העדכון האחרון:

​02:00 - כוכב: "אני לא חייבת להם כלום"

כוכב משוחחת עם שם בחצר ואומרת לו שנמאס לה להיות זאת שתמיד מבשלת לכולם: "אני לא חייבת להם כלום". כוכב כועסת גם על חזי שתמיד קורא לה להצטרף אליו במטבח: "מה הוא מבשל כל היום, אפשר לחשוב שיש לו מסעדה". שם אומר שחזי מתנדב בגלל שהוא יודע שאף אחד אחר לא יעשה זאת במקומו, אבל כוכב עדיין לא מרוצה מחלוקת המטלות בין הדיירים בבית: "אנחנו פה כבר חודש, ומי שלא מבשל עדיין לא מבשל". האח הגדול מכבה את האורות בחדר השינה, והדיירים ממשיכים באווירת השטות כשתאלין עושה קולות של חיות, חזי מצטרף, ועדן מסכמת: "היום חזרנו להיות ילדים, מעניין מה יהיה מחר".

01:00 - שני על דן: "חשפתי את עצמי אליו, ואז הוא אמר לי ביי"

הדיירים מחליטים להשתעשע בסלון עם כמה משחקים מהילדות. תחילה הם משחקים מחבואים, אחר כך דג מלוח, ולבסוף הם רצים בכל הבית במשחק תיפסוני, עד ששם נשבר: "אני עוד רגע מקיא בסלון", וגם עדן כבר תשושה: "אני לא נושמת". במקביל בחדר השינה, אביחי מספר למעיין שהקור גורם לו לכאבים בגב: "לפעמים יש לי כאבים אדירים, זה בא והולך", ומעיין מציעה שהיא תלך כדי שהוא יוכל לנוח, אבל אביחי עונה: "הנוכחות שלך מרגיעה אותי".

מאוחר יותר בחצר, שני ועדן מדברות על היחסים עם הדיירים בבית. עדן מספרת על היחסים הרעועים שלה עם אנדל: "בהתחלה ניסיתי להתקרב אליו, אבל עכשיו לקחתי ממנו צעד אחורה", ושני מספרת שהיא מאוד נפגעה מדן: "חשפתי את עצמי אליו, ואז הוא אמר לי ביי". עדן מציאה לשני לתפוס ממנו מרחק, ושני משיבה: "בחיים הרגילים שלי אני עושה קאט, אבל פה אין לאן לברוח".

24:00 – אמת או חובה: שני מנשקת את דן

בזמן ששאר הדיירים מרימים כוסית בחצר, כוכב ואנדל מעדיפים להתנתק ומשוחחים בחדר השינה. כוכב חוששת מההדחה שמתקרבת בצעדי ענק, ואנדל מתוסכל מהצביעות של חלק מהדיירים בבית, אבל מנסה לשמור על אופטימיות: "אני מקווה שיכניסו את הג'ינג'ית שאני חולם עליה".

האווירה הטובה בבית משפיעה על הדיירים שבחצר, והם משחקים משחקי חיקוי ופנטומימה, שמתחלפים במהרה למשחק אמת וחובה. שני לא מהססת כשנדרשת לנשק את דן בשפתיים, אבל את כוכב זה לא מרשים במיוחד: "זאת נשיקה של ילדים בגן".

23:00 – ההצהרה הרומנטית שמביכה את אורנה

אביחי משתף את שאר הדיירים באופציית השידוך בין אנדל לשני, וזוכה לתגובה מפתיעה מדן: "זה לגמרי אקזוטי ואני לא חושב שזה נשלל". לאחר מכן, נושא הזוגיות בבית ממשיך להיות על הפרק, ואביחי מצליח להביך את אורנה עם ההצהרה הרומנטית: "אתחתן, אתגרש ואז אלך על אורנה". נראה שהנושא הרומנטי הפך לנושא השיחה המרכזי בבית, ושני שואלת את אביחי האם היה מסכים לצאת עם בחורה עיוורת. באופן מפתיע, או שלא, אביחי ממהר לענות בשלילה: "מה אני צריך את הנטל הזה עליי?", ושני מבינה את האירוניה ומשועשעת מהתשובה הכנה.

22:00 – אביחי לשני: "את לא משדרת מיניות"

כששני ניגשת לאביחי ומבררת מה הוא חושב על המראה החיצוני שלה, היא מיד מקבלת מחמאות אבל גם עקיצה קטנה: "את לא משדרת מיניות". שני אמנם מקבלת את התשובה בצורה חיובית, אבל אביחי מיד מזכיר את בעיית הראייה שלו וצוחק. מאוחר יותר, אורנה מגישה עוגה לדיירים שבחצר והם מרעיפים עליה מחמאות, כשהבולטת בהן היא של שני: "התכנית הבאה שלך זה 'מאסטר שף'". חיים ואנדל מוותרים על העוגה ונכנסים לשוחח בחדר השינה, כשאביחי מצטרף ומשתף בתסכול שלו מהקשר עם מעיין: "שלושה שבועות לא דיברה מילה, אני כל היום מחזר אחריה". הם ממשיכים לדבר על הדינימקה עם נשות הבית, ואביחי ממליץ לאנדל לנסות להתחיל עם שני, אבל נתקל בסירוב מוחלט: "היא בן אדם מקסים, אבל אני לא מעוניין".

21:00 – ערב שירה בחצר

שני מנצלת את זמן האיכות עם כוכב כדי לבקש עצות בנושא זוגיות, וכוכב מבינה לליבה: "למצוא בן זוג זה קשה, במיוחד בת"א". שני מודה שכאדם שאוהב את החופש שלו, לפעמים דווקא היא זאת שבעייתית במערכות יחסים. מהר מאוד השיחה עוברת לגזרת אביחי ומעיין, וכוכב מטילה ספק שקיים עתיד לקשר רומנטי ביניהם. "הם מהממים", מנסה שני לשמור על אופטימיות זהירה, "שניהם אנשים טובים". מאוחר יותר מצטרפים יתר הדיירים לחצר, ובין התלונות על הקור המקפיא הם מחליטים להתחמם בעזרת שירה ספונטנית ובדיחות.

20:00 – האקסית של חזי

לאחר ארוחת הערב הדיירים נשארים סביב השולחן, וחזי משוחח עם אביחי על יחסיו עם עדן, ומשתף שנזכר היום באקסית שלו. אביחי, שמופתע מהווידוי הלא צפוי, ממהר לקבוע: "טוויסט בסיפור". יותר מאוחר במטבח, חלק מהדיירים טועמים מבורקס הבשר שבדיוק יצא מהתנור, ודן מנצל את ההזדמנות כדי להטיף בנושא הצמחונות. חיים מרגיש לא בנוח מדבריו של דן, קם בעצבים מהשולחן : מה אתה משגע את המוח? אנחנו אוכלים אז תן לנו לחיות".

19:00 – שם על הקשר של אביחי ומעיין: "היא עושה לו סיבוב"

עדן ושם מנהלים שיחה צפופה בנדנדה שמתחת לג'קוזי, ומתמקדים בהתנהלות של אביחי בבית. "הוא יודע מאוד טוב לקרוא אנשים והוא משחק על זה", שם לא מאמין לתדמית התמימה שאביחי מטפח ועדן קובעת: "הוא רואה בתכלס רק את מעיין". ברגע שמערכת היחסים הלא ברורה בין אביחי למעיין עולה בשיחה, שם חושף מה דעתו על הצלע הנשית של הקשר: "אני חושב שהיא עושה לו סיבוב".

בינתיים בנסט, דן וחזי מנסים ללבן את המחלוקות שהתפתחו ביניהם במהלך המשימות שפילגו את הבית. "גם הצד שלנו, וגם הצד שלכם לא היה מספיק בוגר כדי להבין את הקושי", דן מנסה להסביר את הסיבה לסכסוך בזמן שחזי מעדיף להתמקד בשני: "הפרצופים המתנשאים שלה יכולים לשגע אותי". בהמשך השיחה דן מחליט לנקות את כל המשקעים, ומתייחס לכך שבעבר חזי הטיח בו שהוא מתהפך כמו שניצל, ומבהיר חד משמעית: "אני לא הרגשתי הפכפך פה אפילו לקמצוץ".

18:00 - מעיין על אביחי: "אני רוצה בן זוג שיוכל לאסוף אותי מהבית"  

למרות הקור העז בחוץ, הדיירים יושבים על הספסל בחצר ומתכרבלים אחד עם השני. חזי פותח בשיחה עם מעיין, ומנסה לגשש איפה עומדת מערכת היחסים שלה עם אביחי: "התנשקתם כבר או שאת משחקת אותה קשה להשגה באווירה טובה?". כשמעיין מסמנת שנשיקה עדיין לא הייתה, שני ממהרת להתערב ומכריזה: "נראה לי אתם היחידים שעדיין לא התנשקתם".

בזמן שאביחי מחליט לטבול בשכשוכית, חזי ממשיך לברר אם יש למעיין עניין באביחי מעבר לפלרטוטים שהם מנהלים אחד עם השנייה כבר חודש. "אני בררנית ונורא קשה לי להתאהב", מסבירה מעיין למה היא מעדיפה לקחת את הדברים לאט, "אביחי נורא חשוב לי אבל אם תיכנס מישהי מבחוץ שתרצה אותו אני אפרגן לו". חזי לא מרפה ומנסה להבין האם זאת המגבלה של אביחי שמפריעה למעיין להתאהב. "אחי החורג חירש ולמדתי להתרגל לזה", חושף חזי ומציע לה לנצל את שהותה בבית ולעשות צעד לקראת אביחי. לבסוף מעיין מודה שהיא אכן רוצה זוגיות, אבל לא מצליחה לנתק את המחשבות על החיים מחוץ לבית האח הגדול: "אני רוצה בן זוג שיוכל לאסוף אותי מהבית". כששני מתערבת בשיחה ומרגיעה את מעיין שהיא עדיין צעירה מכדי לחשוב על זוגיות רצינית, מעיין חושפת: "הפנטזיה שלי הייתה להיות אמא כבר בגיל 24".

17:00 – האתגר של אנדל

בשיחה אינטימית בחדר השינה, כוכב משתפת את חזי בחששות שלה בנוגע להדחה הקרבה, אבל הוא מנסה להישאר אופטימי: "בסוף כולם יהיו פה על המנגל". בהמשך השיחה כוכב מתלוננת ששאר הדיירים לא נרתמים לעזור במטבח: "למה שגם הם לא יחשבו מה לבשל? כל הנטל עלינו", אבל חזי חושב שלא מדובר בעבודה קשה כל כך ועונה באדישות: "איזה שפים, אנחנו מכינים רק ארוחה אחת ביום לכולם וזהו".

כשהוא מנצל את הרגעים השקטים שבבית, דן מתוודה בפני שני שהמחנות שנוצרו בבית משפיעים על מצב הרוח שלו. שני מסבירה שהבעיה היא בחטטנות של אנשים: "מה שפיצל את הבית זה שאנשים לא מפסיקים להתעסק באחרים במקום להתעסק בעצמם", ומתייחסת לעדן שמרכלת על המקלחת המשותפת של תאלין ומעיין.

מאוחר יותר בחצר, אנדל מחליט לאתגר את עצמו ומתערב עם דן שהוא לא יעשן במשך שבוע. דן מרגיש שהניצחון נמצא כבר בכיס שלו, ולא חושש להפסיד בהתערבות ולשטוף כלים במשך שבוע שלם. "אתה הולך להפסיד אחי", אנדל ממהר להוריד לדן את המצב רוח, אבל ללא הצלחה.

16:00 -  כוכב מתחרטת: "התעצבנתי ואמרתי מילים לא במקום"

בנדנדה שמתחת לג'קוזי כוכב משתפת את שמוליק, חזי ושם בשיחה שקיימה קודם לכן עם אורנה ומודה: "התעצבנתי ואמרתי כמה מילים לא במקום". חזי שמח שהשתיים השלימו: "לא צריך לאהוב את כולם אבל צריך שיהיה כבוד הדדי". לעומתם, שם לא מתרגש מהפיוס ביניהן וממשיך לטעון שאורנה משחקת אסטרטגית.

 במקביל במטבח, תאלין מנבאת שחזי לא ימשיך לבשל להם בגלל שהבית העמיד אותו להדחה ודן לא מסכים איתה: "אני שמעתי שהוא אמר בדיוק ההפך". אביחי ממשיך את השיחה על חזי ופונה לדבר על הזוגיות שלו עם עדן: "היא בת 21 שנראית כמו בת 16 וזה לא נראה טוב בחוץ". בהמשך, מעיין מצטרפת אליהם, מחבקת את תאלין ומכריזה: "אני ותאלין ביחד". תאלין משועשעת מהכרזתה ושואלת את אביחי למה הוא לא מפרגן להן, ואביחי מודיע: "אני קנאי, למה שאפרגן? מה ששלי שלי".

15:00 - חזי חושף: "השארתי בחוץ קשר לא פתור"

אורנה מנצחת במשחקי האח ובוחרת את כוכב ושמוליק להיות מועמדים במקומה. כוכב מתקשה לקבל את בחירתה ומתעצבנת עליה: "מכשפה רעה, הקנאה מעוורת אותך". אורנה בוחרת להתעלם ולא להגיב אבל לשאר דיירי הבית נמאס מהמירמור של כוכב וחזי מציע: "לכו תלבנו עניינים, אתן לא בנות ארבע". השתיים מקשיבות להצעתו ומתיישבות לשוחח בנסט. אורנה מסבירה לכוכב שבחירתה לא הייתה מקנאה אלא מחוסר אינטראקציה שיש לה איתה לעומת שאר דיירי הבית. כוכב מבינה ומפנה אצבע מאשימה לכיוון מפתיע: "את בנית את החומה בינינו כשבחרת באסתר, היא הרחיקה אותי ממך". השיחה מסתיימת בפיוס ושתיהן פונות למטבח ומתכננות מה יכינו לארוחת צהריים.

בזמן שהדיירים מנהלים שיחה בחצר על ימי הולדת וצבא, חזי וחיים תופסים את הנדנדה מתחת לג'קוזי והראשון חושף שהשאיר קשר לא פתור בחוץ: "המקום הזה מבלבל, הכל מועצם פה. נדלקתי על עדן אבל אני בבעיה חמורה". חיים מתקשה להבין איך ואם נגמר הקשר של חזי: "הדברים האלה זה לפה או לפה, אתה לא יכול לשחק עם הלב", וקובע: "לפי הדיבור שלך אתה עוד אוהב אותה". חזי מרגיש מבולבל וחושש מכניסת הדיירים החדשים: "אם מכניסים אותה לפה אני מתעלף".

14:00 - המשימה נגמרה, הפילוג נשאר

משימת התקציב שחילקה את הבית אמנם נגמרה אבל הפילוג בבית נשאר. על ספסל בחצר, תאלין משתפת את שני: "המשימה מה זה חילקה את הבית לקבוצות", ושני מסכימה איתה. מאוחר יותר, על אותו ספסל חזי ועדן מנהלים שיחה והראשון מודיע: "המשימה טמטמה לכולם את השכל". עדן מסכימה איתו ועוברת לדבר על ההדחה הקרבה: "מעניין מה יקרה".

בינתיים בפינת האוכל, אורנה, מעיין, דן, שני ואנדל אוכלים ארוחת בוקר מאוחרת. שני מתלהבת מהחביתה שאנדל הכין לה: "אמרתי לכם שאין על אנדל, הוא גם מבשל בלי חולצה". במהלך הארוחה, תאלין מצטרפת אליהם ומשתפת במקרה שקרה לה מוקדם יותר במטבח, בו שם אמר לה לסתום: "יכול להיות שזאת שפת הדיבור שלו אבל זה לא נעים". תאלין לא נרגעת, יוצאת לחצר ומחליטה ליישב את הדברים מול שם: "אמרת לי 'סתמי סתמי' ומה זה פגעת בי, כמעט בכיתי". שם לא מבין על מה כל המהומה וטוען שזה היה בצחוק. עדן, שיושבת לידם מרגיעה את תאלין: "אל תיקחי את שם קשה, הוא סתם פוץ".

13:00 - מה הקשר בין אביחי לשיר אלמליח?

כל הבית במתח לקראת סגירת רשימת ההדחה הסופית הערב, והדיירים יושבים לשוחח בסלון על גורלם. כוכב פונה לשמוליק וטוענת: "אנחנו בונים אסטרטגיות לא נכונות", אבל שמוליק לא מסכים איתה. לעומתה, אביחי בוחר לשחרר את המתח בווידוי מפתיע: "הכי הייתי רוצה לשבת לארוחה עם שיר אלמליח, היא הכי שווה בשוק", אבל אחרי מבט קצר במעיין הוא ממהר להוסיף: "זה היה לפני שהכרתי אותך". מעיין לא מתרגשת ודווקא מפרגנת, אבל אביחי לא מאמין לה: "עאלק מפרגנת, שתי סטירות תביאי לה".

מאוחר יותר בחצר הבית, כוכב מגלה לאנדל שהמועמדות של חזי להדחה מכעיסה אותה: "הוא נותן פה הכי הרבה". אנדל לא מבין על מה כל המהומה: "זה משחק, אין פה רגש". חזי מצטרף אליהם ומגלה שהוא דווקא נהנה מהמצב: "האדרנלין הזה הוא כיף, נהיה פה כבר משעמם", אבל יחד עם זאת חושף שיבאס אותו ללכת: "יהיה לי קשה כי זה אומר שלא אגיע לגמר, ואני בן אדם תחרותי".

12:00 - אביחי מטיף למעיין: "את צריכה לשדר משהו מסוים"

בחדר השינה, אביחי מטיף למעיין על כך שהיא מנשקת בפה את החברות שלה בבית: "את צריכה לשדר משהו מסוים, עם ישראל צופה בך". הוא מסביר לה שלרוב הצופים יש תפיסה מקובעת ולכן אולי יראו אותה בצורה לא מחמיאה. מעיין מבינה אותו ומתרגזת בו זמנית: "לא יכולת להגיד לי את זה קודם?".

בהמשך בסלון, אביחי משוחח עם כוכב ושמוליק על הקיצוניות הרגשית שיש בבית. הוא פונה לכוכב: "מה שאת מרגישה היום זה לא מה שהרגשת לפני שבועיים", כוכב מסכימה איתו ואומרת שהתחושות שלה בבית משתנות מרגע לרגע. ​

11:00 - כוכב לחזי: "המטרה מקדשת את האמצעים"

בחצר מתנהל דיון בין אורנה ודן על פאות וכיסויי ראש במגזר החרדי, ודן אומר שלדעתו "יש שיבוש ברעיון של פאה", ומודה שהוא מתקשה להבין את הרעיון שעומד מאחורי זה. הוא שואל את אורנה אם מהות המסורת היא כדי שאישה לא תוכל להפגין סקסיות, ואורנה מסבירה: "הכיסוי לא נועד לכער, הוא נועד להצניע". ​

כוכב לוקחת את חזי לשיחה צפופה בחדר המקלחת, ומספרת שהיא בהלם שהוא מועמד להדחה: "אתה זה שמכין להם ארוחות, אתה זה שמתנדב, אז להצביע נגדך?". היא נסערת ומתכננת את מהלכיה להמשך העונה: "עד היום הייתי עדינה, מהיום אני אגיד כל מה שעולה על רוחי". חזי מנסה להשחיל מילה, אך כוכב לא מאפשרת לו ועוברת לדבר על מעיין: "היא מנסה לעבוד על אביחי שהיא בת הזוג שלו", ומסבירה שמעיין שיתפה אותה שאין סיכוי שיתפתח ביניהם קשר רומנטי. היא מסכמת את השיחה: "המטרה מקדשת את האמצעים".

10:00 - כוכב: "אם חזי הולך, אין כללים למשחק"

הדיירים מתעוררים נרגשים משיר הבוקר "חלומות" של אייל גולן, קמים מהמיטות ורוקדים בחדר השינה. לשם שינוי, במקלחת אין תור ארוך מכיוון שחלק מהדיירים מחליטים לוותר על מקלחת הבוקר. שני ממתינה שאורנה תסיים להתקלח, ובינתיים משתפת את אנדל שלמרות אירועי אמש, יש לה מצב רוח טוב הבוקר: "אסור ללכת לישון כועסים".

בינתיים בסלון, תאלין ומעיין מודאגות מהדייר שיצטרף ברגע האחרון לרשימת ההדחה, כשהראשונה שואלת: "את תיהי מופתעת אם אביחי יהיה מועמד להדחה?", מעיין משיבה שכן. הן עוברות לדבר על אורנה ומעיין לא מסתירה את הרצון שלה שאורנה תישאר, תאלין מנסה להרגיע: "היא חזקה אל תדאגי לה". ​בהמשך במטבח, כוכב משתפת את שמוליק בחששותיה לגבי ההדחה: "אם חזי הולך, אין כללים למשחק".

09:00 -בוקר יפה לעמוד בו להדחה

אחרי לילה מתוח בו נחשפה רשימת ההדחה הזמנית בה נמצאים: שני, חזי, אורנה ושם, כל דיירי הבית ישנים שינה עמוקה. תכף ישמע ברחבי הבית שיר הבוקר ובכך יקטע האח הגדול את מנוחתם ויום חדש ומלא מתח יצא לדרך. המועמדים להדחה ישתתפו ב"משחקי האח" והמנצח יבחר בדייר אחר שיעמוד במקומו להדחה, ובכך תיסגר הרשימה באופן סופי. 

מה קרה אתמול?

הבוקר החל באווירה רגועה, כשאורנה התענגה על החיים בבית: "כולם הולכים לעבודה ביום ראשון, ורק אנחנו יושבים פה רגל על רגל", ומעיין הסכימה: "הכי כיף לנו בעולם".

את אחר הצהרים ניצלו הדיירים לשיחות אישיות, בהן שני החמיאה לאנדל: "הנוכחות שלך מרגיעה אותי", ומעיין התייחסה לדיבורים סביבה בבית: "פוגע בי שמרכלים עליי". אורנה מצידה הפתיעה כשחשפה שזמר מפורסם חיזר אחריה זמן רב, ובהמשך מצב הרוח שלה השתנה כשדיברה על אחותה שנפטרה מסרטן בזמן שהיא ממררת בבכי: "הייתי לידה עד נשימותיה האחרונות".

בזמן השידור החי המתיחות בבית גדלה, והדיירים החלו להעלות דברים שמפריעים להם. חזי ייעץ לחיים להפסיק לצעוק, כשגם לכוכב היה מה להגיד על התנהגותו: "נמאס לי מהדיבור שלו, שייתן לי כבוד". לאחר מכן, ארז וקורין עלו מול הדיירים וחשפו את רשימת ההדחה הראשונית, בה נמצאים: שם, שני, חזי ואורנה, כשאחד המועמדים יוכל להינצל בזכות "משחקי האח", ולהכניס דייר אחר במקומו. בלילה, חזי הגיב בכעס על כך שהוא מועמד להדחה, ודאג להבהיר: "אני יודע מי העמיד אותי להדחה, ואני אפיל אותם אחד אחד".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00