העדכון האחרון:

04:00 - שני ועומר בשיחה על זוגיות

שני ועומר נכנסים לאותה המיטה  ומנהלים שיחה אינטימית לפני השינה. שני נזכרת במשחקי האח ושואלת את עומר: "איך לא יצאת הדייר הכי מסקרן בבית?", והוא משיב: "כי כולם יודעים עליי הכל". שני מתפלאת: "חשבתי שרק אני יודעת עלייך הכל", והוא עונה בחיוך: "רק את וכל עם ישראל שצופה בנו".

בהמשך השיחה, שני משתפת את עומר בחששות שלה לגביו, והוא מעיד על עצמו: "כשאני רוצה לשחק את המשחק אני הכי טוב בעולם, אבל אם הקשר שלנו יהיה אמיתי את תרגישי את זה". עומר מספר שלא הייתה לו מערכת יחסים רצינית כבר שלוש שנים: "זה לא משהו שאני מחפש, אבל זה משהו שאני רוצה", ושני אומרת בתגובה: "לי אין מושג מה אני רוצה".​

03:00 - שני: "עומר הסריט אותי היום"

שני מספרת לג'ודי שהיא לא ציפתה להישאר כל כך הרבה זמן בבית האח הגדול: "הייתי בטוחה שאני פה לשבועיים, אפילו לא התפטרתי מהעבודה", וג'ודי מסבירה לה מדוע היא מצליחה במשחק: "כנראה שיש הרבה אנשים בחוץ שמזדהים איתך". בהמשך השיחה, ג'ודי שואלת את שני איך היא מסכמת את היום, ושני מספרת על שיחה עם עומר שהוציאה אותה מאיזון: "עומר הסריט אותי היום". 

מאוחר יותר, חיים ושרון יושבים לסיגריה אחרונה בחצר, וחיים פונה למצלמות ואומר: "משי לילה טוב יפה שלי, כפרה עליך איך אני מתגעגע". בהמשך, שרון מספר מדוע לדעתו הוא ואנדל לא מסתדרים: "הוא תוקף אותי בגלל שמבחינתו אני נציג של הממסד כי הייתי חבר כנסת", וגם מוסיף ביקורת על הדרך שבה אנדל מתבטא: "אפשר להתווכח, אבל הוא מדבר בצורה רדודה וזה לא מוציא אותו טוב".

02:00 - חיים לאנדל: "רואים שנפלת חזק באהבה"

​אנדל מתנצל בפני אורנה במטבח, ואומר לה שהוא מכבד ומעריך אותה: "בזה שפגעתי בך אני מרגיש שפגעתי בעצמי". אורנה מקבלת את ההתנצלות ואומרת לאנדל שהחיבה ביניהם הדדית: "גם אם אני אצא מפה מחר אני לא אכעס עלייך". לאחר מכן בחצר, חיים שואל את אנדל על מצב היחסים עם עדן: "מה עם הלב?", ואנדל משיב: "עולה לי ואני מפחד מזה". חיים מציע לאנדל להנות מהחוויה: "עדן בחורה טובה, ולפי מה שקלטתי היום יש שם אהבה", ומחליט גם להקניט אותו: "רואים שנפלת חזק".

מאוחר יותר בסלון, ​האח הגדול משמיע לדיירים את השיר: "כמו צמח בר" של חווה אלברשטיין. דן שר את המילים העצובות: "מחר אני אהיה כה רחוקה", ואוחז בידיה של אורנה שבטוחה שהשיר מדבר עליה, בעוד מעיין מקווה שזה לא המצב: "חס וחלילה, אני חייבת שתישארי איתי". בהמשך, שרון מבקש שיר נוסף ברוח ההדחה מחר, והאח הגדול מספק את הסחורה עם השיר: "מחר אני בבית" של להקת אתניקס, בעוד אביחי מתחכם בקשר למשמעות המילים: "הכוונה שמחר אני נשאר פה בבית".

חגיגת השירים ממשיכה כשהאח הגדול משמיע לדיירים את השיר: "רחוק רחוק" של אייל גולן, וחיים מתלהב ושר את המילים, בזמן שמעיין מחבקת את אורנה ונעה מצד לצד. לבסוף, האח הגדול מנגן את השיר: "You can leave your hat on" של ג'ו קוקר, וכשדן ואביחי פוצחים במופע חשפנות לוהט, אורנה ממהרת לעזוב את החדר: "סורי אבל אני לא מרגישה בנוח עם זה".

​01:00 - אורנה נעלבת מאנדל: "אני עשיתי לך פה רק טוב"

אורנה אומרת לאנדל שהיא נעלבה מכך שהוא רצה שהיא תפסיד במשחקי האח, והוא מסביר: "את יודעת שזה לא נגדך, פשוט לא רציתי שתעמידי את עדן להדחה". אורנה לא משתכנעת ואומרת שהיא ציפתה ממנו להיות יותר נאמן: "אני עשיתי לך פה רק טוב", ואנדל משיב שהנאמנות שלו אליה לא מוטלת בספק: "הרבה פעמים אמרו לי עלייך דברים רעים, אבל לא הקשבתי להם כי בקטעים כאלה אני מקשיב רק לעצמי".

מאוחר יותר בחדר השינה, אנדל ושני מעדכנים את עדן בוויכוח הסוער עם שרון, ואנדל מספר: "ברגע שהכל התחמם הוא ברח לשכשוכית, מרוב שהוא קטן וחמוד בא לי להכניס אותו לאקווריום", ושני מוסיפה: "קלטתי את ליקוקי התחת של שרון כבר אתמול כשהוא פתח לחיים מספרה". בהמשך השיחה, אנדל משתף את שני בכך שקשה לו עם זה שאורנה נפגעה ממנו, והיא משיבה: "למה היא מצפה? במאזן הכוחות עדן הרבה יותר חשובה לך ממנה".

00:00 - שני על שרון: "שיוריד הילוך ומהר"

שני, עומר ושם משוחחים יחד על מיטה אחת בחדר השינה, כששני משתפת בפחד שלה להתקרב לעומר כשרומזת: "מה שמפחיד בלצאת עם שחקן זה שהוא ישחק עליך". עומר מנסה להרגיע אותה כשאומר לה שאם היה רוצה לעשות משהו כזה, "זה היה נעשה על הצד הכי טוב בעולם", אבל זה לא עובד על שני: "זה לא בדיוק גורם לי לרצות להתקרב אליך עם כזה משחק משוכלל". עומר מעביר נושא באלגנטיות כשמבטיח להשתמש בכישרון המשחק שלו, אבל למטרה אחרת: "אם יהיה לנו משעמם אפשר לתפוס מישהו ולחרטט אותו", וזה מזכיר לשם את הקטע שעשה לדן: "אמרתי שיש לו תולעת בבטן והוא אכל את זה".

לאחר מכן, עומר מכנה את שרון, "דייר מסקרן", בזמן ששני מתעצבנת: "איך הוא מסקרן אם הוא בא לפה כדי לריב עם בחור שהוא בכלל לא מכיר?". שני מוסיפה ואומרת בכעס: "שיוריד הילוך ומהר כי יש לי הרבה מה להגיד לו", ועומר מבקש ממנה: "אל תגיבי כי זה לרדת לרמה שלו". הם עוברים לדבר על נושא ההדחה, כשעומר אומר על שם: "זה מוזר שאתה רגוע", והוא משיב בלב שלם: "הייתי רוצה להישאר עוד שבוע ליהנות מהחוויה, אבל אני יודע שאז לא אפגוש את חברה שלי".

מאוחר יותר, אנדל מתפרץ על שרון בחצר: "אתה משחק אותה ציוני, וכששאלתי אותך מה זה אומר לא ידעת להסביר לי". בתגובה שרון מבטיח לאנדל "אתה תתחרט על זה", ואנדל מכנה אותו "פוליטיקאי זול". שרון קוטע את השיחה כשבורח לשכשוכית, ואנדל מתגרה בו: "למה ברחת? כי אתה ליצן".

23:00 - תחילתו של רומן מופלא: עומר ושני מתקרבים

בחצר הבית, מעיין משוחחת עם עומר ושני על ג'ודי. היא נזכרת שבבוקר ראתה אותה מסתבכת עם מכונת הכביסה, אבל החליטה שלא לעזור לה בגלל התקרית ביניהן. עומר מציע לה לחשוב על כיוון אחר להתנהגות: "הייתי עוזר לה לא בשביל לתת לה עזרה, אלא בשביל עצמי", ושני בעד הדרך שלו: "זה ממש כמו שעשיתי לאורנה בייביליס כשביקשה ממני". השיחה נקטעת כשג'ודי מצטרפת אליהם, ושני מפנה את תשומת ליבם לרומן החדש בבית: "לאורנה פתאום נכנס גבר כמו שרון שמתאים לה, מה שמוכיח כמה שדן היה סתם קלף בשבילה". היא ממשיכה ואומרת ששמה לב לזה לראשונה כשאורנה התחילה להתאפר בשבילו: "חודשיים היא לא התאפרה בבוקר, והיא עושה בייביליס בנוסף". עומר צוחק: "חשבתי שזה בשבילי", וכשג'ודי זורמת איתו בהומור: "מי יעשה בשבילך בייביליס?", שני לא מהססת ומצביעה על עצמה.

מאוחר יותר בחצר, שני ועומר מדברים על מה שמתחיל לקרות ביניהם. והוא משתף במה שמרגיש: "אני מפחד שיחשבו שזה קורה בינינו מתוך אסטרטגיה", בעוד שני גורמת לו לצאת מהר מהמחשבה הזאת: "אם זה לא ככה, אז למה אתה חושב על זה בכלל?".

22:00 - מעיין על ג'ודי: "ברור לי שלא נהיה חברות"

הדיירים יושבים בחצר, וג'ודי מתחילה עם אנדל שיחה פילוסופית כשפותחת בשאלה: "מה מהות החיים שלך?". הוא משיב שהדברים הכי חשובים לו הם "אגו, כבוד ופשטות", והיא לוקחת מכאן את השיחה אל עצמה: "את כל החיים שלי העברתי באיך לא להיות אני, עד שהבנתי שההתנגדות הזאת פוגעת בי", היא ממשיכה ואומרת: "הייתי בורחת לקשרים כי אהבתי אחרים במקום לאהוב את עצמי, אבל עכשיו אני מרגישה שאני צריכה לאהוב את עצמי, ורק אז אוכל להעניק אהבה". אנדל משמש לה אוזן קשבת, ומסכם הכל במשפט אחד: "פשוט תהיי את, ואל תברחי מעצמך". היא קוטעת אותו כשמשתפת בפחד הגדול מההדחה בשבוע הבא, ובעוד אנדל מציע לה: "לחשוב על הרגע, ולא על מה שיבוא", היא צוחקת: "זה הכי נגד איך שהשכל שלי עובד". אנדל מזדהה, ומסביר: "את תראי שתלמדי מהבית שכאן אין מעבר לרגע עצמו".

במקביל, עדן מופיעה בחצר עם בגד ים שלם בצבע אדום. אנסטסיה שורקת לה, ושני מתלהבת: "את נראית ממש כמו במשמר המפרץ". מאוחר יותר בחצר, מעיין משתפת את עומר ושני בשיחה שהייתה לה עם ג'ודי. מעיין כועסת שכשג'ודי ליטפה בווידאו את התמונה של אביחי, היא הפנתה מבט למעיין וסיננה "זה טוב". היא מוסיפה ואומרת בלב שלם: "איחלתי לה בהצלחה, וברור לי שלא נהיה חברות".

21:00 - שני: "כולם בלתי נסבלים ומפנים לי את הגב"

שני ניגשת לחדר השינה, ואומרת לשם בעצבנות: "כולם בלתי נסבלים בחוץ ומפנים לי את הגב", היא מפרטת: "דן ממציא המצאות על דברים שקרו וכולם מוחאים לו כפיים על סיפור מטומטם". היא מתחילה לצחוק, ונזכרת ששמעה את חיים מפריע לדן במהלך הסיפור: "הוא צועק, ודן מקלל אותו עד שהוא מבין מה הוא עושה ומצטער מיד". בהמשך, אנסטסיה מודדת את בגד הים של שני, וזו מתלהבת ממנה: "את חייבת להיכנס ככה לבריכה, כי אורנה תשתין על עצמה". למרות שאנסטסיה מתביישת, שני מדרבנת אותה לצאת החוצה במטרה אחת: "אני חייבת לראות איך הפרצוף של אורנה הופך צבעים בחוץ".

אנסטסיה נכנסת לטבילה בשכשוכית, ואביחי מפתח איתה שיחה על ג'ודי. הוא משתף שאין לו עניין להתעלם ממנה, אבל הוא עושה זאת בשביל מעיין: "היא ביקשה ממני, ואני הולך עם האישה שלי עד הסוף". במקביל בחדר השינה, ג'ודי משתפת את שני בשיחה שהייתה לה עם מעיין: "היא אמרה שההתנהגות שלי לא מכבדת את עצמי כשאני נכנסת באמצע קשר אמיתי". שם מגלגל עיניים, ואומר בציניות: "מה אמיתי בקשר הזה?". היא ממשיכה ומשתפת שגם אם יתחנף אליה זה לא ישנה את העובדה שהוא לא בשבילה, ומסכמת: "בקיצר אנחנו לא מתאימים". מאוחר יותר, עומר מניח את הראש על שני, והיא מחזירה לו בעקיצה: "מאמי, אתה יכול לשכב ככה על אורנה, אולי עליה זה יעבוד".​

20:00 - אורנה על שם: "למה הוא קרא לשרון גזען אם הוא בעצמו כזה?"

הדיירים יושבים בחצר, ומעיין קורצת לשרון כשאומרת: "החמיא לי מאוד שהתחברת איתנו, איזה כיף שבאת", וחיים מצטרף אליה: "אני מרגיש שאתה איתנו כבר הרבה זמן". בהמשך, אחרי ששרון מסביר לחיים את משמעות המילה "פאשיזם", אורנה מתייחסת לשם ואומרת שהיא לא מבינה למה הוא קרא לשרון גזען: "הרי הוא בעצמו כזה". במקביל במטבח, ג'ודי מספרת לשני שכשהיא ישבה בספסל ליד אביחי הוא שתק, אבל "השמיע קולות שהוא רוצה להתחיל לדבר". אז היא פנתה אליו ואמרה שהיא לא מתכוונת לעשות שום דבר שיפריע למעיין, ומוסיפה בהחלטיות: "אני מתכוונת לשבת לדבר איתה לבד".

מאוחר יותר בחדר השינה, עדן משתפת את שם במחשבותיה על ג'ודי. היא טוענת שאחרי חודש שלם של דיבור בטלפון וגם בתהליך הקבלה לתוכנית, "אפשר להגיע לקשר ברמה מאוד גבוהה". שם שקוטע אותה אומר בציניות: "אז בטח הם מאוהבים מעל הראש", ומוסיף: "אני חושב שכנראה היא הייתה במחשבה מסוימת כלפיו לפני שנכנסה, אבל עכשיו זה משהו אחר והיא לא יודעת איפה לפרוק את זה אפילו".

19:00 - אורנה מתפללת: "הלוואי שאני, דן ואביחי נשאר"

שני משוחחת עם עומר כשהם שוכבים על המיטה בחדר השינה. היא מספרת לו בהתלהבות כמה שהיא מרוצה מכך שיצאה מרשימת ההדחה: "איזו הרגשה מדהימה זאת, עד שזה לא קורה לך אתה פשוט לא יכול להבין". במקביל בסלון, אביחי מגלה לאורנה מה הדיירים בבית חושבים עליה. הוא מספר שהמילה "צבועה" חזרה מספר פעמים, במיוחד במה שקשור לשבת, ומפרט: "כשנכנסה השבת, הרבה התעצבנו כשהלכת לעשות פן בשיער". אורנה מתפלאת מדבריו, ומוסיפה: "גם אתה שומר שבת, אז למה כל הזמן באים דווקא אליי בטענות?".

בהמשך, אביחי ואורנה עוברים לדבר על המתח לקראת היום הגורלי שמצפה להם מחר, והיא מבקשת כשפונה למרומים: "הלוואי ששלושתינו נחזור לבית: אני, דן ואתה". אביחי מודה שמרגיש חוסר בטחון לגבי הצבעות הצופים, וכשחיים מצקצק, הוא אומר: "למה אתה חושב שאני כזה מטורף וחזק בחוץ?". חיים מחמיא לו על "הצניעות החדשה שתפס", ואביחי אומר בציניות: "כנראה שצריך לקרוא ממש את האופי שלי כדי להבין שדווקא יש בי המון צניעות". עומר מצטרף לשיחה, ומודה: "אני הבנתי מהרגע הראשון שאתה צנוע".

18:00 – אורנה: "עומר בטח אהב את המראה של שני, אבל הבין שהיא תינוקת"

בשולחן האוכל, אביחי ואורנה משוחחים על ההדחה שמתקרבת, והראשון חושש: "מחר תהיה הדחה אגרסיבית". אורנה מעודדת אותו: "אתה חזק בלי קשר, לא צריך להיות גאון הדור כדי לדעת את זה", ומתייחסת לוויכוח עם אנסטסיה: "משחקת לי אותה מכינה אוכל לכולם, אנחנו 60 יום מכינים אוכל לכולם, אז תתקדמי ומהר". בעוד היא תוהה מדוע הכניסו את אנסטסיה לבית, אביחי מסביר מה הסיבה שג'ודי נכנסה: "הכניסו אותה בשבילי כנראה". הוא מסביר שקל לה לשנוא אותו בגלל הרגשות שלה אליו, והשניים עוברים לתהות מה הסיבה שעומר נכנס.

"היום מעיין אמרה לי שהוא בעניין של עדן", חושף אביחי, בזמן שאורנה מביעה את דעתה: "הוא בטח אהב בהתחלה את המראה של שני, אבל כשהתקרב אליה הבין שהיא תינוקת". היא ממשיכה לשתף בשיחה הצפופה שניהלה עם עומר יום לפני, ומבהירה שלאור הבחורות האיכותיות שיצא עמן לא תהיה לו שיחה עם שני או עדן. "היינו בשיחה מעניינת, ובלי קשר לכלום הוא אמר לי 'איזה דבר מבאס ההעמדה להדחה אתמול'", משתפת אורנה, ומוסיפה: "אז חשבתי שהוא שם אותי והרגיש לא נעים עם עצמו". אביחי מזדהה עם רגשותיו של עומר, ומסביר: "אם לא היו לנו את השיחות שלנו לא הייתי מגלה אותך, והם גם באותו המקום". אורנה מצדה, טוענת שהקבוצה השנייה לא מסוגלת להכיל אנשים כמוה וכמו אביחי, והאחרון מסכים: "עדן ושני הן שתי ילדות שלא יכולות להגיע לרמת חשיבה כזאת".

בינתיים בחצר, עומר מבין לליבם של הדיירים הוותיקים, ומודה שכניסת הדיירים החדשים מלחיצה. בהמשך, ג'ודי טוענת שההתנהגות שלה מאופקת מדי, בעוד עומר מתנגד: "נימוס ואיפוק זה לא אותו הדבר". אבל ג'ודי מסבירה שאצלה האיפוק בא מהנימוס, ואילו עומר בוחר לעקוץ דווקא את שני: "שני למשל מאופקת, אבל היא לא מנומסת". שני כמובן לא נשארת חייבת, וצוחקת: "אל תחפש להסתלבט עליי בחזרה". בהמשך, ג'ודי מתלוננת על כאבי בטן, ושני משתפת: "היו לנו כמה סופי שבוע אבדון פה, אני ושם אכלנו משהו לא טוב בארוחות שישי".

במקביל, שרון מחמיא לחיים על הסלנג שהכניס לבית, ומבטיח שייתנו לו קמפיין בהשראת הצבע "ירוק מג'נדה". השיחה גולשת לרצח תאיר ראדה, ושרון משתף במאבק שלו: "זה לא כמו הסיפור עם אלאור אזריה שיש לו מטרה, בסיפור הזה רציתי לחשוף את הפינות החשוכות". הוא מסביר שיש המון תיאוריות על הרצח, ומבהיר: "יש ספק על האופן שבו התנהלה החקירה, שחזור בעייתי, לא סגרו את בית הספר בזמן, נתנו תחושה שרצו ללכת על הקל כי היה לחץ מבחוץ".

17:00 - שני עוקצת: "אביחי מחקה את שי חי, גם הוא היה שוביניסט"

בחדר השינה, אנסטסיה מעדכנת את המחנה השני בפרטי הוויכוח עם אורנה, והשיחה גולשת להדחה הקרובה. בעוד הם תוהים אם דן ואביחי מפחדים לצאת מהבית, שני מוסיפה: "אביחי כל הזמן מחקה את שי חי, גם שי חי היה שוביניסט". היא מודה שהיו לה רגעי הזדהות עם אביחי, בעוד עומר מתעצבן: "הוא לא יכול להעליב מישהו ואז לצפות שיהיו חברים שלו". שני מסכימה איתו, ומסבירה ששי חי לא הצליח להתמודד עם האינטליגנטיות של אור בעונה הקודמת, ומשווה: "זה מה שאביחי עושה איתי ועם עדן, מה הוא אומר לי? אין לו באמת מה לומר לי".

בהמשך השיחה, עומר מודה: "יש פה הרבה אנשים שהם עם אותם דעות כמו שלי, אבל אני לא סובל אותם", ומסביר את דעתו: "ההתחברות שלך לאנשים לא צריכה להיות על סמך הדעות שלכם". בינתיים בחצר, אביחי מעדכן את שרון במה שעבר עד כה בבית, ומתחיל בתהילה: "באתי לבקש ממנה סליחה כי ידעתי שיצאתי לא בסדר, אבל היא אמרה לי שאני מתנצל רק כי היא חזקה בחוץ". הוא צוחק שהדחה אחרי היא כבר יצאה מהבית, ומספר על הכניסה של מודחי העונה לבית: "הם ניסו להוריד אותי, ואמרתי להם 'כמו שבאתם ככה אתם גם תלכו', ובאמת הם הודחו אחרי שבוע שוב".

גם מעיין מצטרפת לשיחה, ומספרת על כך שעדן התפרצה עליה: "היא יצאה מהנסט ובכתה לי 'אביחי משפיל אותך, לא מגיע לך דבר כזה, את נסיכה'". היא מסבירה שלא ידעה איך להתנהג באותו הרגע, ומוסיפה בשעשוע: "פתאום מישהי צעקה מבחוץ 'אל תקשיבי לחבורת הזבל', בדיוק ברגע שזה קרה". הם עוברים לשוחח על המחנות בבית, ושרון מעביר את ההתרשמות שלו: "אנדל תפס צד". מעיין טוענת שגם עומר מעדיף להיות עם המחנה השני, ואביחי מסביר את הסיבה לכך: "הוא רוצה משהו".

מאוחר יותר, בזמן שעומר ואנדל יוצאים לחצר, אביחי בוחר לעקוץ: "תפסת קבוצה עומר, זהו, מה ריכלתם?". אבל עומר נשאר אדיש לדבריו, ומבהיר: "אני לא נכנס לזה, כפרה עליך". השיחה גולשת לחיים שאחרי היציאה מהבית, ואביחי פונה לחיים: "אתה יודע שלא תחזור לעבוד במפעל אחרי זה, נכון?".

16:00 – העימות בין אנסטסיה לאורנה מתחיל: "יש לך את אותה הצביעות שראיתי אצלך בחוץ"

השיחה בחצר הבית נמשכת, ובזמן שמעיין מתכננת אלו שירים תבקש מהאח הגדול ליום ההולדת, חיים שר בקולי קולות את "פרח השכונות" של טיפקס ועלמה זק. אלא שלא כל הדיירים נהנים מהקול הערב, ושני מתעצבנת: "חמימו, אני אוהבת שאתה שר, אבל בווליום הגיוני". חיים לא נעלב, אבל בוחר לעקוץ את הסובבים: "14 אנשים יושבים ואין לכם על מה לדבר?".

כנראה שחיים פתח את הפה מוקדם מידי, כי שיחה צפופה בין אורנה לדן מעלה את סף העצבים בחצר. "אני לא חייבת להכין אוכל ל-15 אנשים", מתלוננת אורנה בפניו, בעוד אנסטסיה, ששומעת את השיחה מהצד, מתפרצת בהפתעה: "את לא לבד בתקציב, נשמה". כשאורנה בתגובה מתעצבנת: "זכותי לא להכין, אל תתערבי", אנסטסיה יורדת לפסים אישיים: "אני אתערב על מה שבא לי, מה אני שואלת אותך? את יכולה לקום וללכת". אבל אורנה נשארת בקו האש, והעימות בין השתיים ממשיך.

"אותה צביעות שראיתי בחוץ יש אצלך גם פה, על חלק מהדיירים דעתי השתנה ועל חלק לא", מתפוצצת אנסטסיה, ומוסיפה שבמשימת ההתעלמות הותיקים לא התחשבו בהם מבחינת האוכל. "את באה בטענות על משהו שהוא כל כך לא נכון", מתנגדת אורנה, אבל אנסטסיה מצהירה: "היה לכם פרצוף חמוץ". בעוד אורנה רומזת בעוקצנות שהסיבה לפרצוף החמוץ שלה הוא דן, אנסטסיה מתגוננת מיד: "אני באתי לבית בשביל עצמי, אני בן אדם עם אופי ולא מעניינים אותי הדברים ששמעתי פה".

התגובות לעימות הסוער לא מאחרות להגיע, ובזמן שמעיין מגבה את אורנה: "כולם אוכלים מהאוכל שלה, ואז לא סובלים אותה ומעמידים אותה להדחה", גם אביחי מצטרף: "אם מישהו מחביא אוכל בבית זה הצד השני". בינתיים, שרון מתקשה לעכל את הפיצוץ: "ברגעים האלה אני חושב מה ההורים שלי יגידו", הוא פונה למצלמה ומבטיח: "אימא יש פה אוכל". נראה שהוא עדיין בהלם מהעימות קודם לכן עם שם ושני, ומשתף: "אני לא הדלקתי פה כלום בויכוח". דן מזדהה עם רגשותיו, וטוען: "איך ששם התנהג לשני ותהילה בשבוע הראשון, זאת הייתה ברבריות". מעיין שמצטרפת להאשמות מעבירה ביקורת על ההתנהגות של שם ביום ההולדת של אימא שלה, ודן מצטרף: "שם הוא סוציומט שרואה רק את המשבצת של עצמו, שלא יבוא לי בסיפורים".

15:00 – דן: "התפקיד של שני כסלקטורית זה לסנן מזרחיים"

אורנה, דן ושרון מנהלים שיחה במטבח ואורנה מתלוננת על כך שהאנשים שהגיעו מבחוץ למעט שרון, כלל לא ניסו להתחבר לחבורה שלהם בבית. דן מסביר שהוא יכול להבין לפעמים את הכעס כלפיו או כלפי אורנה, אבל מציין שכאשר זה נוגע לעדן ושם הם מצידם מגלים אפס מודעות עצמית. השיחה גולשת ודן מספר שבתחילת העונה הוא הרגיש מאד קרוב לשם, אבל עם הזמן הוא הבין שהוא לא מצליח לקרוא אותו. נקודת המשבר כפי שהוא מציג אותה קרתה במשימת העניים והעשירים אז שם צעק על הדיירים את האמירה הידועה לשמצה: "אני מאחל לכולכם סרטן".

בהמשך בחצר, אורנה, מעיין, אביחי, דן וחמימו מדברים על משחקי האח ואורנה אומרת: "שני יצאה הדיירת הכי ישירה בבית, אבל היא רק אומרת הכל בפנים, ישרה היא לא". השיחה על שני ממשיכה ודן שואל את חמימו אם הוא יודע מה שני עושה כסלקטורית, כשחיים מגיב בשלישה הוא מפרט: "התפקיד שלה בתכלס זה לסנן מזרחיים". אורנה מסכימה איתו, אך ממהרת להבהיר שבמועדון "החתול והכלב" אליו היא מרבה לצאת אין סלקציה מהסוג שהוא מתאר.

מאוחר יותר, עומר ושרון מצטרפים לדיון ואורנה ממהרת לבדוק איפה הם מבלים. "אני לא מתלהב מכל החתול והכלב וכאלה", הוא אומר ומוסיף: "לא אוהב את כל הרולקסים". אורנה נראית מאוכזבת אבל היא מחייכת בהבנה. דן מספר שהוא יוצא לפחות פעם בחודש לרקוד "פוהו" וכשאורנה סקרנית לשמוע עוד על סגנון הריקוד הזה הוא חושף: "זה כמו סלסה רק הרבה יותר צמוד לבחורה".

14:00 - שני תוקפת את שרון: "אתה שוביניסט"

במקביל בחצר הבית, מתפתח וויכוח בין הדיירים לשרון כששרון אומר לשני בפנים: "אני באתי לפה כדי להוציא אותו", כשהוא מתכוון לשם ואנדל תוקף אותו ואומר: "בשביל מה אתה פה? תיקח את הדברים שלך ולך". "לא באתי לפה בשביל הקשקושים האלה של הרומנים", אומר שרון ומסנן כלפי עדן שהיא ילדה ושהוא לא רוצה לדבר איתה. "זה שאתה לא מדבר איתה, זה אומר שאתה לא יכול לדבר עם אישה וזה שוביניסטי", מגיבה לו שני בכעס.

הוויכוח חוזר לחילוקי הדעות בין שרון לשם והטונים עולים. "זה בדיוק הבעיה בדמוקרטיה אפשר שיהיו שתי דעות והבעיה היא שאתה לא מוכן לקבל דעה של מישהו אחר כי זו לא דעה שלך", אומר שם ומוסיף: "היית מת להיות רבע מהסוליה של הנעליים שלי". שרון לא מהסס להגיב ואומר: "אתה סוציומט, אני לא אומר שלום לבן אדם כמוך", ושם לא נשאר חייב: "אין לך מושג מי אני". שני מתערבת ואומרת: "למה אתה שופט אותו מראש? בגלל שהדעה הפוליטית שלו שונה משלך? זה לא מראה עליך דברים טובים. מותר לבן אדם להעביר ביקורת על המדינה שלו הוא חי בדמוקרטיה, הוא מעולם לא תמך בטרור הבן האדם הזה נגד כל עוולה. הבן אדם היחידי שכיבד פה אנשים". "אתה לא מודע לשום מילה שיוצאת לך מהפה", מתערב אנדל ומוסיף: "אולי אתה פה מתוח בגלל שלא נשאר לך הרבה ואתה רוצה לעשות דברים מהר אבל אני מסתכל עליך ואני רואה ששבוע הבא אתה תמצא את עצמך לא פה. אני פותח שעון".

בחדר השינה ג'ודי מספרת לשני על העימות שלה עם אביחי בחצר. "אמרתי לו שכולם פה עושים מאמץ כדי לצבור פסילות ואתה עושה מה שאתה רוצה. אף אחד לא מעיז להגיד לך את זה לא אמרתי לך שום דבר על האופי שלך או משהו רק על הפסילות", היא אומרת ומוסיפה שהיא הופתעה שמעיין ואורנה לא התערבו. מאוחר יותר, שם ועדן נכנסים לחדר השינה ושם מתייחס לעימות עם שרון ואומר: "אין לו מה לעשות בחיים חוץ מלבוא לפה כדי להוציא אותי? בן אדם עם ילדים, זה מה שיש לו לעשות בחיים בשביל לבוא לפה כדי להוציא אותי?". שני מסכימה וניגשת לאנדל ומחבקת אותו בתגובה לזה שגיבה את שם בעימות עם שרון: "אתה, אני פשוט מעריצה שלך".

שני ועדן מתחילות באימון כושר ושני אומרת בתקיפות: "אני עוד אתפוס אותו בפינה שהוא לא דמיין לא על פוליטיקה. גבר כזה לא יישב איתי בבית עוד דקה ואת יודעת בדיוק על מה אני מדברת", היא אומרת על שרון וג'ודי עדיין עסוקה בעימות שלה עם אביחי: "אני מרחמת על מעיין, אני מרחמת עליה, כי אני רואה כמה לא נעים לה כשדברים כאלה קורים. זה כמו חמימו, חמימו קם והולך".
במקביל, במטבח דן מכין חביתות בזמן שאביחי מרגיע את שרון. "אין להם הבנה מספיק כדי להתווכח", הוא אומר ומתייחס לשני ועדן, "הן לא מבינות בפוליטיקה בטח לא כמוך, בגלל זה אני לא מתווכח על דברים שאני לא מבין בהם".

13:00 - היחסים בין אנדל ועדן מתחממים


בחדר הארונות, עדן שואלת את אנדל אם היו לו חלומות בלילה. אנדל משיב שכן: "אבל אני לא זוכר מה חלמתי". מעיין קוטעת את השיחה ביניהם כשהיא נכנסת לחדר ומחפשת משהו במגירות בשביל אביחי. כשהיא יוצאת ומשאירה את השניים לבד, עדן מנצלת את הרגע האינטימי ומתקרבת לאנדל. הוא מנסה לנשק אותה, וכשהיא לא נרתעת, הם חולקים חיבוק צמוד במיוחד וכמה נשיקות.

בהמשך, האח הגדול קורא לכל הדיירים להתרכז בסלון, והוא קורא לשם, שני, אורנה ודן להיכנס לחלל הסגלגל במטרה להתחיל את משחקי האח. בינתיים, שאר הדיירים יושבים וממתינים בקוצר רוח לראות מי ינצח, אך באותה המידה, מתוחים לדעת את מי יעמיד במקומו. "את זוכרת שהעמדת אותי להדחה?", שואלת עדן, ומעיין משיבה: "כן, זה היה לא נעים אם היית הולכת".

12:00 - לא שוכחים: ההבטחה של מעיין לנשק את אביחי

בחצר, חיים שר לדיירים בניסיון להפיג מהם את שעמום הבוקר. הוא נזכר שיום הולדתה של מעיין יחול השבוע, ומוודא שהיא זוכרת שהבטיחה לנשק את אביחי. גם דן בודק שהיא לא שוכחת ומזהיר אותה: "קחי בחשבון שאם את לא מנשקת את אביחי, הוא יהיה מודח בשבוע הבא".

במקביל בחדר השירות, שם מעביר לג'ודי ואנסטסיה שיעור על תפעול מכונת הכביסה והמייבש. למרות הניסיון, הוא מתייאש ומפנה אותן למומחית: "תשאלו את אורנה". הם יוצאים לחצר ומצטרפים אל שאר הדיירים שמסתלבטים בשמש החמימה וממתינים שמשהו מעניין יקרה. בינתיים הם מצפים בהתרגשות, או בתסכול ליום הנקיונות מחר: "אני רוצה את חדר השינה", מכריזה אנסטסיה: "בא לי לנקות, רק תרימו את הדברים שלכם מהרצפה", וגם שני ממהרת לאייש: "אני לבד בחדר מקלחת".

בהמשך, מסוק שמיועד לאביחי מפתיע את הדיירים והם רצים לקרוא לו לבוא לראות. כשהוא מגיע, אורנה מקריאה לו מה כתוב על המסוק: "אביחי, אתה יודע שאתה הזוכה בגמר", בזמן שאנסטסיה נזכרת למה הוא לא קורא לבד: "אה, הוא לא יכול לראות".

11:00 - עדן חוששת לקראת משחקי האח: "אורנה מסוכנת"

דן, חיים ואביחי מתחממים בשכשוכית ומתחילים בברכות הבוקר: "בוקר טוב לאישה שלי, משי", צועק חיים. בינתיים מעיין יוצאת אל החצר, ואביחי מברך גם אותה: "בוקר טוב לאישה שלי, מעיין". השלושה עוברים לדבר על משחקי האח שיהיו במהלך היום, ודן מתייחס לאיום על חיים ואביחי במידה ושני תנצח: "אתם חזקים מאוד וכששניכם לא עומדים להדחה והיא כן, היא מרוויחה מזה".

​במקביל במטבח, אנסטסיה תוהה מה יקרה היום במשחקי האח. עדן מכינה אותה: "יהיה מסוכן", ומתייחסת ספציפית לאורנה: "היא מסוכנת, היא מצליחה לקרוא קהל". בהמשך, עדן שואלת אותה: "את עדיין לא מרגישה את כל האיכסה? את מה שבאמת הולך פה?". אנסטסיה משיבה שהיא לא מפספסת את מה שקורה בבית, אבל בוחרת לא להתערב: "זה משחק, וכל עוד זה לא פוגע בי ישירות אני משתדלת לא להיכנס לזה חזק".

10:00 - אורנה בוחרת לשתוק: "מה, אני צריכה לריב על הבוקר?"

האח הגדול מעיר את הדיירים עם שיר הבוקר "לב חופשי" של מוקי, והם קמים עייפים מהמיטות. "אני מרגישה פה עצלנית, לא בא לי לעשות בשביל כולם, אני לא רוצה שיתרגלו", משתפת אנסטסיה את ג'ודי בזמן שהן מתארגנות בחדר הארונות. ג'ודי תוהה למה היא מתכוונת, ואנסטסיה מסתכלת על הבגדים שזרוקים על הרצפה ואומרת: "לא בא לי לעשות כביסה לכולם, הם שמים פס תראי איך זה נראה".

בהמשך, מספרת אורנה לדן על התור שמשתרך ברגעים אלה במקלחת בגלל אנסטסיה: "היא חופפת איזה עשר דקות וכולם יושבים ומחכים". דן שואל למה היא לא אמרה לה להזדרז, ואורנה משיבה: "אני מתה להגיד לה ואני שותקת. מה, אני צריכה לריב על הבוקר?". היא מוסיפה שהתחלפה עם עדן בתור: "בטח הרגישה רע בגלל שהעמידה אותי להדחה". כששרון מצטרף אליהם לשיחה, היא מוכיחה לו: "אתה רואה איך שיר משפיע עלינו בבוקר? אם האח הגדול שם שיר טוב כולם קופצים מהמיטה".

09:00 - בוקר טוב למועמדים להדחה

אחרי לילה מותח בו נחשפה רשימת ההדחה הזמנית בפני הדיירים הוותיקים והחדשים, כולם כרגע נהנים משינה שלווה בחדר השינה החשוך. בקרוב מאוד יעיר אותם האח הגדול, ואלו יתחילו את יומם בציפייה לקראת משחקי האח. שם, שני, אורנה ודן, מי מהם ינצל מהרשימה, ואת מי יעמיד במקומו?

מה קרה אתמול?

השבוע הראשון של הדיירים החדשים בבית נפתח, ואיתו גם הדיירים: "היא רצתה שנעשה ילד ופחדתי שאם יקרה משהו בינינו היא תיקח את הילד איתה לקולומביה", שיתף עומר במערכת היחסים שניהל בעברו. שרון המשיך את קו ההתקפה שלו מול שם ואמר על הסיבה הרפואית שבגללה שם לא שירת בצבא: "זה פציפיזם בשקל". בהמשך היום, אביחי זכה למסוק מחבריו ועליו הכיתוב: "אביחי אתה אש, אל תראה אף אחד, החבר'ה". והוא לא היחיד, פחות משבוע בבית וגם שרון קיבל מסוק מהילדים שלו שגרם לו להתרגש: "כפרה עליכם נשמות, איך אני חולה עליכם".

בזמן שאורנה ניסתה להבין למה דן מעורער בימים האחרונים, שני שיתפה את ג'ודי שהכניסה שלהם לבית נועדה לערער את דן: "אין לו אופי, והדבר היחיד שיש לו פה זה המראה, אז היה ברור שיכניסו מישהו חתיך שיפוצץ לו את הבועה". בהמשך, ג'ודי ואנסטסיה ניהלו שיחה על ההתנהלות של אביחי בבית ואנסטסיה טענה שהיא לא רואה שום דבר רע בכך שאביחי מקטין את מעיין כדי לעלות לעצמו את הביטחון. ג'ודי התנגדה נחרצות ואמרה: "אותי זה מגעיל, ההתנהגות שלו מחזירה אותי למקומות לא טובים בחיים שלי".

עומר שיתף את שני בעוינות שהוא חש מצידו של דן והוסיף שהבית מוציא ממנו צדדים שמביכים אותו: "אני לא רגיל להתעסק בדברים האלו, ועוד מול המצלמות". שני הסבירה לו שהיא אף פעם לא חשבה על המצלמות כשניהלה שיחות או השמיעה את דעתה, והזהירה אותו: "ינצלו אותך פה, יהיו אנשים שידברו איתך, אתה תחשוב שהם חברים שלך ובסוף תגלה שלא". לאחר שיחתם, עומר פנה לשרון והציע לו לדבר עם שני ולתת לה הזדמנות: "יש לי הרגשה שתופתע".

בשידור החי, ארז וקורין פנו אל הבית, וחשפו כי הדיירים שנכנסו לרשימת ההדחה השבוע הם: אורנה, שני, שם ודן. רשימה זו היא לא סופית, ובמסגרת משחקי האח אחד מהם יקבל הזדמנות לצאת מרשימת ההדחה, ולהכניס דייר וותיק אחר במקום. בסיום המשדר, שני מיהרה להודיע לעדן ושם שהם חייבים לנצח: "אסור שאורנה תצא מהרשימה, היא תמיד מתחמקת מזה". בצד השני של הבית, שרון הודיע לאורנה ודן ששם הוא המודח הבא: בשביל זה נכנסתי לפה".

בשיחה לילית, אנדל שיתף את חיים בנוגע ליחסיו עם עדן: "אני מרגיש שזה מחליש אותי נפשית", והוסיף שזאת אחת הסיבות שהוא לא היה מעוניין בקשר הזה מלכתחילה: "בא לי עליה אבל לא בא לי להישאב לתוך זה". חיים התקשה להבין אותו והמליץ: "זאת חשיבה לא נכונה, אתה צריך לטפס על הסולם עכשיו". במקביל בחצר, ג'ודי מגלה לשני ואנסטסיה שהיא הבינה שאביחי הוא לא בשבילה ושעכשיו היא מקווה לפתח יחסי חברות עם מעיין: "אני רוצה שזה יבוא ממקום טבעי אבל עדיין לא הגעתי לשם". מאוחר יותר, שני נפגעה שעדן ושם לא שיתפו אותה בשיחתם והיא נכנסה לחדר האח הגדול לדקות ארוכות. כששם ניסה להבין מה יש לה לדבר איתו כל כך הרבה, אנדל מיהר להסביר: "שם היא יכולה להתפרק עד הסוף, אם היא תעשה את זה פה שוב כולם יגידו לה ששוב היא מתעסקת רק בעצמה". רגע לפני שכולם הלכו לישון, עומר ושני ניהלו שיחה צמודה בפינת האוכל וכשהוא הציע לה במבה היא צחקה וטענה שכנראה הוא עדיין לא מכיר את הרגלי האכילה שלה. עומר לא התרגש ולקח על עצמו אתגר חדש: "אני אגרום לך לאכול מלאווח ובמבה".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00

18:00 – אורנה: "עומר בטח אהב את המראה של שני, אבל הבין שהיא תינוקת"

 

בשולחן האוכל, אביחי ואורנה משוחחים על ההדחה שמתקרבת, והראשון חושש: "מחר תהיה הדחה אגרסיבית". אורנה מעודדת אותו: "אתה חזק בלי קשר, לא צריך להיות גאון הדור כדי לדעת את זה", ומתייחסת לוויכוח עם אנסטסיה: "משחקת לי אותה מכינה אוכל לכולם, אנחנו 60 יום מכינים אוכל לכולם, אז תתקדמי ומהר". בעוד היא תוהה מדוע הכניסו את אנסטסיה לבית, אביחי מסביר מה הסיבה שג'ודי נכנסה: "הכניסו אותה בשבילי כנראה". הוא מסביר שקל לה לשנוא אותו בגלל הרגשות שלה אליו, והשניים עוברים לתהות מה הסיבה שעומר נכנס.

 

"היום מעיין אמרה לי שהוא בעניין של עדן", חושף אביחי, בזמן שאורנה מביעה את דעתה: "הוא בטח אהב בהתחלה את המראה של שני, אבל כשהתקרב אליה הבין שהיא תינוקת". היא ממשיכה לשתף בשיחה הצפופה שניהלה עם עומר יום לפני, ומבהירה שלאור הבחורות האיכותיות שיצא עמן לא תהיה לו שיחה עם שני או עדן. "היינו בשיחה מעניינת, ובלי קשר לכלום הוא אמר לי 'איזה דבר מבאס ההעמדה להדחה אתמול'", משתפת אורנה, ומוסיפה: "אז חשבתי שהוא שם אותי והרגיש לא נעים עם עצמו". אביחי מזדהה עם רגשותיו של עומר, ומסביר: "אם לא היו לנו את השיחות שלנו לא הייתי מגלה אותך, והם גם באותו המקום". אורנה מצדה, טוענת שהקבוצה השנייה לא מסוגלת להכיל אנשים כמוה וכמו אביחי, והאחרון מסכים: "עדן ושני הן שתי ילדות שלא יכולות להגיע לרמת חשיבה כזאת".

 

בינתיים בחצר, עומר מבין לליבם של הדיירים הוותיקים, ומודה שכניסת הדיירים החדשים מלחיצה. בהמשך, ג'ודי טוענת שההתנהגות שלה מאופקת מדי, בעוד עומר מתנגד: "נימוס ואיפוק זה לא אותו הדבר". אבל ג'ודי מסבירה שאצלה האיפוק בא מהנימוס, ואילו עומר בוחר לעקוץ דווקא את שני: "שני למשל מאופקת, אבל היא לא מנומסת". שני כמובן לא נשארת חייבת, וצוחקת:"אל תחפש להסתלבט עליי בחזרה". בהמשך, ג'ודי מתלוננת על כאבי בטן, ושני משתפת: "היו לנו כמה סופי שבוע אבדון פה, אני ושם אכלנו משהו לא טוב בארוחות שישי".

 

במקביל, שרון מחמיא לחיים על הסלנג שהכניס לבית, ומבטיח שייתנו לו קמפיין בהשראת הצבע "ירוק מג'נדה". השיחה גולשת לרצח תאיר ראדה, ושרון משתף במאבק שלו: "זה לא כמו הסיפור עם אלאור אזריה שיש לו מטרה, בסיפור הזה רציתי לחשוף את הפינות החשוכות". הוא מסביר שיש המון תיאוריות על הרצח, ומבהיר: "יש ספק על האופן שבו התנהלה החקירה, שחזור בעייתי, לא סגרו את בית הספר בזמן, נתנו תחושה שרצו ללכת על הקל כי היה לחץ מבחוץ".