העדכון האחרון

04:00 – מעיין ואביחי בשיחה כועסת לפני השינה

שעת כיבוי האורות הגיעה, והדיירים נכנסים בזה אחר זה למיטותיהם. מעיין ואביחי נראים צמודים מתמיד, אך למעשה הם מנהלים שיחה כועסת מתחת לשמיכות. "אתה זוכר שאמרתי לך לפני חודש שכולם אותו דבר? אז כולם אותו דבר", מעיין מטיחה באביחי על כך שקודם חיפש היכן ג'ודי נמצאת. "היא לא מעניינת אותי, אני לא מתייחס אליה", אביחי מתגונן ומסביר: "חיפשתי אותה כי חשוב לי לדעת איפה כל אחד נמצא בבית. אני צריך לראות את התמונה המלאה מהצורך בשליטה, זה מרגיע לי את הנפש". הוא מנשק אותה, ומוסיף שהיה מעדיף שג'ודי תודח. מעיין לא משתכנעת וטוענת שאם היא הייתה מחפשת מישהו אחר גם הוא היה מתעצבן: "שנינו טוטאליים".

לאחר שתיקה ארוכה, מעיין דורשת מאביחי שלא ידבר על כך עם דייר אחר: "שלא תעז לפתוח את העניין הזה עם מישהו, גם לא עם אורנה". אביחי מסכים, ומבקש ממנה שתחזיר מחר את הצמיד לשרון: "זה מפריע לי", אך מעיין מסרבת בטענה שגם לה מפריעים הרבה דברים.

03:00 – עומר: "קשה לי לראות ששרון מנצל את חיים"

דן ועומר מדברים על מה נחשב בתכניות ריאליטי. "האינדיבידואל והאמת תפסו נפח מוגזם, ואני לא אוהב את זה", דן אומר, ועומר מסביר לו שזה דווקא מה שיוצר עניין. הם עוברים לדבר על שרון, כשעומר מתייחס לקשר שלו עם חיים: "קשה לי לראות ששרון מנצל אותו, שילך למי שבגובה שלו", ושואל את דן: "למה הוא לא עושה את זה לאביחי או לך?". דן מסכים, בעוד עומר מציין ששרון הגיע לבית בגלל אינטרס, ומוסיף: "הלוואי והייתי מרגיש משהו אותנטי כלפי הסיפור של עזריה, אבל גם זה בא אצלו מאינטרס".

במקביל, אביחי ואורנה מודאגים מההדחה הקרובה, אבל בטוחים שיגיעו לגמר. "הבית בהתחלה לא סבל אותנו, אבל בסופו של דבר כולם הלכו אחרינו", אביחי טוען, ואורנה מרוצה: "אנחנו בסדר". אביחי ממהר לתקן אותה: "אני לא בן אדם כזה טוב, אבל אני טוב לתכנית", ומזכיר שהאח החורג דיבר בעיקר על שניהם: "אנחנו אישיות מורכבות שיוצרות אינטריגות".

מאוחר יותר, שני משתפת את עומר: "שרון ניגש אליי מקודם, אמר שיש עשן בלי אש והלך". עומר ממהר להדגיש בפניה: "אני לא מעריך אנשים כמוהו, עאלק לוחם צדק", והיא מוסיפה בציניות: "שרון במשימה לאומית". בהמשך, הם משוחחים על ההדחה הקרובה, בזמן ששני מקווה למשחקי האח: "ככה יש סיכוי שאשאר פה", ומתוודה בפני עומר שלדעתה הוא לא יועמד להדחה. עומר בניגוד אליה בטוח שהוא יעמוד להדחה: "מקסימום אחכה לך שבועיים בחוץ".

02:00 – שני לשרון: "ניצלת את הסיפור האישי של אנדל לטובתך"

השיחה של שרון ושני משנה כיוון, כששני שואלת אותו על שם ואנדל: "אתה חושב שהיית הוגן איתם?". שרון מתייחס לשם: "בתעודת הזהות שלו הוא אמר שציונות זה גזענות", וטוען שבגלל זה השתמש בביטוי "גזען גאה". לגבי אנדל, שרון מספר שהיה מאוד סקרן להכיר אותו: "כשנכנסתי לכאן עשינו שיחה עמוקה על החיים שלו, ואחריה הוא התהפך עליי בלי שום סיבה", אך שני ממהרת להסביר: "אנדל הרגיש שעשית לו מניפולציה ושניצלת את הסיפור האישי שלו לטובתך".

מאוחר יותר, אורנה מפתיעה את הדיירים בסיר פסטה וזוכה למחמאות רבות. בעודם מתענגים על הפסטה, שרון תוהה איפה זיגי. "נראה לי שנגמרה המשימה", חיים אומר וג'ודי מסכימה: "זיגי הלך לישון". בהמשך, אורנה שוטפת כלים ומסדרת את המטבח, כשדן דורש ממנה להפסיק. "עדיף שהכל יהיה נקי לקראת שישי, ומי יודע אולי יהיה עכשיו עוד משהו עם זיגי", אורנה מסבירה. דן ממהר לעזור לה, בעודו מציין: "איך אני מתבאס שחברים שלי לא נכנסו לבית".

01:00 – שני לשרון: "אתה לא אלוהים, אין לך זכות לקבוע"

הדיירים יושבים בחצר ומנעימים את הזמן במחרוזת שירים, בזמן שאביחי, מעיין ועומר נהנים בשכשוכית. "נראה לך שאני בשכשוכית ואתה לא נכנס?", מעיין פונה לדן, בעוד שני דורשת ממנה לקום ולהראות את בגד הים. כעבור דקות ספורות, מעיין מבחינה באורנה ונבהלת: "היא בטח כועסת שלא אמרתי לה שאני נכנסת לשכשוכית, תראה איך היא מוציאה עלי עיניים", היא לוחשת לאביחי. במקביל, שרון מפנק את חיים במסאז' ומשתף שרצה לענות לאלדד יניב בחוג הבית: "רציתי להגיד לו שהוא שקרן, כל מה שהוא אמר על אלאור עזריה היה מניפולציה". בהמשך, שרון מספר על מסע התמיכה שלו באלאור עזריה: "הקמתי עמותה להגנה על חיילי צה"ל והתחלתי לממן את ההגנה עליו".

מאוחר יותר, שני מתעניינת למה שרון תומך בחוק עונש מוות למחבלים. "חוק עונש מוות הוא גם מרתיע וגם צודק", שרון אומר, וטוען שהמחבלים הורגים יהודים רק בשביל להיכנס לכלא: "הם נהנים ומקבלים צ'ופרים בכלא, זה כמו קייטנה שם, אני לא מוכן לתמוך בכך". אך שני לא מסתפקת בתשובתו: "מי שתומך בחוק עונש מוות, יורד לאותה רמה של המחבל", ומטיחה בו: "אתה לא אלוהים, אין לך זכות לקבוע. חוק עונש מוות זה לא הדרך, יש אנשים שמונעים מטרור אבל לא כולם ככה, יש גם הרבה שסובלים". שרון ממהר להצטדק: "אני אנדרדוג, אני לא שונא אף אחד, יש בי חמלה גדולה", ומוסיף: "אבל כשזה מגיע לביטחון שלנו, אני לא יכול לעמוד מנגד ולהגיד שהכל בסדר".

00:00 - שרון על שני ועומר: "אנשים שקרנים ונוכלים"

הדיירים יושבים בחצר, וכששרון כמעט שובר כוס זכוכית שהדיירים אוהבים, דן מזהיר אותו: "אני פעם לא דיברתי חמישה ימים עם עדן בגלל שהיא שברה כוס כזאת". בהמשך השיחה, דן שואל את שרון אם הוא מכיר את ברוך מרזל שהוזכר בחוג הבית, ושרון משיב: "הוא מתקשר אליי לפעמים ומספר לי מה קורה בחברון. יש לו טקסטים מאוד קיצוניים ואני לא איתו באותן דעות, אבל זה לא הוגן ולא נכון להשוות אותו לחנין זועבי". 

מאוחר יותר בחצר, דן מבקש משרון להגיב על טענות שהועלו נגדו בשיחה שהוא ניהל עם שני ועומר: "הם אמרו שפתחת עמוד פייסבוק שמסית נגד נשיא המדינה". שרון מתעצבן למשמע הטענות: "אני בחיים לא אעשה דבר כזה ואני מגנה את זה", ומאשים את שני ועומר בסילוף האמת: "איזה אנשים שקרנים ונוכלים, אתה מבין באיזו טקטיקות הם משתמשים?".

23:00 - שרון על שני: "היא צריכה להתנצל על ההשמצות שלה"

מעיין יושבת על הרצפה בחצר ומשוחחת עם אורנה ודן. מעיין אומרת על ג'ודי: "הנוכחות שלה מפריעה לי בעין", וכשדן מבקש ממנה להתגבר על זה, היא משיבה: "תאמין לי שהייתי רוצה לעשות את זה בשביל שתהיה אווירה יותר טובה בבית, אבל אני לא מסוגלת". דן מסביר למעיין שהיא לא צריכה לחשוש מג'ודי: "האמת שהיא בחורה ממש בסדר ואני מחבב אותה", ומעיין אומרת שיכול להיות שהפופולריות של ג'ודי מחוץ לבית מלחיצה אותה: "כשראיתי שאנדל ועדן עזבו והיא נשארה הייתי בשוק".

מאוחר יותר בחדר השינה, דן משוחח עם שרון על סוגיית המסתננים, ושרון מתלהב מהשינוי בשפה שדן משתמש בה: "תראו איזה תיקון הוא עובר, גם מניח תפילין, גם אומר יהודה ושומרון במקום התנחלויות, ועכשיו אומר מסתננים במקום פליטים". בהמשך, דן מנסה להוציא משרון מילים חיוביות על שני: "אם אתה אוהב את כל עם ישראל תגיד שאתה אוהב גם אותה", אבל שרון מסביר שזה לא יקרה בקרוב: "קודם היא צריכה להתנצל על ההשמצות שלה כלפיי ולבקש מחילה".

22:00 - שני על אורנה ושרון: "הם אנשים רעים"

זיגי משוחח עם שני בחצר, וכשהוא שואל אותה מה התרחש במהלך חוג הבית הפוליטי, היא משיבה: "היו פה שני אנשים שחושבים שיש פתרון אחר ולא מפחדים להביע דעות לא פופוליסטיות". עומר משתף שחוג הבית הזכיר לו את בית הספר: "זה היה כמו לשבת בשיעור שאתה לא רוצה להיות בו", ושני חושפת: "אני נהניתי אבל בכיתי נורא כשהוא הזכיר את אנדל". בהמשך השיחה, זיגי שואל את שני מה מפריע לה, והיא עונה שיש לה בעיה עם אורנה ושרון: "הם אנשים רעים במסווה של אנשים טובים, וזה הכי גרוע שיכול להיות".

מאוחר יותר, דן מתקלח בחצר לאחר הטבילה בשכשוכית, ואורנה מחמיאה לו: "תראו את החתיך של הבית". אביחי מזכיר לכולם שרותם סלע קבעה שהוא החתיך של הבית, וכשאורנה אומרת בחיוך: "אנחנו הולכים לפי הבחירה של הגולשים במאקו", אביחי משיב: "אפילו דן מודה שהוא היה מעדיף שרותם תגיד שהוא הכי חתיך פה". בהמשך, מעיין מתייחסת לחזרה של סיה אל הבית, וכשהיא צוחקת על חיים: "בטח חשבת ששוב הכניסו לך את משי", הוא משיב: "איזה משי, ראית איזה גודל הוא היה? הוא הוריד פה את האוכל כמו מלגזה".

21:00 - עומר נגד שרון: "הוא אדם בזוי עם סגנון של נוכל קטן ומגעיל"

עומר ושני מצטרפים לדן שיושב בחצר ואומר מה הוא חושב על ההתנהלות של שרון בפרשת אלאור אזריה: "הוא הבן אדם שעשה למענו הכי הרבה, למרות שברור לי שיש פה אינטרס". שני מבקשת מדן להפסיק לדבר עם שרון על פוליטיקה: "תבין שהוא בן אדם שמנצל פה אנשים בשביל הבמה הפוליטית שלו", ועומר לוקח את הביקורת על שרון צעד אחד קדימה: "הוא האדם הכי בזוי והכי נמוך שנתקלתי בו, לא מעניין אותו כלום חוץ מעצמו, ולהשתמש ככה באנשים זה סגנון של נוכל קטן ומגעיל".

דן משיב שיש עוד אנשים בבית שחושבים רק על עצמם, וכששני מגיבה לו: "אני מקווה מאוד שאתה לא מתכוון אליי", הוא משיב: "זה לא רק את". האיבה בין שני לדן ממשיכה כששני אומרת לו ששרון מכבס אותו, והוא מבקש ממנה להפסיק לחזור על הטענה הזו: "את לא מחמיאה לי פה וגם לא מאירה לי את העיניים". שני מסבירה לדן שהיא לא אומרת את הדברים האלו לרעתו: "אני פשוט לא רוצה שתיתן לו למנף את הפרופגנדה ואת הפופוליסטיות שלו, אל תיפול איתו למקומות האלו". 

מאוחר יותר בחצר, זיגי יוצא מהחללית ופונה לאביחי שטובל בשכשוכית. זיגי שואל את אביחי אם הוא רעב לאחר הצום, וכשאביחי משיב בחיוב זיגי מקפיא את הדיירים ומהחללית יוצא שף שמניח מול אביחי צלחת עם שווארמה ובורקסים. הדיירים עדיין קפואים, וכשהאח הגדול משמיע את השיר: "Alive" של סיה, אל הבית נכנס גבר שמן שחובש פאה של הזמרת סיה, ואוכל מהצלחת בחזירות אל מול עיניהם של הדיירים הרעבים.

כשזיגי משחרר את הדיירים מההקפאה, הם מתנפלים על שאריות האוכל שבצלחת, ואביחי מודה לזיגי: "תודה זיגי יא גבר, באמת ביקשתי בבוקר שווארמה ובורקסים". מעיין מעדיפה שלא לגעת בשאריות האוכל: "אל תהיו מגעילים, הוא נגע בהכל עם הידיים", וכשהיא שואלת את אורנה אם היא נהנתה מחוג הבית, אורנה משיבה שהיא לא אהבה את ההתחנפות של אורטל לשני: "עוד פעם חמודה ועוד פעם שניקי, כאילו שלא הרימו לה מספיק".

20:00 - שרון עצבני: "הכניסו לי שני שמאלנים שהטיחו בי האשמות שווא"
 
הדיירים יושבים בחצר, ושרון משיב להאשמות של אלדד: "איך הוא מעז להגיד לי שהפקרתי את אלאור והשארתי הוראות כמו צעצוע? איזה מניפולטור, זו הייתה הצגה בשביל להוציא אותי מאיזון". שרון מסביר לדיירים שאין לו חרטות, ומסביר את את הצד שלו לפרשת אלאור אזריה: "לא דיברתי על גיבור אלא על צדק, יש פה חייל מרמלה שזרקו אותו לכלבים".
 
בהמשך השיחה, אורנה אומרת שהיא לא התרשמה מהחלק של אורטל בשיחה: "הם באו לבקש מאיתנו לא לדבר על פוליטיקה ואז היא מנצלת את הבמה בשביל להכניס לנו את המסכנות של הפלסטינים? יש מספיק מסכנים בארץ, בואי תדברי עליהם". דן אומר שהוא מסכים עם חלק מהדברים שנאמרו בחוג הבית, ומבקש משרון: "אתה צריך להיות יותר זהיר עם המילה בוגדים", אבל שרון טוען שהוא לא השתמש במילה הזאת, ומפנה חיצים לכיוונה של שני: "היא זו שקראה לי פאשיסט וגזען לפני שהיא הספיקה לדבר איתי מילה". 
 
מאוחר יותר בחצר, אביחי נכנס לטבילה בשכשוכית, בזמן שדן ואורנה ממשיכים לשוחח עם שרון על חוג הבית הסוער. דן מספר לדיירים ממה הוא התעצבן במהלך השיחה: "להגיד שהבית הזה אומר שציונות היא גזענות זה רחוק מהמציאות, וזה ממש הרתיח אותי", ושרון מסביר שהכל בגלל שהוא לא הובן כהלכה: "בסך הכל אמרתי שאני גאה להיות ציוני, אבל כנראה שהקטע עם הגזען גאה הפך לאיזה סלוגן בחוץ". לבסוף, אורנה שואלת את שרון אם הוא נרגע מהשיחה, והוא משתף שהוא עדיין עצבני: "חשבתי שיכניסו לי את הגוזלים שלי לחיבוק, ובמקום זה הכניסו לי שני שמאלנים שהטיחו בי האשמות שווא".
 

19:00 - שני מזהירה את הדיירים משרון: "יש פה תולעת שמנסה לרכוב לכם על הגב"

חוג הבית הסוער מתקרב לסיום, ואלדד מעביר ביקורת על השיחה הטעונה שהייתה לשרון עם אנדל: ""הוא סיפר לך סיפור קורע לב שרק ילדים אתיופים חווים, ואתה מתנהג כמו פוליטיקאי בזוי ונתפס על מילה שהוא פלט". לבסוף, אלדד ואורטל מכריזים שזמנם תם, ואלדד פונה לשרון עם בקשה אחרונה: "בגלל שאת הכנסת את הפוליטיקה המפלגת הזאת לבית, עכשיו יש לך הזדמנות נדירה לעשות תיקון ולהוביל שיח אחר".

מאוחר יותר, אלדד ואורטל עוזבים את הבית, וזיגי החייזר משחרר את הדיירים מהקיפאון. שרון רץ מיד לשירותים, ושני מנצלת את ההזדמנות כדי לבקש מהדיירים שלא לתת במה לשיחות הפוליטיות של שרון: "יש פה איזו תולעת שמנסה לרכוב לכם על הגב, אני מבקשת שתפסיקו לענות לו". דן מסביר לשני שאין לו בעיה עם שרון: "אני מסכים איתו על הרבה דברים, ואני לא חושב שהוא גזען בשום צורה", אבל שני לא מסכימה ואומרת: "הוא קרא צפונבונית אשכנזייה ולא ציונית, מי הוא שיגיד לי דבר כזה? הוא הבן אדם האחרון שמגיע לו להישאר בבית". 

18:30 - אלדד יניב מאשים את שרון: "אתה הפקרת חייל פצוע בשטח"
 
אלדד יניב ואורטל בן דיין ממשיכים בחוג הבית הסוער, ועוברים לשוחח על פרשת אלאור אזריה. אלדד טוען שאלאור הוא רק ילד שעשה טעות, ומאשים את תקרית הירי בהססנות של הפוליטיקאים ששלחו אותו לחברון, אבל אורטל לא מסכימה: "אי אפשר להסיר ממנו אחריות, בסופו של דבר הוא עשה ווידוא הריגה, מי שיורה בגופה מוטלת הוא לא גיבור אלא פחדן".
 
בהמשך, חוג הבית מתלהט כשאלדד אומר לשרון שהוא לא היה צריך להיכנס לבית, ומאשים אותו בכך שנטש את אלאור אזריה: "אתה הפקרת חייל בחוץ, השארת אותו פצוע בשטח והוא חטף באבי אביו בגללך". שרון מחויב להישאר בשקט ולא להגיב להאשמות הקשות, כשגם אורטל מעבירה עליו ביקורת נוקבת: "אלאור היה צריך ללכת על קו הגנה שאומר שהוא עשה טעות, אבל אנשים כמוך הפכו אותו לגיבור וגרמו לו להסתבך".
 
אלדד ממשיך לשטוף את הדיירים ומבקש מהם להיות זהירים במסרים שהם מעבירים: "אני שונא שקוראים לימניים פאשיסטים, ואני מבקש שלא תקראו לשמאלנים בוגדים. איך אתם מעזים להגיד דבר כמו 'אני גזען גאה', יש דבר יותר מגעיל שאפשר להגיד?". אורטל מסכימה עם אלדד ואומרת לדיירים: "אתם צריכים ללמוד לכבד גם את הצפונבונים והשמאלנים, תפסיקו לחלק את כולם לאוהבי הארץ  מול עוכרי ישראל". 
 

18:00- זיגי חוזר והבית מתעורר

שרון וחיים יושבים בפינת העישון ומתרגשים לקראת פתיחת החללית ויציאתו של זיגי. חיים מחכה לו בכניסה ומחבק אותו: "כל היום אנחנו מחכים לך", וזיגי מתעניין איך עבר עליהם היום. מעיין מספרת לו שהם צמים היום בגלל תענית אסתר והוא מבקש שיסבירו לו למה. חיים מסביר שככה השם קבע. וזיגי המבולבל אומר: "שם יצא כבר מהבית", וגורם לשרון לצחוק בקול רם. בהמשך, זיגי מסתובב בבית וכשהוא פוגש את אורנה היא מספרת לו שהמפגש עם האח החורג אתמול לא היה לה קל. "אני רוצה לשמוע גם דברים חיוביים", היא מסבירה ודן מצטרף ומספר שאורנה רגישה מפנים ולוקחת ללב דברים שאומרים עליה.

בסלון, זיגי מתחיל לדבר עם שרון על פוליטיקה ושואל אותו למה הוא הלך להיות חבר כנסת. שרון מספר לו שהוא רצה להשפיע ושזה סקרן אותו אבל הוא "נדחק לשולי האופוזיציה", ולכן עזב. זיגי מתעניין האם לשרון יש חברים שמאלנים והוא משיב: "יש לי חברים מכל הסוגים", ומוסיף שחברות לא קשורה לאידיאולוגיה. זיגי קורא את מחשבותיו של שרון והבית קופא ואליו נכנסים אורטל בן דיין ואלדד יניב. יניב מסביר שהם הגיעו להעביר חוג בית כדי לתאר להם מה קורה בחוץ כשבתוך הבית עולות טענות שציונות שווה גזענות. "אתם עושים את הדבר הכי נורא שיכול לקרות למדינת ישראל", הוא טוען ומספר להם שמדברים על זה בארץ וגם בעולם. הוא מספר שהם לא יכולים להעלות את שיח הגזענות כאילו הם יושבים בכנסת: "יכול להיות שהדעות שלכם שונות מאיתנו, ואנחנו עדיין יושבים פה ומדברים". הוא ממשיך ומסביר שהם חייבים להעלים את השנאה על בסיס לאום, דת או דעה פוליטית. "אף אחד לא אוהב את המדינה יותר, ואין בן אדם נורמלי שתומך בטרור", הוא אומר וממליץ להם להפסיק את השיח הגזעני עד סוף העונה.

אורטל פותחת את חלקה בחוג הבית וטוענת שגם אם אנשים מחזיקים באותה דעה פוליטית, הם יכולים לחלוק אחד על השני בנושאים מסוימים. "הכי קל להגיד שמאלני עוכר ישראל", היא מתייחסת לפרשת אלאור אזריה ואומרת שיש קשת רחבה של דעות בחברה.

17:00- מעיין לאביחי: "לכלכת עליי הרבה בהתחלה"

בניסיון להעביר את הזמן אביחי מבקש מחיים שיספר אותו, וגורר אחריו גם בקשה לתספורת משרון, אך חיים מעדיף להמשיך לשכב לנוח בחצר. בהמשך, מעיין מזכירה לאביחי את מה ששני חשפה במהלך הריב שלהם לפני כמה ימים: "בואנה כמה לכלכת עליי בהתחלה". הוא מתגונן ואומר שהם לא הכירו אז ושהוא סיפר לה הכל בהמשך ההיכרות שלהם. אורנה מתעניינת על מה היא מדברת ואביחי מספר שהאח החורג הזכיר שיחה ישנה בניהם שבה הוא אמר שמעיין סקסית אבל יש לה קול מזעזע. אורנה מטיחה בו: "איזה שטויות אתה מדבר", והוא טוען שכל אחד צריך להכיר במגרעות שלו. מעיין ממש לא מסכימה וטוענת שיש לה "קול אש", ומאתגרת אותו שיבחר שיר שהיא תשיר לו כדי להוכיח את עצמה. היא שרה לו את "צמא לאהבה" והוא מחבק אותה וצוחק בעוד שאורנה מחמיאה לה על השירה.  

16:00- ג'ודי: "אני בספק שמישהו יצא מפה ויהיה הכוכב הבא"

הדיירים מחכים שזיגי יחזור ויפיג את השעמום שלהם, ובעוד שמעיין מתמקמת מול החללית, אורנה הולכת להתאפר לכבודו. ג'ודי, עומר ושני מדברים על החיים שאחרי היציאה מהבית, והראשונה מערערת על הדיירים: "אני בספק שמישהו יצא מפה ויהיה הכוכב הבא", ושני טוענת שלדעתה יש סיכוי שזה יקרה לעומר, עדן ואנדל. עומר לא מסכים איתה וטוען שצריך משהו שישאיר אותך בתודעה, מעבר לפרסום הרגעי. ג'ודי חושבת שמי שהגיע לבית אנונימי יהיה בהיי למשך שבועיים אחרי היציאה, ואז זה יגמר ועומר משלים אותה: "ואז הכאפה כואבת".  

15:00- אורנה נשברת: "אני מרגישה שאני מקבלת רק פידבקים שליליים"

אורנה מתייחסת לדבריו של האח החורג אמש, ומשתפת את מעיין שהיא לא מתחרטת על דברים שעשתה בבית אבל מרגישה שהיא מצטיירת אחרת בחוץ. "הפחד הוא שיעשה לי נזק כשאני אצא מכאן", היא מתוודה בפני מעיין שמבחוץ לבית האח הגדול היא עושה מה שהיא רוצה: "כשאני רוצה לשים שמלה צנועה אני שמה, וכשלא מתחשק לי אני עושה מה שבא לי". היא מודה שלא חשבה להיכנס לקשר בבית: "אני שומרת נגיעה ממצלמה", וטוענת שמפריע לה שהדברים יוצאים החוצה בצורה צינית. מעיין מסכימה וחושבת שאנשים מחפשים הגדרות ברורות, ובגלל שהיא לא עונה עליהן יש הרבה כותרות סביבה. אורנה מסבירה שאין לה בעיה שהדברים מצולמים וחושפת: "דתיים עושים הכל, פשוט בצנעה".  

מעיין מנסה לעודד אותה ואומרת שגם על האנשים הכי גדולים ומפורסמים יש ביקורת, והם מתמודדים עם זה, אך זה לא מצליח לשכנע את אורנה שחושבת שלא מראים את הצדדים הטובים שבה. "אני מרגישה שאני מקבלת רק פידבקים שליליים", היא אומרת ומוסיפה שאין בסיס לביקורת שמופנית אליה: "לא עשיתי פה רע לאף אחד, הכל היה בהגזמה וקשה לי לשמוע את זה". מעיין מסכימה איתה וטוענת שהיא לא חייבת דין וחשבון לאף אחד, ושהיא בן אדם מספיק בוגר כדי לקבל החלטות בעצמה. היא מתייחסת למשפחות שלהן, ואומרת שהן מכירות אותן ויקבלו אותן כמו שהן, ואורנה דואגת שהמצב ישתנה, עכשיו כשהן חשופות: "אולי זה מביך אותם כשזה על המסך". 

14:00- אביחי חושף סטוצים מהעבר, ומעיין לא מרוצה

דיירי הבית מעבירים את הזמן בחצר ונהנים ממזג האוויר. חיים מתעניין ושואל את שרון האם הוא מתכוון לצום בתענית אסתר שחלה היום, ושרון משיב שלא: "אני לא צם כל שנה ואני לא רוצה שיחשבו שזה רק בגלל שאני פה". חיים טוען שאין קשר לשנים שעברו, ושכל שנה שהוא צם זאת מצווה וממליץ לו לא להתייחס לאחרים.

השיחה בחצר גולשת לדיבורים על מערכות יחסים, ובעוד שחיים משתף שבהתחלה משי לא ענתה להודעות שלו, עומר חושף שהוא בחיים לא נשאר לישון אצל בחורות. מעיין שומרת על שתיקה כשאביחי משתף בסיפורים על סטוצים שהיו לו עם בחורות והוא צוחק: "אני בא בלילה כבר עם התפילין ליום שאחרי". חיים מבקש ממעיין לקחת הכל בצחוק ולא להיעלב והיא עונה בתקיפות: "נראה לך שאני לוקחת ברצינות? יש פשוט דברים שמורידים לי".  

13:00- אורנה מופתעת: "מסתבר שהכותרות באות ממני"

כניסת האח החורג לבית אתמול עוד מהדהדת בשיחות הדיירים ודן טוען שהוא ראה את ההתרגשות על פניו של הכתב. בעוד שג'ודי מאמינה שכל תנועה שלו הייתה מתוכננת, דן חושב אחרת: "לא היה לו אומץ". בהמשך, אורנה יוצאת לחצר והדיירים מחמיאים לה על הלוק, דן מתלהב ומזמין אותה לשבת לצידו וחיים מתעניין: "שמת שמלה בשביל החללית?". ג'ודי חוזרת לדבר על כניסת האח החורג וטוענת שהדברים שהוא אמר על אורנה היו מעליבים: "אני הייתי בוכה כל הלילה". אורנה לא מגיבה ופונה לחיים: "חשבתי שאתה תייצר כותרות, מסתבר שהכותרות באות ממני". שני מתעניינת ושואלת את עומר מה ירגש אותו במשימה הזאת והוא משיב: "רק המשפחה שלי". הוא מספר על אחיו הקטן ומשתף אותה שהוא משתף אותו בהכל: "יש לו משהו באופי שמאוד יודע להכיל". 

12:00 – דן מחכה להפתעה: "לא יכול לחיות עם הציפייה שחברים שלי יבואו"

שיר הבוקר "חבר מעולם אחר" של תיקי דיין מתנגן ברחבי הבית, וג'ודי היא הראשונה לפקוח את העיניים ולפנות להתארגנויות הבוקר. לעומתה, שאר הדיירים קצת יותר מתקשים להתעורר, והאח הגדול משמיע את השיר בשנית. לאחר דקות ארוכות, כל הדיירים מקיצים משנתם, ובעוד מעיין קמה עם חיוך וזוכה לחיבוק חם מאביחי, לחיים יש ביקורת על השיר: "מי כותב שירים כאלה אני לא יודע". לאחר התאוששות קצרה, חמימו חוזר למצב רוחו הרגיל, ומביע שביעות רצון מהשינה הארוכה: "איך ישנתי כמו טווס".

בהמשך, דן יוצא ליהנות מהשמש בחצר, ופורש שמיכה מתחת לחללית של זיגי. האווירה הרגועה והשמש המלטפת, גורמות לו לפתוח במנולוג חריזה יצירתי במיוחד: "רק באח הגדול אתה יכול לתפוס צל מתחת לחללית ואז להיכנס לשכשוכית". כשג'ודי מצטרפת אליו, הוא משתף אותה שהוא מחכה להפתעה מזיגי: "לא יכול לחיות עם הציפייה הזאת שחברים שלי יבואו".​

11:00 – ממשיכים לישון

האח הגדול מפנק את הדיירים בשנת בוקר ארוכה, והם מנצלים כל דקה ודקה בכדי לצבור כוחות מחודשים. חדר השינה עדיין חשוך, והבית שקט במיוחד, אך נדמה שזהו השקט שלפני סערה. בקרוב לא יישאר לכך זכר כששיר הבוקר יתנגן, ויום מלא אקשן יתחיל בבית הנצפה במדינה.​

10:00 – חלומות של אתמול, מציאות של היום

ההפתעות של זיגי מספקות חוויות מטלטלות במיוחד עבור הדיירים, והאח הגדול מפנק אותם בזמן שינה נוסף. בקרוב שיר הבוקר יתנגן, והחלומות מהלילה המפתיע של אתמול יהפכו למציאות הדרמטית של היום החדש. האם משימת התקציב תעבור בהצלחה? או שההתרגשות מהאירועים תכריע את הדיירים?​

09:00 – יום חדש של הפתעות

הדיירים  ישנים שינה עמוקה לאחר לילה מפתיע במיוחד, בו זכו לביקור של האח החורג, ונחשפו לחלק מהדברים שנכתבו עליהם במהלך העונה. בקרוב הם יתעוררו ליום מאתגר נוסף, ויצטרכו לעכל את הדברים הנוקבים שהוטחו בפניהם אמש. איך כל זה ישפיע על הדינמיקה בבית? ואיזה עוד הפתעות מכין להם זיגי לקראת היום החדש?

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו אתמול ליום הראשון ללא אנדל ועדן, הדחה שהותירה אותם בהלם. אך זיגי החייזר התמים והסקרן קפץ שוב לביקור בבית האח הגדול והעיר את הדיירים שהתרגשו להבחין בו על הבוקר. לאורך כל היום הם ניסו לשער מה הוא מתכנן להם, כשהם יודעים שהוא קורא מחשבות ומגשים משאלות. האח הגדול הסביר להם שבמסגרת משימת התקציב, כל פעם שישמעו קולות חללית ברחבי הבית, עליהם לקפוא במקום ולא להתייחס למה שקורה מסביבם, ושרק זיגי יודע את כמות הפסילות המותרת.

הפתעתו הראשונה של זיגי הייתה מיועדת בין הייתר גם לג'ודי, כאשר ברגע שהקפיא את כל הדיירים, יצאו מן החללית בנות עם מסכות של ג'ודי על הפנים. אבל לא רק, גם אנדל ועדן יצאו מהחללית והצליחו להפתיע את כל הדיירים, שחלקם אפילו הזילו דמעת געגוע מבעד לקיפאון. אנדל איחל למעיין בהצלחה בהצבעות, עידד את שני להישאר נאמנה לעצמה, וניצל את ההזדמנות לסלפי עם חיים. שהמוזיקה נגמרה, חזרו האורחים לחללית, לא לפני שאנדל הכריז: "גזענים לא מנצחים", ברמיזה לשרון.

מאוחר יותר, חזר זיגי אל הבית ולקח את ידו של חיים שחשד שמשהו עומד לקרות. ואכן כך קרה, מהחללית יצא אדם שמחופש לג'וק שניסה להציק לדיירים, ואחריו צבע ששאל: "מי הזמין לפה צבע מג'נדה?", וצבע אריח בודד במטבח. כעבור דקות אחדות, אל הבית נכנסה אמא של חיים עם סירי אוכל ובישלה לחיים ארוחה. "הכל בסדר, כולם אוהבים אותך ולא נשאר לך עוד הרבה", היא אמרה לחיים וניסתה לעודד אותו, "התגעגעתי אליך חזק, אתה לא מבין כמה שאתה חסר". היא מסרה לחיים בתיאבון ונפרדה מכולם. מיד אחריה נכנס בחור גדול שמחופש לסיה, והוא התיישב ליד חיים במטבח ואכל ללא מעצורים את האוכל שאמא שלו בישלה.

בערב, אחרי שחוו מעט מההפתעות של זיגי, איתגר חיים את שרון ושאל אותו מה היה קורה אם היו מביאים את הילדים שלו לבית. "אני מאמין שאפסול את המשימה, אבל תלוי מה הם יגידו ואיך יתנהגו", אמר שרון, וגרם לדיירים לחשוש מפסילה. בהמשך, הפתיע זיגי את הדיירים בביקור לילי, בו הוא נראה ממוקד מאוד והתעניין מספר פעמים במה הדיירים מאמינים שחושבים עליהם בחוץ. זיגי הקפיא את הדיירים שוב ואל הבית נכנס לא אחר מאשר האח החורג מלווה בצלם. 

האח החורג הציג את עצמו בפני הדיירים: "יש לי טור במאקו שבו אני והאחות החורגת מנתחים על כל פרקי העונה. אני בז לכם, אוהב ומעריץ אתכם וחשבתי להשמיע לכם מה אני והאחות החורגת חושבים עליכם". האח החורג התחיל במסכת הטחות לכל דייר ודייר, ביניהם חשף בפני אורנה ודן שהצופים ראו את סצינת הרגליים מתחת לשולחן: "נו באמת אורנה, מילא את אלוהים חשבת שתרמי, אבל את מצלמה 3?". הוא המשיך ולא וויתר גם לג'ודי: "היא מסתמנת כדמות הטראגית של העונה", וגם על היחס של מעיין אליה בסצינת משחק הכדורגל. הוא הציע לאורנה ולמעיין לשחרר את הקנאות שלהן מדן ואביחי: "הם תקועים אתכן פה בבית, הם לא הולכים לשום מקום, שחררו".

אחרי שהאח החורג עזב, הוא השאיר אותם המומים מכל מה שנאמר. דן לא הופתע מהדברים שנאמרו על אורנה: "מה היא חשבה שיכתבו עליה?", והסביר שהיא לא יכולה להצהיר שהיא שומרת נגיעה ולצפות שלא יגיבו על כל מגע שלה בבית. מעיין כעסה על ג'ודי שלדעתה מנסה להיות קורבן וקראה לה מסכנה, בעוד ג'ודי לא היססה להשיב: "היחידה שיוצאת מסכנה בשלב הזה זאת את, אני מודה לאלוהים שלא הלכתי עם אביחי. אם זאת הייתה מציאה של החיים היית קופצת על ההזדמנות, את בוחרת שלא". 

לעומתן, שני דווקא נהנתה לשמוע שאורנה ודן דווקא כן מתעניינים בה, אבל הדבר הביא את עומר לאבד את העשתונות: "זה שאת מתייחסת אליהם מראה עד כמה את תקועה באותו המקום וזה מוציא אותי רע". שני מנגד הבטיחה לו שלריבים איתם אין שום קשר אליו והאשימה את אורנה: "היא המיץ של הזבל, אין לה זכות קיום אפילו, וכשהתחילה לחקות את אורנה, זכתה לתגובה כועסת מאוד מעומר: "חלאס!". 

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00

 

 

בהמשך, חוג הבית מתלהט כשאלדד אומר לשרון שהוא לא היה צריך להיכנס לבית, ומאשים אותו בכך שנטש את אלאור אזריה: "אתה הפקרת חייל בחוץ, השארת אותו פצוע בשטח והוא חטף באבי אביו בגללך". שרון מחויב להישאר בשקט ולא להגיב להאשמות הקשות, כשגם אורטל מעבירה עליו ביקורת נוקבת: "אלאור היה צריך ללכת על קו הגנה שאומר שהוא עשה טעות, אבל אנשים כמוך הפכו אותו לגיבור וגרמו לו להסתבך".
 
אלדד ממשיך לשטוף את הדיירים ומבקש מהם להיות זהירים במסרים שהם מעבירים: "אני שונא שקוראים לימניים פאשיסטים, ואני מבקש שלא תקראו לשמאלנים בוגדים. איך אתם מעזים להגיד דבר כמו 'אני גזען גאה', יש דבר יותר מגעיל שאפשר להגיד?". אורטל מסכימה עם אלדד ואומרת לדיירים: "אתם צריכים ללמוד לכבד גם את הצפונבונים והשמאלנים, תפסיקו לחלק את כולם לאוהבי הארץ  מול עוכרי הארץ".