העדכון האחרון:

04:00 - ריקודים וצעקות בחדר השינה: "לילה טוב לחמישיית הגמר!"

רוב הדיירים מחליטים לסיים את היום הסוער ולהיכנס לחדר השינה, ובינתיים שרון וחיים ממשיכים לשוחח בחצר. חיים מודה שיהיה קשה להיפרד: "אני אתגעגע למקום הזה, עברתי פה תקופה", ושרון משיב שהוא שותף להרגשה: "בטח שנתגעגע, להיות בבית הזה זאת חוויה משמעותית". מאוחר יותר, חיים בודק שכולם עדיין ערים בחדר השינה, ומכריז: "דיברתי עכשיו עם האח הגדול, וקבלו מה אני והוא סידרנו לכם".

האח הגדול משמיע לדיירים את השיר שהוזמן על ידי חיים: "אני חוזר הביתה" של דורון מזר, ושני מתחילה לרקוד על המיטה ולצעוק לכולם: "לילה טוב לחמישיית הגמר!". מעיין צוחקת מההתנהגות של חיים: "איך האח המשוגע הזה זורם עם השטויות שלך?", והוא פונה למצלמה עם מסר להורים: "אבא יקר ואימא כנרת, עוד מעט הבן שלכם חוזר הביתה". לבסוף, הדיירים מחליטים להפסיק את החגיגה הלילית, ולעצום את העיניים לקראת היום ה-100 בבית האח הגדול.

03:00 - שני נפרדת מאורנה: "הגיע לה לצאת עם מחיאות הכפיים שלנו"

מעיין יושבת בחצר עם שני ואביחי, ואומרת ששניהם לא מצליחים להצחיק אותה. שני מגיבה בפליאה: "איך זה יכול להיות? אנחנו בין האנשים הכי שנונים שהיו פה", וכשאביחי מספר שזה כבר לא מפריע לו: "בהתחלה זה שיגע אותי, אבל אז הבנתי שהיא רואה כידיד את מי שמצחיק אותה, ואני רוצה להיות זה שיישן איתה", שני משתפת שהיא נמשכת לגברים עם חוש הומור: "אם עומר לא היה קורע אותי מצחוק בכל השיחות הלילות שלנו, כנראה שלא היה מתפתח בינינו כלום".

בהמשך, האח הגדול משמיע ברחבי הבית את השיר: "לפעמים" של אריק איינשטיין, והדיירים שרים את המילים בהנאה. שרון נהנה מהאווירה השלווה בבית: "איזה כיף זה לילה של שירים", בעוד שני נזכרת באורנה, ואומרת שהיא שמחה שהפעם ההדחה לא התבצעה מתוך החדר הסגלגל: "הגיע לה לצאת עם מחיאות הכפיים שלנו, היא עברה פה כל כך הרבה הדחות".

02:00 - מעיין: "אני עד עכשיו לא מאמינה שהגענו לגמר"

הדיירים יושבים בסלון, וכששרון אומר לחיים שהוא נראה המום ולא שמח, חיים מסביר שהוא עדיין חושב על ההדחה של אורנה: "מסכנה, איך הרסו לה את המאה אלף", ואביחי אומר שהוא שותף להרגשה: "זה ממש כואב לי שהיא לא לקחה את הכסף". מעיין מנסה לנחש איך אורנה מעבירה את הרגעים הראשונים מחוץ לבית, ואביחי משיב שהוא בטוח שהיא נמצאת בידיים טובות: "אורנה בעננים עכשיו, סוף סוף היא מחבקת את הילדים שלה".

לאחר מכן בחדר הארונות, מעיין משתפת את אביחי ברגעי המתח שעברו עליה במהלך השידור: "אתה לא מבין כמה סבלתי בחדר הלבן, איך הייתי בלחץ", והוא מחבק אותה ושואל: "מאמי עוד יומיים הגמר, האמנת שנגיע?". מעיין מעניקה לו נשיקה קטנה ומשיבה: "אני יודעת שאתה תמיד האמנת שנגיע ביחד, אבל אני עד עכשיו לא מאמינה". בהמשך, האח הגדול משמיע לדיירים את השיר: "לאן הגענו" של אייל גולן, ואביחי מציין שזה השיר של אורנה, בעוד שני מתנחמת: "בעוד יומיים אני בחיים לא אצטרך לשמוע יותר את אייל גולן".

01:00 - מעיין לא דואגת לאורנה: "אני בטוחה שהיא תעוף ותצליח בחוץ"

דיירי הבית משוחחים על הדיירים המודחים, ושרון נזכר בשם: "אני הייתי בשוק מזה שהוא היה פה כשעדיין הגעתי". הוא מסביר: "יכול להיות שאנשים שכחו את תעודת הזהות שלו", בעוד אביחי טוען שהיא לא רלוונטית: "הוא אף פעם לא דיבר על נושאים פוליטיים בבית כמעט". לאחר מכן, חיים עדיין מתקשה לעכל את עזיבתה של אורנה: "כואב לי", ושרון מצטרף אליו: "גם לי כאב שהיא לא לקחה את הכסף, חבל שאי אפשר היה להגיד לה". בהמשך, חיים לא מוציא מהראש את המחשבה על אורנה: "איזו מסכנה היא", בעוד מעיין משלימה עם הדחתה: "בגלל שהיא בחורה כל כך מוצלחת ואיכותית, אני בטוחה שהיא תעוף עכשיו ותצליח בחוץ". האח הגדול קוטע את שיחתם כשמבקש מחמישיית הדיירים לגשת לחדרו לביצוע התמונה המסורתית. כעבור זמן קצר הם חוזרים מחדר האח הגדול, ועוברים לצילום הבא בחצר הבית. ​

00:00 - אביחי על אורנה: "היא הגיעה פה רחוק"

לאחר שנודעה רשימת הגמר, אביחי מרשה לעצמו לשמוח: "יאללה נשארו רק עוד יומיים ואני עשיתי את שלי". "חלמת שתהיה בחמישייה?", שואל אותו חיים, והוא משיב: "אחרי חודש בבית כבר הבנתי שבגמר יהיו אתה, מעיין, שני, אורנה ואני", ושני צוחקת: "אז הגעת קרוב כי לא ציפית ששרון יגיע". לאחר מכן, מעיין משתפת: "נראה לי שבחצי שעה בחדר הלבן ירדה לי חצי שנה מהחיים", היא מסבירה: "לא ידענו מה הלחצנים אומרים, אבל כשהוא אמר שזה על כסף אני נרגעתי כי זה לא באופי שלי". בינתיים החמישייה האחרונה מצפה לתמונת הגמר שלהם בסלון, ואביחי מלחיץ אותם: "שמעתי שתמיד תולים שלט של תמונת הגמר באיילון".

בהמשך על הספה בסלון, מעיין שמחה כשנזכרת בהליכון שהאח הגדול הבטיח להביא לה יום לפני הגמר, ושני מתכננת: "כל היום מחר אנחנו רצות במשמרות ולא אוכלות כלום עד לגמר", ומעיין מתבאסת: "יש כל כך הרבה דברים טעימים סוף סוף לאכול פה". "אני מתה לראות את הפרצוף של אבא ואמא שלי", מעיין משתפת, ושרון מפתיע אותה: "את תראי שהם לא היו כזה בשוק בגלל שהבינו שזה מה שיקרה". לאחר מכן, היא משחזרת את הפרידה מאורנה: "אני אפילו לא זכרתי מה אמרתי לה", ואביחי מעודד אותה: "היא עכשיו חוזרת לילדים שלה ועוד יומיים כבר מגיעה לאירוע הגמר", הוא מסכם: "אורנה יודעת שהיא הגיעה פה רחוק".

23:00 - אביחי על אורנה: "היא עשתה טעות"

האח הגדול מבקש מדיירי הבית להתרכז בסלון. שני שואלת: "נמרח לי המסקרה? כי נרדמתי שבע פעמים", ושרון אומר שהוא מת להבין מה קורה הערב: "אני מבולבל מהשידור הזה הוא מאוד מוזר לי". כעבור דקות אחדות, ארז טל וקורין מסבירים למעיין ולאורנה בחדר הלבן את המשחק: "הכסף ילך ויצטבר עד שיגיע לסכום המקיסמלי שבו ניתן לזכות וההצעה תהיה תקפה לחמש שניות בלבד". אביחי מהמר: "אורנה עוזבת ב150 שקל", ושני מסכימה איתו, אבל בטוחה שמעיין לא תלחץ: "לא משנה כמה זה יעלה".

אורנה כמעט נוגעת בכפתור ולבסוף מחליטות שלא ללחוץ ולקבל את סכום הכסף כדי להשאיר לעצמן את הסיכוי להישאר במשחק. הן חוזרות לבית, וארז רומז: "בואו נקווה שזו הייתה ההחלטה הנכונה עבורכן", הוא מוסיף: "מי שהיה במקום האחרון לפי הצבעת הקהל יעזוב". אורנה חוזרת עצובה: "איך לא רציתי לצאת ככה", בזמן שארז מודיע: "הצופים החליטו שמעיין בחמישיית הגמר". שני מחבקת את אורנה: "איך שיחקת אותה", וניגשת למעיין: "אמרתי לך שאת סתם בלחץ". בהמשך, מעיין מגלה לדיירים שלרגע לא הסתכלה על הסכום: "ידעתי שלא משנה מה אני לא לוחצת", ואביחי אומר על אורנה: "היא עשתה טעות". שרון מסכים איתו, ומוסיף: "לא נעים להגיד אבל זה נכון היא הייתה צריכה ללחוץ". שני מחבקת את מעיין, ומתוודה: "אני חייבת להיות כנה שכבר לפני שבועיים ראיתי את חמישיית הגמר הזאת".

22:30 - שרון מכריז: "כשאני יוצא אני מפסיק לעשן"

בחדר השינה, שני חושבת על אחותה שהגיעה לשידור: "איזו מסכנה, בטח עשו לה בלאגן במכללה כי היא אמרה שתקפוץ על כל מי שיגיד עליי משהו", ואילו אביחי טוען שזה מיותר: "איזה שטויות את מי אנחנו מעניינים בכלל". בהמשך בחדר העישון, שרון מבטיח לחיים: "כשאני יוצא מפה אני מפסיק לעשן". חיים לא מאמין שהוא מסוגל, ושרון חוזר: "ניפגש כמה ימים אחרי שנצא מפה ותשאל אותי איפה הקופסה". בינתיים שני מתמתחת כדי להפיג מתחים בחדר הארונות, בזמן ששרון וחיים מתפללים יחד במטבח. 

22:00 - שני מחמיאה לאביחי: "יש לך לוק"

הדיירים מתרכזים בסלון הבית ומחכים שארז וקורין יתנו את האות להתחלת השידור. שני מסננת: "מוזר להיות הבת היחידה", ואביחי מחכה שכבר יוכל ללכת לאכול: "בא לי ממש שניצל". חיים מעלה השערה לחוסר הוודאות שתוקפת אותם בקשר למשימה הלבנה: "אולי עכשיו עושים את הגמר בחוץ, ואנחנו לא יודעים בכלל?", ואביחי מתלהב מהרעיון: "זה כל כך טוב ואף פעם לא קרה". ארז פונה לקהל ולדיירים בבית ומזכיר שעוד רגע ייצא דייר מהבית, וקארין ממשיכה אותו: "איך הוא יעזוב זו השאלה". בעקבות דבריהם של ארז וקורין, אביחי מחליט שתהיה השפעה של מעיין ואורנה על אופי העזיבה של הדיירים, ואילו שני מפנטזת על חזרת הדיירים המודחים: "יתנו לאורנה ומעיין זכות בחירה להחזיר מישהו שעזב כבר".

בינתיים בחדר השינה, שני מחמיאה לאביחי: "יש לך לוק", וכשהוא שואל אם הכוונה ללוק של דוגמן, היא ממליצה לו להיות דוגמן להלבשה תחתונה. במקביל, שרון מכריז בקול רדיופוני: "אפשר לחתוך את המתח בסכין כאן מחדר השינה", והוא לוקח את חיים לריאיון מדומה. "ההתרגשות חריגה או שדומה לפעמים הקודמות?", שרון שואל את חיים שמשיב: "זה תמיד מרגש כי אי אפשר לדעת מה יכול להיות במקום מנותק מהעולם". בהמשך, הם מדברים על מה שיקרה בעתיד כשייצאו מהבית, וחיים שולל יציאה מבית שאן: "לא משנה מה יגידו לי, אני לא עוזב לאף עיר בארץ כי אני חולה על העיר שלי". בזמן שהדיירים מעבירים את הזמן עד לרגע האמת, שני תופסת תנומה בחדר השינה.

21:00 - מעיין מבקשת מאורנה: "אל תתני לי לבכות"

אורנה לבושה בחליפה לבנה לקראת חזרתה לחדר הלבן. היא משתפת את מעיין בלחץ שלה: "אי אפשר לדבר איתי", וממליצה להתחיל להתפלל כדי לשפר את הסיכויים. היא נותנת למעיין לשמור על הקליפס שלהן אצלה, וכשזו שואלת אותה בפליאה: "למה את כל כך בטוחה שאני אשאר פה?", אורנה מתרצת: "עדיף שהקליפס יהיה אצלך כי אז תצטרכי להישאר כדי לשמור לי עליו". אחרי התפילה במטבח, מעיין משתפת את אורנה בכך שאין לה מושג מי הדייר שייצא: "כולם כריזמתיים ואנשים טובים", היא מוסיפה: "פעם היו הדחות שחשבתי שמגיע למישהו מסוים לצאת, אבל הפעם אין את זה כי אנחנו לא באמת יכולים לדעת".

מעיין ואורנה סופרות את הדקות עד לכניסה לחדר הלבן. שני מחבקת את אורנה ומרגיעה אותה, ולאחר מכן מעודדת את מעיין שלבושה בלבן: "אני אוהבת אותך ומחזקת אותך, את נראית יפה אז תירגעי". מעיין מבקשת מאורנה: "אל תתני לי לבכות", וחיים לא מבין את פשר הבקשה: "את אפילו לא יודעת מה ההפתעה שלכן אז את כבר מתכננת לבכות?". היא מסבירה שכל היום הזה גורם לה לבכות, ומבקשת מאורנה טובה: "אם ארז פונה אליי שאנחנו בחדר משימות, תדברי את". האח הגדול מבקש מהדיירים להתרכז בסלון, ומאורנה ומעיין לחזור לחדר הלבן.

20:00 - שני: "אני ביום רע וכלום לא יעזור לי"

הדיירים מתרכזים בחדר הארונות, ומתחילים לארוז את חפציהם לקראת ההדחה הקרובה. מעיין, שעוזרת לאביחי לארוז, צוחקת עליו שהוא לא זוכר אילו מהבגדים שייכים לו. בינתיים, שני זוכה למחמאות רבות כשמציגה את הלוק שלה לערב בשמלה צבעונית, אבל בכל זאת מחליטה להחליף לחצאית וגופייה. מעיין מופתעת לגלות שהיא לא הקשיבה לה ובחרה לשנות את הלבוש, ושני מסבירה בייאוש: "עזבי, אני ביום רע וכלום לא יעזור לי". בהמשך בחדר הארונות, שני מסדרת את השיער ומשתפת בתסכול: "לא משנה מה אני אעשה, השיער יראה זוועה", ואילו אורנה טוענת שהיא מגזימה: "ממש לא, זה בסדר גמור". 

19:00 - אין סיכוי לקאמבק: אורנה לוקחת פסק זמן מגברים 

הדיירות יושבות יחד במטבח ושמות ידיים על הפנים מרוב לחץ. לשני אין כוח לארוז, ולאורנה מדובר במשימה ממש קלה: "אני אורזת תוך שתי דקות", אבל בכל זאת קשה לה להסתיר את הלחץ. מעיין מעודדת אותה: "היתרון שלי ושלך זה שאנחנו חוזרות לתלבושת הלבנה", אבל מזדהה עם שתיהן: "לעולם אני לא אוכל להסביר לכם במילים מה עובר לי עכשיו בסוף".

 במקביל בחדר השינה, חיים מתלהב מקרם הגוף שלו שבכלל מיועד לתינוקות, ומפתיע את שרון כשהוא חושף פטנט חדש שלו: "אני שם את הקרם הזה לפנים ולשיער והכל קרה במקרה". לאחר מכן במטבח, שני מניחה את הראש על השיש ואומרת בייאוש: "אני לא מפסיקה לחשוב עליו ואין לי כוח לזה יותר", בעוד אורנה מחליטה לקחת פסק זמן מבנים לזמן הקרוב: "אני חושבת שבחוץ אני קצת אעוף ואחר כך אתחיל להכיר". בהמשך, הבנות מדליקות נרות ליום הולדת של אלה אמא של שני, הן מתחבקות ורוקדות יחד לצלילי השיר Ella Ella L'a של Kate Ryan. שני פונה למצלמה ומאחלת לאמא שלה: "אני מקווה שלא עשיתי לך יותר מדי בושות וסליחה שאני סוחבת אותך היום לפה, תמשיכי לעשות את מה שאת אוהבת ותודה על כל מה שהענקת לי".

18:00 – בחירתו של אביחי: איפה הוא יבלה את סוף השבוע הראשון מחוץ לבית?

אורנה, מעיין ואביחי משוחחים בחצר וחושבים איפה יבלו את סוף השבוע הראשון מחוץ לבית האח הגדול. "אולי תלך למלון פה עם המשפחה ביומיים הראשונים", מציעה אורנה לאביחי שמתלונן על הנסיעה הארוכה לאילת, "ואז ביום חמישי תבואו אליי לשבת". אביחי לא ממהר להסכים להצעה שלה ומביט במעיין. "לא הייתי מרוכזת בשיחה", מעיין הגיבה והוסיפה: "אבל נראה לי שבסוף שבוע אני אהיה עם המשפחה שלי".

בהמשך, הם משוחחים על מערכות יחסים קודמות ואורנה משתפת שכשהייתה בזוגיות ימי חמישי היו מעצבנים אותה, כי גם היא וגם בן הזוג שלה רצו לצאת והם היו מתווכחים על זה. מאוחר יותר, מסוק נוסף מגיח לחצר לרגע אחד בדיוק והדיירים לא מצליחים להבין למי הוא מיועד, ושרון מציע שאולי זה מסוק של גוף תקשורת.

מאוחר יותר, מעיין מנצלת את ההזדמנות להזכיר לאח הגדול שבמידה ותישאר בבית גם מחר, היא מחכה להתאמן על ההליכון שהבטיח שיביא להם ביום שני. "אתם תראו איזה מאושרת אני אהיה כשאני ארד מההליכון אחרי שאני אקבל את הסיפוק הזה", היא אומרת ואורנה מסכימה איתה.

17:00 - איטס קומפליקייטד: מעיין מקבלת מסוק מחבר של האקס

אורנה משתפת בחוויות משפחתיות מיום הכיפורים בחיק משפחתה. "כשזה יוצא בשעון קיץ זה קשה מאוד, זה הופך הכל לקשה", היא אומרת. האח הגדול קוטע את השיחה של הדיירים עם השיר "תגידי" של שלמה ארצי והם מצטרפים לשיר המתנגן.

מסוק נוסף מפר את השלווה בחצר, והפעם הוא מיועד למעיין. "אתה מלך", היא צועקת לעבר המסוק ומנופפת בידיה. בלב ההתרגשות היא מספרת לאורנה שמדובר בחבר של בן זוג שלה לשעבר שנשאר איתה בקשר טוב. "הייתה לנו שיחה מאוד עמוקה לפני שנכנסתי וחשבתי עליו המון כאן", היא אמרה והוסיפה: "הוא מקריית שמונה, הבנות שלו היו במסוק נראה לי". מאוחר יותר, מעיין מחברת את הקצוות לאורנה ואביחי ומסבירה שבן הזוג לשעבר היה אליאב אוזן, דייר עבר בבית האח הגדול, ומי שעומד מאחורי המסוק הוא אשר, חבר משותף שנשאר עימה בקשר אחרי שהיא ואליאב נפרדו. "כל פעם שהיינו רבים הוא היה מושיב אותי ומסביר לי במה אני לא בסדר, ובמה הוא לא בסדר", היא מספרת.

16:00 – הורים של אביחי מפתיעים במסוק

האח הגדול מפנק את הדיירים בשירים והם נהנים לשיר עם המוזיקה. מאוחר יותר, אביחי ושרון שרים את השיר "תתארו לכם" של שלמה ארצי, ואביחי מתוודה על אהבתו לשיר "אחרי הכל את שיר" ושרון ישר מתחיל לשיר אותו. "הייתה לי תקופה שהייתי שומע רק שלמה ארצי", אומר אביחי.

מאוחר יותר, הדיירים עדיין יושבים בחצר ומדברים על הבגדים שלהם. "מי ארז לך, הסוכנת שלך?", שני שואלת את אביחי והוא ממהר להכחיש, "איזה סוכנת, נראה לך שאני בנאדם של סוכנת?", ומוסיף: "אמא שלי ארזה לי. אני לא יודע מאיפה היא הביאה את בגד הים של בילבונג". בהמשך הם עוברים לשוחח על אוכל ואביחי לא מבין איך יש אנשים באמריקה ששותים מילקשייק ואוכלים צ'יפס. "מה, זה מעולה", אומרת לו שני ואורנה נגעלת: "זה הכי הרבה שמן בעולם".

אחרי כמה דקות, מסוק נוסף חג מעל חצר הבית, וגם הוא לאביחי. "זה מאמא שלך", אורנה אומרת ומעיין מחזקת: "אתה רואה גם אמא שלך וגם אבא שלך במסוק ואתה חשבת שהם לא תומכים". אחרי שהדיירים נרגעים מביקור המסוק, אורנה ומעיין מעלות השערות לגבי ההפתעה שמתכנן עבורן האח הגדול לקראת השידור החי.

15:00 – ימות המשיח: אורנה מכינה עוגת יומולדת לאמא של שני

הדיירים מעבירים את אחר הצהריים בשמש החמימה ומנצלים את השיחות להשלמות פערים וסולחות. "כל הדיבור הזה על המצלמות זה משהו שעיצבן אותי מתחילת העונה, הרבה אנשים השתמשו במונח הזה וזה פתטי. כל דבר שאני אגיד עכשיו תגידו לי שזה בשביל המצלמות?", שני אומרת ואביחי מסכים איתה. הם עוברים לדבר על דיירים שהיו דרמטיים לאורך העונה ושני אומרת: "מה תגיד עליי?", ואביחי אומר לה בתגובה: "את גם דרמטית אבל איך אני אסביר לך, את דרמטית כמו כל מי שגדל על ריאליטי".

בהמשך, אביחי מתעצבן על שני שמשלבת מילים באנגלית בכל משפט, והיא מחזירה לו עקיצה עסיסית באנגלית כמובן ומוסיפה: "מה אתה מתמרמר עכשיו? עוד יומיים אתה לא תשמע אותי יותר". מאוחר יותר, אורנה קוראת לשני ומראה לה עוגה שהכינה לכבוד יום ההולדת של אמא של שני. "וואו זה מהמם, בואי נחכה למעיין", שני אומרת ואורנה מתארת לה בדיוק איך הכינה את העוגה.

בהמשך, בחצר הבית נשמע רעש של מסוק והדיירים מצטופפים ליד השכשוכית ומנסים להבין למי הוא מיועד. אורנה מצליחה לקרוא ואומרת בקול: "אביחי, אתה משאיר אבק לכל האחרים", והדיירים מנופפים יחד עם אביחי למסוק שחג מעל החצר.

14:00- שני: "אני לא רוצה לפגוע באנשים"

האח הגדול נענה לבקשתם של הדיירים ומשמיע להם את "ואיך שלא" של אריאל זילבר, מה שמקפיץ את אביחי לריקוד שמצחיק את כולם. מאוחר יותר, שרון יוצא לחצר ומבשר לדיירים שהקניות שהזמינו הגיעו, ומופתע מכמויות האוכל שיש להם. אורנה מצטרפת אליו לסדר את המצרכים ומתלהבת גם היא: "מהשבוע הראשון לא היה לנו ככה".

בהמשך, הדיירים נזכרים במשימות שעברו בבית וצוחקים על המשימה הראשונה של הקוסם מארץ עוץ, שבה שני ואביחי נאלצו להעמיד להדחה בפומבי. אביחי טוען שהבחירה בהם הייתה מכוונת ומסביר ששני נתפסה כמישהי שלא רוצה לפגוע באנשים בשבוע הראשון. היא מחדדת את דבריו: "אני בכלל לא רוצה לפגוע באנשים, לא רק בשבוע הראשון", ומשיבה לשאלתו של אביחי שבשלבים מתקדמים יותר לא היה לה אכפת להעמיד להדחה בפומבי. הם ממשיכים לדבר על המשימה הסודית שהייתה לכוכב ושמוליק בשבוע הראשון, ואורנה צוחקת: "עד היום אני לא מאמינה שהם זוג".

מסוק עובר מעל החצר והדיירים, שמסונוורים מהשמש, מנסים להבין למי הוא מיועד. אורנה מגלה שהוא בשביל אביחי ומקריאה לו מה כתוב: "האיש והאגדה, הלב של הבית והמדינה". הוא מתרגש ומנופף לשלום ליושבים במסוק ואורנה ממשיכה ומדווחת לו שהמסוק נשלח אליו מ"המלאכיות של אביחי". הדיירים תוהים מי הן שולחות המסוק ושני טוענת שאולי מדובר בקבוצת מעריצות. "איזה מזל שמעיין לא פה", צוחק אביחי ושני מתקנת: "מזל שלך, אחרת לא היה לך לילה היום". 

13:00- אורנה מנסה לתפוס את המקום של דן

השיר "בוקר יום ראשון" של איתי לוי מושמע ברחבי הבית וחיים מתרגש ורץ לרקוד בחצר. הוא מאחל בוקר טוב למשפחה שלו, ומקדיש את השיר למשי חברתו. הדיירים מתחילים להכין ארוחת בוקר ומוצפים געגועים ל"דדה" של דן. אורנה מציעה שתכין להם, אבל מעיין צוחקת ואומרת שרק דן יכול להכין אותה, ואורנה מסכמת: "אין דן, מה לעשות".

האח הגדול מפנק את הדיירים בעוד שירים להעלאת מצב הרוח ומשמיע להם את "רחוק מכאן" של אייל גולן ומעיין מרוצה: "יא אללה איזה שירים הוא שם לנו". היא מקניטה את שני ושואלת אם היא הזמינה את השיר והיא משיבה בצחוק: "הוא היה ברשימה שלי".

12:00- שני על הסוף: "זה עושה לי צמרמורת לחשוב על זה"

שני מנסה לעודד את חיים ואומרת שנשארו לו רק עוד שני לילות לישון בלי משי והוא מודה: "חשבתי על זה בלילה, אני מתגעגע אליה". בהמשך, היא מספרת לדיירים מה היא חלמה בלילה: "חלמתי שאנחנו עדיין פה ואני עושה ניתוח לשינוי מין". אורנה ומעיין דווקא מפרגנות, כשהשניה אומרת: "את תהי אחלה גבר". אורנה מספרת שהיא לא אהבה את השם שלה כשהייתה ילדה, ובגלל שזה הפריע לה בבית הספר היא הוסיפה את השם "אנה", שהוא קיצור לשמה.

הדיירים מדברים על הימים האחרונים שלהם בבית ושני מודה: "זה עושה לי צמרמורת כשאני חושבת על זה", אורנה מסכימה ומעיין מציעה שינסו לא לדבר על זה. מאוחר יותר, שני נזכרת שלאמא שלה יש יום הולדת היום, ומתבאסת שלא זכרה להזמין מרכיבים לעוגה. "אני מוכנה לנדב לך את העוגה של אמא שלי", אומרת מעיין ואורנה מצטרפת ואומרת שהיא תכין קישוטים מבצק. שני מודה להן ויחד הן מאחלות מזל טוב לאמא שלה. 

11:00- מעיין לא יכולה לחכות כבר לערב

לאחר ההתארגנויות של הבוקר, מעיין ממהרת לצאת לחצר ולהינות מהקפה של הבוקר. בהמשך, אביחי מצטרף אליה ושואל לשלומה, והיא מספרת לו שהיא חושבת על הערב ומוסיפה שאורנה אמרה לה שהן יחזרו לחדר הלבן וייחשפו להפתעה של האח הגדול. "אם אחת מאיתנו תצא זה יהיה עם הבגדים של המשימה", היא טוענת ואביחי מסרב להאמין שזה מה שיקרה.

הבית שקט והמתח מורגש באוויר, וכל אחד מהדיירים תופס לו פינה. בזמן שמעיין מנצלת את השמש בחצר, חיים מהרהר במיטה שלו ואורנה ושני מתארגנות בחדר הארונות. 

10:00- פותחים שבוע אחרון

הדיירים מתעוררים לבוקר השבוע האחרון בבית, לצלילי השיר "Wake me up" בביצוע של Avicii. אורנה היא הראשונה לפקוח עיניים, אך נשארת לרקוד מתוך המיטה, ואילו שרון מאיץ בחיים לקום: "יאללה קום. מה נשאר, יומיים?". כשהשיר מושמע בפעם השנייה, הוא מצליח להוציא את חיים מהמיטה לריקוד הקבוע שלו, וסוחף אחריו גם את אורנה.

אורנה מסוקרנת לדעת מה מתכנן להם האח הגדול להיום ושואלת לדעתו של שרון. "אולי צפייה בפרק יחד עם הצופים בבית", הוא מנחש, אבל אורנה חושבת שמדובר במשהו הרבה יותר גדול: "הוא אמר שזה משהו שלא נראה כמותו".  

9:00 - צוברים כוחות

חדר השינה עדיין חשוך והדיירים שקועים בשינה עמוקה וצוברים כוחות לקראת היום הגורלי שצפוי להם. בסוף היום ייאלצו הדיירים להיפרד מהמודח האחרון לעונה, וגם יגלו מהי ההפתעה הגדולה שמתכנן להם האח הגדול.

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו אתמול לשבת אחרונה בבית האח הגדול, והמתח לקראת הגמר הראה את אותותיו. חיים שאל את אביחי איך הוא מסכם את העונה, ואביחי השיב: "זו מציאות נוחה והייתה לי תכלית לחיים. יכולתי להישאר פה גם עוד חודש, כי אני עייף מהבחוץ". לאחר מכן, שיתף אביחי גם את שני בתחושותיו לקראת החזרה הביתה: "אין לי כוח לכלום". שני שאלה אותו אם גם הוא באווירה שנמאס לו כבר, והבינה שהוא מרגיש בחוץ חוסר עצמאות כשהוא ענה לה: "זה בגלל שאני מתבאס שהולכים מפה".

בהמשך היום, שרון התעניין לדעת מי לדעתה של מעיין יעזוב את הבית רגע לפני הגמר: "מחר זו ההדחה הכי כואבת". מעיין אמרה שהיא תמיד מפנה את הביקורת כלפי עצמה: "אני מרגישה שכל מי שפה מאוד דומיננטי ועומד על הדעות שלו, אבל אני קצת פחות רלוונטית". שני ניסתה לעודד אותה: ""עברת פה דרך שהייתה מלאה בבכי והדחות, ואת פה בזכות ולא בחסד".

אורנה ניצלה את הזמן כדי לחלק מחמאות לדיירים שנשארו: "אנחנו פה קבוצה של אנשים באמת מיוחדים ואני מרגישה שלכולם מגיע לזכות". גם שרון נתן מילה טובה לדיירי הבית: "עם כל מה שהיה פה, סך הכל כולכם סבבה", ואילו אורנה טענה שתמיד זה היה ככה: "גם כשהיו פה חיכוכים שמרנו על פאסון, כולם פה אנשים טובים", אך הסבירה שהיא יותר מודאגת מההדחה: "תמיד חייתי את ההדחות פה, והאחרונה קשה מכולן". ההתרגשות לקראת סוף העונה לא פסחה גם על שני, ששיתפה את מעיין שרק לאחרונה התחילה להתרגש: "הימים פתאום נהיו יותר קרובים". בתגובה, מעיין הודתה: "לא האמנתי שאני אגיע לרגע הזה, הם בטח יעשו את הגמר הכי גדול שיש ונורא בא לי לחוות את זה".

במהלך השבת, פינק האח הגדול את הדיירים במבחר שירים שיעבירו להם את הזמן, אך אורנה התנגדה בטענה שהמוזיקה בשבת מפריעה לה. שני לא הבינה את הבעיה: "את לא זאת שמפעילה אותה", ושרון חשב שגם ככה היא משתפת פעולה: "אין לך בעיה עם זה שמישהו לוחץ על כפתור כדי להשתמש ברמקול? הרי את עונה לו". אורנה הסבירה שבדת היא הולכת לפי הדרך שלה: "אני אוהבת את מה שאני עושה ואין לי שאלות על הדת". ובכל זאת, נראה שהמוזיקה עוררה בדיירים געגועים לאהבה. בשיחה עם אורנה, שני שיתפה אותה שהיא מתגעגעת לעומר: "חסר לי מישהו שיחבק אותי בלילה". אורנה הזדהתה עם ההרגשה: "אני מחכה מלא זמן שמישהו ישן איתי בלילה", והעידה על עצמה: "לא נתתי לאף אחד להיכנס לי לחיים".

מאוחר בלילה, נשמעו צעקות מחוץ לבית שהזהירו את שרון מפני מעיין: "היא בוגדת". שרון, מעיין ואביחי ששמעו את הצעקות, ניסו להעביר אותן בגיחוך קל אך ברגע ששרון עזב את המקום, החלו מעיין ואביחי לדון בנושא. אביחי שאל אותה למה לדעתה צעקו את מה שצעקו, ומעיין ענתה: "בגלל ההדחות בשבת, וגם כל מה שקרה ביניכם, זה יצר אנטי אצלך וזה סחב אותי גם". היא הסבירה שבהתחלה הם מאוד התחברו עם שרון, אבל אחר כך דעתה השתנתה בעקבות הצעקות: "בהתחלה הרגשתי בנוח לשים את הצמיד שלו, אבל בגללה צעקות הפסקתי".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00