העדכון האחרון:

01:00 - מי הדייר החזק של הבית?
 
שני ועדן משחקות בניהם במשחק שיכריע מי הראשונה שתחייך. שם שמקשיב להן מהצד, מכריז: "שני בוקית, היא אף פעם לא מחייכת", מה שגורם לעדן לוותר ולפרוש מהמשחק. ​בהמשך, אנדל מתחיל להציק לעדן והשניים מתחילים בסדרת משחקי כוחות שיקבעו מי מהם הוא הדייר החזק של הבית.
 
מאוחר יותר, שם, אנדל, עדן ושני יוצאים לחצר ושם מתלונן שהוא מתגעגע לימים בהם היה נח על הספה שלו בבית. הוא מוסיף ואומר שקשה לו עם המרחק, ושהוא מרגיש את זה בעיקר בסופי שבוע: "הזמן עובר נורא לאט. בא לי לשבת עם חברה שלי על הספה בסלון ולראות משהו מעניין בטלוויזיה". עדן קוטעת את השיחה ומכריזה שהיא נכנסת לחדר השינה לסגור כמה פינות עם דן ואביחי, אבל אנדל טוען שעליה לחכות למוצאי שבת ורק אז לשוחח איתם. 
 

24:00 - שם לשני: "יש לך נטייה לסנג'ר אנשים"

הדיירים יושבים בחצר, וכששני מבקשת משם שיביא לה את כוס התה שלה, הוא מגיב בעצבים: "את חצופה, יש לך נטייה לסנג'ר אנשים". שני אומרת שהיא לא חושבת שהבקשה שלה הייתה מוגזמת, אבל אנדל ועדן מסכימים עם שם, שאומר לשני: "בשביל להביא לך את התה אני צריך לקום, ואם את חושבת שאני אעשה את זה את חיה בסרט".

במקביל בסלון, אורנה ומעיין נזכרות בהופעה של עידן רייכל, ושרות בהנאה את השיר: "בואי", בזמן שחיים מקניט את דן לאחר הניצחון במשחק הכדורגל: "יעשו עלייך כתבה בעיתון: מורה דרך שאיבד את הדרך". מאוחר יותר בחדר השינה, עדן ושני משכנעות את שם לעשות שעווה בחזה, ובזמן שהוא צורח בכאב, הן צוחקות על אורך השערות שהן תלשו, והוא לא מרוצה מהבדיחה: "אתן עושות לי שיימינג". 

23:00 - עדן מרוצה: "היה לנו שישי של עשירים"

מעיין יושבת בחצר עם אנדל, ומספרת לו שעובר עליה יום קשה: "זה מהימים האלו שאני רוצה שייגמרו כבר", וכשאנדל מציע לה לשפוך את הלב בפני האח הגדול, היא משיבה שהיא כבר הייתה אצלו: "בדרך כלל אני לא חופרת לו, אבל הפעם הלכתי אליו ובכיתי קצת".

בהמשך, עדן מצטרפת לחצר, ומספרת שבניגוד למעיין היא נהנתה מתקציב המותרות שהדיירים הרוויחו: "היה לנו שישי של עשירים". מאוחר יותר בסלון, אביחי לא נותן למגבלת הראייה להפריע לו, ונכנס למשחק כדורגל צמוד עם דן, בזמן שאורנה צופה מהצד, וחיים מחכה לשחק נגד המנצח.

22:00 - אביחי למעיין: "אני אתרגש רצח אם אקבל ממך נשיקה"

הדיירים יושבים בחצר, וחיים מספר שהמפגש עם משי היה קצר מדי בשבילו: "עוד לא הספקתי להתאושש מההלם והיא כבר הלכה". דן אומר לחיים: "אין מישהו בחוץ שהיה גורם לי להתרגש כמו שאתה התרגשת ממשי", בזמן שאביחי מנצל את ההזדמנות בשביל להקסים את מעיין: "אני אתרגש רצח אם אקבל ממך נשיקה".

בהמשך, מעיין צוחקת ואומרת לאביחי שלאחר התכנית היא תשתף פעולה עם אורנה: "אני אשאל אם שמעת מה דן קנה לאורנה, ואגיד שאני רוצה גם", וכשדן משיב שהוא ואביחי יתאמו גרסאות: "נעשה קומבינה", חיים צוחק ואומר שכל הכוח נמצא אצל הבנות: "לא נעים אבל אתם כבר בתוך קומבינה".

21:00 - אורנה לדן: "הייתי לוקחת אותך הביתה"

שני מצטרפת לאנדל בחצר, ומציעה לו לשנות את שמו: "נקרא לך מנדל", אבל הוא משיב שהוא אוהב את השם שלו: "הרבה פעמים הציעו לי לשנות את השם למשהו יותר ישראלי, אבל מבחינתי זה השם הכי יפה בעולם", ושני משתכנעת: "זה באמת שם יפה".

בהמשך, שם מצטרף לחצר, וכשאנדל טוען ששם ואורנה התקרבו בעקבות החוויה המשותפת שלהם כשפים במשימת בית המלון, שם מסביר: "היא בקושי הוציאה מילה, וגם כשדיברנו זה היה בעיקר ריבים". במקביל במטבח, דן שוטף כלים כשהוא לובש סינר בלבד, ואורנה מחמיאה לו על המראה: "הייתי לוקחת אותך הביתה", בזמן שהוא משיב: "אני אביא אותך לגור איתי בדירת שותפים ברוטשילד".

20:00 - ארוחת שבת בבית האח

הדיירים מתכנסים סביב שולחן השבת, כשאביחי אחראי על הברכות, ואורנה אחראית על הבישולים. לאחר שכולם מסיימים מהצלחת, שם מודה לאורנה על האוכל וגם מוסיף: "אכלתי יותר מדי, איזו טעות". בהמשך, חיים ודן מתנדבים לעשות כלים, ושם צוחק: "שניכם תעשו? בהצלחה עם זה". גם עדן מזלזלת ביכולת שלהם לעמוד במשימה: "הם לא באמת שוטפים, ואחר כך יש ריח של ביצים בכל הבית", ולשם יש פתרון: "שאנדל יעמוד במטבח ויפקח עליהם".

19:00 - האם אביחי שוביניסט?

אורנה מסיימת להדליק את נרות השבת, וכשהיא רואה את דן מעשן בחצר עם שני היא ממהרת להיכנס חזרה אל הבית. דן שואל את אורנה מדוע היא כועסת, והיא משיבה: "רציתי להגיד לך שבת שלום, והתבאסתי לראות אותך יושב ומעשן איתה סיגריה". דן אומר לאורנה שהוא אהב לראות שהיא ושני מסתדרות: "שמחתי לראות אתכם רוקדות ומתחבקות", וגם מוסיף: "יכולת להצטרף אלינו".

מאוחר יותר בחצר, שם מספר לאנדל ולעדן על היחס שלו לאביחי: "זה שהוא שוביניסט לא אומר שאני שונא אותו, רק שאני לא מסכים אותו", ועדן משיבה: "אביחי לא באמת שוביניסט, הוא בן אדם שמכבד נשים ולא מקטין אותן". עדן מתעצבנת מהתשובה של אנדל, ואומרת שהיא נפגעה מההתנהגות של אביחי: "הוא ניסה להקטין אותי כשהוא אמר אני צריכה לעבור ממיטה למיטה בשביל לשרוד פה, מה אתה שתגיד לי דבר כזה?", ושם מוסיף: "זה בדיוק כמו שהוא אמר שהוא רוצה לסחוב את מעיין לגמר, ככה מקטינים נשים".

18:00 - יש סיכוי שאביחי יחזור לראות?

האח הגדול מבשר על כניסת השבת, והבנות מדליקות נרות. שני ניגשת למעיין ומחבקת אותה: "את מדהימה, שתישארי תמיד חזקה". מאוחר יותר בחצר, שני ואנדל משוחחים והוא חושף שבעבר היה בטוח שדן חרטטן עד שדברים השתנו: "הבנתי שהוא בדיוק להפך". בעוד שני צוחקת ואומרת: "בקשר לדן אצלי זה הפוך", אנדל מתייחס לשלבים שהיא עברה בבית: "בהתחלה לא יכלו לסבול אותך ופיתחו אליך אנטגוניזם". שני מתעקשת להוכיח שזה פאסה: "שם ועדן שינו את דעותיהם לגביי", אבל אנדל חושב שיש לזה סיבה: "הם היו בנקודה שלא יכלו לעשות משהו אחר". שני לא מבינה את כוונתו, ומוצאת לנכון לשבח את שמם: "בשם ועדן יש המון אכפתיות והם לא יכולים לעשות רע לאף אחד", אבל אנדל מחליט לפוצץ לה את הבועה בפרצוף: "כשהיית במצב הזה אף אחד לא באמת היה אכפתי וראה את הדברים האלה כמו שאת חושבת". 

בעקבות שיחה על תורת הקבלה בחדר השינה, אביחי משתף באמונה שלו שיבוא יום והוא יחזור לראות, "אם יהיה צורך בעולם". שם מופתע מדבריו: "אתה באמת מאמין שאת תבריא?", והוא משיב שהרב אמר לו שיש מקומות בעולם עם אנרגיה שונה בהם הוא מסוגל לראות.

17:00 - דן לאנדל על עדן: "אם חזי לא היה כבר הייתם זוג" 

נדמה שאנדל מתחיל לחשוב על התיאוריה של דן לגבי עדן, והוא שואל אותו שוב איך הוא רואה את מערכת היחסים ביניהם. דן משיב שאם הסיפור עם חזי היה מתבטל הם כבר היו זוג, אבל אנדל לא מקבל את תשובתו: "אז אפשר להגיד שאם אביחי לא היה והיית קרוב למעיין זה היה נתפס אותו הדבר". דן מבין שיש משהו בדבריו, ומתחיל להוריד ציפיות: "אני יודע שיש כימיה ביניכם, אבל אולי זה נגמר שם". הוא מיד מתחיל לחשוב על השידוך הבא: "אולי תיכנס מישהי מדהימה שתעשה לך רשרוש בלב", ואנדל מצפה לזה בכיליון עיניים: "הכל יכול להיות פתוח". ​​

16:00 - למי מוקדש המסוק השלישי להיום?

אחרי שני מסוקים שהגיעו לבית, מגיע גם המסוק השלישי להיום. אורנה מבחינה בו, ומרוב התרגשות מקבלת מכה בכף הרגל וכמעט נופלת לשכשוכית. כולם יוצאים לחצר, ומופתעים לגלות שהמסוק בכלל לא מוקדש לאף אחד. מאוחר יותר בשכשוכית, דן משתף את אורנה בהנאה שהנחת התפילין גורמת לו: "כשאני עושה את זה אני משתדל להתחבר". בעוד האחרונה מנצלת את ההזדמנות לרמוז לו להמשיך את המסורת גם בחוץ: "אם אין לך בבית תפילין, אני אדאג שיהיה לך".

15:00 – דן שדכן: "לאביחי ולשני יש דפוסי התנהגות דומים"

הדיירים מתלהבים מהריחות שמגיעים מכיוון המטבח, בעוד אנדל שואל את מעיין: "מה קרה שאין לך מצב רוח?". היא משיבה בעצב שאין לה תשובה, ושמדי פעם היא פשוט קמה ככה בבוקר. את ההכנות לשבת מפסיק רעש המסוק השני, שמוקדש הפעם לדן וחתום על ידי "התומכים": "אוהבים וגאים בדרך שלך". דן מנופף לשלום, מודה לשולחי המסוק, ואף מוסיף עקיצה: "זה נוגע ללב, עכשיו אני יודע שיש לי תמיכה לקטול את אנדל".

אביחי מנצל את ההזדמנות להצחיק: "בא לי שישלחו מסוק לאנדל עם הכיתוב 'אל תפחד לאהוב'", ואנדל צוחק: "זה הדבר הכי פתטי שאמרת". דן ממשיך להמציא כיתובים למסוקים, ומציע הקדשה למסוק של עדן: "שלא יקנו אותך במסוק". לאחר מכן, הם מחשבים מה העלות של שליחת מסוק לאח הגדול, ואורנה לא מרוצה מהמחירים: "עצוב לי לחשוב שיש אנשים שצריכים את הכסף וזה הולך על שטויות".

בהמשך במטבח, דן משדך לאביחי את שני: "יש לכם הרבה דפוסי התנהגות דומים", אבל אנדל דווקא חושב שבמקום אביחי אפשר להתאים לה את שם: "יש להם את אותו הידע". הוא מתייחס גם לעדן, וטוען שהיא לא דומה לאף אחת בבית, ולאביחי כבר יש הסבר: "היא צעירה ותעבור עוד הרבה דברים בהתפתחות שלה".

14:00 - דן על המסוק: "חזי נתן לעצמו ביטחון, והגביל את עדן מבחינת מערכות יחסים"

הדיירים יושבים בחצר ומעבירים את צהרי שישי בנעימים, כשמעיין משתפת שהיא מצפה לכניסת דיירים חדשים לבית. אבל שני קוטעת אותה, ושוללת את דבריה על הסף: "אוטוטו כבר נגמרת העונה וזה כבר בטוח לא יקרה". בינתיים במטבח, אורנה מלמדת את עדן איך לבשל: "את צריכה ללמוד", וזו מקשיבה לכל ההוראות.

את האווירה הרגועה קוטע רעש מסוק, והדיירים יוצאים בהתלהבות לחצר. עדן קולטת שהמסוק נשלח בשבילה מחזי ותהילה, ומזהה את המילים "נוטינג היל". היא מבסוטה מהמחווה: "איזה גבר הוא יצא, תמיד צחקתי עליו שהוא אוהב את הסרט הזה", ואביחי מגחך מהצד: "זה סרט של ילדות".

התגובות על המסוק המפתיע לא מאחרות לבוא, כשדן טוען שמתפתח משהו בין עדן לאנדל, ורומז לו: "עשו לך קטע מסריח עם המסוק". אביחי מצטרף לשיחה, ומציין את דבריו של בן אל בביקורו: "הוא אמר לאנדל שרואים שהוא אוהב את עדן, ושהיחסים ביניהם עברו את שלב הידידות". חיים מצדו, טוען שהם מגזימים בתיאוריות הקונספירציה, ואילו דן מסביר: "חזי נתן לעצמו בטחון עם המסוק הזה, ועכשיו עדן נמצאת במקום מוגבל מבחינת מערכות יחסים".

13:00 - אורנה על שם: "הוא מדבר על כבוד האישה, אבל לא רואה אף אישה ממטר"

​השיחה בין מעיין לאורנה ממשיכה, כשהראשונה דואגת: "את חושבת שאני אצליח לאהוב מישהו לפני שאוהב את עצמי?". אורנה מבינה מאיפה הכאב נובע, אבל מדגישה שמעיין בעלת ביטחון עצמי: "את הצלחת לעמוד על שלך בזמן שאני לא עמדתי על שלי". היא מתייחסת לוויכוח שהתעורר בעקבות המגירות ששם רצה לקחת להן: "הוא מדבר על כבוד האישה אבל כשזה מגיע אליו, הוא לא רואה אף אישה ממטר".

מעיין נראית מדוכדכת, אבל דבריה של אורנה גורמים לה לקצת נחת: "יש בך את הכל, אז את צריכה מישהו שיעצים אותך? את מעצימה את עצמך כל כך יפה". מעיין מקשיבה באדיקות בזמן שאורנה ממשיכה: "אל תבואי עם המנטרה שאין לך ביטחון, את הכי מדהימה, תהיי שלמה עם עצמך". מעיין מודה לה על המילים הטובות, ואורנה מוסיפה על אביחי: "הוא רואה דברים שאף בן אדם לא רואה, והוא יודע למה הוא בחר בך".

בהמשך בחצר, שני, אנדל ועדן מתבדחים על רשימת הקניות שערכו אתמול: "הגענו למצב שכבר אין לנו מה לקנות", אומרת שני, והם צוחקים שעל מנת לבזבז את כל התקציב, הם נאלצו לקנות גם נייר סופג. אנדל שמשנה נושא מספר שכבר הרבה זמן לא הלך לדוג, וממליץ לעדן לנסות: "רק אם יש לך סבלנות, זה הדבר הכי משעמם בעולם". עדן מופתעת לגלות שאנדל מעיד על עצמו כאדם סבלני, ועוקצת אותו: "אתה כולך עצבני ורגזני".​

12:00 - עדן על מעיין: "מה היא שרוטה?"

בחדר הארונות, עדן ושני פותחות בשיחת בוקר, כשהראשונה מגלה על שם: "הקטע של המשימה היה לו מאוד קשה". שני תוהה למה, ומשערת: "בגלל שהיה תקוע עם זאתי?", ומתכוונת לאורנה. עדן שוללת, ומסבירה שהסיבה היא שלחיים הביאו את חברה שלו,ולשם לא: "הוא לא מפסיק לחשוב על זה". הן עוברות לדבר על דן, ועדן מודה: "אני באמת חושבת שהוא אחלה בן אדם", שני מסכימה: "אפשר לדבר איתו על הכל, הוא מפוצץ בידע ובהבנה", ומבטלת ברגע: "אבל הוא פשוט בלתי נסבל".

​השיחה ביניהן ממשיכה, והפעם שני משתפת את עדן בשיחה שהייתה לה אתמול עם מעיין ואורנה, עם טוויסט בעלילה: "שם היה מאחורינו ושמע הכל". עדן מתעניינת בשיחה, ושני מסכמת בקצרה: "ניסו לסכסך ביני לבין שם". עדן מופתעת מכך שמעיין נגררת אחרי הסכסכנות של אורנה: "מה היא שרוטה?", ושני קובעת: "הן מדברת על קבלת האחר ולא מפסיקות לשפוט". השתיים משתמשות בכינויים שנתנו לאורנה (פרומי) ולדן (גרנולה), ושני מסכמת: "הבחירה של פרומי בגרנולה לא מתחברת לי".

בהמשך בחצר, אורנה מרגישה שמעיין מתרחקת מאביחי, ופותחת את זה בפניה: "אני לא מרגישה שאת שם כמו שהוא שם". מעיין תוהה מה לא בסדר באיך שהיא מתנהגת: "בגלל שאני ישנה איתו אז אני חייבת להירדם איתו? הוא נעלב מזה". היא מודה שאביחי הוא היחידי בבית שהצליחה להיפתח בפניו, ומודה שלפעמים הוא שואל שאלות אינטימיות מידי, שהיא לא רוצה לענות עליהן בבית האח הגדול: "זה מה שמעצבן ומרחיק אותי ממנו, לא מעבר לזה". אורנה מבינה לליבה: "הוא מאוד רגיש, במקום הזה הוא לוקח אותך יותר מידי רחוק וזאת בעיה", ומעיין מבקשת: "אני אשמח שתתערבי בזה, כשהוא מולי נבלעות לי המילים".​

באותו הרגע, אביחי יוצא לחצר וקוטע את שיחתן: "בוקר טוב". הוא מושך את מעיין לפינת העישון, ומחבק אותה: "כל בוקר אנחנו קמים בריב ומשם זה משתפר". מעיין שמחייכת חוזרת לשיחת הנפש עם אורנה, ומודה שהיא מקנאה הרבה בזוגיות. אורנה מצדה, מנסה להעלות את הביטחון העצמי שלה, ומתייחסת לאירועי האתמול: "את פי מיליון יותר מושכת משיר אלמליח"​.

11:00 - חיים: "איך עבדתם עליי, בחיים לא הייתי עולה על זה"

אנדל שמח שחיים מרגיש רענן ומלא כוחות אחרי שקיבל אתמול חיבוק ממשי, וזה משתף אותו: "אני חושב על זה בבוקר ויש לי מצב רוח". בינתיים בחצר, שם שוכב על מיטת השיזוף בניסיון לתפוס מנוחה נוספת: "לא ישנתי טוב בלילה, התעוררתי אלף פעם", הוא אומר לאביחי, ומתייחס בגיחוך לשיר הבוקר: "זה מהרשימה שלי". אביחי שצוחק מדבריו משער שהשיר לא נבחר מהרשימה של אף דייר, וקובע: "נסתרות הן דרכי האח הגדול".

במקביל, חיים עדיין מופתע מהמשימה הסודית: "איך עבדתם עליי, בחיים לא הייתי עולה על זה", בעוד מעיין תוהה יחד איתו איך הוא לא זיהה את משי: "לפעמים אפשר לזהות לפי ההליכה, שפת הגוף". חיים מסביר לה שסגנון ההליכה היה שונה: "היא לא ראתה בגלל הפאה", ואילו מעיין ששמחה בשבילו כבר מסכמת את החוויה: "איזה קטע זה לדעת שהיא הייתה פה בין הרגליים שלך במשך יומיים".​

10:00 - חמימו על הבוקר

שיר הבוקר "לב של גבר" של אייל גולן מושמע ברחבי הבית, ולמרות העייפות, חיים פוקח עיניים ורוקד לצלילי השיר. כהרגלם, שם ואנדל קמים ממיטותיהם וממהרים להספיק, כל אחד בתורו, להתקלח לפני כולם. בינתיים, שאר הדיירים מתקשים להתעורר, והאח הגדול משמיע את השיר בפעם השנייה. הפעם, אורנה מתעוררת לקולו של חיים ששר את השיר, ומחייכת בזמן שהוא מנסה להשרות אווירה שמחה על כולם.

09:00 - בוקר טוב לדיירים החולמים

בית המלון כבר ארז את מזוודותיו, הבית לובש את צורתו המקורית ובינתיים הדיירים נהנים משינה עמוקה אחרי הלילה המרגש שעברו. תכף ישמיע האח הגדול את שיר הבוקר, והם יתעוררו לסוף שבוע בו יוכלו לנוח עוד קצת. איך השפיעה המשימה על האווירה בבית, והאם כל ההכנות לקראת השבת יעברו חלק?

מה קרה אתמול?

הבוקר השני בבית המלון של האח הגדול נפתח, כשרק עדן לא הצליחה לקום מהמיטה, ועצבנה את שם: "את צוברת לנו קנסות". בהמשך, אנדל שיתף את שני שקשה לו להמשיך להסתיר מחיים את המשימה הסודית, בעוד שיר אלמליח נכנסה אל הבית במסגרת משימת בית המלון. היא פנתה למעיין: "את מהממת ומלאת טוב לב, אני מאוד מתחברת אליך", ומיד נכנסה לשכשוכית עם סיה.

אחרי שזו יצאה מהבית, מעיין טענה שחוץ מחיים כל הגברים בבית היו מהופנטים ממנה, אבל אביחי התפרץ עליה: "את חצופה, את לא יכולה להגיד עליי שאני כמו כל הגברים". לאחר מכן, עדן שאלה את חיים איך סיה הייתה בשכשוכית, וזה ענה: "אני לא מתלהב ממנה". דן מצדו, התייחס לקימונו שסיה לבשה: "זה משי טהור", וכמעט שבר את המשימה כשחיים שאל מיד: "מה משי?". אבל דן הצליח להתחמק מהחשדות, כשהסביר לו במהרה שהכוונה לבד משי.

הבאים להיכנס לבית, היו הצמד סטטיק ובן אל תבורי, שישבו לארוחת צהריים עם משי. האחרונה שיתפה בתחושותיה: "חיים לא הסתכל עליי אפילו, זה קשה", בזמן שסטטיק ובן אל חיזקו אותה: "יש לו לב טהור". אחרי שארוחת הצהריים הסתיימה, גם אמן החושים ליאור סושרד נכנס אל הבית, ושיחק מול אביחי את המשחק "מוח מוח מוח" שמתבסס על עקרונות הפוקר. בינתיים בקצה השני של הבית, שני ואנדל כבר הספיקו לריב, אבל לא לפני שליאור סושרד חשף בפני חיים את זהותה האמתית של סיה, הלוא היא משי. "יומיים אני מסתובבת לידך ולא זיהית אותי", היא התלוננה בפני חיים, והשניים התחבקו ארוכות.

אחרי שמשי נפרדה מהדיירים, הם צפו ברגעי השיא של המשימה הסודית, ואנדל הודה שהיה לו קשה להסתיר מחיים את האמת. בהמשך, האח הגדול הכריז שהדיירים צלחו את המשימה, וזכו בתקציב המותרות. החששות בנוגע לקנסות שצברו עלו, אבל האח הגדול מיהר לבטל אותם כשהכריז: "נוותר לכם הפעם". ואכן, התקציב הספיק לכמות אוכל מספקת עבור הדיירים, שהיו מרוצים במיוחד מהרשימה שהרכיבו. 

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00