העדכון האחרון:

03:00 - עדן ואנדל מתקרבים לפני השינה

כל הדיירים כבר ישנים במיטותיהם, אבל עדן ואנדל ממשיכים לשוחח אל תוך הלילה ולהתקרב אחד לשניה. עדן שואלת את אנדל אם הוא חושב שיש לה ביטחון עצמי מופרז, והוא עונה: "יש לך ביטחון עצמי מושלם", וממשיך עם המחמאות: "יש לך כריזמה ויכולת השפעה על אנשים". בהמשך השיחה, עדן מספרת שהיא מתגעגעת לדיירים שהודחו: "איך לקחו לי את כוכב ואת חזי? איזה משחק משוגע", ואנדל אומר שהיחסים עם חזי פגעו לה באנרגיות: "בהתחלה היית פריקית מגניבה כזאת, ואז נכבה לך הנר", אבל עדן משיבה: "הוא לא נכבה, הוא פשוט נדלק במקום אחר".

02:00 - רביעיית המועמדים להדחה של אביחי

​הדיירים מתאספים במטבח לארוחה לילית, וחיים מכין את הפסטה המפורסמת שלו. תאלין מתרשמת מיכולות הבישול של חיים: "רק שפים מקצועיים יכולים להגיע לרמה כזאת בלי רסק", וגם אביחי מתלהב: "זה טעם שמזכיר את הבית". מאוחר יותר, הדיירים נכנסים לחדר השינה, ואביחי וחיים יוצאים לשיחה אחרונה בחצר. חיים שואל את אביחי אם הוא נהנה להעמיד דיירים להדחה, ואביחי עונה: "לא נהניתי אבל זה נהיה לי קל". בהמשך השיחה, אביחי אומר שהוא מזהה שחיקה אצל הדיירים: "אני רואה פה על כולם את העייפות ואת חוסר הביטחון", ומציג לחיים את רביעיית הדיירים שלדעתו יועמדו להדחה: " אני, שני, דן ואורנה".

01:00 - אביחי על אנדל: "תמיד הגנתי עליו, ועכשיו הוא יוצא אפס"

אורנה ודן יושבים בחצר, ומדברים על השבוע הסוער שעבר עליהם. אורנה משתפת: "נפלתי לקושי רגשי בגלל הסיפור עם שני", ודן משיב: "קשה להיות סגור בתוך ארבע פינות, אני רגיל למרחבים פתוחים". בהמשך, מעיין ואביחי מצטרפים לחצר, והארבעה משוחחים על כך שהסרטון הוויראלי גרם לדיירים להתרחק מאביחי, כשמעיין משועשעת מהסיטואציה: "הם תפסו על זה טרמפ, למרות שאני היחידה שהייתה אמורה להתעצבן".

אביחי אומר שהיחיד שמאכזב אותו זה אנדל: "תמיד הגנתי עליו, ועכשיו הוא יוצא אפס", ולאורנה יש הסבר לשינוי החד: "הוא מושפע מעדן". בהמשך השיחה, מעיין ואביחי מתווכחים על תכנון החתונה העתידית שלהם, כשמעיין מתנגדת לחתונה על חוף הים: "זה ישבור לבנות את העקבים", ואביחי לא מקבל את הטיעון: "בכל מקרה אי אפשר לרקוד עם עקבים".

24:00 - התחזית של שני לרשימת ההדחה

חיים פותח בחדר האמבטיה מספרה של ממש, כשדן ואביחי הם הלקוחות הראשונים. מעיין מתלהבת מהתוצאה: "איזה יופי, זה פגז", וגם לא שוכחת לשבח את הספר הכישרוני: "כל הכבוד לך חיים".
בינתיים בחצר, שתיקה ארוכה שוררת בין שם לשני, עד שהראשון מחליט לקטוע את הדממה ולפתוח בשיחה על רשימת ההדחה. "מעניין מי יעמוד להדחה מחר", הוא תוהה, ושני אומרת שהמועמדות שלה היא כבר מובנת מאליה, אבל לגביו היא בטוחה שהוא יהיה מחוץ לרשימה הפעם. היא מנסה לחזק את טענתה: "לא היו לך אינטרגות השבוע", אבל שם לא מסכים איתה וחושש למקומו בבית.

מאוחר יותר, אורנה מפנקת את הדיירים בפודינג שוקולד שהכינה, והם מתענגים על כל ביס. דן, שיוצא במיוחד מהשכשוכית כדי לחטוף לעצמו חתיכה, מחמיא לאורנה על הטעם, וקורא לה לשיחה צפופה כדי לחשוף המתכון.

23:00 - מעיין לאביחי: "אפרגן לך אם תבוא לכאן מישהו שתמצא חן בעיניך יותר ממני"

אנדל ועדן טובלים בשכשוכית, ומנצלים את הרגע האינטימי כדי לשוחח על היחסים ביניהם בבית. "אנחנו לא משתפים פעולה", מכריז אנדל, אבל כשעדן מנסה להבין למה הוא התכוון דן ושני מצטרפים וקוטעים את שיחה. בינתיים על הספסל בחצר, חיים ואורנה מסכימים שמשעמם להם, והראשון נזכר בחברתו משי. "את תאהבי את חברה שלי כשתראי אותה", הוא אומר לאורנה, והיא מנסה לחזק אותו: "היא בטח היא מה זה מתגעגעת אליך".

מאוחר יותר בחדר האמבטיה, מעיין מדברת עם אביחי על הכניסה הצפויה של הדיירים חדשים. "אמרתי לאח הגדול שאם תבוא לכאן מישהי שתמצא חן בעיניך יותר ממני אני אפרגן לך", היא מודה. בתגובה, אביחי מחמיא לה, ואומר שלא נראה לו שהאח הגדול ימצא מישהי יותר טובה ממנה. מעיין מצטנעת: "יש הרבה יותר טובות",אבל אביחי לא מתבלבל ומשיב: "אבל אין כמוך".

22:00 – שני על עדן: "תמיד חיבבתי אותה"

שני, אנדל ועדן מדברים בחצר, אך שיחתם נקטעת כשהאחרונה נקראת לחדר האח הגדול. שני נשארת לבד עם אנדל, ומנצלת את ההזדמנות כדי לספר לו שהיא שמחה על כך שהיא ועדן ליבנו את העניינים. "תמיד חיבבתי אותה", היא אומרת ומסבירה שהרגישה שעבר ביניהן חתול שחור בגלל כעסים מיותרים. אנדל מגיב בשמחה לדבריה של שני ומציע לה לעשות דבר דומה גם עם שם, אבל היא שוללת בטענה שהוא לא ישתף פעולה.

מאוחר יותר, שם חושף שבימים הראשונים שלהם בבית הוא וחזי העניקו לכל אחד מהדיירים שם של דרדס. הווידוי מצליח להפתיע את אנדל, שמיד מסתקרן לדעת מה היה הכינוי שלו. שם מודה שהם קראו לו "רגזני", ודן קיבל את הכינוי "קונדסון".​

21:00 – ד"ר שקשוקה

הדיירים מתיישבים סביב השולחן לארוחת הערב, והשקשוקה שהוכנה בניצוחו של שם מקבלת שבחים רבים. "אחד הטעימים", מתלהבת שני, ועדן מעניקה לשם את התואר המחייב "ד"ר שקשוקה". בהמשך, הדיירים תשושים מהארוחה הטובה, ונכנסים לחדר השינה כדי לנוח מעט לקראת ההעמדה להדחה. האח הגדול מודיע כי בקרוב יקרא לדיירים לחדרו כדי להציע שמות להדחה, אך הם לא מתרגשים ונשארים בפוזה הנוחה. דן ניגש למעיין ותאלין ששוכבות באותה המיטה ומכריז: "איזה כיף שיש לכן אחת השנייה". לאחר מכן, הוא מחליט לבחון את הקשר ביניהן ושואל את מעיין מה תעשה אם תאלין תלך מהבית, אבל היא מפחדת לחשוב על זה: "שלא נדע".

20:00 – אנדל לעדן: "רציתי לחבק אותך"

שני מספרת למעיין על החברים שלה שמחוץ לבית, ומרמזת על הצטרפות עתידית של מעיין לחבורה: ראה לי הם יאהבו אותך ממש, את כיפית כזאת". ובינתיים במטבח, עדן סקרנית לדעת מה אנדל ניסה להגיד לה מוקדם יותר, והוא משיב מבלי להסס: "פשוט רציתי לחבק אותך".

בהמשך בחדר השינה, אורנה משתפת את תאלין בחוויה הלא נעימה שעברה כשאחותה הייתה בטיפולים: "אמרו לנו שיש לנו שעות להפרד ממנה". כשתאלין סקרנית לגבי החיבור של אורנה לדת, היא זוכה לתשובה כנה: "תמיד לא אהבתי את המגזר החרדי והייתי עושה בעיות להורים שלי", מספרת אורנה על התהליך שעברה, "הייתי אחת מופרעת שהולכת עם בנים בשכונה".

19:00 – חנות התפירה של חיים

הדיירים מסיימים לעשות הבדלה, ודן, שני ותאלין יוצאים לחצר כדי לקבל את השבוע החדש. דן מברך את שני בשבוע טוב, והיא מחזירה לו בהססנות: "שבוע טוב לדן". בהמשך, חיים שיוצא לחצר עם כלי תפירה מכריזב שמחה: "אני פותח פה חנות תפירה", ומבקש משני ללמד אותו איך מכינים צעיף. כל הדיירים מתפוצצים מצחוק, ושני המשועשעת מסבירה לו שאלה כלי תפירה וצעיף סורגים, ולכן עליו לבקש מהאח הגדול כלים לסריגה. חיים מופתע מהטעות, ונכנס מאוכזב לבית כשהוא מלמל: "זה לא עוזר, זה לא עוזר לי".

מאוחר יותר, אביחי מציע לאורנה ולמעיין לצאת גם כן לחצר בשביל לשאוף אוויר. בדרך, הם מעלים את הקושי שבלהיות סגורים בבית, ואורנה מודה: "אני מאבדת את זה, אני צריכה מרחבים קצת".

18:00 - ההצעה המפתה של עדן 

עדן מרגישה צורך להתפנק, מפעילה את קסמיה על אנדל ומבקשת בנחמדות שיעשה לה מסאז'. שני, ששוכבת לצידו של אנדל, מרגישה לא בנוח עם הסיטואציה ומציעה: "אתם רוצים אולי שאני אשאיר אתכם לבד?". במקביל בחצר, חיים מתעניין בקשר של דן עם אורנה, ומציע לו: "תעזר בה כדי להתחזק, יכול לצאת לך מזה רק טוב". אבל דן מוותר על העצה, ועונה בציניות: "אם זה היה חשוב לי להתחזק, הייתי כבר הרב הראשי של ישראל".

למרות שהדיירים נהנים מהרגעים השקטים בבית, דן מרגיש בחסרונה של הגיטרה שלו ומתלבט האם לפנות לאח הגדול. "למה שהוא יקשיב לך? אולי זה יעשה רעש ויפריע לאחרים?", אורנה מתקשה להאמין שדן יזכה לנגן בקרוב אבל הוא נשאר אופטימי: "זה שטויות, אם שם קיבל את השמיכה שלו, אין סיבה שהוא לא יתן לי גיטרה". כשהאח מבשר על יציאת השבת, הדיירים מתכוננים לרגע שבו יתבקשו למסור את שמות המועמדים להדחה.

17:00 - אנדל משיב אש: "אני אתנהג בצורה מלוכלכת למי שישחק איתי"

בסלון הבית, אביחי מציע משחק: "בואו כל אחד יעשה את האודישן של האחר". דן מתנדב להיות הראשון, ומחקה את אורנה: "אני רוצה להביא את השלמות שאני מביאה בניגודיות שלי, להביא את החתול והכלב, ואת אלוהים לתוך הבית". אביחי ומעיין צוחקים, ואורנה מבקשת מהם להפסיק: "כשתצאו תראו אותי אומרת את זה, ואני מבטחה שזה יפיל אתכם לגמרי".

בהמשך, שני משתפת את אנדל בכך שהרבה אנשים בבית אומרים עליה שהיא בוכה הרבה, והוא נותן לה טיפ: "את לא צריכה להביא את עצמך למצב הזה". שני מסכימה, ואומרת: "כשאני בוכה אני לא משחקת", ואנדל מבטיח: "גם אני לא מתכוון לשחק, ואם יהיו אנשים שישחקו איתי אני אתנהג אליהם בצורה מלוכלכת".


16:00 - תאלין מתגעגעת הביתה: "לא ראיתי את אבא שלי כבר שנתיים"

עדן ושם שואלים את עצמם איך שני מצטיירת מחוץ לבית. הוא חושב שהקהל מתייחס אליה בתור קורבן, ועדן מסכימה: "היא יודעת טוב מאוד להתבטא, והקהל קונה את זה". במקביל בחדר השינה, תאלין בוכה ומשתפת את אורנה בגעגועים להוריה: "לא ראיתי את אבא שלי כבר שנתיים". היא מספרת שיש לה אחיינית שאפילו לא הכירה, ואומרת בעצב: "מאוד רגיש בשבילי העניין של המשפחה, אני אוהבת אותם מאוד וחבל לי שזה ככה". תאלין תוהה אם המשפחה שלה נזכרת בה לפעמים, ואורנה מעודדת אותה: "אני בטוחה שהם חושבים עליך כל הזמן, למרות שקשה להם שהלכת בדרך שפחות מקובלת עליהם".

בינתיים בסלון, דן מבקש מאביחי לזרוק הימור להדחה הקרובה. הוא מנחש ששמו יהיה ברשימה, ומוסיף לגבי שאר המועמדים: "המסכנות זה הקלף כרגע, אבל זה עובר אחרי שבוע או שבועיים". חיים מתעניין ושואל את אביחי מה הוא חושב עליו, והוא משיב: "אתה חזק כמוני, ואפילו יותר".

15:00 - אורנה על שני: "אני לא מבינה איך אפשר לאהוב אותה"

אורנה ודן משוחחים בנסט, כשהיא פותחת בשיחה על שני: "אני לא מבינה איך אפשר לאהוב אותה", ודן מנסה לגונן עליה: "יכול להיות שיש בה דמות של קורבן". אבל אורנה ממשיכה, ואומרת שאין בה שום דבר שהיא יכולה לקחת ממנה: "יש לה אושר על זה שלמישהו לא טוב, וזה מחריד בעיניי", היא מוסיפה: "היא קנאית שלא מסוגלת לפרגן, וזו הסיבה שתמיד הרגישה מנודה".

במקביל בחדר השינה, שני משתפת את מעיין בגעגועיה לדן. מעיין מחמיאה לו: "אתמול הוא היה נראה טוב עם הבלייזר השחור", והיא מתעצבנת: "הוא הזכיר לי את האקס שלי". מעיין מסתכלת על הדברים החיוביים בדן: "ראיתי איך הפריע לו הסרטון, הוא באמת לא בן אדם רע", ושני מסכימה איתה, אבל מוסיפה: "הוא פוחד קצת מהאופי של עצמו". מעיין ממשיכה לנסות לישר את ההדורים: "שימי לב שהוא לא משחק עם האגו שלו, ודווקא הוא בסדר איתך עכשיו, לא?". אבל שני מרוכזת בקירבה שלו לאורנה: "ההסתודדויות איתה עושות לי בחילה, ואני לא מבינה אם הוא מטומטם או משחק אותה מטומטם כבר". בהמשך הדיירים מבחינים במסוק שמקיף את הבית, ועדן מאושרת לגלות שמדובר בחברים שלה.

14:00 - הצעת הנישואים של אנדל

הדיירים נהנים מהשמש בחצר, וחיים חוקר את הקעקוע הצבעוני על הרגל של מעיין. הוא שואל את דן מה דעתו על הקעקוע שלה: "הוא לא גדול מדי?", אבל דן מאשר אותו: "למרות שאני לא מהאסכולה של הקעקועים, הוא דווקא חמוד". עדן באה לעזרתה של מעיין, ומעירה לחיים: "מזל שהקעקוע עליה ולא עליך, זכותה לעשות איזה קעקוע שהיא רוצה".

בהמשך בחצר, אנדל מנסה להתקרב למעיין, והם קובעים בערב לקיים שיחה אינטימית בנסט. הוא מחמיא לה על התמימות שלה, ומפתיע אותה בהצעה אטרקטיבית: "את ממש קונה אותי, בא לי להציע לך נישואים". הוא שואל אותה אם הייתה אומרת לו "כן", אבל היא מחייכת, ולא עונה לחיזוריו. מאוחר יותר, הוא מכסה אותה בשמיכה וממשיך להתחיל איתה: "מעיין אנחנו צריכים לפתח את הקשר שלנו שיהיה עמוק יותר". אחרי שהוא לא מקבל תגובה, הוא נותן צ'אנס נוסף לחיזור, ושואל: "אם היינו מחוץ לבית היה קורה בינינו משהו?", מעיין מאשרת בציניות, ומוסיפה עקיצה: "אבל אמרת שאתה רוצה אישה בלי רגליים וידיים, לא?".

13:00 - ג'חנון של שבת 

הדיירים חוגגים שבת ביתית, ומתפנקים על סיר של ג'חנון עם חמין. אנדל מחמיא לאורנה שעמלה על הבישולים: "בדרך כלל אני אוהב יותר ג'חנון, אבל החמין שלך פצצה". ומעיין מוותרת על רסק העגבניות שאנדל הכין: "אני לא שונאת עגבניות, אבל לא אוהבת", כששני צוחקת איתה: "את לא אוהבת? מה, העגבניות נעלבו?".

אחרי הארוחה, עדן שוטפת כלים, ושני משתפת אותה בכך שהופתעה לטובה מאנדל: "הוא יצא מלך בסוף, הביא לנו גם בורגול וגם קינואה". עדן נזכרת בחזי שהיה שוטף כלים, ומשתפת את שני במחשבה שלה: "מעניין אם הוא עכשיו מדבר עם חברות שלי בחוץ".

​12:00 - דן על שם: "הוא לא מבין כלום, הוא ילד קטן ומפונק"
 
אורנה, דן ומעיין משוחחים בסלון, ודן פותח בפניהן את מה שהוא חושב על שם :"אני בחיים לא אשמע מוזיקה מזרחית לבד בבית, אבל להחמיץ פנים ולא להנות ממנה במסיבה? איזו התנשאות", ומוסיף: "הוא הצטמרר מכל שיר מזרחית שהיה במסיבה, אבל מצד שני הוא רוצה לעשות טיול שורשים במרוקו". אורנה מוסיפה עוד אש למדורה: "בשבוע הראשון שלנו בבית הוא אמר שאני גזענית שאני מחפשת גבר שיהיה באותו הראש שלי", ודן מתעצבן: "הוא לא מבין כלום, הוא ילד קטן ומפונק". 
 
מאוחר יותר, מעיין שוטפת כלים במטבח ואביחי מגיע ומחבק אותה. דן מסתכל על ההתרחשות מהצד וצוחק: "גבר עם כיפה וטלית שמחבק את זוגתו ששותפת כלים, זה לא בסדר". אביחי מבחין שמעיין נתרעת מהמילה ואומר: "זוגיות זו מילה קשה מדי בשבילה, זה מלחיץ אותה". 
 
11:00 - אנדל: "אני ועדן רק ידידים, תפסיקו"
 
הדיירים יוצאים לחצר ומבחינים בענן גדול שמסתיר את השמש, ואנדל מנצל את הבוקר כדי להחמיא למעיין. "יש לך איזה חברה סלב יפה כמוך להכיר לי?"  הוא שואל ומיד מתחרט: "היא לא צריכה להיות סלב, היא צריכה להיות אדם פשוט". מעיין מספרת לו שיש לה כמה חברות רווקות, והיא מבטיחה להכיר לו אותן כשיצאו מהבית. שם שמקשיב לשיחה מהצד, מתפרץ: "אבל מה עם עדן?" ואנדל מתרגז: " אני ועדן רק ידידים, תפסיקו כולכם".
 
מאוחר יותר, חיים ושם מצטרפים לשאר הדיירים בחצר, והשניים מתווכחים על הרעש הבלתי פוסק שהיה בחדר השינה בלילה האחרון. שם אומר לחיים: "אתמול נכנסת לחדר השינה ושרת בקולי קולות. כולם ישנו ואתה הערת אותנו", אבל חיים בתגובה מנסה להתגונן: "שתדע שלפני כמה ימים אני גם ניסיתי לישון ולא הצלחתי בגללכם". שם מתרגז וטוען: "אתה אף פעם לא יכול להודות בטעויות שלך" ומוסיף בעצבים: "אתה לא רואה אף אחד ממטר".
 
10:00 - תאלין על חזי: "הוא עשה קטע מסריח"
 
האח הגדול מעיר את הדיירים לצלילי השיר "תודה" של ישי לוי אבל הדיירים מסרבים לצאת מהמיטות, מלבד אנדל שקם במהירות ומתארגן לקראת הבוקר החדש. האח הגדול משמיע את השיר בפעם הנוספת והדיירים עדיין מתקשים להתעורר. 
 
מאוחר יותר, אנדל ותאלין יושבים לשוחח בחצר ותאלין לא מהססת להכריז: "חזי עשה קטע מסריח"  ומוסיפה: " סבלנו כלכך הרבה במשימה של העשירים והעניים, והוא בחר להעמיד אותנו להדחה". אנדל שלא מסכים עם דבריה טוען: "חזי לא היה שורד בבית, הוא הודח בגלל שהוא בן אדם משעמם". 

9:00 - משלימים שעות שינה

בוקר יום שבת עולה על בית האח הגדול, והדיירים מקפידים להשלים שעות שינה לאחר השבוע העמוס שעבר עליהם. חדר השינה עדיין חשוך, אבל ממש בקרוב האח הגדול יעיר אותם לצלילי שיר הבוקר ויכריז על יום חדש. 

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו לבוקר של אחרי הצפייה בסרטון הוויראלי של דן ואביחי שעורר סערה בבית: "תוכן השיחה היה מזעזע", שיתף שם את מעיין. שני גילתה לאנדל מה היא חושבת על אביחי: "הסתירה הפנימית שלו לא הגיונית, הוא אומר שהוא מדבר על כל האמת בפרצוף והוא לא עושה את זה באמת", והוסיפה שגם בהקשר שלה, הוא כל הזמן מדבר עליה מאחורי הגב. גם עדן הגיבה על הנושא כשאמרה על אביחי: "בגלל המגבלה שלו הוא צריך אישה שתהיה חזקה ממנו", בעוד תאלין הגנה עליו: "אני לא חושבת שהוא שוביניסט כמו שאתם אומרים". 

בהמשך היום, האשימה עדן את שני בכישלון משימת התקציב, ושני לא היססה להרים את הקול: "תביני אותי, אני מרגישה שאני נותנת ועושה פה בבית, ובסוף לאף אחד לא אכפת". עדן ניסתה להסביר לה שהיא זו שנתנה לכולם את הפתח לוותר על המשימה, ושני הטיחה בה: "את ואנדל לא הייתם יושבים בצד כל המסיבה, וחיים לא היה צובע את השיער, אז אל תאשימי אותי".

הדרמה בין שני לדיירים לא נגמרה ובמהלך היום, שמה לב מעיין ששני התחילה להתקרב יותר לעדן ושיתפה את אביחי: "הצביעות שלה משגעת אותי". אביחי הבין את טענתה, ואמר על שני: "כואב לי עליה, כבר עדיף להיות פה לבד". בערב, החליטה מעיין להתעמת איתה: "זו צביעות לחייך לאנשים שאת לא מסתדרת איתם", לאחר שזו חייכה לאורנה במהלך ארוחת הערב. גם לשם היה מה להגיד על מערכת היחסים החברותית שנרקמת בין עדן ושני: "אני לא מבין את זה, מהרגע שאמרת לה שאתן לא מסתדרות, היא נדבקת אלייך", ועדן בתגובה הבטיחה להגיד לשני שתפסיק להיצמד אליה.

בלילה בחצר, התבאס חיים על כך שהוא לא מצליח להבין את רוב השיחות בין הדיירים. אנדל נרתם לעזרתו והחליט ללמד אותו שיעור לחיים: "כל המילים שהם מדברים בשפה גבוהה, צריך לתרגם את זה למילים פשוטות", והדגים: "תאוריית קונספירציה זה אומר חרטה שמישהו המציא".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00