העדכון האחרון:

​06:00 - מדוושים עד אור הבוקר

דן ושני עייפים ותשושים מרכיבה על האופניים כל הלילה, הם מחליטים שהספיק להם והם מעירים את אנדל שיחליף אותם. אנדל מתעורר, פותח את הבוקר בסיגריה בחצר ולאחר מכן עולה על האופניים ומתחיל את המשמרת שלו.

05:00 - שני: "הדבר היחידי שבא לי בהפתעה זה שתהילה פתחה עליי מאחורי הגב"
 
דן ושני עושים רוטציה ביניהם על האופניים כדי לא להעיר דיירים נוספים לדווש, והם מנסים לחשב כמה זמן כבר עבר מאז כיבוי האורות. בינתיים אביחי הולך לישון והם מודים לו על הזמן שהעביר להם. כמה דקות לאחר מכן, שואלת שני את דן כמה זמן הוא יוכל למשוך על האופניים, והוא בתגובה: "כמה שבא לי. אבל אם תחבקי אותי אז בכלל", ושני קמה לחבק אותו. נראה ששני לא שקטה גם בקשר לתהילה והיא משתפת את דן: "אני קלטתי הכל, זיהיתי הכל". היא מוסיפה: "הדבר היחידי שבא לי בהפתעה זה שתהילה פתחה עליי מאחורי הגב".

04:00 - את מי אביחי היה בוחר לראשות הבית?

רגע לפני שהיא הולכת לישון, עוברת מעיין ליד שני שעדיין על האופניים ומספרת לה שאביחי סיפר לה סיפורים מהתורה. שני מחייכת ומעירה לה: "איזה נסיך, את מה זה מטומטמת". בהמשך חוזר אביחי לארח לשני חברה ומתוודה בפניה: "אני הייתי שם את שם לראשות הבית, אני סומך עליו". שני לא מבינה ומבקשת ממנו להסביר, אביחי עונה: "יש בו משהו ילדותי אבל בגלל שהוא רוצה להוכיח שהוא גבר הוא היה סותם פיות". הם ממשיכים לשוחח ואביחי פותח בתובנה שגילה היום: "אני בבית עם עוד 13 אנשים ודי הבנתי את כולם ואת המקום שלי. אין לי יותר מידי מה להכנס לזה כי הרגשות פה משתנים נורא מהר".

בהמשך מתעורר דן ומחליף את שני בדיווש האופניים. אביחי ושני נשארים לצד דן כדי להעביר לו את הזמן בשיחות אל תוך הלילה. הם מדברים על תהילה שנוטה לפתוח ליד הדיירים את השיחות האישיות שהם מנהלים איתה. כדוגמא, מזכיר אביחי את המקרה בו אמרה תהילה בפני כולם שהוא קרא למעיין סקסית, אבל בשיחה אישית אמר שהיא לא יפה.

03:00 - חזי: "תהיה פה מלחמת עולם"
 
הדיון בין חזי, שם ועדן ממשיך כששם עצבני על שני ומאיים שהעימות יגיע בקרוב לפיצוץ. חזי מסכם: "תהיה פה מלחמת עולם". במקביל, מחליפה שני את דן על האופניים והיא מתחילה את המשמרת שלה בדיווש. גם שני פותחת את נושא העימות בין הצדדים: "אני מתה שכשחזי יצא מהבית הוא יראה את כל השיחה שהייתה בחדר. כולכם רציתם לפוצץ את המשימה ואני היחידה שחזרה ואמרה שהכל סבבה, זו כולה משימה". דן מסכים איתה והיא מאיימת: "אני רוצה לשמוע שאני עושה פחות ממישהו בבית הזה, את כל הצלחות אני אשבור".
 
בהמשך מארח אביחי חברה לשני והם חושבים על תכנית ספין אוף לאח הגדול: תכנית אירוח לילית בה אביחי ידבר על פסיכולוגיה בזמן שהאורחים שלו מדוושים על אופניים. הם שניהם צוחקים ושני משנה נושא ושואלת: "כמה פעמים שמעת שמדברים עליי מאחורי הגב?", אביחי עונה לה שהוא שמע ומוסיף: "אני מנסה להתרחק כשאני שומע דיבורים מאחורי הגב". שני בתגובה: "יש פה בחורות יותר עירומות ממני, ויש פה בחורים ובחורות יותר צעקניים ממני. כולם פה באו למצלמה, תתעוררו על החיים שלכם!". היא מגלה לאביחי מדוע שינתה את בחירתה בבחירות לראשות הבית: "דן אמר לי שהוא מת לראות את חזי במעמד הזה ובגלל זה שיניתי את הבחירה, דן גאון".

02:00 - שם: "שני לא הצניעה את ההצגות שלה למצלמה"
 
בפינת האוכל יושבים הדיירים העשירים כאשר שני פונה אל מעיין בצד של העניים כדי לקבוע איתה משמרת פידול לבוקר. כוכב המופתעת שואלת למה העניים צריכים לפדל, ושני עונה לה: "אנחנו צריכים לפדל כל הלילה כדי שכולנו נוכל לישון". במקביל נכנסים לבית מהחצר אנדל ואביחי כשהראשון מתוודה: "אני צריך לקחת את מה שקרה היום בקטע טוב. סתם אכלתי תסביך".
 
בינתיים בחדר הארונות מדברים חזי, שם ועדן על התנהגותם של הדיירים העניים: "יש חוסר פרגון מצד שני, היא מדברת בטון תל אביבי מתנשא", אומר חזי ומוסיף: "גם אנחנו הזענו, פידלנו מלא". שם מסכים איתו ומגיב: "אין מה לדבר איתם, שני לא הצניעה את ההצגות שלה למצלמה. כשזה יתפוצץ, הירושימה תהיה קטנה ליד זה".
 
כל הדיירים מתארגנים לקראת שינה כשלפתע משמיע האח הגדול את השיר "הלילה לא" של דודו טסה. הדיירים פוצחים בריקוד, ומבינים שיהיה להם קשה לישון הלילה אם הדיירים העניים לא יתחילו לדווש על האופניים בקרוב. לאחר שהשיר הושמע שלוש פעמים, עולה דן על האופניים ובכך מתחיל כיבוי האורות.

01:00 - אנדל: "הם לא יודעים להעריך. אם זה יתהפך הם בטוח יזרקו עלינו"
 
הקונפטי מתפוצץ והשנה החדשה מתחילה, הדיירים מברכים אחד את השני בברכת שנה טובה ומחלקים חיבוקים ונשיקות לכולם. האח הגדול מציע מבצע לדיירים העניים: הופעה חיה בעלות של 10 ש"ח מהתקציב שלהם. הדיירים העניים מתרגשים ומיד קונים את המבצע. הם מתיישבים בחדר השינה שלהם ומפנטזים מי הזמר שיופיע מולם. לפתע נכנס אל הבית נגן אקורדיון, הדיירים העניים מעט מאוכזבים אך בכל זאת מנסים ליהנות כשהנגן מתחיל גם לשיר והם מלווים אותו.
 
בהמשך בחדר השינה של העניים, מתפתח וויכוח כשאנדל מכריז: "אני לא מתכוון לפדל הלילה". הוא מסביר, כשהוא מדבר על הדיירים העשירים: "הם לא יודעים להעריך. אם זה יתהפך הם בטוח יזרקו עלינו". שני מנסה לשכנע אותו כן לפדל במהלך הלילה, אחרת לא יהיה כיבוי אורות והמוזיקה תפעל: "אני מבקשת ממך לחשוב על זה. אני אחת החברות האמיתיות היחידות שלך פה".

00:00 - הספירה לאחור לקראת חצות
 
הדיירים העניים מחליטים להצטרף לעשירים שחוגגים בחצר, ומתחילים להתגנדר לקראת חצות. תאלין עצובה מאווירת החג: "רציתי לחגוג כמו שצריך", אבל בכל זאת דופקת הופעה מלכותית עם שמלה וכתר. אורנה מפרגנת לתאלין: "יו איזה יפה את", וחיים מתפעל מהכתר שלראשה: "מה קורה מלכת אנגליה".

מעיין היא הראשונה לצאת לחצר, שם היא ואביחי מתלחששים ומתקרבים. כשמעיין נכנסת לבית ומורידה קצת מהשפתון שלה, שני עוקצת אותה: "ככה תתנשקי עם אביחי ולא תלכלכי אותו". לאחר מכן, כל הדיירים העניים יוצאים לחצר ומצטרפים למסיבה, כשהספירה לאחור לקראת חצות מתקרבת.

23:00 - מסיבת סילבסטר בבית האח הגדול

אחרי הריב בין שני וחזי, אביחי מרוצה לאקשן ומודה מפני דן: "אני רוצה פיצוצים בבית". דן נענה לאתגר ומציע לדיירים העניים לדרוש מחזי התנצלות ולאיים בפיצוץ המסיבה, אבל שני מרגיעה את הרוחות: "נפגעתי מחזי, אבל אני לא רוצה לעשות להם רע". המסיבה בעיצומה, והדיירים העשירים שרים, רוקדים ונהנים מהמסיבה, כששמוליק וכוכב מראים לכולם איך עושים את זה נכון. בהמשך המסיבה, שמוליק נכנס לחדר השינה ויוצא כשהוא מחופש לצביקה פיק, ומתחיל להופיע בפני הדיירים שמוחאים כפיים וצוחקים, כששאלה אחת עדיין מרחפת מעל הבית: מי יקבל נשיקה בחצות?

22:00 - הבית לובש חג לכבוד מסיבת השנה החדשה

הדיירים העשירים יוצאים מחדר השינה ומגלים את כל הקישוטים והפינוקים שהאח הגדול הכין עבורם. בזמן שחזי מתלהב: "בואנה אין רמות כאלו", וכוכב לא שוכחת מי ארגן את הכל וצועקת בהתרגשות: "האח הגדול תודה רבה". הדיירים העניים מצטרפים גם הם לבית, ואנדל עולה על האופניים כדי שחבריו יוכלו להכין את ארוחת הערב. מעיין מסתכלת על העשירים בקנאה: "יו אתם כל כך יפים, וגם התפאורה הזאת", ומוסיפה בעצב: "איזה באסה, הבאתי בגדים במיוחד לסילבסטר". אביחי מנסה לעודד את מעיין וזורק מחמאה: "מה שווה סילבסטר בלעדייך".

בזמן שהדיירים העניים יושבים לאכול, הרוחות מתלהטות כששני אומרת לחזי: "שמו לכם באוזניות מוזיקה מסריחה", וחזי נפגע: "למה את עושה הכל במרמור ולא מפרגנת?". בין השניים מתפתח עימות קולני, שבשיאו שני מעליבה: "אתה לא מתנהג כמו גבר, אתה סתם קטן", וחזי מזהיר אותה: "אני מציע שתרגיעי את הדיבור שלך ומהר".

21:00 - תאלין: "זה כל כך דפוק לעשות משימה כזאת בסילבסטר"

הדיירים העשירים מקבלים אישור להתקלח, בעוד שהדיירים העניים נעולים בחדר השינה המאולתר, ומעבירים את הזמן במגוון משחקי חברה משעשעים. זה מתחיל בתרגולי מכות בין שני לדן, אך כששני מתעייפת, ותאלין קמה להחליף אותה, דן חושש: "אני מפחד שהיא תפוצץ אותי". העניים ממשיכים לטורניר לימבו, שבו אורנה לא מצליחה במיוחד: "אני עדינה מדי", ודן מוכתר לאלוף.

תאלין חוזרת מחדר האח הגדול כשהיא נרגשת מאוד, אבל כשהדיירים מנסים להוציא ממנה פרטים, תאלין רק רומזת: "אם נותנים לכם אפשרות לצאת מהחדר, עדיף שתישארו כאן", ומוסיפה: "זה כל כך דפוק לעשות משימה כזאת בסילבסטר".

20:00 - מעיין לתאלין: "אנחנו מתנשקות היום?" 
 
הדיירים מסיימים את הדלקת הנרות, וחזי מודיע שעליהם להכין שני תקציבים נפרדים בשעה הקרובה. בצד העני של הבית, אורנה ושני מנהלות את ישיבת התקציב, כשכולם אומרים את דעתם ומשתתפים בדיון. במקביל, חזי וכוכב עוברים על התקציב של העשירים, וכוכב מעבירה ביקורת על תפקוד העניים במשימה: "הם לא באמת עוזרים לנו, הם עושים טובה". בינתיים, הדיירים העניים מסיימים לעבור על התקציב, ושני מסכמת: "שיחקנו אותה".
 
מסיבת הסילבסטר ממשיכה להעסיק את הדיירים העניים, וחלקם חושבים שאולי בכל זאת הם יזכו לחגוג, אך אנדל ממהר לצנן את ההתלהבות: "תבינו שלא יהיה לנו כלום היום". בהמשך, מעיין מקניטה את שני ודן לגבי הנשיקה בחצות, ושני מקניטה חזרה: "מה לא תיתני לאביחי נשיקה היום?". מעיין משיבה שהיא כבר הבטיחה לתאלין, ובודקת שההצעה עדיין בתוקף: "תאלין אנחנו מתנשקות היום?". 
 

19:00 - דן לשני: "את רוצה שאני אנשק אותך בחצות?"

הדיירים העניים יושבים סביב השולחן ומדברים על המשימה שמפצלת את הבית, ועל מסיבת הסילבסטר שתגיע בהמשך. אנדל משוכנע שהמסיבה של העשירים תהיה מפוארת, אבל שומר על אופטימיות: "מסיבות של עניים זה יותר טוב, הייתי בשתיהן", ותאלין מסכימה: "הייתי במסיבה בניו יורק ולא נהניתי כמו בארץ". כששני מניחה את ראשה על השולחן, דן עוטף אותה בזרועותיו ושואל: "את רוצה שאני אנשק אותך בחצות?", ושני מזהירה בחיוך: "אחרי הנשיקה אין דרך חזרה, אז תחשוב על זה טוב". 
 

18:00 - דן מתוודה בפני שני: "אני נמשך לאביחי יותר מאשך אלייך"

הריב בין אביחי לתהילה ממשיך בחצר הבית ונראה שהיחסים בין השניים כבר לא יהיו אותו הדבר. "אני יודעת שאת אוהבת את שם יותר ממני", תהילה משתפת ברגשותיה ומאשימה את אביחי, "אתה מדבר איתי רק בגלל שאתה יודע שאני שווה הרבה בחוץ". אביחי לא מתרגש מההאשמות ומחליט לסיים את הוויכוח: "מעכשיו לא נפנה אחד לשנייה בקטע חברי, אבל בקטע המקצועי שקשור למשימות נדבר בלי לעשות פרצופים".

בקצה השני של הבית, דן מחליט לפתוח את ליבו בפני שני וחושף: "אני נמשך לאביחי מאשר אלייך". וכששני לא מאמינה לסוד שהרגע נחשף, דן מנסה להסביר שלא מדובר מבחינה רומנטית: "רציתי להגיד שאני נמשך יותר אליו מבחינת רמת האינטלקט", ומיד מתקן את עצמו: "זה לא נכון, כי את הכי גבוהה פה מבחינה אינטלקטואלית". מאוחר יותר במטבח העניים חולקים רגע של תקווה, כשאורנה אחראית על העידוד הקבוצתי: "הכי חשוב לשמור על חיוך גם כשקשה", ואנדל מודה במבוכה: "לא חשבתי שהמשימה הזאת כל כך תקרב אותנו". האווירה הטובה ממשיכה עם ווידוי של שני, שמתחילה להתקרב קצת יותר לאורנה: "רק עכשיו יצא לי להכיר אותך כמו שאת באמת, דעתי השתנתה לגבייך".​

17:00 - מעיין לאנדל: "אם אתה רוצה להפיל את המשימה, אז פשוט תפיל 

הדיירים העשירים נהנים משנת הצהריים שקנו, בעוד העניים ממשיכים לדבר על מה שיקרה במסיבה הערב. תהילה חוזרת מחדר האח הגדול, ומכריזה: "הוא אמר שלא תהיה לנו מסיבה משותפת", בעוד דן מתעצבן עליה: "למה את אומרת לנו את זה במקום לחזק אותנו?". תהילה ממשיכה, ושואלת: "מי המציא את המושג מסיבה משותפת מההתחלה?", וכשנאמר לה שחזי, היא מתעצבנת: "הנה, עוד שקר שהוא המציא". האח הגדול מפסיק את השיחה כשמתגרה בהם, ומבקש: "דיירי הבית העשירים ישנים, נא לשמור על השקט".

בזמן שהדיירים ממשיכים לדבר על המשימה, אנדל משתף במה שהאח הגדול אמר לו בקשר לשבירת החומה: "המשימה לא נגמרת רק בעוד כמה ימים, ונאלץ לשלם מחיר כבד בסיגריות, בקפה ובמים החמים", ומעודד: "לפחות נזכה בחופש, כי לא נצטרך לשרת אותם, נחזור לחדר ונעשה מה שנרצה". שני מציעה: "אולי נכריז על מרד, מה שיגרום לשבירת המשימה", אבל דן שולל את הצעתה: "אל תשכחו שזה יכול להתהפך". אביחי שלא הלך לישון, מתערב: "אולי בהמשך אנדל יהפוך להיות מלך, יקח את חיים מהעשירים ויחליף אותו באחד מכם". אנדל ממשיך וקורא בהפגנתיות: "צריך לעשות פה מרד, לא קורה כאן כלום מעניין", אבל מעיין מחליטה: "זה לא נראה טוב שאתה מתייעץ איתנו, אם אתה רוצה להפיל את המשימה, אז פשוט תפיל".

16:00 - מה ההימור של כוכב לגמר?

בחצר הבית, כוכב פונה לדיירים ומבקשת מהם שישימו לב לשם: "ראיתי אותו בוכה אתמול, הוא רכב על האופניים ולא אכל מספיק", אבל שני חושבת שהוא בכה בגלל דבר אחר: "נראה לי שלחברה שלו היה יומולדת". כוכב מבטלת את תגובתה: "את שוכחת שהוא לא ילד", אבל שני בשלה: "הוא פשוט מתחיל להתגעגע". בזמן השיחה שני דופקת על הפלסטיק. כוכב שנבהלת, מנסה לברר את פשר המעשה, אבל שני מרגיעה אותה ומגלה לה: "זה סימן סודי מוסכם ביני לבין מעיין". לאחר מכן במטבח, דן מתבונן באביחי שעושה מסאז' לשני, ומבקש מאורנה: "אולי תשחקי לי קצת בשיער?", וכשזו מסרבת, הוא מברר: "מה, אין בינינו כבר קירבה שמאפשרת את זה?".

בזמן שהדיירים בחוסר וודאות לגבי המסיבה בערב, תאלין מתכוננת לכך שאולי לא תוכל לחגוג את הסילבסטר כמו שציפתה. חזי מציע פתרון: "אם האח הגדול יאפשר, אני אתן לה להחליף אותי כדי שתוכל לחגוג כמו שצריך", ומוסיף שלדעתו זה חשוב לה גם בגלל השינוי החיצוני שעברה: "זה חג מוחצן והיא רוצה להראות את עצמה". שם לא מסכים ואומר בציניות: "מה חשוב בחג שלהם, להשתכר ולהתנשק בחצות?". בהמשך כוכב מהמרת: "אולי אתם לא קולטים עדיין, אבל תראו שכולם יצביעו לתאלין והיא תגיע לגמר". האח הגדול מפסיק את השיחה כשמציע קניית שנ"צ תמורת 250 שקל, הדיירים לא מהססים לקנות וכבר מפנטזים על שנת היופי שלהם.

15:00 - דן בדרך לחופה

הדיירים יושבים בחצר וממשיכים לעסוק במשימת העניים והעשירים. שמוליק מרגיש שהעניים לא מביאים מעצמם מספיק למשימה, ואומר: "אם אני הייתי בצד שלהם הייתי מפנק אותם", לעומת כוכב שמבינה אותם: "הם לא רגילים לקום בבוקר ולבשל לאחרים". שני משתפת שזה לא נכון לגביה, משום שתמיד הקפידה לבשל לבני הזוג שלה: "הם חשבו שאני אמא שלהם, אבל לפחות היו מפנקים אותי במסאז'". מאוחר יותר, דן מחפש אישה לחתונה, ומכריז: "אני צריך טבעת, נמאס לי מכל השטויות". כוכב מציעה לו לבדוק מתחת לאף: "תראה את שני, היא בשלה לנישואים", אבל הוא לא מסכים שהיא מוכנה לחתונה, ושני מתעצבנת: "אל תחליט עליי".

בהמשך בחצר, דן שר קטע ראפ על חברה של חיים ש"רואה בינתיים אחרים בחוץ", אבל אחרי שחיים מתבאס, דן מתקן: "היא תחכה לחיים גם עוד 180 שנה". אחר כך דן מספר שהוא לא מקנא כשהוא בזוגיות: "אני משחרר את הנשים שלי כמו ציפורים, אם הן רוצות הן חוזרות אליי", ובניגוד אליו הוא מביא לדוגמה את מעיין: "אם לא נותנים לה מספיק צומי היא לא קמה בבוקר". ​

14:00 - תהילה על אביחי: "מעכשיו אני מוחקת אותו"

הדיירים אוכלים ארוחת צהריים במטבח, כשלפתע תהילה נופלת והם באים לעזרתה. בהמשך, אביחי מדבר על הקצר בינו לבינה: "אני לא חייב לה כלום ואני לא מבין מה הקטע שלה". כוכב מנסה לגשר, אומרת שתהילה לא יודעת לבשל ומוסיפה: "אתה רואה שהיא מגמגמת, לא היית צריך לעשות את זה בפרהסיה". אביחי אומר שזו לא הייתה כוונתו: "לא דיברתי אתה על זה שהיא לא עושה כלום, אלא שלא תפתח עליי סתם", ומוסיף: "אני לא מבין למה היא מרגישה קורבן, זאת המשימה שקיבלנו". שמוליק מצטרף ואומר: "אם לא הייתה המשימה, אנחנו היינו עושים הכל".

בהמשך כוכב מבקשת מתהילה שלא תריב עם אביחי, ומוסיפה: "בסך הכל אנחנו צריכים להיות פה ביחד". תהילה שלא מוכנה להשלים עם אביחי, מתעצבנת ומכריזה: "אני לא אסתובב פה צבועה, הוא אמר שהוא יתהפך עליי ואני שתקתי, אבל מעכשיו זה נגמר". תאלין מנסה לגשר: "תדעי שאביחי רצה לבקש ממך סליחה". ותהילה בשלה: "הוא מדבר עליי עם כל המצלמות על החשבון שלי, הוא בשבילי אוויר ומעכשיו אני מוחקת אותו".

13:00 - האם אנדל ישבור את החומה?

הדיירים העניים בחצר מתלוננים על הקור ומתנחמים בשמיכות מחממות. דן שם לב לשמש בצד של העשירים, ושני עוקצת: "רק חבל שאתה לא יכול ללכת לשם כי אתה לא עשיר". שם אומר שהוא לא רגיל להיות עשיר, ומוסיף: "לפחות אני עשיר בידע, אבל אני רוצה שגם יהיה לי כסף". בזמן שהדיירים מודאגים שיאלצו לחגוג הערב את השנה החדשה בנפרד, אנדל מציע פתרון משל עצמו: "אני רוצה לפרק את החומה, והאח הגדול אמר שיחזיר לי תשובה לגבי העונש". הוא פונה לדיירים ושואל אותם לדעתם: שם משיב לו שאם העונש יהיה 40 אחוז מהתקציב זה יהיה קיצוני, "אבל אם מדובר בעשרה אחוזים, אפשר לשקול את זה בהתאם לתשובת האח הגדול". לתאלין לא אכפת, והיא מחכה כבר לרקוד במסיבה: "אפשר גם לחגוג פה, העשירים ירקדו בצד שלהם, ואנחנו נעשה להם מהצד כפיים". עדן חושבת שאפשר להרוס את החומה, אבל זה יביא לתוצאות בעייתיות: "הכל פה זה לפי הספר, אתה לא יכול לבוא ופשוט לשבור את החוקים". אנדל מחליט: "מה שבטוח, אני לא אעשה את זה אם זה יפגע באחרים".

לאחר מכן, אנדל מחליט לשבור את הקרח עם עדן, ואומר: "יש לנו קצר בינינו". עדן משתפת שלא טוב לה עם המצב הזה, ומוסיפה: "בימים הראשונים ניסיתי להתקרב, אבל כשראיתי שזה לא מגיע מהצד שלך הרגשתי לא נעים". אנדל מרגיש צורך לתקן: "יכול להיות שכל זה קרה באשמתי, ואני מעדיף שזה לא ימשיך ככה", ושואל: "את חושבת שהיה בינינו חיבור בהתחלה?". עדן משיבה שכל הבית ראה את החיבור הזה, "ואז נוצר ריחוק שלא קרה מסיבה כלשהי", ומסכמת: "אתה פשוט שומר על עצמך ולא סומך על אנשים, אבל אני מאמינה בחברות, שזה משהו שיכול לעזור לך להתמודד עם מצבים כאלה".

12:00 – עדן חוששת: "המסיבה תגרום לברדק"

דן תוהה ומנסה לנחש את המשך המשימה: "בטח שבשביל שהדיירים העשירים יהנו מהמסיבה נצטרך לפדל". עדן מביעה חשש בתגובה: "המסיבה תגרום לברדק", ומוסיפה שאם זה יהיה ככה היא לא רוצה לחגוג הערב. מעיין מספרת ששנה שעברה היא לא חגגה את הסילבסטר, לעומתה שני שחגגה את הסילבסטר משתפת: "החגיגות שלי שנה שעברה נגמרו רע מאוד, אני רוצה תיקון השנה".

מאוחר יותר, תהילה אומרת לעדן שהיא לא רוצה לדבר עם אנשים בבית ומדגישה: "אני אדבר עם אנשים רק בשביל המשימה, לא יותר מזה". בינתיים, אביחי ואנדל מנהלים שיחה על הדת, כשאנדל אומר לאביחי שהוא רוצה להתקרב אל הדת כדי להרגיש שלם עם עצמו.

11:00 – שמוליק: "כל המנהיגים של הבית בצד העשיר"

הדיירים העשירים מתחילים בסבב המקלחות, כשאביחי וחזי מחליפים רשמים על הדיירים. "שני כבר צורחת על הבוקר", חזי אומר, ומוסיף שהדיירים העניים לא לוקחים ברוח טובה את המשימה.

אנדל מעדיף לשבת לבדו בחצר בזמן שכולם יושבים סביב השולחן ושותים קפה של בוקר. שמוליק מציין שהדיירים העניים לא מתפקדים כמו שצריך ומסביר: "כל המנהיגים של הבית בצד העשיר". בהמשך השיחה, שמוליק וכוכב מציעים לצעירים בבית לא לבזבז את זמנם, אך הם עונים בשעשוע: "30 זה ה-20 החדש".

מאוחר יותר בחצר, דן ואביחי מסכימים שכוכב לא מוצאת את עצמה בבית, בעוד אנדל אומר על שם: "הוא עדיין לא יודע מי הוא בצורה שלמה". אורנה מספרת על תהילה: "אני מרחמת עלייה", ואביחי מוסיף: "עכשיו היא עושה פרצופים, אבל כשהמשימה תיגמר היא תחזור להיות עם שם וחזי". אורנה משנה נושא ואומרת לאביחי שהחולצה שלו מלוכלכת, הוא ממהר להגיד שהוא לא רואה וטועם את הלכלוך: "זה קקי", ומיד שני, אורנה ודן מתחילים לצחוק. "אני הולך להגיד למעיין שלא תנשק אותך אף פעם", דן מצהיר.

10:00 –  שבת בבוקר יום יפה?

בוקר יום שבת עולה והאח הגדול מעיר את הדיירים לצלילי השיר "שבת בבוקר יום יפה" של אריק איינשטיין. הדיירים מתקשים לצאת מהמיטות, ושני מבקשת מכולם לקום: "אין לי כוח לשמוע את השיר שוב פעם". דן ממהר להגיד: "אין לי כוח לאי חיוביות בבוקר. היום יהיה יום יותר טוב מאתמול".

אנדל ממשיך עם הרוח המרדנית מאתמול ומציע לדיירים העניים לשבור את המשימה: "פעם אחת נעשן פחות סיגריות". אורנה עונה שהוא לא יוכל בלי סיגריות: "אל תשחק אותה". שיר הבוקר מתנגן בשנית ומעיין מרוצה ומתחילה לשיר. בסיומו של השיר, שני משתפת את מעיין שהיא שוקלת לפוצץ את המשימה: "אני לא עוברת עוד לילה כזה בשביל לקום להיות משרתת".

מאוחר יותר, הדיירים העניים נכנסים לתפקיד ומגישים לדיירים העשירים שתייה חמה. תהילה מצהירה שהיא מיצתה את המשימה, בעוד דן מנסה לעודד אותם: "זה בוקר וזה יום שבת, תנסו לשמור על חיוביות".

9:00 - צוברים כוחות

הדיירים זוכים לשינה מתוקה מתמיד וצוברים כוחות לקראת המשך משימת העשירים והעניים שתתחדש בצאת השבת. האם תהיה זו שבת רגועה ושקטה או שהדיירים יהיו עסוקים בחששות מחידוש המשימה ומהמחנות שנוצרו בבית בעקבותיה? האם הדיירים העניים יזכו לחגוג יחד עם הדיירים העשירים את מסיבת הסילבסטר שתיערך הלילה?

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו לצלילי השיר: "Wake Me Up Before You GO GO" של להקת "Whamm", לקראת יום נוסף במשימת העשירים והעניים שמאיימת לפצל את הבית לשני מחנות, ולהוביל לסכסוכים חדשים בין דיירי הבית. מרגע ההשכמה, הדיירים העניים נאלצו לעלות על האופניים בתורות ולפדל על מנת להמשיך את כיבוי האורות בחדר השינה, ומאוחר יותר גם העשירים החלו לעלות בתורות על האופניים. הקושי הפיזי ניכר על פני הדיירים, ובין שני המחנות החלו חילופי ההאשמות הדדיים, כשתהילה טוענת: "לעשירים יש כיסא נוח יותר", וכוכב אומרת: "לנו קשה יותר".

בהמשך היום המשימה המשיכה ליצור מתחים וריבים בבית. אורנה הביעה תסכול מכך שהיא צריכה לשרת אחרים, ואביחי ותהילה פתחו בריב שהרעיד את הבית. האח הגדול ניסה להרגיע את האווירה והציע לדיירים מגוון הטבות בתמורה לכספי התקציב שהרוויחו, וכשחיים ואנדל עודדו את הדיירים להיענות לקריאות האח, שם חשד שמדובר במשימה סודית והתעמת איתם על כך. בהמשך, מעיין הביעה דאגה מכך שהבית מתחלק למחנות, וסיפרה שהיא מתגעגעת לדיירים מהצד העשיר, וכוכב סיכמה: "המשימה הזו גורמת לסכסוך".

מאוחר יותר, האח הגדול ריכז את כל הדיירים בסלון והכריז: "משימת העשירים והעניים נפסקת ל- 24 שעות, ותתחדש בצאת השבת". הדיירים הופתעו ומעיין אמרה: "זה אומר שבסילבסטר הזה לא נהיה ביחד", ושני הוסיפה: "אני לא אסלח לו אם הוא לא יארגן לנו מסיבת סילבסטר משותפת". האח הגדול הציע לדיירים לקנות את מסיבת הסילבסטר המיוחלת וחזי נענה מיד, אבל הדיונים סביב הנושא לא נרגעו, והדיירים העניים חששו שלא יוכלו להשתתף במסיבה. לאחר הדלקת הנר השביעי וארוחת השבת, האח הגדול אישר לדיירים לסיים את היום וללכת לישון, כשהם מותשים מהמשימה, ומלאים בחוסר וודאות לגבי ההמשך שלה בצאת השבת. 

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00