העדכון האחרון: 

01:00- אנסטסניה: "אם ירגיש לי חנוק פה ואני אתגעגע, אצא מפה על טיל"

בבית מושמע השיר 'מבול' של הזמרת רונה וקינן, והדיירים שרים לצליליו בקולי קולות. לאחר מכן, אנסטנסיה משתפת את עדן: "אם ירגיש לי חנוק פה ואני אתגעגע, אצא מפה על טיל", בעוד שעדן מנסה להסביר לה שהיא חייבת להשתחרר ולנסות להינות מהחוויה בבית. בהמשך, שני מצטרפת לאורנה ודן בשכשוכית, וכשאנדל שואל את דן בהומור איך המים, הוא משיב במבוכה: "מאוד מתחממים". לאחר זמן קצר, עומר, אנסטסיה ועדן, מתפתים ומחליטים להיכנס גם הם לשכשוכית, בזמן שמעיין מחליטה לפנק את הדיירים בטוסטים, ומגייסת את שרון ואביחי למשימה.

24:00 - מעיין ואביחי מדברים על הכל

הדיירים נהנים מהמים החמימים בשכשוכית, ודן מודיע לכולם שבעוד יומיים מגיע תאריך יום ההולדת שלו. "אחרי מה שראיתי פה ביום ההולדת של מעיין, אל תחשבו שאני מוכן לצאת פראייר", לדן יש ציפיות גבוהות וחיים מבין את הרמז: "אתה רוצה שאני אסדר לך נשיקת יום הולדת מבת הזוג?". אורנה מופתעת מההצעה של חיים, וממהרת לשלול את הרעיון: "אתה יודע שאני לא יכולה לעשות דבר כזה".

מאוחר יותר, מעיין ואביחי נשארים לבד בשכשוכית, ומנהלים שיחה צפופה על מצב היחסים שלהם. מעיין אומרת שקשה לה עם המחשבה שהמשפחה של אביחי שונאת אותה, והוא מנסה להרגיע: "את צריכה לדאוג רק ממה שקורה בינינו, ואני לא שונא אותך". 

בהמשך השיחה, מעיין מסבירה מדוע היא נעלבה כשאביחי צחק ואמר שהיא איתו מסיבות חומריות: "כסף ממש לא מעניין אותי, אני מחפשת חיים בריאים לנפש עם מישהו שמבין אותי", וחושפת שהיא יכלה לחיות במיאמי עם בן זוג שידאג לה כלכלית, אך לא רצתה בכך.

23:00 - לוהט בשכשוכית
 
​מעיין ואורנה מתארגנות בחדר הארונות לקראת כניסה לשכשוכית, וכשמעיין מודדת ביקיני סגול ואומרת שהיא לא מרוצה מהגוף שלה, אורנה מפצירה בה להפסיק לחשוב על עצמה בצורה שלילית: "אני לא מוכנה לשמוע ממך את השטויות האלה יותר". לבסוף הן לובשות את בגדי הים, ונכנסות לשכשוכית יחד עם דן ואביחי, כשגם חיים ושרון מצטרפים לטבילה הלילית.
 
בתוך המים, אורנה מספרת שכשהייתה קטנה היא חלמה על שיער קצר, אך הוריה לא הרשו לה להסתפר: "החלום שלי היה קארה". כשדן מתלהב וחושף שיש לו חולשה לנשים עם קארה, אורנה מצננת את ההתלהבות שלו, ואומרת שזה כבר לא יקרה: "הבנתי ששיער ארוך זה הכי יפה וזה הכוח שלי". בינתיים בחצר, אנסטסיה מציעה שכל הדיירים יכנסו לשכשוכית, וכשעומר טוען שלא יהיה מקום לכולם, עדן מסבירה לו שזה כבר קרה העונה: "נכנסנו פעם כולם כשהיינו 12 לפחות". 
 

22:00 - אביחי על שרון: "הוא אסטרטג לא פחות ממני"

אורנה וג'ודי מתיישבות לשיחה כנה בסלון, ואורנה מספרת מדוע היא לא מופתעת כשהשם שלה מופיע ברשימת המועמדים להדחה: "יש את הקבועים שלא התחברו אליי מההתחלה, וזה לא השתנה עד היום". ג'ודי מזדהה עם אורנה, ואומרת שלא יפריע לה להיות מועמדת להדחה: "אם השם שלנו מופיע זה סימן שחושבים עלינו". לאחר שג'ודי עוזבת את הסלון, אביחי מצטרף לאורנה, ואומר לה מה דעתו על החברות עם שרון: "הוא אסטרטג לא פחות ממני, והוא מתחבר איתי רק בגלל זה".

בהמשך השיחה, אביחי מודה בפני אורנה שהוא מודאג ממצב הקשר עם מעיין: "השיחה עם אימא שלי לקחה את הקשר שלנו אחורה, ועכשיו היא תמיד בורחת ממני בשביל שלא נהיה לבד", בעוד שאורנה מציעה לו להרגיש חזק בבית בזכות עצמו. לאחר מכן בחדר השינה, אורנה משתפת את מעיין בשיחה שלה עם אביחי, ומעיין מתקשה להתאושש מכך שאימא של אביחי השוותה את הקשר שלהם לסיפור של שמשון ודלילה: "אני לא יכולה להישאר אדישה למה שהיא אמרה, בחיים לא השוו אותי לדבר כזה".

21:00 - מעיין על אביחי: "הרבה פעמים אני חוסמת אותו"

אורנה משוחחת עם מעיין בחצר, כשלא רחוק מהן אביחי טובל בשכשוכית. בזמן שאורנה מיואשת מלהיות מועמדת להדחה: "אולי הפעם עדיף שאני אלך הביתה וזהו", מעיין די בטוחה במקום שלה בבית, ואורנה לא מופתעת: "זה ככה מתחילת העונה, ושתינו יודעות שזה לא ישתנה". בהמשך השיחה, מעיין אומרת שהיא מתארת לעצמה שאימא של אביחי לא אוהבת אותה: "היא רוצה שתהיה לו מישהי אוהבת, והיא רואה שהרבה פעמים אני חוסמת אותו", עד שאנדל יוצא לחצר ומפסיק את השיחה שלהן: "יאללה די לדבר על אביחי, אתן יודעות שהוא שומע אתכן".

20:00 - שני מתגעגעת: "לא יהיה ולא יקום עוד אחד כמו שם"

אנסטסיה משוחחת עם עומר בחדר הארונות, ואומרת שהיא לא חושבת שתועמד להדחה השבוע: "יש מספיק אנשים שיגידו את השם שלהם". עומר מנסה להבין למי היא מתכוונת, אבל אנסטסיה לא חושפת שמות, ורק אומרת שגם אם תועמד להדחה היא בטוחה שתזכה לתמיכת הצופים בבית: "אני אחת שאומרת את מה שהיא חושבת, ואנשים מתחברים לזה".

במקביל במטבח, שני ועדן מתמלאות בגעגועים לשם שהודח מהבית בשבוע שעבר. עדן נזכרת כמה זמן הם העבירו יחדיו: "כפרה עליו נסיך, לא היה לילה שלא צחצחנו שיניים ביחד", בזמן ששני אומרת שהוא חסר בשיחות ובצחוקים, וגם משווה אותו לדיירים האחרים בבית: "איפה הוא ואיפה הם, לא יהיה ולא יקום עוד אחד כמו שם". לבסוף, השתיים מסכימות ששם נהנה לחזור לגור עם ארוסתו, ושני מסתכלת על הצד החיובי: "הוא חזר לזוגיות בדרגה גבוהה, והוא לא צריך לסבול אותנו שנשגע אותו כמו קרציות".

19:00 - אורנה על עדן ואנדל: "היה ביניהם קליק מהרגע הראשון"
 
שרון יושב עם מעיין בחצר, ומספר לה שהוא מתגעגע להכנת אוכל לילדים שלו: "האושר הכי גדול זה לראות אותם אוכלים". מעיין מציעה לשרון להעביר נושא כדי שלא יתחיל לבכות: "עדיף שלא תדבר על הילדים שלך, כי נהיה לך ניצוץ בעיניים", ומספרת מה היא נוהגת לעשות במוצאי שבת: "הייתי הולכת למכון כושר ושורפת את כל מה שאכלתי בשבת".
 
במקביל בחדר השינה, דן מדבר עם אורנה על היחסים בין עדן לאנדל, ומתייחס לחזי: "אם הוא היה יודע איזו פרסה עדן תעשה, הוא בחיים לא היה חוזר". אורנה אומרת שחזי היה צריך לדעת שעדן ואנדל יכנסו לקשר רומנטי: "היה ביניהם קליק מהרגע הראשון", בעוד דן טוען שחזי לא יכל לצפות זאת כשעוד היה בבית. בינתיים במטבח, עדן ואנדל מתחבקים ונראים צמודים ביותר, וכשהם מספרים לשני שהם היו בהכחשה לגבי הרגשות שלהם, שני אומרת להם: "זה חוסר המודעות הכי חמור שראיתי".
 

18:00 - מתי כבר תצא השבת? 

בזמן שהדיירים סופרים את הדקות עד לצאת השבת, עדן מחליטה להתקיל את אנדל שמתפנק בשכשוכית: "אתה זוכר מה קרה לפני שבוע?". אנדל חושב שהכוונה למריבות שהתרחשו באמצע הלילה ומתעצבן: "אני לא מאמין שאת מזכירה לי את זה", ואילו עדן חושבת על משהו אחר לגמרי: "היינו כל היום ביחד ולא זזנו אחד מהשנייה". לאחר מכן, אורנה משתפת את הדיירים החדשים בימים שהדיירים המודחים חזרו לבית: "הם לא הביאו איתם כלום הביתה גם בפעם השנייה", ודן מסכים איתה: "גם האח הגדול הבין כנראה שלא כיף איתם". 

17:00 - אנסטסיה: "בנות מרגישות מאוימות לידי"

הבנים מעבירים את הזמן במשחק עם כדור באמצע הסלון. אביחי ניגש למטבח, ותופס את אורנה, אנסטסיה ומעיין בשיחת בנות, וזו מגרשת אותו במהרה: "אתה לא רואה שאנחנו בשיחה לבנות בלבד?". אביחי חוזר לשחק עם הבנות מאוכזב, וכשלא הולך לו טוב במשחק הוא מתרץ: "זה הכל בגלל שיש לי בעיות עם האישה". במקביל במטבח, אנסטסיה משתפת את הבנות בבעיה שיש לה מול בנות אחרות: "אני לא יכולה להיות חברה שלהן כי הן מרגישות איום ממני", היא מוסיפה: "דווקא יש לי חברות ממש יפות".

16:00 - שני לעומר: "הסדר האמיתי קרה ברגע שנכנסתי לחיים שלך"

שני מסיימת לסדר את הארון. עומר מתפלא, "איזה סדר יש פה", והיא לוקחת את התגובה שלו למקום אחר: "הסדר האמיתי קרה ברגע שנכנסתי לחיים שלך", ומיד עוקצת: "את זה אתה עדיין לא מבין כנראה". בהמשך בסלון, עדן ואנדל יושבים יחד על הספה, הוא משחק לה בשיער ומקפיץ אותה כשאומר שיש לה נשירה. אנדל מתעצבן שהיא לא מבינה שעבד עליה, והיא מתרצת: "אתה לא יודע שבנות זה ככה?". אנדל מתחיל לחשוב פעמיים: "אם הייתי יודע שזה ככה לא הייתי נכנס לזה מההתחלה", אבל עדן לא קונה את זה: "אם אתה רוצה אתה יכול לצאת מזה עכשיו". 

15:00 - שני משחררת קיטור: "האנשים פה פחדנים"

אחרי שג'ודי משתפת שלא ראתה את העונה הקודמת, "אבל לפי השמועות כל יום היה פה פיצוצים", שני אומרת בעצבנות: "זה בגלל שהאנשים פה פחדנים", ומפרטת: "זה שדן לא מצא עד עכשיו את הזמן להתנצל בפניי זה מסריח ועל הפנים". לאחר מכן היא מוסיפה את אביחי לרשימה השחורה שלה: "הוא גרר את מעיין לסיפור ביני לבינו וזה דוחה", ומוסיפה: "כל הכרכורים של שרון סביב חמימו גם עלו לי על העצבים".

בקצה השני של הבית, דן משתף את ג'ודי במה שקרה בינו לבין אורנה: "היא התנצלה ואני מאוד מבין אותה", בעוד שג'ודי חושבת שאין כאן מקום להתנצלות: "זה עימות עקרוני ולבוא להאשים בחורה במשהו שלא עשתה זה מקומם". דן מסביר את ההתנהגות שלה בתירוץ, "יש לה ראייה מסורתית", אבל ג'ודי שוללת את הנימוק על הסף: "זה לא בא ממסורת, אלא מקנאה וזה טבעי לגמרי".

במקביל, שני עושה סדר בחדר הארונות וגוררת איתה את עומר, שלא כל כך מתחשק לו לעבוד קשה. היא עושה לו תצוגה של כל הבגדים בארון, ומתייחסת במיוחד למה שלבשה ביום שנכנס לבית. למרבה הפתעתה הוא לא זוכר מה היא לבשה, ושני לא קונה את זה: "זו בכלל לא הייתה משימת התעלמות כי הסתכלת עליי כל שניה". אנסטסיה מצטרפת לסידורים, ומסכמת את כל הקשר שלהם במשפט: "איזה עדין עומר, ושני כל כך משוגעת", בזמן ששני אומרת, "בגלל זה אנחנו מתאימים", ומחייכת לעצמה. ​

14:00 - מעיין בשיעור נימוסים לאביחי

בעקבות התלונות של אורנה על מטבח מלוכלך, הדיירים פוצחים במסדר ניקיונות לקראת ארוחת הצהריים. חיים מוסיף עניין למטלות הניקיון כשמבקש ממעיין לבחור מספר, והיא מתפלאת כשהוא מצליח לגלות פעם אחר פעם את המספר הנכון שחשבה עליו. כשהמטבח מצוחצח, הדיירים סוף סוף יכולים להתיישב סביב השולחן. דן מתלונן שנמאס לו כבר לאכול אורז אדום, "אם עוד פעם אחת אני רואה אותו אני נותן לו בעיטה", ואורנה מצטרפת אליו: "כמה אפשר לאכול את אותו הדבר 70 יום?".

בסיום הארוחה, מעיין פונה לאביחי ומלמדת אותו על נימוסים: "זאת הפעם אחרונה שאתה מביא לעצמך לשתות בשולחן, ולא מציע לי גם." אביחי מבין את הרמז ושואל אותה אם היא רוצה לשתות, אבל היא קמה מהשולחן ומסננת: "זה בסדר, אני אביא לעצמי", ועל הדרך מציעה לשרון בעקיצה: "אני מוזגת לעצמי מים, רוצה לשתות?". ​

13:00 - גזר זה רצח

הדיירים משתזפים בשמש החמימה שבחוץ, ואביחי מנצל את השקט בבית כדי להתפלל. במקביל במטבח, דן מכין אוכל וג'ודי מתקילה אותו בשאלה: "למה התחלת להיות צמחוני?", כשמכאן מתחיל דיון על תעשיית הבשר בארץ. דן משתף שהתחיל להיות צמחוני רק מהכניסה שלו לבית, וכעת לא מסוגל לגעת בבשר: "מבחינתי כל רגע שאני אוכל בשר אני יודע שאני לא בסדר". ג'ודי לוקחת את השיחה למקום אחר כשמסבירה למה לכל אדם יש גבולות משלו בעקרונות האכילה, ומביאה לדוגמה את הגזר: "אתה יודע שעשו מחקר וגילו שכשאוכלים גזר התדרים משתוללים בחדר כי הוא צורח?".

בהמשך במטבח, אורנה מתלוננת שהיא ומעיין תמיד מנקות אחרי הבישול, " אבל מי שעשה אתמול את הכלים השאיר את הכל מלוכלך", היא אומרת בעצבנות לדן. הוא אומר שתמיד משתדל לנקות אחריו, והיא ממשיכה להתרגז כששואלת: "למה רק אני צריכה לחשוב על הדברים האלה בבית הזה, ואת אף אחד אחר זה לא מעניין?". ​

12:00 - שבת של אווירה טובה

 
אביחי, דן וחיים מנצלים את שעות הצהריים החמות לטבילה בשכשוכית, בעוד הבנות, מעיין, ג'ודי, עדן, אורנה ואנסטסיה מעדיפות להשתזף ולתפוס קצת צבע. לפתע הן מבחינות ששני לא נמצאת בחצר, והן תוהות אם היא עדיין מנמנמת בחדר השינה, למרות שהאח הגדול הכריז שעליה להתעורר. שרון ועומר מצטרפים אל שאר הדיירים שבחצר, כשהם מתלוננים על השעמום, וטוענים שהמשימות צריכות להיות יותר ארוכות כי הן מעבירות את הזמן בבית. מעיין לעומתם מספרת שהיא נהנת יותר כשאין משימה, ומכריזה: אני עייפה כבר מכל המשימות האלו". 
 
 
11:00- מעיין לאנדל: "כמה שאתה ועדן מתאימים"
 
מעיין ואנדל נהנים מהשמש החמימה בחצר, והראשונה מיד מכריזה:"כמה שאתה ועדן מתאימים, אתם יכולים לעשות קמפיין ביחד". אנדל נרגש לשמוע את דבריה, ומחמיא לה:"את הבן אדם הכי טוב פה בבית, אני ממש מכבד אותך". בהמשך, השניים משוחחים על חגיגות יום ההולדת של מעיין, ואנדל מודיע שבזכותה זה היה היום הכי כיף שהיה לו עד כה, אבל היא טוענת אחרת: "הכל היה בזכותכם, תודה ששימחתם אותי".
 
מאוחר יותר, חיים ודן נכנסים לשכשוכית ונראה כי הם מרוצים מהאווירה השמחה ששוררת בבית. גם אביחי מצטרף אל הדיירים שמבלים בחצר, וכשהוא מנסה לתפוס את מבטה של מעיין, היא מיד מודיעה לו:"לא עכשיו, אני נחה". 
 
 
10:00 - האווירה בבית מתחממת
 
האח הגדול מפנק את הדיירים בדקות נוספות של שינה, ולבסוף מעיר אותם לצלילי השיר "ירח" של שלמה ארצי. עדן ואנדל נשארים מחובקים ומסרבים להתעורר, בעוד שמעיין מזנקת ממיטתה ומתחילה בהתארגנויות הבוקר. גם אנסטסיה וג'ודי מתחילות להתארגן ליום נוסף בבית, והראשונה מכריזה שהיא מתוסכלת מכך שגופה השתנה במהלך השבוע האחרון. בינתיים בחדר השינה, נראה כי עומר ושני צמודים מתמיד. השניים ממשיכים להתכרבל מתחת לשמיכה, על אף שהאח הגדול הכריז בפעם נוספת שעליהם להתעורר.
 

09:00- שבת של שמש

 בוקר יום שבת עולה על בית האח הגדול, אבל הדיירים עדיין שקועים בשינה עמוקה לאחר שעבר עליהם לילה סוער במיוחד. חדר השינה עדיין חשוך, אך בקרוב האח הגדול יעיר אותם לצלילי שיר הבוקר, וכולם יתעוררו ליום שצפוי להיות מתוח לא פחות. האם ג'ודי ואנסטסיה יצליחו לפגוע במערכת היחסים של דן ואורנה?

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו מאוחר מהרגיל, אחרי שהאח הגדול הכריז בשעות הלילה כי משימת בית הכלא הסתיימה. הם התבשרו כי הם עמדו במשימת התקציב, אבל בשל קנסות שצברו השבוע, הם יאלצו להסתפק בתקציב בסיסי בלבד. במהלך היום, מעיין חגגה את יום הולדתה עם כל הדיירים וקיבלה מסוקים מהמשפחה והחברות בבית: "אני אוהבת אתכן, אתן בלב שלי מלכות".

אירועי משימת התקציב הקפידו שהדיירים יהיו עסוקים במחשבות, והסרטון של שני העסיק את כולם במיוחד: "היא רק משחקת אותה ישרה, כל היום היא מרכלת פה", אמרה אורנה, ואביחי אישר: "היא יצאה אפסית". אורנה גם התייחסה לביקור שקיבל אביחי מאימו: "היא יודעת שקשה לך למצוא מישהי, אז איך היא לא מפרגנת כשהיא רואה אותך פה עם מישהי טובה כמו מעיין?", בעוד אביחי אמר שהוא היה מעדיף שהיא לא תגיד כלום: "גם אם היא לא אוהבת אותה שתשמור את זה לעצמה, מה היא חושבת, שאני מטומטם שלא יודע מה הוא עושה פה?".

מאוחר יותר, לרגל יום הולדתה של מעיין, החליטו אביחי ומעיין לקיים את 'טקס הנשיקה', בו יוכלו לחגוג ביחד עם כל דיירי הבית נשיקה פומבית. חיים ניהל את הטקס וביקש מהם לנדור כל אחד בתורו ובסיום, להתנשק. אביחי ומעיין עמדו במשימה והתנשקו קלות על השפתיים. אך לא רק הם הראו סימנים של קרבה, בשעות הלילה התיישבו אנסטסיה וג'ודי על המיטה של דן, וניהלו עם דן שיחת חולין צפופה. אורנה שבמקרה עברה וראתה אותם, התרגזה מהקרבה שדן מפגין אל הבנות ועזבה את המקום מיד.

אנסטסיה וג'ודי לא נשארו אדישות, ובשיחה בחצר שיתפו כל אחת מה היא חושבת על אורנה: "יש לה בעיה שתלך לסלון. פסיכופתית לגמרי, אובססיבית", אמרה אנסטסיה. ג'ודי הסכימה עם אנסטסיה שההתנהגות של אורנה הייתה מוגזמת והוסיפה: "היא יכלה לשתף פעולה בכיף עם השיחה הזאת".

 

 

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00