העדכון האחרון:

23:30 - רגע השיא של העונה: קבלו את המנצח הגדול!

אביחי ושני יושבים בסלון, וארז מודיע להם שהם בשידור חי: "שלום למנצחת הגדולה ולסגן שלה, או למנצח הגדול ולסגנית שלה". ​ארז וקורין מזמינים את הדיירים לצפות בקטעים שמסכמים את השהות הארוכה שלהם בבית, וכשהם שואלים באיזה קטע הם מעדיפים לצפות קודם, שני עונה: "אביחי קודם, כי אלף לפני שין". אביחי צופה בקטע ולאחר מכן מגיב: "עברתי פה הרבה, זה קליפ יפה מאוד".

בהמשך, קורין מזמינה את שני לצפות בסרטון האחרון שהאח הגדול הכין לדייר בבית, ולאחר שהיא צופה בקטע היא אומרת לאביחי: "תקשיב יצא לנו סרטון פגז, אנחנו באמת שני האנשים הכי מורכבים שהיו פה, ואני מרוצה כי אני יצאתי כוסית ואתה יצאת חתיך". בזמן שהם מחכים להכרזה הגדולה, אביחי חושף את החששות שלו מסיום העונה: "לא בא לי לצאת כי אני לא רוצה לחזור לעיוורון עוד פעם", ושני מעודדת אותו: "זה לא יהיה אותו הדבר, כי עכשיו יש לך את מעיין".

לבסוף, שני ואביחי מגיעים לרגע השיא של העונה, ומחכים במתח לגלות מי מהם יהיה המנצח הגדול של העונה האחרונה של האח הגדול הזה. ארז וקורין משתפים את הדיירים בכך שהתוצאות הסופיות התקבלו, ומכריזים על המנצח הגדול: "שני בואי אלינו, אביחי אתה הזוכה". שני קמה לחבק את אביחי ויוצאת מהבית: "מזל טוב חיים שלי, מגיע לך", והוא מתיישב בסלון הריק בתור המנצח הגדול של העונה, ומתחיל לצחוק לעצמו.

ארז פונה לאביחי כדי לברך אותו, ומבקש ממנו לוותר על הפוקר פייס, ולשתף את כולם ברגשות שלו לאחר הניצחון. אביחי מספר בכנות: "הרבה פעמים שאלתי את עצמי למה אני עיוור, ומה המשמעות של כל הדברים שאני עובר בחיים, וכשהגעתי לפה התחלתי לחוות את המהות של העניין. האח הגדול אמר לי שאנשים מצביעים לאדם שמייצג אידיאל שהם מאמינים בו, ואני חושב שאצלי אפשר לסכם את זה במשפט: אין ייאוש בעולם". 

​23:00 - נותרו שני פיינליסטים בלבד: מי יוכרז כמנצח הגדול?

הדיירים יושבים במתח על הספה בסלון, ואביחי מחייך ושואל את חיים: "מה איתך כפרה, איך אתה מרגיש?", והוא משיב: "איזה מצמרר זה אחי". שני לעומת זאת מביעה התרגשות מכך שהיא חלק משלישיית הגמר, וצועקת בהתלהבות: "איזה כיף זה". בהמשך, הדיירים צופים בקליפ שמסכם את הרגעים המרגשים של העונה, ושני צוחקת על הקשיחות של אביחי: "הבן אדם קר כקרח".

לבסוף, ארז וקורין מודיעים לדיירים שהגיע הזמן להוציא דייר נוסף מהבית. המתח בבית בשיא, וארז מכריז: "הדייר שהגיע למקום השלישי הוא חמימו". חיים קם לחבק את אביחי שאומר לו: "אני אתגעגע אליך", וגם את שני שנפרדת ממנו במילים חמות: "נשמה שלי אתה הלב שלנו, תמסור נשיקות למשי". אביחי ושני מתחבקים ומברכים זה את זו, כששני אומרת שעד עכשיו כל התחזיות שלה מדויקות להפליא: "בינתיים צדקתי בהכל", ואביחי מחייך ועוקץ אותה: "תגידי תודה, כי אם לא הייתי רב איתך את לא היית מגיעה לשום מקום".

22:30 - דייר נוסף עוזב את הבית

ארז וקורין מזמינים את הדיירים לצפות בקליפ שמסכם את כל הרגעים הכי מצחיקים של העונה. חיים מתלהב מהקטע ואומר: "כמה שטויות עשיתי", וכולם מצליחים להפיג מעט את המתח, עד שארז מודיע שהגיע הזמן לגלות מי הדייר הבא שיעזוב את הבית. לאחר כמה רגעי המתנה מותחים במיוחד, ארז מודיע ששרון הגיע למקום הרביעי ונאלץ לעזוב את הבית. שרון קם לחבק את חיים ואביחי שמאחלים לו בהצלחה, ונפרד בחיבוק גם משני שאומרת לו: "כל הכבוד לך, ותמסור ד"ש לילדים". לאחר ששרון יוצא מהבית, אביחי נושם לרווחה, ושני מכריזה: "גם את שלישיית הגמר הזאת צפיתי מראש".

22:00 - דיירת ראשונה עוזבת את הבית

ארז וקורין פונים לדיירים בסלון, ומודיעים להם שכעת הגיע הזמן לגלות מי הדייר שהגיע למקום החמישי, ומיד יעזוב את הבית. אביחי מודה שמתחילת העונה הוא לא התרגש כל כך: "הלב שלי על מאתיים", וארז מכריז שלמקום החמישי הגיעה דיירת. שני ומעיין מסתכלות זו על זו בציפייה לגלות מי מהן היא המודחת, עד שארז מכריז: "מעיין, בואי אלינו". מעיין מזילה דמעה ומחבקת את אביחי ההמום: "אני לא מאמין", ולאחר מכן מחבקת גם את שני שנפרדת ממנה בחום: "יפה שלי ניצחת הכל ואת נראית אש, אז תיהני מהרגע הזה ואל תתרגשי יותר מדי".

21:30 - ההתרגשות בשיאה: "אחד מכם יוכרז כמנצח הגדול של העונה"
 
הדיירים מתרכזים בסלון, ומחכים במתח לתחילת הגמר הגדול. שני אומרת שקשה לדעת מי מהם יוכרז כמנצח: "זו אחת העונות הקשות לחזות, כי לכולנו מגיע להיות פה", ומעיין מוסיפה: "כל אחד מאיתנו יכול לנצח, ולא משנה מי זה יהיה אני לא יופתע". רגע לפני השידור, אביחי מחבק את מעיין שאומרת: "אני מרגישה את הלחץ בבטן", ושני מוסיפה: "אני בהלם שאני בכלל כאן, ואני מרגישה את הלב שלי בתחתונים".
 
ארז וקורין פונים לדיירים הנרגשים, ושואלים אותם מה תהיה התוצאה בסוף הערב. ראשון לענות לשאלה הוא אביחי שאומר: "אני מאוד מקווה לצאת אחרון, או שמעיין תצא אחרונה". קורין שואלת את חיים מה יקרה בסוף הערב, והוא משיב: "אני מאמין שמה שצריך לקרות יקרה, והכל יהיה בסדר", וכשמעיין נשאלת אם היא תהיה המנצחת של העונה, היא משיבה: "הלוואי שזו תהיה אני, ואם לא אני אפרגן לכל מי שיושב לידי". 
 
בהמשך, קורין מציינת ששני הייתה הדיירת האחרונה שנכנסה לבית בערב הפתיחה, וכשהיא שואלת אם תהיה גם האחרונה שתצא, שני עונה בנחישות: "נראה לי אחלה סגירת מעגל". כשארז פונה לשרון ואומר שנדיר לראות דייר שנכנס לבית באמצע העונה מגיע לגמר, ושדייר כזה מעולם לא זכה, שרון אומר שהוא בכל זאת מאמין: "זה יכול לקרות רק בעזרת השם ובעזרת הצופים בבית, אני מקווה שנעשה היסטוריה הערב".
 

לאחר שסיימו לדבר עם הדיירים, ארז וקורין מודיעים לכולם: "אחד מכם יהיה המנצח הגדול", ומוסיפים הפתעה: "כדי להעביר לכם את הזמן בכיף ניתן לכם לראות טלוויזיה, ואני לא יודע אם שמעתם, אבל היום משודר הגמר הגדול של תכנית בשם האח הגדול". הדיירים שמחים לגלות שיזכו לצפות בשידור, ומגיבים בהתלהבות כשארז מזמין את כל דיירי העונה המודחים לעלות לבמה. שני מפרגנת לחברים שעזבו: "עדן ואנדל נראים אש", וכשעומר וג'ודי עולים יחדיו לבמה, אביחי מתגרה בשני, והיא משיבה: "לך אין זכות לצחוק על זה, וחוץ מזה ראית איזה חתיך הוא?"​.

21:00 - אין לדעת מי יוכרז כמנצח: "אפשר רק לפרגן לכולם, ולהאמין שזה יכול להיות אתה"

שני יוצאת מהמקלחת ומסדרת את השיער, בזמן שחיים ושרון משוחחים על המתח שהם מרגישים לקראת היציאה מהבית. חיים אומר: "אי אפשר לדעת איך זה ייגמר, לך תדע מי יהיה ראשון ובאיזה סדר נצא מפה", ושרון מסכים שאין דרך לדעת מי יוכרז כמנצח הגדול של העונה: "אפשר רק לפרגן לכולם, ולהאמין שזה יכול להיות אתה", וגם מוסיף: "ההתרגשות האמתית היא לצאת שוב לעולם ולפגוש את האנשים שאתה אוהב".

מאוחר יותר בסלון, חיים נושא תפילה אחרונה לפני הגמר, וכשהוא ושרון מבקשים לשמוע שיר אחרון של אייל גולן, האח הגדול נענה לבקשה ומשמיע להם את השיר: "יפה לך להיות מאושרת". בינתיים בחדר השינה, מעיין מסיימת להתארגן, ואביחי מתרחק כדי להצליח לראות את כולה ולהחמיא לה: "איזו יפה את". בהמשך במטבח, מעיין ואביחי חולקים חיבוק ארוך וצמוד לפני שהטירוף מתחיל, וכשאביחי אומר לה: "אני אוהב אותך יפה שלי", היא משיבה לו בהתרגשות: "גם אני אוהבת אותך".

​20:00 - השעון סופר לאחור

האח הגדול משמיע לדיירים את השיר: "שבע בערב" של דיקלה, ומיד לאחר מכן מודיע שנותרה להם שעה להתארגן לשידור. חיים מסתכל על השעון שסופר לאחור ושואל: "רשום שיש עוד שעתיים, למה להתארגן עכשיו?", ושרון מסביר לו: "אנחנו צריכים להיות מוכנים לפני שמתחיל הגמר". בהמשך, אביחי מבקש ממעיין שתעזור לו להתארגן לשידור, והיא ממליצה לו על חולצה מתאימה: "זאת נראית עליך טוב כי יש לך כתפיים רחבות". 

מאוחר יותר, שרון יושב בפינת העישון ואומר לשני: "אם לא הילדים הייתי מוכן להישאר פה עוד שנה". שני שואלת אם זו התקופה הארוכה ביותר שבה הוא היה בנתק מהמשפחה, והוא משיב: "יש לנו יחסים מאוד קרובים, ואף פעם לא התנתקנו בצורה כזאת". בהמשך, האח הגדול משמיע לדיירים את השיר: "סיבה טובה" של אריק סיני, ומעיין ממהרת להיכנס למקלחת, בזמן שאביחי שוכב על הספה ומחכה לתורו. 

19:00 - שרון: "אפשר לחתוך את המתח בסכין"

חיים ומעיין משחקים פינג פונג בחדר השינה, בזמן שאביחי שוכב על המיטה ומתלונן: "אכלתם לי את הראש עם המשחק הזה". מעיין מציינת שבעוד כמה שעות הם יעזבו את הבית, ושואלת את חיים: "מה יקרה אם כולנו נגיד שאנחנו לא רוצים לצאת מהבית?", והוא עונה לה בחיוך: "יוציאו אותך עם מנוף, או שיתחילו לשבור את הבית כשאת עוד בפנים". בהמשך, שרון עולה לשחק מול חיים, ומקריין את המשחק: "אפשר לחתוך את המתח בסכין, חמימו מרגיש את משי מול עיניו, ושרון חושב על הילדים ללא הרף​". ​

מאוחר יותר, אביחי שוכב בסלון ומציע למעיין להצטרף אליו במנוחה, אבל היא משיבה: "איך אפשר לישון עם כל הלחץ הזה?". שרון שעובר מולם מציע להם להצטרף לכריך במטבח: "בגלל המתח והדריכות לא תהיה פה ארוחה היום", וכשהוא מזכיר למעיין את המסוק שנשלח עבורו אתמול: "היה לי מוזר שכתבו לי מסוק אחרון", היא מסבירה: "זה היה מסר לכולנו, כנראה מהטייס".

18:00 – אביחי למעיין: "אני כבר יודע מה גברים יגידו לך: 'תזרקי את העיוור ותבואי אליי'"

מעיין ואביחי משתפים את שני בדאגה לזוגיות שלהם בחוץ. "אין לכם מה לדאוג, אביחי יעבור למרכז, הוא לא חייב להיות קרוב למשפחה שלו", שני מעודדת אותם, ומפרגנת לאביחי: "מה שיפה בך הוא שאתה תמיד נופל על הרגליים". בהמשך, מעיין חוששת שאביחי לא ירצה אותה יותר, וכששני מרגיעה אותה: "אביחי נעול עלייך, את זו שעלולה להיבהל אם כבר", אביחי מסכים: "כולם יעופו עלייך. אני כבר יודע מה גברים יגידו לך: 'תזרקי את העיוור ותבואי אליי'". מאוחר יותר, הדיירים חוזרים לטורניר הפינג פונג, והאח הגדול דואג לשירי רקע שירימו את האווירה: "יוצא לאור" של אהוד בנאי, ו"בראשית עולם" של שלומי שבת.

17:00 – אביחי למעיין: "כשנצא מפה, אני לא אהיה בראש שלך" 

הבנים ממשיכים בטורניר הפינג פונג. שרון שמשחק מול חיים, מתעצבן: "מה זה? אתה נהיה חמימו אחר כשאתה משחק", ועובר לשחק מול אביחי. בינתיים, שני וחיים פורשים לשנ"צ, בזמן שהאח הגדול ממשיך לפנק במוזיקה, והפעם עם השיר "זה קורה" של אריק לביא. מאוחר יותר, אביחי אומר למעיין על היציאה מהבית: "תחשבי רק על עצמך ותעשי מה שאת חושבת לנכון, אל תשימי אותי במשוואה", ומוסיף: "כשנצא מפה, אני לא אהיה בראש שלך". מעיין לא מסכימה, והוא מסביר: "אנחנו אנשים שונים, את מתמסרת מאוד לרגע, ואני אחזור להיות עיוור".

16:00 – שני: "הזמן הזה מורט עצבים"

שני מפנקת את מעיין במניקור, כשברקע מתנגן השיר "Sailing" של רוד סטיוארט. אביחי מתלונן על בחירת השיר, ומבקש שירים מקפיצים יותר. האח הגדול נענה לבקשתו, ושם את השיר "זה הזמן" של מוש בן ארי. בינתיים, חיים מתלהב מהחזרה הביתה, ומלהיב גם את מעיין: "היום את עם אמא אילנית". מעיין מתרגשת ותוהה מי יחכה לה מחוץ לבית, בעוד שני נאנחת: "הזמן הזה מורט עצבים". בהמשך, האח הגדול מכניס לדיירים את שולחן הפינג פונג לחדר השינה. "איזה שירות יאללה, איך דואגים לנו", חיים מצהיר, ופותח בטורניר. 

15:00 – שני מתוודה: "אני לא יודעת איך לחזור לחיים האמיתיים"

חיים ושני מתחילים באריזות האחרונות, בזמן שמעיין מארחת להם חברה. "נשארו לך עוד מלא בגדים שעדיין לא לבשת", מעיין פונה לשני, וזו מסבירה: "לא היה לי זמן ללבוש הכל, לא היו מספיק הדחות". בהמשך, הבנות מתרגשות מהשעות האחרונות בבית, ושני מתוודה: "אני לא יודעת איך לחזור לחיים האמיתיים". השיר "Home" של Edward Sharpe מתנגן ברקע, ואביחי מתלהב: "זהו, מתחילים לחיות!".

בזמן שמעיין ושני עוברות למריחת לק, שאר הדיירים נחים במיטתם, והאח הגדול ממשיך בהשמעת הפלייליסט המרגש: "אולי הלילה" של משה פרץ, "בלעדייך" של אייל גולן, ו"עוד" של נתן גושן. מאוחר יותר, שני מבקשת שישימו לכבודה שיר שעוד לא התנגן העונה, אך אביחי מתנגד. "תחזור לישון, נעיר אותך לגמר", שני מפצירה בו, ולשם שינוי, הוא משתף פעולה ומפנטז: "פתאום באמצע השידור ארז טל יכנס להעיר אותי".

14:00 – חיים תוהה: "יחזירו אותי הביתה, נכון?"

מעיין עולה על ההליכון ושני מבקשת מהאח הגדול שישים מוזיקת דאנס להרמת המורל. השיר "Let's Dance" של דיוויד בואי מתחיל להתנגן, ומעיין מתרגזת: "מה הוא שם לי את השיר הזה עכשיו?". שני צוחקת, ופונה לאח הגדול: "היא מתחרפנת, תרים לה עם שירים שהיא אוהבת". בתגובה, האח הגדול פותח בפלייליסט מקפיץ במיוחד, עם השיר "תל אביב" של עומר אדם. כשהשיר "Save Me" של The Parakit מתנגן, שני ומעיין מכריזות: "אורנה, זה בשבילך".

במקביל, חיים ואביחי בוהים בשעון הגמר. "שבע שעות ו-40 דקות שהבית לרשותנו", מציין אביחי, מה שגורם לחיים מתחיל להילחץ: "בין כל מתמודד שיוצא מחכים רבע שבע?", הוא שואל ומוסיף: "יחזירו אותי הביתה, נכון?". בהמשך, האח הגדול מפתיע בשיר חדש שיצא בזמן שהותם בבית: "מזל" של עומר אדם ואייל גולן, והדיירים מפרגנים: "איזה שיר להיט".

13:00 – אביחי: "נזכרתי בכל מה שעברתי, והתמלאתי פחד"

אביחי מניח תפילין, בזמן שמעיין יושבת לידו ומקשיבה. בין התפילות, אביחי מראה לה את התפילה ליום ההולדת שלו. מעיין מנסה להיזכר בתאריך המתקרב, והוא מתפלא שהיא לא זוכרת: "בסוף תתקשרי לברך אותי ביום הלא נכון". בהמשך, אביחי משתף אותה שבכה אתמול כשישב לבדו בחצר: "נזכרתי בכל מה שעברתי, והתמלאתי פחד". מעיין מנסה לעודד אותו, אך הוא ממשיך: "זה היה בכי אמיתי, לא בכיתי ככה שנים". אביחי חוזר להתפלל, ופונה למעיין: "אברך אותך שתנצחי", בעוד היא טוענת שאין להם סיבה לפחד, ומציעה: "מקסימום, תגור איתי ועם אמא שלי".

12:00 – חמימו מברך בפעם האחרונה: "בוקר טוב עם ישראל"

מעיין, אביחי וחמימו נהנים מהשמש בחצר, ומעיין מתרשמת ממזג האוויר הנעים: "איזה יום יפה היום לגמר". כשצעקות מבחוץ נשמעות, האח הגדול מחליט לשמור על האווירה הרגועה של הבוקר, ומשמיע את השיר: "נעים עכשיו", של עילי בוטנר וילדי החוץ. לאחר שהצעקות לא נפסקות, השיר: “Tous les memes”  שלStromea , מתנגן ברחבי הבית, ואביחי שמתחיל בריקוד משעשע עם חמימו, עובר לריקוד צמוד יותר עם מעיין.

כשהשקט חוזר לחצר הבית, חמימו מברך בפעם האחרונה את הצופים: "בוקר טוב עם ישראל", אך מהר מאוד האח הגדול ממשיך בבוקר המוזיקלי עם השירים:  “Suddenly I see” של קייטי טונסטול, ו-“Catch and release” של מאט סיימונ'ס. 

10:00 – מנוחת הפיינליסטים

ההתרגשות הגדולה הקשתה על הדיירים להירדם בלילה, והם מנצלים את זמן השינה הנוסף שמעניק להם האח הגדול. בקרוב הוא ישמיע את שיר הבוקר, והיום האחרון של העונה ייצא לדרך. מה צפוי לדיירים עד המשדר החגיגי הערב?​

09:00 – בוקר אחרון בהחלט 

האורות בחדר השינה עדיין כבויים, והדיירים מנצלים עד תום את שנת הלילה האחרונה שלהם בבית האח הגדול. בקרוב גם שיר הבוקר יתנגן בפעם האחרונה בהחלט, ויעיר אותם ליום בו הדרמה תגיע לשיאה, ואחד מהם יוכרז כמנצח הגדול של העונה. איך ההתרגשות תשפיע על הדיירים? ואיך הם יעבירו את השעות המותחות שמחכות להם עד לגמר הגדול?

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו לבוקר אחד לפני האחרון בבית והתרגשו לגלות פינוקים בחסות האח הגדול: שולחן פינג פונג והליכון כושר, מהם הם נהנו במהלך היום. בזמן התארגנויות הבוקר, שני גילתה לאביחי שמעיין התחילה לרקוד כמוהו, ומעיין מיהרה לספק הסבר לעניין: "כשאתה נמצא עם מישהו הרבה זמן, אתה מתחיל להתנהג כמוהו". אביחי הסכים איתה והוסיף: "גם התחלת לאהוב את עצמך בזכותי". בהמשך, מעיין הציגה לאביחי את השמלה שקיבלה לכבוד הגמר, והוא הרעיף עליה מחמאות: "היא נראית עלייך מושלם, בין קלאסית לסקסית".

בזמן שהדיירים בילו בחצר, מעיין נזכרה בהתרגשות שחוותה במהלך ההדחה הסוערת מליל אמש ושיתפה: "איזה ערב מטורף זה היה, אף פעם לא עמדתי בלחץ כזה". לפתע הם הבחינו במסוק תמיכה שחג מעל הבית ומעיין הצליחה לקרוא את השלט שעל המסוק: "מעיין ואביחי אוהבת אתכם - מעריצה בת 70", וצעקה לכולם: "קדימה חמישיית גמר, לקום ולעשות לה שלום", מה שגרם לשני להכריז בהתלהבות: "זה הכי מרגש שהיה עד עכשיו". מאוחר יותר, הדיירים הבחינו במסוק נוסף שחג מעל הבית, וכשמעיין הקריאה את השלט: "שרון - חיילי צה"ל איתך עד הגמר", שרון הביע את ההתרגשות שלו: "איזה מסוק מרגש זה, חיילי צה"ל אני אוהב אתכם עד אין סוף, והכי כיף לקבל אהבה בחזרה".

בשעות הערב, האח הגדול אירגן ארוחת פרידה מהדיירים ופנה אליהם עם מילות סיום שגרמו להם לדמוע: "חמישיית הגמר היקרה, אני רוצה להודות לכם על השהות בבית האח הגדול בעונה האחרונה בהחלט. תודה שהייתם אתם, יש בכם משהו שמייצג את כל התכנית הזו - הומור, ביישנות, עוצמה ורגש. הרבה מאוד אנשים חוו אתכם, התעוררו והלכו לישון אתכם, התאהבו בכם. את כל האהבה הזו תרגישו בעוד קצת יותר מ-24 שעות. רגע לפני שכולנו נחזור לבתים שלנו, בואו נרים בפעם האחרונה בהחלט כוסית לחיים".

לאחר כיבוי האורות בפעם האחרונה, אביחי ומעיין ניהלו שיחה בחדר השינה על הזוגיות שלהם מחוץ לבית: "אתה מתכוון לעבוד?", התעניינה מעיין. אביחי הסביר לה שבעבר היה לו אתר פוקר מצליח ושהוא לא רואה טעם בעבודה אחרת והוסיף שמצבו הכלכלי היה נראה אחרת אם הייתה לו את הזוגיות הנכונה: "אם הייתה לי אישה שמבינה ותומכת בעניין, כבר היה לי עכשיו בית". מעיין לא הצליחה להבין את ההתנהלות שלו וכשהיא שאלה: "אתה מבטל את עצמך בשביל אהבה?", הוא לא נרתע וענה בביטחון: "אם יש לי אישה שאני רואה בה אופק ועתיד אז למה לא?".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00