העדכון האחרון

02:00- שרון: "ביום שלישי יהיו הרבה אופציות להדחה"

מעיין ואביחי שוקעים לשיחה אישית בחצר, וכשאביחי זורק הערה על בעיית הראייה שלו, מעיין משיבה: "כל מה שקשור לעיניים שלך לא מצחיק אותי". מעיין ממשיכה ומשתפת שהיא מדמיינת את הרגע בו הראייה של אביחי תשתפר: "אני מתפללת על זה כל לילה", ואביחי מודה: "חשבתי על זה במהלך החיים וזה הלחיץ אותי, התרגלתי." במקביל בחדר השינה, שרון אומר לחיים: "ביום שלישי יהיו הרבה אופציות להדחה", וחיים מתחמק ומבקש שלא לדבר על זה. בהמשך, בזמן שכל הדיירים נכנסים למיטות, שרון מחליט להיכנס לבדו לשכשוכית.

01:00- אורנה: "בא לי להרגיש בשלב מתקדם יותר ולהריח את הסוף"

דן נהנה בשכשוכית בזמן שאורנה יושבת מבחוץ ומנעימה לו את הזמן. "בא לי להרגיש בשלב מתקדם יותר ולהריח את הסוף", משתפת אורנה ומוסיפה: "יש אנשים שאני מאמינה שהם לא צריכים להיות בשלב של הסוף, אז די". משם הם עוברים לדבר על החתונה של אחותה ודן אומר: "חשבתי על החתונה שלה שלא היית שם עם המשפחה", ואורנה משיבה: "בסרטון ראיתי אותם שמחים". מאוחר יותר, שני ועומר מכינים ארוחה לילית, ועומר אומר: "מאז שיש לי בת זוג אני יכול להיראות לא טוב", אך שני מזהירה: "בדיוק להפך".

00:00 - אנדל לעדן: "אם מה שקרה עם ג'ודי מפריע לך אז אני לא יודע איך להתמודד עם זה"

עדן לוקחת את אורנה ומעיין לשיחת בנות במטבח כשג'ודי במרכזה: "אני לא שללתי מאנדל את האפשרות לדבר איתה כי לא קרה משהו שגרם לי להבין שזה מה שאני צריכה לעשות, ואני מבינה שהוא באמת לא יודע מה הבעיה". מעיין מציעה לעדן להסביר לו את הדברים: "אין לו ניסיון", בזמן שאורנה מתעצבנת: "אנדל לא נולד אתמול ואני חושבת שאנחנו נותנות לג'ודי פה במה וסתם מתעצבנות לחינם". עדן מחליטה שצריך לתת לאנדל זמן להתפרק עם עצמו, ומעיין מבקשת ממנה שלא תחזור על הטעויות שהיא עשתה: "מתוך אגו אני ואביחי היינו ישנים גב אל גב כל הלילה, אני ממליצה לך שתדברי איתו לפני השינה".

ג'ודי משוחחת עם דן במטבח ומגיעה למסקנה: "שני פשוט מקצינה כל דבר". הוא מסכים ואומר בביטחון שהיה נמנע ממריבות כאלה בחוץ: "אני נמצא בחברת אנשים שרק אוהבים ומחלקים מעצמם ולא להפך", וג'ודי מוקסמת מכך: "אני אוהבת את זה יותר". בהמשך, מעיין בוחרת להתייחס בצורה שונה לוויכוח סביב נושא היין כשמאשימה את אביחי: "אתם מתבלבלים כי ג'ודי אמרה שהיא לא מעשנת אז מגיע לה את היין ואתה החלטת שהיין שלה", היא מסכמת בהחלטיות: "אף אחד אחר לא קבע את זה". לאחר מכן, עדן לא מבינה מה הבעיה: "יין שותים כולם ואף אחד במילא לא ישתה את היין לבד", אבל דן מסביר: "החלטנו שלמי שאין קנסות ולא מעשן הוא זה שיקבל את היין", ומוסיף ששני אמרה שהיא זורקת על כולם: "ולכן אין פה מה לשבח אותה ולא מגיע לה".

מאוחר יותר במטבח, עדן שוטפת כלים עם אנדל ומנצלת את הרגע כדי לברר לאילו מסקנות הוא הגיע. הוא אומר שהוא מרגיש שמה שהוא עושה זה לא נכון: "אם מה שקורה עם ג'ודי מפריע לך אז אני לא יודע איך להתמודד עם הדבר הזה וחשוב לי לא לפגוע בך", הוא מוסיף: "זה מטריד אותי ובגלל זה את יכולה להבין שאני באמת מרגיש אליך משהו ומכבד אותך".

23:00 - שרון על שני: "יום שלישי זה נגמר"

אורנה ודן חוזרים מהשיחה הסוערת שהתקיימה ביניהם, ומעיין מתערבת כשרומזת לאורנה: "אני מבינה אותך, אבל אני מבינה גם את דן בגלל שג'ודי נמצאת לבד בבית". לאחר מכן אורנה מציעה לדן להתחיל לנקוט בדרכים של כוח עם שני: "פעם אחת תראה לה אגרוף וזה לא יחזור", היא מביאה את עצמה בתור דוגמה: "איתי היא לא מתעסקת ולא מקללת אותי בפרצוף כמוך".

אורנה מחליטה לערב את שאר החבורה שמחכה להם בחדר המקלחת. היא מתארת להם את מה שקרה בינה לבין דן ושואלת אותם לדעתם: "אני לא חושבת שהוא צריך לעשות את המלחמה הזאת ולהדליק סתם". אביחי מצדיק את אורנה: "היית צריך לנסות לתקן את העוולה רק אחרי שהיין היה מגיע והשתייה לא הייתה מתחלקת בצורה שווה", בזמן ששרון לא מבין למה לתת לשני במה: "היא כזאת קטנה בבית, למה צריך להכניס אותה לזמן מסך?". דן מופתע ומפקפק בדבריו: "אני מקווה שאתה צודק", אבל שרון מוסיף: "אני אומר לך, יום שלישי זה נגמר".

מאוחר יותר במטבח, בעקבות המריבה עם דן, אורנה לוקחת את ג'ודי לשיחה על שני: "אני מניחה שהיא הרעילה אותך ואת לא יכולה כבר להסתכל עליי", ומוסיפה: "היא הבחורה הכי אגואיסטית פה ולמרות שאם מישהו דורך על הכבוד שלי לא אתן לו לדרוך, אני לא רוצה לפתוח מריבות מראש". ג'ודי מקשיבה לה ומחליטה לא להיכנס למריבות: "אני לא יודעת איפה למקם את עצמי, ומעדיפה לישון בלילה בשלום בית כשזה בשביל יין". ​

22:00 - איך הריב של אורנה ודן קשור לג'ודי?

ג'ודי משתפת במקרה שעיצבן אותה, כששני ביקשה מהאח הגדול שיביא את היין שהזמינה בכלל בשבילה. דן מציע שאם הבקבוק הזה שייך לג'ודי היא צריכה להחליט מה לעשות איתו: "זו זכותך לחלק אותו עם שני, או להתחלק בו עם כולם. גם ככה אין לך סיגריות ולא קנסות, אז מגיע לך". ג'ודי מסכמת: "בגלל שאני לא בן אדם כזה אני לא רוצה להיכנס לפינה הזאת". הדיון ממשיך להתנהל כשאורנה מתחילה לאבד את הסבלנות: "כל מי שיושב פה זה לא מעניין אותו חוץ מאת ג'ודי, למה אתה נכנס למלחמה שלא קשורה אליך?", היא שואלת ומבקשת ממנו להצטרף אליה לחדר המקלחת להמשיך את השיחה שם.

בחדר המקלחת, אורנה שואלת את דן בתקיפות: "איזה עניין יש לך עם ג'ודי כשפתאום הפכת להיות המלאך הטהור?", ודן מתעצבן ואומר לאורנה בתקיפות שהיא פספסה את הנקודה: "אז העניין פה היא ג'ודי". הוא ממשיך ומסביר שאין לו כלום כלפיי ג'ודי: "היא הולכת הביתה ביום שלישי ומדובר בעניין עקרוני בלבד", ואורנה מסכמת: "אל תיכנס לסערות ואל תלחם את המלחמות שלה כרגע".

21:00 - ג'ודי: "כל מה שרציתי כל החיים שלי עכשיו נגד העיניים שלי" 

בחדר המקלחת, אורנה שואלת את אביחי: "בתור אסטרטג, אתה לא מודאג מזה שיש עכשיו הדחה כללית?", והוא מפתיע אותה כשלא מתרגש מזה בכלל: "אני כבר הפסקתי לחשוב על זה כי הגעתי מבחינתי לנחלה". בינתיים בסלון, חיים מעז כשמציג בפני אורנה שאלה: "את רואה אותך ואת דן מתחתנים?". ג'ודי מגנה עליה כשמסבירה לו שלא שואלים שאלות כאלה: "מקסימום אתה יכול לשאול אותה אם היא רוצה עוד ילדים", אבל לאורנה אין בעיה לענות: "זה לא משהו שאני יכולה לבחון במקום הזה". למרות שהשאלה לא מופנית לדן, הוא מצטרף אליה ונותן את התשובה שלו: "אנחנו נשקול את הדברים ונערב אותך גם כמובן כשנדע". את השיחה מפסיקה אזעקה שמקפיצה את אורנה שמבינה שמישהו נרדם ומתעצבנת במהרה.

במקביל במטבח, ג'ודי משתפת את דן ואנדל: "איבדתי היום אמונה באנושות", וכשהם מתעניינים לדעת מה כבר קרה, היא מסבירה: "ראיתי שבגלילי נייר הטואלט כתוב תלת שכבתי כשהם בכלל דו שכבתי". דן מפתיע אותה כשבמקום לצחוק עליה, הוא מסכים איתה: "אני הולך גם לבדוק את זה עכשיו". בינתיים בסלון, מעיין מתבאסת שלא פרצה את הדלת כמו עדן כדי לפגוש את אמא שלה: "רציתי גם לחבק את אמא שלי". מאוחר יותר בחדר השינה, ג'ודי פורקת רגשות אצל שני: "קשה לי עכשיו כשכל הבית מחולק לזוגות", היא מוסיפה: "כל מה שרציתי כל החיים שלי עכשיו נגד העיניים שלי". שני מזדהה איתה: "תביני שגם אני רציתי את זה בהתחלה ובסוף קיבלתי כאפה שסובבה אותי". כשג'ודי שואלת אותה אם גם עכשיו היא מרגישה ככה, שני משיבה שהזוגות בבית לא מפריעים לה: "יש שני זוגות שאני לא רואה כזוגות, ואת אנדל ועדן שאני מפרגנת להם הכי בעולם".

20:00 - אנדל: "חושבים שבגלל שאני אתיופי כל העדה תצביע לי כמו לטהוניה"

בחדר העישון, אנדל עושה שיחת עידוד לעדן: "שאף אחד לא יוריד אותך לדאון", וממליץ לה לקחת צעד אחורה כדי לנסות להבין מה הכוונה האמיתית של האנשים בבית: "לפעמים אפשר לראות את זה מאחורי המבטים כשמסתכלים להם בעיניים", ומפרט שדן היה מעמיד אותו להדחה, אבל הוא מאמין שעכשיו זה כבר עבר. לאחר מכן, הוא מציין את עומר וג'ודי כאהובים על הקבוצה השנייה בבית: "הם יעדיפו אותם בגמר מאשר אותך ואותי", ומוסיף יתרון חזק: "חושבים שבגלל שאני אתיופי כל העדה תצביע לי כמו לטהוניה". השיחה נגמרת כשעדן מרגישה טוב יותר ונותנת כיף לאנדל: "אף אחד לא מאיים עליי ועלייך".

במקביל בסלון, חיים שואל את שרון: "אם אתה מגיע לגמר זה אומר עלייך שאתה בולט?", הוא משיב שזה אומר שהוא בולט או מאוד חכם, "וגם יכול להיות שאתה משתמש באסטרטגיה של לעבור מתחת לראדר בשקט". בינתיים בחדר הארונות, עומר מפתיע את שני כשמעלה את האפשרות שהם חברים בפייסבוק: "אולי אנחנו אפילו לא יודעים את זה", אבל היא חושבת שאין סיכוי: "בחור כמוך הייתי בטוח זוכרת".

19:00 - גירוד של עקיצת יתוש יותר כואב מזה

חיים מתלונן על צליעה, ומבקש משרון ועומר להישען עליהם כדי שיצליח ללכת. בזמן ששאר הדיירים בסלון צועקים לו "אוי אוי אוי" כי הם חושבים שחיים מגזים, דן מסנן: "גירוד של עקיצת יתוש בין האצבעות כואב יותר מזה". בהמשך, אביחי שואל את מעיין אם כשיצאו מהבית הם יעבירו את השבת בבית של אמא שלו, וזו עונה באופן חד משמעי: "אנחנו הולכים בשבת רק לאבא שלי". כשאביחי מנסה להתחכם ושואל אותה מה לגבי בית הכנסת, היא משיבה בחיוך: "אל תדאג, יש בית כנסת מתחת לבית שלו". בינתיים האח הגדול מכריז על יציאת השבת והדיירים ממהרים לבצע הבדלה. 

18:00 – עומר לשני: "הזוגיות שלנו תחזיק בחוץ"

הדיירים מתאוששים ממשחק הכדורגל, ועומר פונה לשני: "החלטתי שאתגלח כשאצא מפה". שני משיבה בבלבול: "למה כי תהיה רווק בחוץ?", והוא עונה: "כי ככה לא יזהו אותי ולא ישאלו אותי עלינו". שני מנסה להבין את כוונותיו, ושואלת אם הוא חושב שהקשר שלהם לא יחזיק בחוץ, אך הוא ממהר להרגיע אותה ומצהיר: "אנחנו נחזיק בחוץ". בהמשך, עומר מתוודה בפני שני שהוא מתלהב שהיא לא מכירה אותו בתור דוגמן, אלא בתור הבנאדם שהוא: "תמיד הבחורות שהייתי איתן, ראו קודם את התמונות שלי מהקמפיינים".

בינתיים, אורנה ודן שוכבים יחד על אותה כרית באחת המיטות, ומכסים את עצמם בעזרת שמיכות. שרון ששם לב לכך, רוצה להוריד מעליהם את השמיכות, אך מתחרט ברגע האחרון: "אני לא בנאדם כזה". מאוחר יותר, שרון שואל את מעיין מה היא תעשה כשתצא מהבית, והיא משיבה שתחזור מהר לאמן, ומוסיפה: "מקווה שהמתאמנות שלי שומרות לי אמונים".

בהמשך, מעיין מתעניינת למה אורנה התעצבנה קודם על דן: "כי הוא נתן לשני כיפים במשחק?", ומוסיפה שאין לה מה לדאוג בגלל שלשני יש את עומר. "גם אם לא היה לה את עומר לא הייתי דואגת, אני לא אחזיק בכוח את בן הזוג שלי",  אורנה מדגישה. לאחר מכן, אורנה מספרת למעיין שבזמן האחרון היא חושבת על האקס שלה מהקיץ האחרון: "זה נגמר סתם כי הפסקנו לדבר, לא בגלל סיבה כלשהי". אורנה מספרת לה שהכירה אותו ב"שלוותה", ומעיין קוטעת אותה בהתרגשות: "את תמיד מדברת על מקומות שגם אני יוצאת אליהם, איך לא נפגשנו קודם?", ומציינת שכבר מתחילת העונה אורנה הייתה מוכרת לה.

במקביל, שני ועומר שוכבים במיטה, והוא מציע שישבו בחצר: "אני מרגיש שאני תכף נרדם פה". שני מציינת שהחצר לא תברח, ומנשקת אותו: "אתה תקוע איתי, אין מה לעשות". עומר עונה שהוא סתם צחק: "לא באמת מעניין בחוץ", אבל בהמשך הוא מתעקש שיצאו מהמיטה: "אני כבר רעב".

17:00 – טורניר הכדורגל של "האח הגדול"

דן מודיע לדיירים שהאח הגדול הסכים להחזיר את הכדור בתנאי שכולם ישחקו יחד, ודורש בתקיפות: "תעלו עכשיו על בגדי ספורט". הדיירים מתארגנים למשחק ותוך דקות ספורות מתרכזים בסלון. המשחק הראשון יוצא לדרך, כשבסיומו מעיין מתלוננת שחם לה: "אולי אחליף לטייץ?", בעוד אורנה עוקצת אותה: "ממה כבר חם לך?". אביחי ממהר לגונן עלייה: "מה היא כמוך? היא נותנת פייט". בהמשך, עדן מתלוננת על כאבים ברגל: "נראה לי נקעתי את הקרסול", ופורשת לשבת בצד, ואילו שני מתלוננת לאביחי שהוא אגרסיבי מדי.

מאוחר יותר, כשמעיין שותה מים, אביחי מפציר בה: "את הורסת לכולם את המשחק". מעיין לא מבינה למה הוא בא בתלונות דווקא אליה, והוא מסביר: "את חלק משמעותי בקבוצה". בינתיים, דן מחמיא לג'ודי: "את שחקנית ממש טובה", כשברקע האח הגדול מכריז על סיומו של הטורניר ומבקש שהכדור יוחזר אליו. לאחר מכן, הדיירים מתלוננים על המכות שקבלו במהלך המשחק, וחיים מצהיר: "נראה לי שברתי את האצבע ברגל". במקביל, שני מחמיאה ליכולות המשחק של עומר: "אתה גבר מרשים", והוא בתגובה מסביר שהיה משחק כדורגל לאורך שנים, אך ממהר להחמיא לבנות: "הן שיחקו יותר טוב מהבנים".

16:00 – שני למעיין: "גם אם העמדת אותי להדחה, לא אשנה את היחס שלי כלפייך"

שני לוקחת את מעיין לשיחה על הצעקות מבחוץ: "אני רוצה להוריד לך עול, גם אם העמדת אותי להדחה וגם אם לא, אני לא אשנה את היחס שלי כלפייך". מעיין משיבה שהכל טוב: "זה פשוט העמיד אותי במצב לא נעים", ומוסיפה: "אבל אין מה לעשות, אין לנו שליטה על הצעקות".

מאוחר יותר, הבנים מתחילים במשחק כדורגל, ולפתע האח הגדול מודיע שהוא מחרים את הכדור. "איזה באסה, עד שהכנו את הכדור", דן ואביחי נאנחים. כעבור דקות ספורות, האח הגדול מתגרה בהם, בעודו משמיע את השיר "מלך המגרש" של אייל גולן. "הוא עשה לכם בכוונה", שני צוחקת, ואילו דן מתחיל לרקוד ולעשות תנועות של בעיטות. "דן לא לשחק כדורגל גם כשהכדור לא נמצא", האח הגדול מתלוצץ ומצליח להצחיק את הדיירים.

בהמשך, שני פונה לעומר: "אתה לא באמת יודע מה אני רוצה", אך עומר דווקא טוען שכן: "את רוצה הפוך בהפוכה", וזוכה לנשיקה ממנה. עומר עוצר את הנשיקה, כשהוא מבקש שילכו לעשן: "יאללה בואי לסיגריה", ושני מתעצבנת: "מה פתאום אתה לחוץ על סיגריה?". שני מכינה לשניהם קפה, ועומר ממהר להקניט אותה: "איזה קפה, בלי חשק וטעם", אך שני לא נשארת חייבת: "מאמי אתה יכול לעבור למיטה אחרת, ולמצוא מישהי עם חשק ועם טעם". הם נכנסים לפינת העישון, ועומר צוחק: "כבר הגעתי לגבול", בזמן ששני מתגרה בו: "אז תרוץ בשקט".

15:00 – אביחי על עומר: "רואים שמערכת היחסים עם שני מתחילה להעיק עליו"

אורנה מגחכת על מערכת היחסים בין עומר לשני: "הוא כבר לא משתף איתה פעולה", ואביחי מרוצה: "נשבר לו ממנה, כבר רואים שזה מתחיל להעיק עליו". לפתע, אורנה שמה לב שדן לא נמצא איתם, ושואלת: "איפה הוא?". היא נלחצת ומתחילה לחפש אותו ברחבי הבית, בעוד חיים מנסה להלחיץ אותה עוד יותר, אומר בציניות: "דן הלך הביתה, זהו נמאס לו".

מאוחר יותר, הם עוברים לדבר על שרון, בזמן שאורנה מציינת שהוא כבר מסודר מבחוץ: "יש לשרון את הגוש שלו", אבל אביחי טוען שהתכנית לא קשורה לפוליטיקה. בהמשך, מעיין מפנטזת על גלידה, ואביחי תוהה: "נראה לי שמעיין בהריון זה בלגן". מעיין צוחקת ומשערת שבטח לא תוכל להריח הרבה דברים, בעוד אביחי חושש: "מקווה שתוכלי להריח אותי".

בהמשך, חיים מעדכן את הדיירים שהוא מחכה שתצא השבת בשביל שיוכל לעשן סיגריה, אך אורנה מעמידה אותו במקום: "אסור לך להגיד את זה, זה לא מכבד, אתה צריך להתאמץ גם אם קשה לך". לאחר מכן, מעיין מציינת שמשמעם לה: "ממזמן לא היה ריב מעניין", ומוסיפה שהיא יכולה לריב רק עם ג'ודי: "יאללה שתעשה משהו כדי שאתפוצץ עלייה", אך אורנה ממהרת להגיד: "ג'ודי לא מעזה לריב איתך".

14:00 – שני עצבנית: "עלאק שרון משחק אותה לוחם הצדק והציונות"

הדיירים מסיימים את הארוחה, וג'ודי שואלת: "אז מה שוות הברכות אם לא באמת אומרים אותן?", שרון עונה לה: "יש אנשים שמברכים בלב". אביחי ומעיין קמים מהשולחן, בעוד אביחי משתף אותה: "ג'ודי רוצה שאני אתייחס אליה, ראית איך היא עקצה אותי?". בניגוד אליו, מעיין לא חושבת שזה המצב, ואומרת: "אל תחמיא לעצמך, אם זה היה משהו ששווה לענות, הייתי עונה", אך אביחי לא משתכנע: "אני זה שאחראי על הברכות בבית".

במקביל, שני מבהירה לעומר: "כשאני מדברת איתך על מה שקורה בבית, אתה חושב שאני מרכלת, אבל זו החוויה האישית שלי בבית". היא מסבירה לו שנמאס לה מהארוחות המשותפות: "כל הזמן מפנים את הכלים על הראש שלי, ולא מחכים שאסיים", ומוסיפה: "אבל כשאביחי אוכל את הדג שלו, אף אחד לא מעז לקום. הם יושבים ומסתכלים עליו, ועוד מנגבים לו מהפה".

מאוחר יותר, שני מצטרפת לדיירים שיושבים בסלון, ועדן מספרת לה שהכניסו אותם כי בחוץ הפריחו להם בלונים, בזמן שאנדל ממהר להגיד: "הבלונים בטח היו לשרון, הם היו בצבע כחול לבן", ופונה לשני: "אם היו מפריכים לך בלונים, הם היו כתומים כמו פלסטין". שני מתעצבנת על האמירה של אנדל, ועוזבת את הסלון: "אם אתה קורא לי פרו-פלסטינית כנראה אתה לא מקשיב למילה שיוצאת לי מהפה". לאחר מכן, שני משתפת את עומר: "היציאה של אנדל הייתה ממש מיותרת, ועוד להגיד לי את זה ליד שרון", היא לא נרגעת ומציינת: "אני שרופה עליו, אבל הוא לא חושב לפעמים. עלאק שרון משחק אותה לוחם הצדק והציונות".

עומר מגייס את כל המאמצים כדי להרגיע אותה, ומעביר את נושא השיחה: "אני חושב לגלח את הזקן". נראה שניסיון העידוד עובד, כי שני מתנגדת מיד: "אני לא יודעת איך תראה בלי זקן". עומר מצדו, לא משתכנע: "את תתאהבי בי אם אני אהיה בלי זקן", בעוד שני שולפת את התשובה האולטימטיבית: "מי אמר שאני כבר לא מאוהבת בך?". בהמשך, עומר מזהיר את שני לא להסתרק יותר מדי: "זה לא בריא", אבל שני מתעצבנת מההערה: "זה לא בריא לעצבן את האישה שלך". עומר מופתע מהתגובה שלה: "זהו? אנחנו עולים פה שלב אחר שלב", ומצליח לעצבן את שני עוד יותר: "אתה יכול לחזור לישון במיטת יחיד".

13:00 – חיים: "אביחי ממציא חוקים חדשים בנוגע לשבת"

הדיירים מחמיאים לאנדל על הבגדים שהוא לובש, "זה מקסטרו", הוא משיב, בעוד דן מגחך על הקשר של עדן עם קסטרו. עדן צוחקת ומתייחסת לקוביות בבטן של אנדל: "תראו איזה חתיך, זה הכל בזכות האימונים שלי". בהמשך, הדיירים מחליטים שלא יכנסו במהלך היום לחדר השינה בכדי לא לצבור קנסות, ואנדל מצהיר: "השבוע אני לא צובר שום קנס".

מאוחר יותר, שני משתפת את עדן שהיא ועומר עשו שיחת יחסינו לאן: "ברור שאני יזמתי אותה", בזמן שהדיירים מתיישבים לארוחת השבת. "תתחילו לאכול בלעדיי, אני אכין סלט", שני מבקשת. הדיירים מברכים על האוכל, ולא שוכחים להחמיא לשרון על הטחינה שהכין. במקביל, חיים צוחק על אביחי: "כל הזמן הוא ממציא חוקים חדשים בנוגע לשבת", בעוד אביחי משתף איתו פעולה: "אסור לתופף על השולחן בשבת". לפתע, השיר "שירו של שפשף" של מאיר בנאי מושמע ברקע, והדיירים מאושרים: "איפה השמפניירה?", מעיין צוחקת.

12:00 - עומר: "ישבתי בארוחת ערב שעלתה 30 אלף יורו"

בפינת העישון, הגברים של הבית מנהלים שיחה על כדורגל וקבוצות בינלאומיות, שמתגלגלת לשיחה על כסף. עומר משתף אותם בסיפורים על משפחות עשירות שהכיר במילאנו: "הייתי יושב עם אנשים כאלה בארוחת ערב שהחשבון שלה היה מגיע ל- 30 אלף יורו". הוא מספר שלמרות כל הכסף שלהם, דווקא האנשים שהכיר היו מאוד צנועים, ולא נתנו לו להרגיש שהוא לא במעמד שלהם. אנדל בתגובה, טוען שכסף לא מעיד על אופי של אנשים: "אני מכיר גם אנשים שאין להם והם מתנהגים חרא".

בהמשך, דן מכין לו ארוחת בוקר וזוכה להתנגדות מאורנה, שטוענת שהוא תמיד אוכל לבד. "גם אתמול, בערב שבת, אכלת לפני כולם", היא טוענת ומבקשת ממנו שלפחות בשבת יחכה עד שכולם ישבו לאכול ביחד. אבל הוא דווקא לא מסכים איתה, ומסביר שהוא מעדיף לאכול אוכל טרי ולא מנה שבושלה כמה שעות לפני כן: "אני רוצה לתת כבוד לאוכל שלך", הוא מסכם.

11:00- אנדל: "המון פעמים שואלים אותי מאיפה אני"

בחצר פורצת שיחה על הבדלים עדתיים, ודן טוען שלדעתו אין לגיטימציה לשיח המזרחי, כל עוד הם לא מחשיבים את הערבים כחלק מהעדה שלהם. אנדל מסכים ואומר שבגלל שיש הפרדה בין עדות המזרח, הזהות האישית של כל עדה היא מאוד חשובה: "המון פעמים שואלים אותי מאיפה אני, מה שלא קורה אצל אשכנזים". דן מחזק אותו, וטוען שהאשכנזים לא תמיד יודעים מאיפה הגיעה המשפחה שלהם, ולכן לא חשוב להם לשמר את הזהות שלהם. גם אורנה מתערבת בשיחה, ואומרת שדווקא אצל הדתיים הזהות, גם האשכנזית וגם המזרחית, מאוד חשובה. "למי זה כבר משנה היום?", מתפרץ עומר ונותן דוגמא שכשהוא מתחיל לצאת עם מישהי, לא שואלים אותו מאיפה היא אלא איך היא כבן אדם.

10:00- המלחמה בקנסות

הדיירים מתעוררים לצלילי "נערי שובה אלי" של מרגול, אבל אפילו השיר המקפיץ הזה לא מצליח להוציא אותם מהמיטות. אנדל הוא הראשון לקום וממהר למטבח להביא לעדן כוס מים עד המיטה, בזמן ששאר הדיירים מתעוררים לאט ומתחילים את שגרת הבוקר. הדיירים מנסים להילחם בקנסות הרבים שקיבלו בעקבות שינה במהלך היום, ומוודאים שכולם ערים ויוצאים מהמיטות. דן מזהיר את חיים: "תישאר עם עיניים פתוחות", ואילו אנדל מבקש מעומר להעיר את שני. השיחות על נושא הקנסות ממשיכות גם לחצר הבית ואורנה מכריזה: "אני אבקש מהאח שיסגור את חדר השינה בשעות היום".

9:00- שבת בבוקר יום יפה

בוקר שבת עולה על בית האח הגדול, אבל חדר השינה עדיין חשוך והדיירים שקועים בשינה עמוקה. בקרוב יעיר אותם שיר הבוקר לעוד שבת בבית, האם יצליחו הדיירים לשמור על האווירה הרגועה בבית או שהרוחות החמות יתפרצו?

מה קרה אתמול?

מלבד שיר הבוקר, הדיירים אתמול התעוררו גם לקולו של דן ששר: "עוד בוקר בלי חלומות, עוד בוקר שבא לבכות, עוד בוקר עם מקרר ריק, עוד בוקר שבו אני שותק". אורנה שהקשיבה בריכוז לשיר, גלגלה מיד את עינייה בחוסר עניין לדן. "היא כועסת עליי כי אמרתי לה שהיא נראית בגילה", שיתף דן את מעיין בסיבה בגללה אורנה לא התייחסה אליו, והוסיף שלא התכוון לפגוע בה. כשחיים ניסה להשלים ביניהם, אורנה אמרה בעצבים: "לא רבנו, אבל לפעמים הוא אומר דברים לא קשורים לכלום".

בהמשך היום, עימות חדש נוצר בין דן ושני, כשזו התעצבנה שדן לא שאל אותה אם היא רוצה לאכול מהשקשוקה שהכין. "את מנסה לשחק אותה כאילו אני כל הזמן דואג לעצמי וזה מאוד מאוד לא נעים לי". תגובתו של דן גררה אחריה סינון מצד שני: "יא חתיכת אפס". מאוחר יותר, שיתף דן את הדיירים בריב עם שני: "אני לא מדבר איתה כבר חודש, והיא באה אליי בטענות שלא הכנתי לה שקשוקה בבוקר". אורנה הבינה את שני: "היא מתעצבנת שאתה אף פעם לא מציע לה", והוסיפה בתוקף: "אתה גם לא אמור ותמשיך לא לשאול אותה".

רגע לפני כניסת השבת, ג'ודי הצהירה שהיא צריכה לצאת עם עולה חדש: "אחד כזה שעבר את מה שאני עברתי", ואמרה לאנדל שאם הוא היה פנוי היא הייתה הולכת עליו בתור בן זוג. מעיין ששמעה את הדברים, החמיאה על קור הרוח שעדן הפגינה מול הניסיונות של ג'ודי: "היא התנהגה בבגרות ולא אמרה לה מילה". דן טען שאין טעם להתייחס לזה, וכשמעיין ביקשה ממנו לדמיין מה היה קורה אם שרון היה אומר לאורנה דבר דומה, הסביר דן שהוא לא בטוח שג'ודי בעצמה יודעת מה היא רוצה: "זה ברמה ההיפותטית, אין לי ספק שאם זאת הייתה מישהי אחרת הייתי מתייחס לזה בצורה שונה". מאוחר יותר, שיתפה מעיין את אביחי על הקושי של ג'ודי בבית: "אני לא מסוגלת להיות איתה כמו שהייתי עם אנסטסיה", והוסיפה: "אני מרחמת עליה, הלוואי ויהיה לה פה טוב".

אחרי שכל היום הרגיש עומר שבא לו להיות קצת לבד, ומנגד שכיף לו מאוד לבלות במחיצת שני, הגיע הלילה והוא שיתף אותה שנמאס לו מהרכילויות: "כל מה שקורה פה בבית גורם לי להרגיש שאני מתעסק בשטויות". שני, שחשה שכבר עברה על כל נושאי השיחה האפשריים, אמרה: "זה מפגר ומגוחך, אבל אין פה על מה לדבר יותר". היא הוסיפה שרצתה לדבר עם ג'ודי אך טרם יצא לה: "רציתי לפתוח לה את העיניים לגבי משהו, ולהסביר את זה דרך חוויה אישית שלי".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00