העדכון האחרון:

02:00 - אורנה למעיין ואביחי: "עליתם שלב ביחסים"

אורנה ודן מצטרפים לחיים שמכין לעצמו ארוחת לילית במטבח, בזמן שמעיין ואביחי נראים קרובים מתמיד לאחר שיצאו משיחה משותפת עם האח הגדול. מעיין מתיישבת על אביחי שמחבק אותה, ואורנה מתלהבת: "מאז שיצאתם מחדר האח הגדול עליתם שלב ביחסים". 

בהמשך השיחה, דן מסביר לדיירים כיצד הוא התגבר על הביישנות שלו: "הייתי ילד ביישן, עד שבגיל 17 הייתה לי מישהי בת 21", ואורנה מיד נבהלת כשהיא חושבת על הבן שלה: "אוי ואבוי אם הוא יעשה דבר כזה". לבסוף, הדיירים נכנסים למיטות ועוצמים את העיניים לקראת שבוע חדש בבית הנצפה במדינה.

01:00 - דן לאורנה: "אני מקווה שאת לא עושה לי פה איזה תרגיל"

אורנה ודן שואלים את חיים אם אי פעם נשבר לו הלב, וכשהוא עונה שלא, דן מתפלא ושואל: "הבחורה היחידה שהתאהבת בה זאת משי?", וחיים משיב: "זכיתי איתה בפיס, מה צריך יותר מזה?". אורנה צוחקת ואומרת לחיים: "פה בבית לב שבור זה כמעט כל הדרך אל הגמר", ודן בתגובה מתחיל לחשוש למעמדו: "אני מקווה שאת לא עושה לי פה איזה תרגיל".

במקביל בחצר, שם ושני משוחחים עם עדן ואנדל על ההפתעות שלדעתם יקרו השבוע. שם משוכנע שדיירים חדשים ייכנסו לבית בקרוב, וכששני אומרת שהיא מודאגת שתהיה הדחה כפולה ביום שלישי, שם משיב לה: "את תמיד מודאגת מהדחות". לבסוף, עדן מסכמת את הדיון: "משהו גדול מתקרב, ואין לנו מושג מה זה יהיה", בעוד אנדל מעדיף להרגיע את המחשבות, ולהיכנס לטבילה לילית בשכשוכית.

00:00 - שם מצפה לשינוי

כל מי שרצה להיכנס לחדר האח הגדול במשך שעות ארוכות, קופץ על ההזדמנות ברגע שזה מתאפשר. שני אומרת על אורנה: "היא נכנסה לחדר כי בטח היא מקבלת עכשיו אישור מהרב לשמור נגיעה", ומוסיפה: "היא אולי מתחילה להבין שכבר כמה פעמים היא לא שמרה".

בהמשך, שם משתף את שני בציפיות שלו לשינוי בבית השבוע: "אולי ישלחו אותי מחר למקום אחר בעולם?". היא מפוצצת לו את הבועה, כשאומרת: "אולי ישלחו אותך דווקא למקום מעפן?", והוא צוחק: "לאיפה, לישראל?".

הדיירים מצפים בכיליון עיניים לשעת כיבוי האורות, ואביחי במיוחד: "לפעמים יש שעות כאלה שפשוט אין לך כוח לדבר". בחדר הארונות, אורנה מתקדמת שלב ביחסים כשהיא מבקשת מדן חולצה מהמלתחה הפרטית שלו, והוא מתלהב מהלוק החדש: "איזה סטייל".

23:00 - אורנה על אנדל: "אין לו פה שום סיכוי"

הדיירים יושבים בחצר ומביטים בברד מתחת לשמיכות. חיים נזכר במשימה עם משי ומודה שהוא נבוך, בעוד אנדל מרגיע אותו ואומר שאין לו על מה. במקביל, עדן מודאגת מהקנסות שיקבלו בגלל שני: "היא דופקת וואחד שנ"צ", ושם מסביר מדוע: "היא בטח ריגשי כזאת בגלל שצחקנו עליה היום". 

האח הגדול קורא לדיירים להיכנס לתוך הבית. הדיירים משחקים בכדור, והם מתבאסים כשהאח הגדול מבקש מהם להניח את הכדור בחדר השירות. הם מחליפים את הכדור במושב הכיסא, אבל האח הגדול מבקש מהם, "נא להחזיר את הריהוט למקומו". דן מתבאס וחושב שהאח הגדול מחליט על חוקים חדשים: "לא יכלנו להיכנס לחדר שלו בגלל שהייתה להם ישיבת צוות בנושא נהלים".

מאוחר יותר בסלון, דן מודד את נעלי הבית של מעיין, ובזמן שאורנה צוחקת שזה מזכיר לה מישהו, הוא ממשיך אותה ורומז על חזי: "מישהו שהלך מפה והיה צנון באווירה טובה". בהמשך, דן צופה על אנדל מהצד ואומר שהוא נראה קצת אבוד לאחרונה. אביחי גם שם לב לכך: "הוא נראה גמור", ואורנה חושבת שהיא יודעת למה: "אולי הוא הבין שאין לו פה שום סיכוי". ​

22:00 - האם האקס של אורנה ייכנס לבית?

הדיירים אוכלים את הפסטה שהכינו להם עדן ואנדל בעזרתו הנאמנה של שם, ושמים לב ששני ישנה כל הערב כשהיא לא מגיעה לארוחה. אורנה מתלוננת על כאבי בטן, ומעיין שואלת: "אולי נדבקת מדן?". אורנה מופתעת משאלתה, ומשיבה בשאלה רטורית: " איך אני אדבק ממנו בדיוק?". אחרי הארוחה, אורנה נזכרת בתאלין: "בשישי חשבתי עליה ועל איך שהייתה מדליקה איתנו נרות", ומעיין מצטרפת לגעגועים אליה.

מאוחר יותר במטבח, אביחי מוטרד מכניסת הדיירים החדשים לבית. אורנה חושבת על הלא צפוי: "אולי הוא יפתיע ובכלל לא יהיו דיירים חדשים", ואביחי עונה בעקיצה: "אז כנראה שתיגמר העונה".

בהמשך, אורנה מדברת על האקס שלה, ומופתעת כשהיא מגלה שדן פגש אותו פעם אחת. היא אומרת בדאגה: "זה מצב בעייתי", ומיד מוסיפה בביטחון: "אבל הוא בטוח לא ייכנס לבית". מעיין מרגיעה למקרה שהיא טועה: "דן פשוט ילך לצד, ובטח לא יתעסק עם הדברים האלה". ​

21:00 - ט"ו בשבט הגיע חג לדיירים

אחרי שבוע עמוס באקשן, הנושא שמעסיק את הדיירים בבית כרגע הוא כניסת הדיירים החדשים. שם משוחח על כך עם עדן, וטוען שלדעתו יש דיירים חדשים שנמצאים עכשיו ביחד ויכנסו כשכבר יכירו אחד את השני. ולעדן יש תיאוריה שכשמכניסים מישהו באמצע העונה הוא תמיד קשור למישהו: "מכניסים חבר למי שנשבר וקשה לו או מישהו שיש מולו אינטריגה מסוימת". בהמשך, האח הגדול מאחל לכולם ט"ו בשבט שמח ומפנק את דיירי הבית בסלסלת פירות יבשים.

20:00 - עדן לאנדל: "הגיע הזמן שתיפתח"

בחדר השינה, שם מבקש מאנדל שיספר משהו על עצמו. עדן מצטרפת אליו : "הגיע הזמן שתיפתח", אבל אנדל מתחמק. במקביל בחצר, חיים נזכר במשי שהייתה בבית, ודן משתף: "מהביקור שלה התרגשתי הכי הרבה". הוא מוסיף שמסטטיק ובן אל לא התרגש בכלל, "הם לא חברים שלי". 

הם עוברים לדבר על ההדחה הקרובה כשחיים אומר בעצב: "כל בן אדם שהולך אני מתבאס ברמות", ודן נזכר בתאלין: "כאב לי עליה מאוד כשהיא יצאה". מעיין מצטרפת אליהם ומשתפת שתאלין חסרה לה מאוד בבית. לאחר מכן, חיים שואל את דן מי הולך לצאת הפעם, והוא משיב במיסתורין: "יש לי שני שמות, מאחד אתה תצחק ומהשני תבכה".

בהמשך, אורנה מפתיעה את חיים כשמבטיחה לו שרוב הסיכויים שלא יעמוד להדחה, ודן אומר לו בביטחון: "אתה בטוח לא אורז". אורנה משתפת שיש לה בראש שמות של דיירים שיארזו, ומוסיפה: "דן אתה לא שם", והוא אומר בלב שלם: "אני יודע".

קריאה של תרנגול צורמת מפריעה לשיחתם, ואורנה מבינה שאביחי נתפס בשינתו, "אבל אתה יודע שפה לא ישנים", היא מסננת בעצבנות ומעיין הולכת להעיר אותו. מאוחר יותר, דן מבשר שהוא רוצה להביא את השלום, ומעיין שואלת במעט פקפוק: "אתה באמת חושב שאתה מסוגל?". דן משיב שזה לא קל, "אבל בחברות ובמתינות, אני חושב שאני יכול לעשות את זה".

19:00 - אנדל לאביחי: "דיבור כזה לא צריך להיות פה"

בחדר השינה, עדן ושם מפיגים את השעמום של לפני יציאת השבת במשחק "מסירות" עם בלון. אנדל מצטרף אליהם ומסנן: "אני לא מאמין שאני באמת עושה את זה עכשיו". הם ממשיכים למטבח, ואנדל צוחק על הבחירה לקנות עלי גפן בשבוע הקרוב. שם משתף שהיה אוכל הרבה את המאכל הזה כשגר לבד, ומוצא הזדמנות לעקוץ: "נראה מה אתה תעשה כשתגור לבד, למרות שזה יקרה רק בגיל 30". אנדל לא נשאר חייב, ומכריז בהפגנתיות שאצלו יהיו כל היום סטייקים.

בהמשך בחצר, אביחי זורק לאנדל רמיזה על עדן, והוא מתעצבן: "אם אתה מדבר אז תדבר עד הסוף". אביחי קם והולך, ואנדל אומר שהוא פחדן. מעיין מגנה עליו: "אביחי לא מפחד פה ממישהו", בעוד אנדל מגחך: "אז בוקר טוב לך". בזמן שהדיירים מביטים בכוכבים בציפייה ליציאת השבת, האח הגדול מבשר להם שהם יכולים לעשן ולהתחיל את טקס ההבדלה. מעיין לא שוכחת לברך: "שבוע טוב למשפחות היקרות שלנו". 

אחרי ההבדלה, אנדל בא לאביחי ומסביר לו שהוא לא מקבל את הגישה שלו בבית: "דיבור כזה לא צריך להיות פה". מעיין מפסיקה את השיחה ביניהם כשניגשת לאביחי, והוא צוחק כשאומר לה: "לא יכול לעבור יום בשקט פה, תמיד ימצא מישהו איך להסתכסך איתי". מעיין מציעה לו להפסיק לדבר עם אנדל על עדן, והוא אומר בעצבנות: "הם חבורה של ילדים, פתאום זה מפריע לו?". ​

18:00 - שם מאחל לשני: "הלוואי שבמשימה הבאה ישימו אותך בכלוב עם אורנה"

הדיירים יושבים בחצר ושרים שירי אהבה, כשאנדל טוען ש"אהבה זה רעיון של גויים". שם ועדן צוחקים עליו והדיון מתרחב: חיים מספר שוב איך פגש את משי לראשונה ("בפיצריה, אמרתי לה 'שבוע טוב'"), וכששני שואלת את שם לגבי הסיפור שלו ושל בת זוגו, עדן עונה במקומו ומספרת שהכירו בבית הספר כבר בכיתה א', והוא אף הציע לה נישואין כשהיו ילדים. שני מתמוגגת ושם הנבוך מסתיר את פניו. בהמשך הם משחזרים את משימת בית המלון ואת הסיטואציות שמשי הייתה מעורבת בהן, וחיים אומר: "לא הייתי מזהה אותה בחיים, כי לא חשבתי על זה. להיפך, אכלתי עליה סרט שהיא מפחידה". הם ממשיכים ונזכרים ברגע בו נחשפה בפניו: "היינו בטוחים שאתה הולך להתעלף, הפרמדיק היה מוכן", אומר אנדל. "הייתי שעתיים בהלם", מאשר חיים ומוסיף: "כל הכבוד לה, היה לה אומץ לבוא לפה".

שאר הדיירים פורשים פנימה ומשאירים בחצר את עדן, שם ושני. האחרונה מחקה את אורנה מתלוננת שנמאס לה לבשל כל היום, ושם מייחל: "הלוואי שבמשימה הבאה ישימו אותך איתה בכלוב". "זו תהיה משימת שתיקה, כי היא הרי לא מדברת", צוחקת שני, ושם מזדהה: "זה מה שהיה לי עכשיו במשימה, מנזר השתקנים". אנדל טוען שאם יבקש מאורנה מסאז' היא תסכים, ועדן מוכנה להתערב על כל דבר. הם מחליטים לעבור לחדר השינה ובזמן שעדן ושני משחקות אחת לשניה בשיער, בין אנדל לשם מתפתח ויכוח פוליטי. שם טוען שבענייני בטחון, העיתונות ניזונה מצה"ל ולכן לא תמיד יש בסיס לידיעות על נפילת טילים וחפירת מנהרות, ואנדל מתנגד: "אתה מאמין במה שנוח לך ולא מוכן לזוז מזה. הדעות שלך סלקטיביות". הם ממשיכים ומתווכחים על האם נטיות מיניות הן מולדות. "אנחנו לא נולדים עם זה, אנחנו מפתחים את זה", טוען ואנדל והשאר מתווכחים איתו, אבל כל הסיפור נגמר לבסוף במלחמת כריות משועשעת.

17:00 – לאיזה מצב אירוני נקלע שם?

דן, מעיין ואביחי יושבים בחצר, והראשון תוהה לגבי הקולות שנשמעים מדי פעם מעבר לגדר: "מעניין שהצעקות התמעטו", הוא מעיר, ומעיין מסכימה: "כן, היה פה שבועיים של קרנבל וזה התמתן". "הם באים כשיש קרבות", מאבחן אביחי. "כשהמודחים חזרו, כל יום באו וצעקו לי כי ראו שאני רב עם כולם".

בינתיים במטבח, עדן ושני צוחקות על שם שנקלע למצב אירוני – הקיסם נשבר לו בין השיניים והוא לא מצליח להוציא אותו. לאחר מכן גם הם יוצאים עד שכל הדיירים יושבים בחצר ומפנטזים על חומוס במסעדת "אבו גוש" הקרובה, חוץ מאורנה שיושבת עם ספר התנ"ך בחלל הסגלגל. בשלב מסוים האח הגדול משמיע את השיר "נעים עכשיו" של עילי בוטנר וילדי החוץ, לשמחתו הרבה של אנדל שרוקד וצורח את המילים – "ומי יזכור כשלא אהיה פה?". לאחר מכן ממשיך הפלייליסט עם "קח אותי" של להקת היהודים, ודן שוקע בנוסטלגיה: "לא שמעתי 'היהודים' עשר שנים. הייתי הולך להופעות שלהם עם חולצות גזורות". 

16:00 - אביחי פותח הכל: "עדן לא סופרת אף אחד, לא את אנדל ולא את חזי"

דן יוצא למסע חיפושים בעומק המקרר, כדי להכין לעצמו ארוחת צהריים מאוחרת. על הדרך הוא משתף את אורנה ומעיין בחילופי הדברים בינו לבין שני הבוקר, ומיד מתחרט: "לא משנה". אבל כשמעיין מתעצבנת עליו: "זה כן משנה, אם התחלת לספר משהו, תספר", הוא מבהיר שהחששות שלו לגבי שני התבדו ולכן אין טעם להמשך הסיפור. נראה שהתירוץ לא עובד על אורנה, ובזמן שדן מנסה להדליק את הגז, היא קמה בהפגנתיות ומסננת לעברו: "לא נעים לי שמבשלים לידי בשבת". כשהיא יוצאת מהמטבח מעיין צוחקת: "איך היא קמה", ולדן סוף סוף נופל האסימון: "אני צריך לשמור על גבולות הגזרה שלי, נכון?".

אורנה נכנסת לחדר השינה, שם אביחי מסביר לה שיהיה עליהם להבהיר את הצד שלהם עם כניסת הדיירים החדשים. "ממש עשיתם ארוחות ולא קראתם לנו", מתעצבנת אורנה על המחנה השני, ולא עוצרת: "שקר, שיראו לי במצלמות". אביחי מצדו, טוען שאפילו אסי עזר ורותם סלע שמו לב להתבכיינות שלהם, ומביע את דעתו על מודחי העונה שחזרו: "אין עניין בשלושה האלה, לא היה לפני ולא היה אחרי, אז מה אני אתן להם במה?".

מי שדווקא כן קיבלה במה לפי ההסבר של אביחי, היא שני, שהרכילות עליה, לטענתו, הציבה אותה בעמדה של כוח בבית. "הם אלה שהתחילו את כל זה", הוא מתעצבן, ומפרט: "הם היו בורחים ממנה, העירו לה על הבגדים החשופים ועכשיו משחקים אותה, זאת החברות הכי מאולצת שיש". אביחי ממשיך, ופותח גם על עדן: "היא לא סופרת את אנדל, היא גם לא סופרת את חזי, עזבי אותך שטויות".

בינתיים, דן ומעיין מצטרפים לשיחה, ובזמן שהראשון מתמקם ליד אורנה, אביחי לא מתאפק: "מדליק אותי כשמעיין מדברת על דת, אפילו יותר מלראות אותה עם ביקיני ברזילאי". דן מצדו, לא מוותר על עקיצה משלו: "לכו לכו תעשו קצת תורה, פרו ורבו", בעוד אורנה מבקשת ממעיין להביא לה חטיף מהקצה השני של החדר. אבל מעיין מחזירה באותו המטבע: "אני רק רוצה להבין למה את לא יכולה לקום עכשיו", ואורנה שמעיפה מיד את השמיכה מעליה, מוכיחה שדן והיא לא נוגעים אחד בשני.

15:00 – למרות אווירת השבת: הבית שוב מחולק

הדיירים יוצאים לחצר כדי ליהנות משעות השמש האחרונות של השבת, אבל נראה שהחלוקה לקבוצות נשמרת. עדן, שם, שני ואנדל מדברים על הספסל, ואילו אורנה, אביחי, מעיין, דן וחיים נרגעים סביב השכשוכית. כשצעקות מבחוץ נשמעות, האח הגדול משמיע את השיר “Hotel California” של להקת ה-Eagles, ולרגע מתחדשת האינטראקציה בין הקבוצות כששם שואל את דן אם הוא יודע מאיזה סרט השיר. כשהשיר נגמר, אנדל סוף סוף מבחין בסיטואציה שסביבו: "שני מחנות יש בבית", ושני עוקצת אותו על ההצתה המאוחרת: "בוקר טוב אנדל".

מאוחר יותר, הצעקות מבחוץ לא נפסקות, והאח הגדול ממשיך בשבת המוזיקלית. כשהשיר “Chandelier” מתנגן, עדן קורצת לחיים ומעדכנת אותו שזה שיר של סיה.

14:00 – הולכים אל הלא נודע: מה מתכנן האח הגדול?

לאחר ארוחת הצהריים הדיירים נרגעים בחצר, והאח הגדול מנעים את זמנם עם השיר "הולכים אל הלא נודע" של דני סנדרסון. עדן נהנית מהשיר ושואלת את הדיירים: "אתם מוכנים לשבוע?", אבל לא מקבלת תשובה.

לא עובר זמן רב עד שהבית מתפצל לשתי קבוצות, כשאביחי, דן, מעיין, אורנה וחיים נשארים לשוחח בחצר, ואילו עדן, שם, שני ואנדל נכנסים לחדר השינה. עדן תוהה אם תהיה היום ההעמדה להדחה, אבל שוב לא זוכה לתשובה ברורה כשהתגובה היחידה היא מאנדל, שמצטט את השיר שהתנגן: "הולכים אל הלא נודע".

13:00 – ארוחת צהריים של שבת

הדיירים מבשלים ארוחת צהריים במטבח, ותוך כדי מנהלים שיחות משעשעות. כשעדן תוהה איפה המזלג של הבשר, שם צוחק: "יש מצב שאחד מהאורחים גנב אותו", ומעלה את אסי עזר ושיר אלמליח כחשודים אפשריים. האווירה הטובה ממשיכה גם כשהדיירים מתיישבים לשולחן, וכולם נהנים מהארוחה ומחמיאים לבישולים. בהמשך, הדיירים מתפלאים שמעיין לא טועמת כלל מהמטבוחה, ודן חושב על הסבר מקורי: "תגידי להם שזה בגלל שאת רוצה לשמור על הצביון שלך".

לקראת סיום הארוחה, אורנה משתפת שקשה לה להירדם במוצ"ש בגלל שנת הצהריים שלפני, ודן ממהר לעקוץ: "את לא נרדמת כי את יוצאת ל'חתול והכלב'".

12:00 – דן: "אני לא אשלח את הילד שלי למסגרת שתספר לו שהעולם נברא בשבעה ימים"

השיחה בחצר בנושא דת ממשיכה,  ודן מסביר שצריך למצוא את האיזון בתוך מדינה כמו שלנו, ומעיד על עצמו: "אני לא מוכן לשלוח את הילד שלי למסגרת דתית שיגידו לו שאלוהים ברא את העולם בשבעה ימים, זה לא מקובל עלי". שם צוחק, ומסביר שגם בבית ספר חילוני מספרים את אותם סיפורי בריאה, אבל ודן מדייק בהבדלים: "בבית ספר חילוני יספרו לך את הסיפור בצורה נטרלית יותר".

דן, ששואף להיות "אוניברסלי", מספר שיצא בעבר עם מישהי מוסלמית, וכולם סקרנית לדעת איך הגיבו הוריו. "לאבא שלי לא היה אכפת", מספר דן, ומשתף שדווקא עם סבתא שלו המצב היה בעייתי כי היא התנגדה לקשר.  כשהוא עובר לשבת על יד מעיין, גם הם משוחחים על הדת. מעיין מספרת על השיעור הראשון שלה אצל הרב, ומודה שיותר חשוב לה לשמור על דרך ארץ מאשר על השבת. דן טוען שאין שום דבר רע באמונה, כל עוד היא נעשית  במודעות שאמונה היא רק אמונה: "זה כמו שמחשבה יוצרת מציאות", הוא מסביר.  

11:00 – דיון קולני מפר את אווירת השבת: "במדינה דתית הערך של החילונים יורד"

השבת מביאה איתה שיחות על דת אל הבית, כשדיון ערני מתקיים בחצר בין שם, עדן, ואנדל. הראשון מסרב להבין מדוע אישה חייבת לקבל גט מהבעל, ואנדל מסביר זאת בטענה שנשים יותר חזקות מגברים. ולמרות זאת, אם אישה לא מרוצה מהגבר שלה: "אם הוא לא מפרנס אותה או דואג לה", היא יכולה לקום וללכת, לעומת הגברים שמתקשים: "אנחנו תלותיים יותר". שם לא מסכים עם הטיעונים שמעלה אנדל: "אתה מבדיל בין המינים, אני רואה אותם שווים, נראה לי שאתה לא יודע מה קורה בעולם", ומצהיר: "אני אנטי דת, נגד זה, בעיקר נגד אנשים שעושים שימוש ציני בדת".

כששם טוען שהדת יוצרת פילוג בין אנשים, עדן אומרת שלדעתה לכולם יש בחירה: "אפשר להיות דתיים ועדיין לראות את כל בני האדם שווים, אולי קשה למצוא דתיים כאלו אבל הם קיימים". דן לא מבין במה הם מנסים לשכנע אותו, וטוען שבשורה התחתונה רוב הדתיים עושים שימוש ציני בדת. עדן מוסיפה כי מדינת ישראל לא יכולה להתקיים ללא זהות דתית, ושם מתפרץ: "אם אנחנו מדינה דתית, אוטומטית מי שלא דתי ערכו יורד".

כששם טוען לכפייה דתית, הוא נותן דוגמה: "ביום כיפור מחליטים לי אם לראות טלוויזיה או לא, אני משלם את אותו סכום לחברת הכבלים אבל עדיין מנתקים אותי בניגוד לרצוני". אבל עדן מראה לו את הצד החיובי שבדבר: "זה זמן שלך להתייחד עם הנפש שלך", ושם מתעצבן: "למה צריכים להכריח אותי להתאחד עם הנפש שלי?".

10:00 - הגיע הזמן לקום: בוקר קשוח בבית האח

האורות נדלקים בחדר השינה, וברמקולים נשמע השיר: "שיר בבוקר בבוקר" של שלמה ארצי. אנדל מנצל את האדישות של בני הבית, שנשארים עצומי עיניים, מקפץ מהמיטה ומתקדם לכיוון המטבח. שיר הבוקר מתנגן בשנית, בעוד דן, שבניגוד לשאר הצליח לצאת מהפוך החם, שר להנאתו במקלחת,. אנדל בינתיים ממתין לתורו, בזמן שבחדר השינה עדיין מסרבים להתעורר. כשהאח הגדול מבין שמדובר בבוקר קשוח במיוחד, הוא פונה לכל אחד מהישנים ומאחל להם בוקר טוב. כשגם זה לא עוזר, שם לוקח את העניינים לידיים ומחליט להעניק השכמה אישית לשני ועדן, ולאט לאט כולם יוצאים מהמיטות לקראת היום החדש. 

09:00 - שבת בבוקר יום יפה

אחרי שבוע עמוס, ומשימה שהביאה כמה מבקרים חשובים במיוחד אל הבית, השמש זורחת על בית האח הגדול ומחממת את החצר לקראת היום החדש. הדיירים הרדומים עדיין מכורבלים מתחת לשמיכות, וממתינים שהאח הגדול יחליט להעיר אותם עם שיר הבוקר, שיכריז על פתיחתו של היום ה-56 בבית.

מה קרה אתמול?

משימת בית המלון הסתיימה, והדיירים התעוררו לבוקר בו הבית חזר לצורתו המקורית. חיים לא נרגע מהחיבוק עם משי: "אני חושב על זה ויש לי מצב רוח", בעוד מעיין תהתה ביחד איתו איך הוא לא הצליח לזהות אותה. במקביל, עדן הבינה ששם התבאס מפני שציפה שגם חברתו תשתתף במשימה, והחליטה לעודד אותו.

בהמשך, מעיין שיתפה את אורנה בכך שהיא הרגישה שאביחי שואל אותה שאלות אינטימיות מידי, ואורנה הבינה לליבה: "הוא מאוד רגיש, הוא לוקח את הקשר שלכם רחוק מדי וזה בעיה במקום כזה". מעיין נראתה מודאגת ותהתה אם היא מצטיירת כבעלת חוסר ביטחון עצמי גם בפני הצופים, ואורנה עודדה אותה: "יש בך את הכל, את הכי מדהימה, תהיי שלמה עם עצמך".

את האווירה הרגועה הפסיק רעש של מסוק, והדיירים יצאו בהתלהבות לחצר. עדן התלהבה כשגילתה שהמסוק נשלח בשבילה מחזי ותהילה, והכריזה: "איזה גבר הוא יצא". ריחות של אוכל טוב התחילו להגיע מכיוון המטבח, והדיירים התכוננו יחד לארוחת השישי. את ההכנות לשבת הפסיק רעש של מסוק שני, שהפעם הוקדש לדן: "אוהבים וגאים בדרך שלך, התומכים". דן נופף לשלום והודה לשולחי המסוק, אבל אורנה לא נראתה מרוצה מכך: "עצוב לי לחשוב שיש אנשים שצריכים את הכסף הזה וזה הולך על שטויות".

מאוחר יותר, דן שיתף את אנדל בכך שהוא חושב שאם עדן לא הייתה מעורבת רגשית עם חזי, הוא ועדן כבר מזמן היו זוג, אבל אנדל סירב לקבל את דבריו. דן ניסה לעודד אותו לחשוב כבר על השידוך הבא: "אולי תיכנס מישהי מדהימה שתעשה לך רשרוש בלב", ואנדל שיתף שהוא מצפה לזה בכיליון עיניים: "הכל יכול להיות פתוח". במקביל, אורנה סיימה להדליק את נרות השבת, וכשהיא ראתה את דן מעשן בחצר עם שני היא מיהרה להיכנס בחזרה לבית. דן נכנס ושאל את אורנה מדוע היא כועסת עליו, והיא השיבה: "רציתי להגיד לך שבת שלום והתבאסתי לראות אותך יושב ומעשן איתה סיגריה".

הערב ירד על בית האח הגדול, ומעיין שיתפה את אנדל על היום הקשה שעברה, וסיפרה לו שהייתה בחדרו של האח ופרצה בבכי. בהמשך, עדן הצטרפה לחצר וסיפרה שבניגוד למעיין היא נהנתה מהמשימה השבועית: "היה לנו שישי של עשירים".

 

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00