העדכון האחרון:

03:00 – מעיין לאביחי: נעלבתי כשדיברת על הגוף שלי"

הדיירים מתארגנים לשינה בחדר הארונות, ואביחי מנצל את ההזדמנות כדי לשאול את מעיין אם היא נעלבה ממנו בבית, ומעיין מודה: "קצת נעלבתי כשדיברת על הגוף שלי".

מאוחר יותר, אביחי, דן ושם נשארים לשיחת גברים בחדר הארונות, וכשהם מתייחסים לשני, אביחי אומר: "היום היא באה בקטע רגשי, כל היום היא נפגעת", ודן מנסה להרגיע: אחר כך היא התאפסה על עצמה, היא הייתה בסדר". בהמשך, דן מנסה להסביר לשם מדוע שני נפגעה, והוא מגיב בכעס: "מה היא הראשונה ששטפה כלים?".

02:00–  אג'נד​ה או מג'דרה?

 בחצר, שני מנסה להירגע מהתקרית עם שם, ומעיין יוצאת אליה ושואלת: "נרגעת?". בתגובה, שני מספרת שהיא מרגישה שלדייר אחר שם לא היה מדבר בצורה הזו, ומוסיפה: "הוא לא רואה אותי כשווה אליו". מאוחר יותר, חיים מצטרף לדיירים בחצר, ושכאביחי שואל אותו אם הוא רוצה לשבת במקומו, חיים עונה: "לא אחי יש לי אג'נדה תעזוב אותי". אביחי המופתע שואל: "יש לך אג'נדה? מה האג'נדה שלך?, וחיים עונה:"מג'דרה", וממהר לשאול מהי אג'נדה. אביחי לא מאכזב ומסביר: "אג'נדה זה רעיון שמישהו חי על פיו".

מאוחר יותר, הדיירים אוכלים פיצה במטבח, וכשעדן מנסה לתרץ: "פיצה זה בריא", חזי ממהר לשלול: "אין בזה שום דבר בריא מאמי". קולות שנשמעים מחוץ לבית מפריעים לארוחה הלילית, וכשהדיירים מנסים לפענח מה צעקו, שם אומר בצחוק: "צעקו 'שם תיזהר מתהילה היא אוהבת את הצל'".

01:00 – שני על שם: "הוא לא יודע מתי לסתום את הפה שלו"

הדיירים מפוזרים בחדר המיטות, ובזמן שהשאר עסוקים במסאג'ים, חזי, עדן וחיים מדברים, וכשחיים מתעניין ביחסים ביניהם, עדן מסבירה: "הוא משלים אותי, אני לא יודעת לבשל", וחזי מוסיף: "סתם נותנת לי לרדוף אחריה כל היום כאילו אני שפן סלעים". בהמשך, הדיירים עוברים לשיחות משעשעות, וקולות הצחוק מפריעים לכוכב שנמצאת במיטתה, וצועקת לעברם: "יאללה, אתם יכולים לפזר את ההפגנה?".

מאוחר יותר, הדיירים יוצאים למטבח, וכששני מעירה לשם לשמור על הסדר, הוא מגיב בכעס: "יאללה יאללה גם כן", ושני נפגעת: "לא צריך לצאת עליי". לאחר מכן, כשהיא בוכה ונשענת על דן בסלון, היא אומרת על שם: "הוא לא יודע מתי לסתום את הפה שלו", ומוסיפה: "לא הציבו לו גבולות שהיה 'קטן?".

00:00 – תהילה מתנצלת

הרוחות בבית נרגעו; וסביב שולחן האוכל, דן מנסה לעודד את אורנה: "אל תתני להם להניע אותך". מאוחר יותר, אורנה מנסה לסיים את הסכסוך לפני כיבוי אורות, ופונה לתהילה ששוכבת במיטתה: "תדעי שיהיה לי מאוד קשה ללכת לישון ככה. דברים התפרשו בצורה שגויה". תהילה מתרככת ומביעה חרטה: "אני מצטערת על זה ששיתפתי את עדן, ושזה התפוצץ, הייתי צריכה לבוא אלייך ולדבר אתך". כתהילה מנסה להסביר מה הציק לה במשך כל היום: "נאמנות זה הדבר הכי חשוב בשבילי". אורנה מודה שבהתחלה היה לה קשה להיפתח לאנשים בבית, אבל עכשיו כבר מרגישה בנוח ולכן יוצרת חברויות גם עם אנשים אחרים.

23:00 – עדן מנסה לגשר: "הדברים יצאו מפרופורציות"

בדיוק כשנראה שאולי תהיה סולחה בבית, אורנה מאשימה את תהילה ביצירת תמונת מצב שגויה: "נכנס לך לראש כל כך הרבה רעש עליי, שאת לא מוכנה לשמוע את האמת שלי". תהילה מסרבת להמשיך בוויכוח ומסיימת אותו בהערה צינית: "את שחקנית טובה, זכית כרגע באוסקר". אורנה הפגועה עוברת לנסט, ומקבלת התנצלות מעדן, שמרגישה לא בנוח שכל בני הבית התערבו בסכסוך. "הדברים יצאו מפרופורציות, העמדנו אותה במקום לא קל", מסבירה עדן לבנות הבית, ותהילה מודה שעשתה טעות כשלא פנתה לאורנה בצורה ישירה.

22:00 - האם הבית מתחלק למחנות?

עדן, שעדיין כועסת על התנהלותה של אורנה, מחליטה לקחת צד בוויכוח במאיים לפלג את הבית. עדן טוענת בפני דן שבהתחלה אורנה התחברה עם אסתר כי חשבה שהיא מתמודדת חזקה, אבל כשהבינה את יחסי הכוחות בבית, אורנה התחילה לחשב מחדש עם מי כדאי לה להתחבר. כשדן מחליט לתמוך בצד של אורנה, תאלין ממליצה לו שלא להתערב, אבל הוא מתעקש: "אורנה בחורה פיקחית, עם זאת, היא בן אדם טוב".

מאוחר יותר בחדר המקלחת, שני מנסה לפייס את תהילה ומסבירה שלדעתה הדיון על אורנה ברחבי הבית היה מוגזם. כשתהילה ממשיכה במסע כנגד אורנה: "את יודעת שהיא רוצה להיות שחקנית?". שני מנסה שוב להרגיע את הרוחות ומבקשת: "אל תלבינו את פנייה". כשבנות הבית מנסות לעשות סולחה, תהילה מטיחה באורנה: "אני חושבת שבאת לפה רק למשחק, אני לא חושבת שאכפת לך ממישהו בבית. ואני פגועה כי החזקתי ממך".

21:00 – תהילה ממרידה את הבית נגד אורנה

בהמשך למתחים שהצטברו במהלך היום בין הדיירים בבית, תהילה ממליצה לאסתר להיות יותר אגרסיבית: "את אומרת דברים מתחת ללשון, את צריכה לדבר כדי ישמעו אותך". בהמשך השיחה, תהילה לא מהססת להגיד מה היא חושבת על אורנה: "לא אכפת לה מאף אחד פה, היא רק רוצה להגיע לסוף". ולא חוששת מהתגובה שאולי תגיע: "אני רוצה שכולם ידעו שהיא צבועה". כשתהילה יוצאת לחצר היא שולחת עקיצות לחלל האוויר: "פתאום הבדיחות הגסות לא מפריעות לה", ומצליחה למשוך את תשומת לב הדיירים, שנשאבים לדיון על אורנה. דן מנסה להגן על אורנה אבל מדגיש שהיא ללא ספק יודעת איך משחקים את המשחק, ושם מוסיף שאורנה כנראה תעשה הכי כדי להתפרסם.

מאוחר יותר, תהילה נכנסת לחדר השינה ומספרת גם לכוכב על תחושותיה כלפי אורנה. כוכב מפתיעה עם תגובה אדישה: "אני יודעת את זה ממזמן, היא צבועה", ותהילה עוברת לשכנע גם את אנדל שאורנה לא באמת תמימה: "למה אתה חושב שהיא מכינה לך אוכל? היא יודעת שהמטבח הוא הכוח". אחרי ששוחה עם כל בני הבית, אסתר בוחרת להתעמת עם ארונה פנים מול פנים, ולברר האם הגיעה כדי לנצח בכל מחיר. כשאורנה שומעת את ההאשמות היא מופתעת מהמתקפה הלא צפויה ומתחילה לבכות.

20:00 - תהילה על אורנה: "היא משתמשת בכם"

אנדל וחיים מחליטים לדאוג לעצמם ולהכין ארוחת ערב אישית, ומיד מתחילים בהכנות מבלי לשתף דיירים נוספים: "הכי טוב כשלא צריך לדאוג להרבה אנשים". כשהם בודקים את המצרכים שיש במקרר, חיים ואנדל מגיעים למסקנה שהיו צריכים להתעקש טיפה יותר בישיבת התקציה האחרונה.

מאוחר יותר בחדר השינה, תהילה נתחת את המהלכים האסטרטגיים שמתחילים לצוץ לקראת ההדחה הראשונה: "אורנה משחקת משחק טוב, היא צבועה", ומזהירה את שם ועדן, "היא נדבקת אליכם כי אתם חזקים בבית, היא משתמשת בכם". שם, לעומת זאת, לא מתרגש במיוחד מהאזהרה ומנסה להרגיע את תהילה: "את חייה בסרט, בי אף אחד לא משתמש". במקביל בנסט, אורנה מתלוננת בפני דן ואביחי על ההתנהגות שלא אסתר בבית: "אני לא מבינה מה היא עושה כאן, היא מנכ"לית בהייטק". אחרי שהם חושבים מספר רגעים, דן ואביחי מגיעים למסקנה שאסתר מתנהגת יותר מדי בקשיחות, ובגלל זה היא לא מצליחה להעביר את הסיפור האישי שלה דרך הרגש. 

19:00 – מי הם טיפוסי הגרנולה?

כשהם יושבים לשיחה אינטימית בנסט, דן מייעץ לשני לעודד את מעיין לפתח מערכת יחסים עם אביחי: "הוא מיוחד, היא לא תזכה למישהו כזה בחוץ". בהמשך, דן מתעניין מה הפירוש של הכינוי "גרנולה" ששני נתנה לו, והיא ממהרת להסביר: "טיפוסי גרנולה הם אנשים שקמים מוקדם בבוקר לעשות יוגה, לובשים רק בגדים נושמים, משתמשים בדאודורנט טבעי, ובקיצור-אתה". דן משועשע מההסבר המפורט והמאוד ספציפי: "את פשוט אומרת דברים שאני עושה?", ושני לא שוכחת להוסיף עוד תכונה אחת חשובה של אנשי הגרנולה: "הם מנגנים תמיד בכלים מעצבנים, ואתה מנגן במפוחית".

מאוחר יותר בחדר השינה, חיים מספר לאנדל על הקושי להשאיר בת זוג מחוץ לבית: "משי רבה איתי לפני הכניסה לבית, היא פחדה שאשכח אותה", ויוצא בהצהרה: "אני אצא מפה ואתחתן איתה". כשאנדל משתף ברצון שלו להכיר מישהי ולפתח זוגיות, הוא זוכה לזריקת עידוד מחיים: "בחורות נמשכות לבחורים טובים כמונו". ובינתיים במטבח, הפלירטוטים בבית ממשיכים, כשאביחי מתחיל לזמר את השיר: "מתי נתנשק, אוהב אותך לנצח", ומצליח להצחיק את מעיין.

18:00 - נר שלישי ודאבל דייט

הדיירים מתאספים ומדליקים נר שלישי של חנוכה, כששמוליק מברך על הנרות, והדיירים מצטרפים בשירה. לאחר מכן אביחי מנסה להפעיל את קסמיו על המין הנשי: "עם הלוק של מעיין היא יכולה להיות שחקנית פוקר רעה בקטע טוב", אבל מעיין לא מתלהבת מהמחמאה ואומרת בקרירות: "אתה עוד פעם מנסה לריב איתי". כשדן ושני מצטרפים לשולחן ומרגישים ממש כמו בדאבל דייט, אביחי מנסה לגרום לעניינים להתחמם קצת יותר: "אולי תתנשקו רגע, זה יהיה שואו". דן לא מתבלבל מההצעה המפתה ומציע תחליף משעשע: "אם אתה רוצה שואו אני אנשק את תאלין", אבל תאלין מיד מבהירה שאין סיכוי: "היית מת".

17:00 - עדן: "הקסם של חזי פשוט שבר אותי"

הדיירים מתכרבלים בחדר השינה, והעניינים ממשיכים להתחמם. "אני ישן עם עדן באותה המיטה ואפילו לא שולח ידיים", מתגאה אביחי ותהילה מיד מזהירה אותו: "חסר לך שתשלח". במקביל, מעיין ושני יושבות בנסט ומדברות על הסכסוכים שמתחילים להתפתח בבית. "פוגע בי שתהילה מלכלכת עליי, לא עשיתי לה כלום", מעיין אומרת בטון נפגע ומחבקת את שני. "את החברה הכי טובה שלי בבית, אליך הכי נפתחתי. בינתיים בחדר השינה, עדן משתחררת מהחיבוק של חזי ועוברת לשיחת בנות בפינת העישון, שם היא מודה בפני כוכב: "הקסם של חזי פשוט שבר אותי".

16:00 - מעיין על אנדל: "אין לו סבלנות לכלום"

הדיירים אוכלים במטבח ודן אומר לאורנה: "אני מרשה לך להשתלח בי בשביל להתקדם במשחק", ואורנה מחייכת ואומרת בתגובה: "תאמין לי שאם תעצבן אותי זה יקרה". בינתיים בחצר, אנדל מבקש מהאח הגדול שיחמם את המים בשכשוכית, ומזמין את מעיין להצטרף אליו לטבילה, אך מעיין מסרבת: "כבר התקלחתי וחפפתי, ניכנס בערב". אנדל לא מחכה ונכנס למים הקרים, ולאחר דקה של סבל הוא עובר למקלחת החמה, ומשם חזרה לתוך הבית. שמוליק שואל: "למה הוא לא מחכה?", ומעיין עונה: "אין לו סבלנות לכלום". חיים יוצא לחצר ואומר: "מי שלא מתחבר אלי, שיתחבר להוט", ומעיין צוחקת ואומרת: "אתה הכוכב של הבית הזה".

15:00 - כוכב פורצת בבכי

כוכב פורצת בבכי בחצר הבית, ומשתפת את הדיירים בסיפור הכואב של משפחתה: "באו מהצבא להודיע לנו שאחי נפצע קשה, ואמא שלי נפלה לרצפה". הדיירים מקשיבים לה המומים והיא מוסיפה: "אמא הייתה בבית החולים עם אחי במשך שלושה חודשים, והשאירה אותנו שבעה ילדים לישון על מזרונים". הדיירים מנסים לרומם את מצב רוחה, ואכן לאחר מספר רגעים היא חוזרת לחייך. בהמשך, הדיירים שואלים את כוכב מה עלה בגורלו של אחיה, וכוכב משיבה שהוא עדיין מתמודד עם נכות קשה, אך מוסיפה באופטימיות: "היה לנו נס, הוא חי רק כי אלוהים אוהב אותו".

 14:00 - תהילה: "אספר למעיין שחצי מהבית לא סובל אותה"
 
הדייירים יושבים בחצר ותהילה מספרת על הסכסוך שלה עם מעיין: "אני אגיד לה שחצי מהבית לא סובל אותה", ואנדל אומר: זה בגלל המראה שלה, היא נותנת פה תחרות לבנות". אסתר משיבה לאנדל: "אין פה תחרות, מעיין בחורה חכמה שעדיין צריכה להניע". בהמשך אסתר מעירה לאנדל על כך שהוא מרבה לקלל, ואנדל אומר בתגובה: "זה לא בכוונה, מרוב שאני טעון יוצא לי קללות". חיים מצטרף לישיבה בחצר ואנדל אומר: "אם לא היה לי פה את חיים הייתי משתגע", וחיים עונה לו: "אצלי אותו דבר, אתה החבר הכי טוב שלי בבית".
 
13:00 - דן על חיים: "ילד מפונק שעדיין לוקח כסף מאמא"
 
הדיירים נמצאים בסלון, וכוכב מתחילה להבין איך דברים עובדים בבית האח הגדול: "אף פעם אין שקט פה, זה משחק עכשיו, זה אסטרטגיה". בהמשך היא מדברת על זה שאין לה חשש מכך שהיא ושמוליק מבוגרים יותר משאר הדיירים: "אנשים רוצים לראות אנשים בגילנו". לאחר מכן חיים מספר שהוא נעזר כלכלית במשפחתו, ודן עונה לו: "אין לך שכירות או חובות, בשביל מה אתה לוקח כסף?". דן ושני קמים מהסלון, ועוברים למטבח בכדי לחפש מה לאכול. דן אומר על חיים: "ילד מפונק שעדיין לוקח כסף מאמא", שני רואה במזווה אורז אדום ומיד נזכרת במשפחה שלה: "יו אורז אדום כמו שאבא מכין לי".  
 

12:00 - אנדל: "בגלל המצלמות אני מהסס להגיד הרבה דברים"

אסתר ואנדל משוחחים בחצר כאשר אנדל משתף אותה שקשה לו בבית: "אני סובל". אסתר מנסה לעזור ושואלת אותו אם יש מישהו שהוא יוכל לדבר איתו. אנדל אומר שלא נוח לו לדבר עם אף אחד ומוסיף: "בגלל המצלמות אני מהסס להגיד הרבה דברים". אסתר מייעצת לו שבכי יוכל לשחרר אותו מהלחץ, ואנדל מסכים איתה שאם הוא יצטרך הוא יבכה. בהמשך, הוא משתף אותה שהוא לא אוהב את הסיטואציה בה הוא מוגבל, ואסתר שואלת אם הוא ידע איך נראים החיים בבית האח הגדול לפני שנכנס אליו. הוא משיב לה: "ידעתי, אבל לא לקחתי בחשבון את השעמום".

בינתיים בחצר, מנסים הדיירים לתפוס קצת שמש, אבל היא מאכזבת אותם ונעלמת מיד: "זה כאילו האח הגדול שולט גם על השמש", אומרת שני. הדיירים מפיגים את המתח בעזרת שירים בניצוחו של שמוליק, בזמן שתהילה, שם ואביחי מנהלים שיחה בצד. תהילה אומרת: "אני הופכת להיות פה מה זה צינית", ואביחי צוחק ואומר לשם: "אתה ההגדרה למילה פסימיסט".

11:00 - אביחי מתבודד: "מה יש לעשות בחוץ?"

אנדל, שני, שמוליק ודן מדברים במטבח על האוכל שלא נאכל ונזרק לפח. "אני לא אזכיר שמות אבל יש פה דיירים שלא אוכלים אוכל שבושל יום לפני", אומר שמוליק. שני ודן תוהים מי הדייר המדובר ואנדל מתוודה: "אני אמרתי את זה". האמירה הזו מעוררת וויכוח בו דן לא מבין את האנשים שמתפנקים על אוכל: "מה זה הדור הזה?". שמוליק מוסיף שגם הילדים שלו מתנהגים כך, ואנדל מגן על עצמו: "אני אומר לך את האמת, אני לא אוהב אוכל מאתמול". בהמשך משתלטים שם ודן על הבלאגן ומתחילים במטלת שטיפת הכלים.

בהמשך בחדר השינה, מנסה שני לשכנע את אביחי לקום מהמיטה ולהתחיל את היום, הוא לא מעוניין ואומר: "מה יש לעשות בחוץ?". שני לא מבינה למה הוא מתנהג כך ועונה לו: "מה יש לעשות במיטה?". באותו הזמן, מתארגנות עדן ותאלין לקראת אימון הבוקר שלהן. תאלין מבקשת מעדן שתשאיל לה חולצה לאימון וזו מסכימה בשמחה.

10:00 - מתעוררים באווירה טובה

האח הגדול מכריז שהגיע הזמן לקום כשהוא משמיע את השיר Freedom '90! של ג'ורג' מייקל. שמוליק כהרגלו פוצח בריקוד ואורנה שרוקדת מהמיטה מרוצה מבחירתו של האח הגדול: "איזה פצצה של שיר על הבוקר". חלק מהדיירים מתקשים להיפרד מהפוך וביניהם חזי שהתעורר באווירה טובה: "איך ישנתי איזה כיף, תהיה קצת אנרגיה היום". גם תאלין לא ממהרת להיפרד מהשמיכה בעודה חובשת את הכתר בו זכתה במיס טרנס ישראל והדיירים מחמיאים לה. בינתיים, מסביר שם לתהילה שלשיר הבוקר יש משמעות: החופש לו יזכה היום דייר אחד שיצליח להינצל מרשימת ההדחה.

09:00- בוקר מותח במיוחד

בוקר גשום עולה על הבית והדיירים עדיין ישנים תמחת לפוך. היום יוכלו המועמדים להדחה: שם, מעיין, אסתר ואורנה להוציא את עצמם מהרשימה במהלך משחקי האח כאשר מי שינצח במשחקים יאלץ להעמיד במקומו דייר אחר להדחה ובכך תיסגר סופית הרשימה. עוד מעט יעיר האח הגדול את הדיירים והיום המותח יצא לדרכו.

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו לשבוע חדש בבית האח הגדול ולאחר שסיימו את אימוני הבוקר התפנו לשוחח על העניינים בבית. עדן שיתפה את תהילה לגבי יחסיה עם חזי ואמרה: "אף אחד בבית לא עושה לי את זה חוץ ממנו", ואילו אביחי, שהתרגז על כך שאסתר לא מבינה את ההומור שלו, הכריז בפני חזי ושם: "בעזרת השם בקרוב היא תעוף הביתה". בהמשך סיפר אביחי לאנדל שהוא מרגיש שחלק מהדיירים שופטים אותו.

האווירה בבית המשיכה להיות מתוחה, כשלקראת הערב עדן ואביחי ניהלו שיחה על זוגיות, ואביחי אמר: "עם נשים זה טוב להית פרימיטיבי". תהילה ששמעה את האמירה מהצד, לא אהבה את דבריו של אביחי והטיחה בו: "כל דבר שיוצא לך מהפה זה לא מצחיק, אתה פוחד לומר דברים בפנים, אתה אומר מאחורי הגב". אביחי לא נשאר חייב: "את יכולה לדבר עליי? אמרת שאת אוהבת את הצל", והוסיף: "כמה שטויות דיברת, הצהרת שאת גזענית". הוויכוח הקולני המשיך גם לאחר שהדיירים התכנסו להדלקת נר שני של חנוכה, אך בהמשך החליטו אביחי ותהילה לשבת לשיחת הבהרה, דרכה ניסו להסביר האחד לשנייה את התנהגותם.

מאוחר יותר, הדיירים התכנסו בסלון לכבוד השידור החי, ואת זמן ההמתנה העבירו בשיחות. כוכב המליצה לדן ומעיין לפתח זוגיות בבית, ודן הגיב: "לפתח מערכת יחסים בבית זאת הזיה". לאחר מכן האח הגדול פנה לדיירים והזכיר שאורנה, שם, אסתר ומעיין נמצאים ברשימת ההדחה, אך זוהי רשימה לא סופית, והם יוכלו להציל את עצמם במשחקי האח.

הדיירים המשיכו בשיחות אל תוך הלילה ואנדל הראה סימני שבירה כשאמר לחיים: "מיציתי פה, אני לא יכול לראות פה את האנשים הם משעממים אותי".

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00


 

14:00 - תהילה: "אני אגיד למעיין שחצי מהבית לא סובל אותה"
 
הדיירים יושבים בחצר ותהילה מספרת על הסכסוך שלה עם מעיין: "אני אגיד לה שחצי מהבית לא סובל אותה", ואנדל אומר: "זה בגלל המראה שלה, היא נותנת פה תחרות לבנות". אסתר משיבה לאנדל: "אין פה תחרות, מעיין בחורה חכמה שעדיין צריכה להניע". בהמשך אסתר מעירה לאנדל על כך שהוא מרבה לקלל, ואנדל אומר בתגובה: "זה לא בכוונה, מרוב שאני טעון יוצא לי קללות". חיים מצטרף לישיבה בחצר ואנדל אומר: "אם לא היה לי פה את חיים הייתי משתגע", וחיים עונה לו: "אצלי אותו דבר, אתה החבר הכי טוב שלי בבית".