

הדיירים העשירים אוכלים את ארוחת הבוקר שלהם ולא שוכחים להודות לחזי על הבישולים ולשאר הדיירים העניים על ההשקעה. אורנה מבקשת מהם לא להתמלא ומזכירה שהם קנו ארוחת שף, מה שגורם למשחק ניחושים מי השף שיגיע לבשל עבורם. תהילה חושבת שזה יהיה חיים כהן ואומרת: "בא לי ארוחת ביתית", ואילו שני ואורנה רוצות שזה יהיה טום אביב שזכה ב"מאסטר שף" לפני חודשיים.

11:00 – האם הרומן של דן ושני הגיע לקיצו?

חזי לא מוצא את מברשת השיניים שלו ומבין שכנראה השתמש במברשת שיניים של מישהו אחר ומיד מתחיל להילחץ, בזמן שעדן משועשעת מהסיטואציה, הוא מחליט לבקש מהאח הגדול מברשת חדשה. "זה קורה לבנאדם הכי סטרילי פה", תהילה צוחקת. בהמשך, הדיירים תוהים מתי המשימה תסתיים ומעלים את האפשרות שהיא תגמר בשעות הקרובות לפני ההדחה, ותאלין משתפת שלדעתה היא תודח הערב: "ראיתי את עצמי עולה במדרגות".

דן מספר לאביחי שהוא לא הצליח לישון כל הלילה כי ישן ליד שני ומוסיף שלדעתו היא בלי כוונה יוצרת אנטגוניזם כלפי חוץ. אביחי מסכים ואומר שהוא כבר הבין את התדמית שלה: "משחקת את תפקיד הקורבן וחוזרת על מונולוגים". דן מודה שזו בעיה בשבילו: "אני רוצה להכיל את זה, אבל זה הגיע למקום שזה מפריע לי". בינתיים בחצר, מעיין מספרת לאנדל על עדן: "היא אמרה שאין לה בעיה איתי, אני מאמינה לה", אך אנדל מציע: "צריך לבדוק את הסוגיה הזו לעומק".

10:00 – שם: "נזרוק להם את הארוחה בפרצוף"

הדיירים מתעוררים לצלילי השיר "בוקר טוב" של אריק לביא ופוקחים את עיניהם ליום מותח במיוחד. חזי שפידל בשעה האחרונה ממשיך לפדל בזמן ששם מפזז למטבח עם כוכב ומתחיל בהכנות הקפה. לעומת זאת, הדיירים העשירים שנהנו משינה מפנקת מתקשים לצאת מהמיטות וכבר מפנטזים על מקלחת בוקר וקפה.

מאוחר יותר, אנדל מבקש משמוליק להכין לו קפה ואומר לשם שרק עכשיו הוא מבין מה הם עברו: "לא נעים לבקש מאנשים להכין בשבילי כל הזמן". הדיירים העניים מתחילים בהתארגנויות לקראת הכנת ארוחת הבוקר לעניים, כששם לא מפספס את ההזדמנות ועוקץ: "נזרוק להם את הארוחה בפרצוף".

09:00 – בוקר של הדחה

הבוקר עולה על בית האח הגדול ובעוד שאר הדיירים שקועים בשינה עמוקה, חזי מפדל באופניים של הצד העני כדי לשמור על השקט וכיבוי האורות בחדרי השינה. שם שפידל לפניו מארח לו חברה, והם מחליפים רשמים על הקבוצה העשירה. "הבעיה אצלם היא שהם לא מאוחדים, לא אמיתיים", חזי אומר ושם מציע לו לא להתרגש מהם.
יום נוסף במשימת העשירים והעניים יוצא לדרך כשבסופו תתבצע ההדחה השנייה של העונה. תאלין, אורנה, דן, תהילה, אנדל, שני או עדן, מי יהיה הדייר השני שיעזוב את הבית הערב?

מה קרה אתמול?

היום הגורלי במשימת העניים והעשירים נפתח בסיומה של משימת החסינות המותחת, משימת הארגזים. אורנה ומעיין נאבקו ראש בראש על הזכות להחליף את חזי בתפקיד ראש הבית וגם על החסינות מההדחה השנייה לעונה. לאחר 12 שעות מעיין הוכתרה כמנצחת כשניצחה את אורנה בשאלת נכון או לא נכון בחדר האח הגדול, ובחרה להעמיד את עדן להדחה במקומה. "מהיום הראשון לא התחברנו, ואני מקבלת ממנה אנרגיות לא טובות", היא אמרה בחדר האח.

רשימת ההדחה הסופית נסגרה, כששבעת הדיירים שעלולים לעזוב את הבית הם: תאלין, אורנה, דן, תהילה, אנדל, שני ועדן. מעיין שהוכתרה לראש הבית, החליטה להחליף בין הדיירים העשירים לעניים, וחזי הופתע: "הייתי בטוח שהיא תשאיר את שמוליק וכוכב בצד העשיר". בזמן שהדיירים התרגלו למקומם החדש בבית, דן ותהילה פתחו בריב סוער שהשאיר את תהילה מתוסכלת: "הם בכלל לא מתייחסים אלי, ולא אכפת להם ממני".

בהמשך, הדיירים העשירים נהנו מהחיים הטובים, ומעיין הייתה גאה בעצמה: "החלום שלי לראות את ההורים צופים בי במשימה", ואביחי המשיך להפעיל עליה את קסמיו: "אני גאה בך". בינתיים, הדיירים העניים התחילו להביע תסכול מהמצב החדש, כשחזי אמר על מעיין: "נהיתה לי מדונה", ועדן הוסיפה: "אנחנו סבלנו בתור עשירים, אבל הם ממש עפים על עצמם". לבסוף, הדיירים הלכו לישון כששאלה אחת מטרידה אותם: מי יהיה הדייר הבא שיעזוב את הבית?

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00