העדכון האחרון:

03:00 - לילה טוב בבית האח הגדול
 
אחרי שאיחל לילה טוב לאנדל, עוזב חיים את החצר ומשאיר אותו שקוע לבדו במחשבות. כעבור דקות ארוכות, מחליט אנדל להצטרף אל שאר הדיירים בחדר השינה, שם אביחי עושה מסאז' למעיין, ולא רחוק מהם מסתודדים אורנה ודן. 

 
הדיירים לא מוכנים להניח לסרטון הוויראלי של אביחי ודן, ובחצר מתנהל דיון על יחסו של אביחי לנשים. עדן אומרת לשני, שם ותאלין שהיא מרגישה שאביחי סותר את עצמו בדבריו ומוסיפה: "בגלל המגבלה שלו הוא צריך אישה שתהיה חזקה ממנו". תאלין לא מסכימה ומשתפת: "אני לא חושבת שהוא שוביניסט כמו שאתם אומרים". 
 
במקביל בפינת האוכל, מעיין מספרת לדן, אורנה, חיים ואביחי על החוויות שלה מאומן ומסכמת: "זאת פשוט חוויה". אביחי שואל אותה: "התחילו איתך?", מעיין משיבה שלא והוא צוחק: "אם הייתי איתך באומן הייתי עף עלייך כל הטיול".

24:00 - עדן לחיים: "תמיד תישאר מי שאתה"
 
מעיין יושבת עם אביחי בחצר, וכשהיא נזכרת בקריאות ששמעה, היא אומרת בהתרגשות: "משפחה זה הדבר הכי אמיתי בעולם". בהמשך היא תוהה בפני אביחי: "מעניין מה אבא שלי חושב עליך?", ואביחי מחייך ואומר שהוא בטח שונא אותו, אבל לאחר מכן חוזר בו: "אין לו סיבה לשנוא אותי, הוא בטח רואה שאני מכבד ומעצים אותך". במקביל בחדר השינה, חיים מצטרף לעדן ואנדל, ושהוא אומר שלפעמים הוא מרגיש שהוא לא מוצא את המקום שלו בבית, עדן אומרת שלדעתה הוא אהוב על ידי כל הדיירים, ומוסיפה: "תמיד תישאר מי שאתה".
 
23:00 - מה גרם למעיין לפרוץ בבכי?
 
מעיין ואביחי מחממים את האווירה בתוך הנסט, וכשמעיין אומרת שמפריע לה שאנשים חושבים שהם עושים משהו בלילה מתחת לשמיכות, אביחי עונה בחיוך: "אז מה? נשים שתי שמיכות". לאחר מכן, תאלין פותחת את הדלת של הנסט, ומודיעה למעיין שהיא שומעת צעקות מבחוץ שמכוונות אליה. מעיין יוצאת לחצר, וכשנדמה לה שהיא שומעת את הקריאה: "מעיין אבא גאה בך", היא פורצת בבכי כשהיא משוכנעת שהוריה באו לתמוך בה.
 
במקביל בחדר השינה, שם אומר לעדן שההתנהגות של שני מוציאה אותו משלוותו: "אני לא מבין את זה, מהרגע שאמרת לה שאתן לא מסתדרות, היא נדבקת אלייך". עדן אומרת לשם שהיא מתכוונת להגיד לשני שתפסיק להיצמד אליה, ושם ממשיך עם הביקורות: "עכשיו היא מתחנפת אליי עם הצמחונות שלה, אבל היא בכלל עושה את זה בשביל לא להשמין, וזה הכי אנוכי שיש".
 

22:00 - עדן ושני מרכלות על אביחי

מעיין ואביחי מתכרבלים בנסט, ומעיין מספרת על הסקרנות שלה לגבי הפרק שישודר ביום ראשון: "הלוואי ויכולתי לצפות בו, קרו לי כל כך הרבה דברים השבוע". אביחי מסכים שעבר עליהם שבוע עמוס, ומשתף ברגע המועדף עליו: "המשימה שלך עם העיניים שלי הייתה אחת המרגשות אי פעם", ומעיין מסכימה שזו הייתה משימה מטלטלת: "זה היה קשה, אבל אחר כך הרגשתי יותר מחוברת אליך". במקביל בחצר, עדן ושני מרכלות על אביחי. שני נזכרת ברגע שבו עדן אמרה לאביחי שעור הפנים שלו מתקלף, ואומרת: "באותו רגע רציתי להגיד שעכשיו נוכל לראות את הפרצוף האמיתי שלו", ועדן צוחקת ומוסיפה: "חבל שלא אמרת".

21:00 - שני על דן: "שישחרר ממני כבר"

שני ומעיין צובעות את הציפורניים שלהן בחדר הארונות, ומעיין מחליטה להגיד לשני שהיא מתנהגת בצביעות: "זו צביעות לחייך לאנשים שאת לא מסתדרת איתם". שני טוענת שהיא מחייכת רק מתוך נימוס, ומשתפת את מעיין ברגשות שלה לדיירים בבית: "אותך אני אוהבת, אבל לא נעים לי ליד אורנה ודן". תאלין מצטרפת לחדר הארונות, ושני מספרת שנמאס לה שדן משוחח איתה על היחסים שהיו ביניהם: "שישחרר ממני כבר". תאלין מנסה להסביר לשני את הצד של דן: "אולי הוא מרגיש שנפגעת ממנו", אבל שני לא מתרשמת מההסבר: " דן רק רוצה לצאת בסדר עם עצמו, בגלל זה אני כבר לא מתייחסת אליו".

20:00 - מעיין: "הצביעות של שני משגעת אותי"
מעיין ואביחי יושבים בסלון, ומעיין מספרת שיש לה בעיה עם ההתנהגות של שני: "הצביעות שלה משגעת אותי". מעיין מספרת שהיא התעצבנה כשראתה את שני מחייכת לאורנה בארוחת הערב: "מה את מחייכת אליה? אתן שונאות אחת את השנייה", ומוסיפה: "היא יודעת שאנשים מסוימים לא אוהבים אותה, ובכל זאת היא מתייחסת אליהם בחיבה". אביחי מבין את הטענה של מעיין, ואומר על שני: "כואב לי עליה, כבר עדיף להיות פה לבד", ומעיין מעידה על עצמה שהיא לא מסוגלת להתנהג כמו שני, ולהיות נחמדה לעדן: "אם הייתי מתנהגת בכזאת צביעות הייתי שונאת את עצמי".
 

​19:00 - שני לדן: "תפסיק לעוף על עצמך"

​הדיירים יושבים לשולחן ארוחת השבת, ואביחי מרוצה משם שהתלבש בהתאם למעמד: "שמת חולצה מכופתרת לכבוד שבת, איזה צדיק". שם צוחק ואומר שמתחת לשולחן הוא עדיין עם מכנס ספורט, ואביחי משיב בחיוך: "הבורא מסתכל רק מהשולחן ומעלה". בהמשך הארוחה, הדיירים נזכרים בסרטון הוויראלי של דן ואביחי, וכשעדן שואלת אם הם זוכרים את השיחה, אביחי משיב: "אני זוכר ובגלל זה אמרתי תודה לאח הגדול, כי החלק השני היה הרבה יותר גרוע". דן עדיין מתלהב מכך שהשיחה הפכה לסרטון ויראלי: "פעם ראשונה בחיים שלי שמגדירים אותי ככוכב רשת", ושני אומרת לדן שמדובר בפרסום שלילי, ומציעה לו להירגע: "תפסיק לעוף על עצמך".

18:00 - עדן: "הלוואי ויכניסו בחזרה את חזי"
 
עדן, שני, תאלין ואורנה משוחחות בחדר השינה על כניסת הדיירים החדשים. "תחשבו שהם מגיעים מבחוץ, והם יודעים מי הדיירים החזקים בבית ומי החלשים" עדן אומרת ומוסיפה: "מעניין איך נתייחס אליהם". אורנה מגיבה לדבריה: "בהתחלה נתייחס אליהם יפה, ואחר כך הבית יחולק לשתיים, אנחנו והם". עדן מספרת לבנות שהיא חוששת שהאח הגדול יכניס גבר או אישה שיפרידו בין אביחי למעין, ותוהה אם זה יכול להיות מישהו שהם מכירים מהעבר ושני שמתרגשת מכניסת הדיירים החדשים מצהירה: "אני רק מחכה לזה כבר, מתחיל לשעמם פה". תאלין נכנסת לדבריה ומתפללת שבן זוגה יכנס לבית, ועדן ממהרת להכריז: "הלוואי ויכניסו בחזרה את חזי".
 
17:00 - אביחי למעיין: "המשימה גרמה לי להרגיש שהחיבור בנינו הוא עמוק"
 
מעיין ואביחי מתארגנים לארוחת הערב, ואביחי נזכר במשימה שהצליחה לקרב בניהם. "אני לא מפסיק לחשוב על המשימה האחרונה" הוא אומר בהתרגשות, והיא בתגובה שואלת: "נכון היית בוכה אם היינו לבד?" ולא שוכחת להוסיף: "אני יודעת שאתה בן אדם רגיש, כי שסיפרתי לך על הגירושים של ההורים שלי כמעט בכית". אביחי מתקרב אליה ואומר: "לא היה לי נעים לבכות ליד כולם, אבל זה באמת ריגש אותי. זה גרם לי להרגיש שהחיבור בנינו הוא עמוק".
 
במקביל בחדר השינה, שני משתפת את אנדל בשיחה שהייתה לה עם דן. "הוא אמר לי שהוא ראה שאנחנו רוקדים ביחד במסיבה" היא מספרת לו ומוסיפה: "אמרתי לו שאנחנו תמיד היינו באותו ראש, ושלא יחמיא לעצמו יותר מדיי". אנדל מסכים איתה וטוען שדן סתם מחפש את תשומת ליבה ושני אומרת: "הוא בורח ממני, הוא אומר לי שהכל בסדר בנינו אבל אני יודעת שלא". האח הגדול קוטע את שיחתם לצלילי השיר "היום היום" של שרית חדד ומכריז על כניסת השבת. 


16:00 - עדן מפילה על שני את האחריות לכישלון המשימה
 
עדן, שני ושם נהנים מהשמש בחצר, ועדן טוענת ששני היא זאת שהרסה את המשימה השבוע. בתגובה, שני מתעצבנת, ולא מנסה לשמור על טונים נמוכים: "תביני אותי, אני מרגישה שאני נותנת ועושה פה בבית, ובסוף לאף אחד לא אכפת". עדן מנסה להרגיע אותה, ומסבירה את הצד שלה: "אני מבינה אותך, אבל את חייבת להסכים איתי שאת זאת שנתת לכולם את הפתח לוותר על המשימה". אבל שני לא מקשיבה לה, וממשיכה לצעוק: "את ואנדל לא הייתם יושבים בצד כל המסיבה, וחיים לא היה צובע את השיער, אז אל תאשימי אותי".
 
מאוחר יותר, האח הגדול מכריז שיש מים חמים למקלחת, ואנדל מבקש מעדן שתעשה לו מסאז' לפני שהוא נכנס להתקלח. אבל עדן מגיעה עם תנאים משלה, ומתמקחת: "אתה תעשה לי קודם, ואז אני אחשוב אם מגיע לך". אנדל נעלב מדבריה, ועדן בתגובה טוענת שהוא מונע מאינטרסים, ונותנת כדוגמה את רשימת התקציב: "אתה עשית הכל כדי שאנשים לא יכעסו עלייך, אתה רוצה להתחבב על כולם".
 
15:00 - דן לעדן: "איך רקדת אתמול, חלום להסתכל עלייך רוקדת"
 
האח הגדול קורא לדיירים להתכנס בסלון, ומכריז שהשבוע הם יצטרכו להסתפק בתקציב בסיסי בלבד בגלל שלא עמדו במשימה. הוא קורא לאנדל להיכנס לחדר האח, והדיירים נשארים במתח מבלי לדעת מה יאכלו השבוע. דן מציע: "שכל אחד יגיד לאנדל מה הוא רוצה, ושהוא יחליט אם להקשיב לנו או לא", אבל שם מפקפק בהצעה שלו: "אני חושב שהוא יעשה בכוונה את ההפך". 
 
מאוחר יותר, שני ודן יוצאים לשיחת ידידות בחצר, ושני דואגת לפציעתו של דן: "אם זה כואב לך, כדאי שתלך לבדוק את זה". דן שותק בתגובה, ומעביר את נושא השיחה: "נהנית אתמול בסוף?".  שני מהנהנת בחיוך, בעוד דן בוחן את עדן שמצטרפת אליהם: " וואי, איך רקדת אתמול, חלום להסתכל עלייך רוקדת". 

14:00 - אנדל לשני: "בא לך להתחיל לעבוד על הזוגיות שלנו?"

השמש החמה עולה על בית האח הגדול, ואנדל מנסה את מזלו עם שני. "בא לך להתחיל לעבוד על הזוגיות שלנו?" הוא שואל, ושני שמצחקקת מיד ועונה: "יאללה, בכיף". חיים מקשיב לשיחתם מהצד, ומתפרץ : "למה שלא תקחי את אנדל כפרויקט? את מפסידה, יש לך גבר טוב בידיים".

בינתיים במטבח, אורנה ודן מנצחים על הבישולים של ארוחת הערב, ומעיין נחלצת לעזרתם. אורנה שלוקחת את הפיקוד מחלקת להם הוראות, בעוד השניים מתקשים לבצע את המטלות כראוי. מעיין מתחילה לדמוע כשהיא חותכת את הבצל, ואילו דן נחתך מהסכין בעודו מקלף את השום בהתלהבות.

13:00 - עדן על אביחי: "הוא מתחיל לעלות לי על העצבים"

אביחי, עדן ושם משוחחים במטבח על היחס של אביחי כלפי שני. "אני אפילו לא אומר לה בוקר טוב", אביחי מספר להם, ומוסיף: "מעצבן אותי שהיא אמרה לכולם שאני מדבר עליה מאחורי הגב, ואני לא". כשהוא מבחין שהם לא מגיבים לדבריו, הוא ממשיך: "היא צריכה להגיד לי תודה שהמשכתי להיות נחמד אליה".

מאוחר יותר, שני נכנסת למטבח, בעוד שם ואביחי ממהרים לעזוב את המקום. עדן מתעניינת בשיחה שלה עם אנדל על אביחי, ושני מספרת לה: "אני עדיין חושבת שאביחי בן אדם טוב, אבל הוא לא מפסיק לנפח את החזה ולהגיד לכולם כמה שהוא אמיתי". עדן מסכימה איתה, וחושפת בפניה את מה שהיא מרגישה כלפיו. "הוא מתחיל לעלות לי על העצבים, אני לא אוהבת את ההתנהגות שלו", היא אומרת ומוסיפה: "אני בחיים לא נפתחתי אליו, אבל הוא יודע איך לשחק את המשחק".

12:00 – שני על אביחי: "הוא כל הזמן מרכל עליי מאחורי הגב"

אנדל, שם ומעיין נהנים מהשמש בחצר, בעוד הראשון אומר למעיין: "תיכנסי למטבח, תתחילי להכין את ארוחת שישי". היא משיבה לו ברוגע: "אני מחכה לאורנה", ומוסיפה: "הלוואי והייתי יודעת להכין ארוחה גדולה לבד". במקביל, דן מכין שקשוקה לארוחת הבוקר, ואורנה משתפת אותו שאין לה כוח להכין את הארוחה לשבת, ומצפה שכולם יעזרו לה.

בהמשך, אנדל מתיישב ליד שני ששוכבת עדיין במיטה, ושואל אותה למה היא עדיין לא קמה. "אין לי ראש לדרמות ולפרצופים של אורנה ואביחי", היא עונה לו, והוא מנסה לעודד אותה: "אל תתייחסי למה שאנשים אומרים, בסופו של דבר אנחנו במשחק". הוא מוסיף: "תישארי מי שאת ותהני מהחוויה", אבל שני כבר מאשימה את אביחי: "הסתירה הפנימית שלו לא הגיונית, הוא אומר שהוא מדבר על כל האמת בפרצוף והוא לא עושה את זה באמת", ומסבירה שהוא כל הזמן מדבר עליה מאחורי הגב שלה.

11:00 – שם על השיחה הוויראלית של דן ואביחי: "תוכן השיחה היה מזעזע"

הדיירים מתקשים לקום לצלילי שיר הבוקר "אני שוב מתאהב" של גידי גוב, גם כשהוא מתנגן כבר בפעם השנייה. שם ומעיין מתעוררים ראשונים, ויוצאים לשתות את קפה הבוקר שלהם בחצר. הראשון מעלה את נושא השיחה הוויראלית של דן ואביחי: "תוכן השיחה היה מזעזע", ומסביר: "אני גדלתי על ערכים אחרים, אמא שלי היא אישה מאוד פמיניסטית". מעיין מסכימה איתו, אבל מנסה להגן על כבודו של אביחי, בטענה שיכול היה לבחור לא להראות לדיירים את הסרטון. שם מתנגד לדבריה, ומהר מאוד מכניס אותה לפרופורציות: "אם הוא לא היה מראה אותו, הוא היה מצטייר בחוץ לא טוב".

10:00 – הדיירים עדיין שקועים בשינה מתוקה

אחרי שהדיירים חגגו במסיבה היוונית שאררגן להם אמש האח הגדול, הם זוכים לעוד דקות ארוכות מתחת לפוך. הם צוברים כוחות מחודשים אחרי שבוע מלא התפתחויות, ומשאירים את הבית בשקט מופתי. בקרוב שיר הבוקר יקטע את חלומותיהם, והדיירים יתחילו להתכונן לשבת נוספת בבית.

09:00 – בוקר יום שישי

אחרי לילה ארוך בו חגגו הדיירים במסיבה יוונית חיובית במיוחד, עולה השמש החורפית על בית האח הגדול, ומסמנת את תחילתו של יום שישי. הדיירים שמכורבלים עמוק במיטותיהם יתעוררו בקרוב לצלילי שיר הבוקר, ויחלו בהכנות לקראת השבת. מה צפוי לדיירים בסוף השבוע? והאם האנרגיות החיוביות של המשימה יביאו שבת רגועה?

מה קרה אתמול?

הדיירים פתחו את הבוקר בסימן חיובי, עד שאורנה איימה לפגוע במשימה אם אנדל לא יזמין את המצרכים הדרושים לארוחת שישי. אבל הוא לא התרגש, והמשיך בתוכנית: "אני הולך לקנות סיגריות לעצמי, ולא אכפת לי מאף אחד אחר". למי שדווקא כן היה אכפת, זאת מעיין שגילתה איך אביחי רואה, דרך משקפיים המדמות את ראייתו. בהמשך, אורנה ציפתה לדבר עם הילדים שלה, אך הופתעה לגלות שבמקומם קיבלה את כוכב ושמוליק. בזמן שאנדל התוודה בפני עדן שהיה בטוח שהיא בעניין שלו, האח הגדול קטע את שיחתם והציע לדיירים הנרגשים מסיבה בניחוח יווני.

מאוחר יותר, אביחי גילה לדן שהוא ומעיין התנשקו, ומבקש ממנו לשמור על זה בסוד. בינתיים, שם חזר מחדר האח הגדול כשחבילה בידו, וסיפר בהתרגשות שקיבל חבילה מארוסתו: "ראיתי את כתב היד שלה על החבילה, והתחלתי לבכות". האח הגדול הפתיע את הדיירים כשהקרין להם בסלון סרטון שהציג שיחה שנויה במחלוקת בין אביחי לדן, שבה נאמר בין היתר: "גבר צריך אישה נסיכה שתהיה פחות חכמה ממנו, וכל בן אדם צריך שאשתו תהיה תמימה". מעיין נפגעה מהמילים של אביחי, והוא לקח אותה לשיחת פיוס בחדר השינה. דן תפס את הצד הגברי, והציע למעיין להתרכז בדברים שאביחי אמר עליה במקום בסרטון. אבל היא הסתייגה בטענה ש"היא לא רוצה לצאת האישה הקטנה".

בתלבושות מהמיתולוגיה היוונית, הדיירים ציפו בקוצר רוח למסיבה שהתרחשה בלילה. עדן ואנדל יצאו מחדר האח הגדול לבושים בבגדי נזירות, והסבירו לדיירים שבמהלך המסיבה עליהם להתנזר ממגע, אלכוהול וסיגריות. אבל מהר מאוד נמאס להם, והשניים החליטו לשבור את המשימה ולהצטרף לחגיגות עם שאר הדיירים. במקביל העניינים בין דן לאורנה התחממו, כשהוא אמר לה שרצה להעניק לה תשומת לב מיוחדת במסיבה, והיא השיבה בחיוך: "נהניתי לנעוץ בך מבטים".

העניינים התחממו גם כשהדיירים פשטו את התחפושות לטובת בגדי הים, ושברו שיא חדש כשכל דיירי הבית טבלו יחד בשכשוכית. אחרי המסיבה, שני שיתפה את דן בכך שלא האמינה באביחי: "הבן אדם לא הפסיק לסתור את עצמו מהרגע שהוא הגיע לכאן". הם עברו לדבר על הקשר ביניהם, ושני שפרצה בבכי ביקשה מדן להפסיק לומר שהוא לא מעוניין בה. בסיומו של ערב מגבש, האח הגדול ריכז את הדיירים בסלון, והכריז על סיום המשימה החיובית שלא עברה בהצלחה. הדיירים נפסלו שבע פעמים, וכדי לעבור את המשימה היו צריכים להיפסל שלוש פעמים בלבד.

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00