העדכון האחרון:

06:00 - תהילה ואביחי מתחברים

אביחי לא נרדם ומחליט להעביר את הזמן בשטיפת כלים, תהילה שגם מתקשה להירדם מצטרפת אליו וביחד הם גולשים לשיחה עד הבוקר. "אני רוצה לראות פה רומנים" מצהירה תהילה, אביחי חולק עליה ואומר: "לא חושב שזה יקרה, הבנות פה נורא סגורות". ותהילה מגיבה: "חכה, זה רק הערב הראשון".
בהמשך השיחה היא משתפת את אביחי בחשדותיה בנוגע למשימה סודית ואומרת: "יש פה משהו סודי, אני פשוט לא יודעת מה".
הם ממשיכים לדבר ואביחי מסביר לה עד כמה חמורה בעיית הראייה שלו: "בחוץ ההתנהלות שלי שונה לגמרי". ותהילה נפעמת מהאופטימיות שהוא מפגין.

בהמשך, תהילה מספרת לאביחי שהיא החליטה שמחר היא תדבר עם אנדל ותתנצל על מה שאמרה מוקדם יותר באותו ערב, "לא התכוונתי".

05:00 - פיפי ולישון

הדיירים ממשיכים להכיר אחד את השני לעומק ומעיין מצהירה: "אני לא אחת של מריבות". וחזי מבטיח ואומר: "רוב העונה יהיה פה צחוקים ופאן".
בהמשך חזי מתחיל לפתח שיחה עם תאלין ומתעניין על התהליך שעברה: "איך המשפחה שלך קיבלה את זה?". "אמא ממש תומכת, אבא פחות" משיבה תאלין וממשיכה "גם לי היה קשה כילדה, חשבתי שאני משוגעת".

לאט לאט הדיירים מחליטים לסיים את היום המרגש שעבר עליהם וללכת לישון. מלבד אביחי שמתקשה להירדם ונשאר ער בחצר הבית, מדבר לעצמו ואומר בחיוך: "אתה מפורסם ליום".

04:00 - הדיירים מרגישים ברי מזל

האח הגדול מודיע לדיירים שבקרוב יתבצע כיבוי אורות בבית, מאחל להם לילה ראשון מוצלח ומפנק אותם בשיר "לילה טוב" של הכבש השישה עשר.
למרות ההודעה, הדיירים מסרבים ללכת לישון וממשיכים לשוחח בחצר. במהלך השיחה עדן אומרת: "תחשבו איזה ברי מזל אנחנו שזכינו להיות חלק מהעונה האחרונה של האח הגדול". שאר הדיירים מהנהנים בהסכמה ומקווים שבמהלך העונה יזכו לשלג בבית האח.

בהמשך השיחה, שם ותהילה מתחילים להתווכח על הבחירות בארה"ב ותהילה פולטת את המילה "כושים". אנדל ממהר להגיב ואומר: "אם את לא יודעת להתבטא נכון, אל תדברי". תהילה לא נשארת חייבת ועונה: "אתה לא תגיד לי איך להתבטא". האווירה נעשית מתוחה עד שמגיע חזי עם פיג'מה מגניבה ומפיג את המתח.
לקראת סיום הדיון שם מבטיח לתהילה: "את עוד תצאי מפה עם דעות הפוכות משלך", תהילה לא מסכימה איתו ואומרת: "כל אחד גדל שונה וזה בסדר, אני אוהבת את הדעות שלי".

03:00 - שם לדן: "אתה גרמת לפיגועים שיש פה היום"

דיירי האח הגדול החדשים נמצאים רק כמה שעות בבית וכבר הרוחות מתלהטות. מגזענות, דן ושם עוברים להתווכח על ציונות וכיבוש ובמהלך הוויכוח דן מתגאה בשירותו הצבאי ושם אומר לו: ״בזבזת את השנים הכי טובות שלך בחיים". דן לא מספיק להגיב ושם ממהר לצעוק: "אתה גרמת לפיגועים שיש פה היום".
עדן ממהרת להתערב ואומרת: "די, זה היום הראשון שלנו פה. יש לנו עוד מלא זמן לשיחות האלה" אבל שם לא משתכנע ועובר להתווכח עם תהילה על ענייני דת. "אתה צועק ותוקף, אי אפשר ככה", אומרת לו תהילה והוא בתגובה עונה: "אין מה לעשות, אני מרוקאי, הדם שלי חם ואני צועק".

02:00 - שיחות לתוך הלילה

בחצר הבית תהילה אומרת בחשש: "לא נכנס לפה אף אחד ששומר שבת" וכוכב, שיושבת לידה מרגיעה אותה ואומרת: "אני שומרת קצת, אפילו מתפללת". תהילה מחייכת בהקלה ואומרת: "יופי, זה חשוב לי".
בינתיים, בצידה השני של החצר, חזי וחיים מנהלים שיחה על זוגיות. כשאנדל מחליט להצטרף אליהם, חזי שואל אותו: "לך יש בת זוג?" ואנדל ממהר להגיב "חס וחלילה". חיים, שצוחק מהתגובה שלו, אומר: ״אתה בחור רווק שמוכן לכל מאבק".

במקביל בתוך הבית, שאר הדיירים מחליטים להחליף לפיג'מות ומתכוננים ללילה הראשון שלהם בבית האח הגדול.מאוחר יותר, מתנהל וויכוח בין דן לשם על גזענות, במהלכו שם טוען שלא השכירו לו דירה בתל אביב בגלל שם המשפחה שלו. דן מתעצבן מהדברים ועונה לו בתגובה: " איזה חרטה סינית".

01:00 - אוכלים, נהנים ונחשפים

הדיירים מתחילים להתמקם בבית ולוקחים את המזוודות שלהם מחדר השירות, כדי לסדר אותן בארון. במהלך הסידורים כוכב מתחילה לרקוד ומציגה את כישוריה כרקדנית בטן לשעבר, תאלין צוחקת ומצטרפת אליה.
בזמן שהדיירים מנסים להבין איך המגירות נפתחות ולאן דלתות הארון זזות, חצר הבית נפתחת ולפניהם נחשף שולחן גדוש באוכל סיני. הדייירים מתלהבים, מתחילים להתפנק וחזי מפרגן לאח הגדול: "וואי האח שיחקת אותה על הבית, אין דברים כאלה".

בינתיים, אסתר, תהילה ומעיין נכנסות לנסט ותהילה משתפת בקשיים שלה בבית עד כה: "קשה לי, חשבתי שיהיה לי הרבה יותר קל". מעיין מסכימה איתה, ואומרת: "את יודעת כמה בכיתי בימים האחרונים?". בתגובה, תהילה מספרת שהיא הבטיחה לעצמה לא להיות הראשונה שבוכה בבית. אבל אסתר ומעיין מסבירות לה שזה דווקא יעשה לה טוב ולמרות התנגדותה הדמעות מתחילות לזרום מעצמן.

00:00 - חברויות חדשות מתחילות להירקם

במטבח על כוס שמפניה, אסתר, תהילה ותאלין לומדות להכיר אחת את השנייה קצת יותר לעומק. תאלין משתפת את החשש שלה מכניסת דייר דתי: "אני מפחדת שלא יקבל אותי". תהילה מוחה מנגד וטוענת "מה הקשר? אני גדלתי בבית חרדי ואני מכבדת כל אדם באשר הוא". אסתר מסכימה ומוסיפה "אל תדאגי, את מקסימה". בתגובה, תאלין מחייכת במבוכה ואומרת: "אני לא טובה במחמאות".
במקביל בסלון, דן משלים את כניסתו לבית ולוחץ ידיים לשאר הדיירים, כשהוא מסיים את הסבב, הוא אומר בחיוך: "עכשיו אני צריך לשמוע שוב את השמות של כולם כי לא הקשבתי לאף אחד". כולם מחייכים וממשיכים לדבר ולהכיר זה את זו.
מאוחר יותר, תהילה, אסתר ותאלין עוברות לסלון ותהילה שואלת את אסתר מה גרם לה להיכנס לבית האח הגדול. "אני אנורקסית לשעבר והבטחתי לעצמי שאתמוך בכל מי שעובר את התקופה האפילה הזו שעברתי", משתפת אסתר.

23:40 - הכירו את שני גולדשטיין

היא תל אביבית מלידה, ולא מפספסת אף אירוע בחיי הלילה והאופנה של העיר. האישה הסקסית בעולם בעינייה היא בלה חדיד, אבל לארוחת ערב היא הייתה מעדיפה לשבת עם גל גדות. החופשה האולטימטיבית שלה תהיה בלונדון או בניו יורק, כשברקע מוזיקה אלקטרונית משובחת, וכמובן שהכל יהיה מתועד באינסטגרם.

שני (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
שני יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות המלאה של שני גולדשטיין

23:30 - הכירו את אורנה דנינו

היא גדלה בבני ברק, התחתנה עם גבר חלומותיה יחד הם הביאו לעולם שני ילדים. אחרי שמונה שנים יחד הם החליטו להתגרש. היא חולמת שתוכל להחיות מתים וכך תחזיר את אחותה שנפטרה לא מזמן, ואם תשאלו אותה איזו חיה מסמלת אותה התשובה היא לביאה. 

אורנה (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
אורנה יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות המלאה שלא אורנה דנינו

23:15 - הכירו את דן רושנסקי

הוא גדל בהרצליה פיתוח וכיום הוא רווק תל אביבי שלא שולל אופציה של רומן בבית האח הגדול. הוא חובב מסיבות טבע ויש לו בר בבעלותו. כשהוא לא משחק פוטצ'יוולי בים תמצאו אותו מנגן או מלווה קבוצות כמורה דרך. יש ימים שעוברות לו בראש מחשבות על לעזוב הכל וללכת להיות ראש ממשלה.

דן (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
דן יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות המלאה של דן רושנסקי

23:00 - הכירו את תאלין אבו חנא

היא מיס טרנס ישראל לשנת 2016, גדלה בנצרת ועברה לתל אביב בגיל צעיר מאד. היא מעידה על עצמה שהיא רגישה מאד ויכולה להתחיל לבכות בשנייה. מטבח הוא לא הצד החזק שלה, אבל בריקוד מחול היא מוצאת את השקט שלה. הרגע המשמעותי ביותר בחיים שלה היה הניתוח לשינו מין והיא מקווה בבית האח הגדול לייצג את כל הנשים בעולם.

תאלין (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
תאלין יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת
 

>> לתעודת הזהות המלאה של תאלין אבו חנא

22:47 - הכירו את חזי חיים

הוא איש נדל"ן שמגדיר את עצמו כ"הכי טוב בארץ". למרו שהוא עובד כל היום, הוא לעולם לא יוותר על טלפון לאמא. הוא מוכן ללכת הכי רחוק שמישהו אי פעם הלך כדי לקבל את אהבת הקהל, אבל לא יהיה מוכן לסבול שיירמסו דיירים חלשים מול כולם. הוא אובססיבי לניקיון ויש לו בעיה חמורה עם ריחות.

חזי (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
חזי יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות המלאה של חזי חיים

22:35 - הכירו את תהילה אסודרי

היא גדלה בלוס אנג'לס ועלתה לישראל לפני ארבע שנים. היא אף פעם לא תוותר על תפילה אחת ביום, מרגישה כמו ציפור וחולמת שתהיה לה את היכולת לעוף בעולם. היא יודעת שתהיה לה בעיה להתחבר עם שמאלנים וטוענת שארץ ישראל היא שלנו. היא מכורה לקניות והיתה שמחה להיפגש עם הצל.

תהילה (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
תהילה יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות המלאה של תהילה אסודרי

22:30 - הכירו את אביחי אוחנה

את שגרת היום שלו בחום האילתי הוא פותח עם אימון קרוספיט, משם הוא ממשיך לעבודתו כשחקן פוקר מקצועי. לארוחת ערב הוא היה שמח להזמין את שיר אלמליח, ולחופשה מפנקת בחוף בודד סקהרלט ג'והנסון היהודייה היא בהחלט אופציה. יש לו בעיית ראייה שגורמת לו להתעוור, והוא מודה שהוא נכנס לבית האח הגדול כדי להכניס קצת בידור לחיים.

אביחי (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
אביחי יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות המלאה של אביחי אוחנה

22:20 - הכירו את עדן סבן

את היופי שלה היא קיבלה משילוב גנים מופלא של אמא אתיופית ואבא טריפולטאי, והיא גרפה בזכותו את תואר מלכת היופי של אשדוד. היא פותחת את הבוקר עם כוס מים ולימון סחוט, והייתה שמחה לנדוד בעולם כמו ציפור. ברשימת החלומות שלה אפשר למצוא ארוחת ערב עם אריק איינשטיין, חופשה ביעד טרופי ומפגש פנים מול פנים עם ג'וני דפ.

עדן (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
עדן יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות המלאה של עדן סבן

22:10 - הכירו את אנדל קבדה

הוא עובד במפעל לכיפת ברזל באשדוד, מרגיש הכי קרוב לבורא עולם והיה רוצה לשבת לארוחת ערב עם ירון לונדון. הפעם האחרונה שבכה הייתה בצבא, והחופשה האולטימטיבית בעיניו היא קרוב לבית, בשכונה בה הוא גר. ואם תשאלו אותו איזו חיה מייצגת אותו, התשובה היא אריה שחור ונדיר. הוא נכנס אל הבית רווק והיה שמח למצוא שם אהבה.

אנדל (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
אנדל יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות של אנדל קבדה

22:00 - הכירו את מעיין אשכנזי

היא נולדה וגדלה בהרצליה, מאמנת כושר שמאמנת בין השאר גם את עדן בן זקן. היא חובבת הופעות חיות והיא מעידה על עצמה שהיא תמיד חייבת לעמוד בשורה הראשונה. ברזומה שלה אפשר למצוא גם מערכת יחסים אינטימית עם עומר אדם, אותו הכירה במועדון. 

מעיין (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
מעיין יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות של מעיין אשכנזי

21:50 - הכירו את שם ברדוגו

הוא נולד בתל אביב, מחזיק בתואר ראשון באמנות, ועם נפש עדינה של אמן אפילו הפרק האחרון של סיינפלד גרם לו להזיל דמעה. ארוסתו היא גם החברה הכי טובה שלו, כשלצידה כל חופשה הופכת ברגע לחלומית. הוא שונא לעשות ספורט אבל היה רוצה להזיז דברים בכוח המחשבה.

שם (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
שם יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות של שם ברדוגו

21:45 - הכירו את אסתר ליברזון נמר

היא הייטקיסטית ויזמית שמתמחה במערכות מידע ופיתוח, יש לה דוקטורט בתקשורת ותרבות ומגזין ליידי גלובס בחר בה כאחת הנשים המשפיעות של השנה. בעבר היא התמודדה עם מחלת האנורקסיה והיום היא פעילה להגברת המודעות למחלה.

אסתר (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
אסתר יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות של אסתר ליברזון נמר

21:35 - המשימה הסודית יוצאת לדרך

לא באמת חשבתם שהאח הגדול יפתח עונה בלי משימה סודית נכון? אז איך תראה המשימה הסודית הראשונה? על הזוג שמוליק וכוכב לשכנע את דיירי הבית שאין ביניהם שום קשר קודם. בנוסף, כוכב וחיים יצטרכו להעמיד פנים במשך שבוע שלם שהם אם ובן. במידה והם לא יצליחו במשימה הסודית, אחד מהם ייאלץ לעזוב את הבית בהדחה הראשונה.

21:30 - הכירו את חיים שועי

הוא בחור של יופי חיצוני ולא פנימי ואם תשאלו אותו אז בעצמו הוא לא היה משנה שום דבר. הוא חושב שהוא כמו כלב פומרניאן, כי הוא הכי יפיוף והדייר שהכי יהיה לו קשה להתחבר אליו זה מישהו שאוהב את עצמו יותר מדי. הוא גדל וחי בימים אלה בבית שאן שם הוא עובד במפעל לכבלים.  

חיים (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
חיים יחצ | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות של חיים שועי

הכירו את שמוליק ספן וכוכב פרי

הוא גדל בטירת הכרמל, מגדיר את עצמו כחקיין ובדרן שאת כישרון החיקויים  שלו גילה באירועים משפחתיים, היא מעריצה את קים קרדשיאן, ורקדנית בטן מקצועית ושניהם נשואים וחיים יחד בגבעתיים. אמנם חלפו לא מעט שנים מאז הפעם האחרונה שנכנס אל בית האח הגדול זוג נשוי, אבל אחרי ההיכרות איתם לא נותר לנו אלא לקוות שהם ישרדו קצת יותר זמן מהזוג קפרא.

שמוליק (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
שמוליק ספן | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת
כוכב (צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת)
כוכב ספן | צילום: ינאי יחיאל, שידורי קשת


>> לתעודת הזהות של שמוליק ספן

>> לתעודת הזהות של כוכב פרי

21:05 -  הקאמבק של שימי הדג

אחרי אינספור הכנות וחזרות, האולפן בנווה אילן נוצץ ומבריק לקראת הדיירים החדשים שייכנסו ממש בקרוב אל הבית הנצפה ביותר במדינה. צמד המנחים, ארז טל וקורין גדעון עלו בפעם הראשונה - האחרונה על הבמה ולא הסתירו מהקהל את ההתרגשות שלהם. אם עד עכשיו הבטיחו לנו עונה בלתי רגילה, עכשיו מגיע גם שלב ההסברים. צמד המנחים חשף בפעם הראשונה שאמנם גם העונה הבית עבר שיפוץ מאסיבי, אבל כחלק מהתהליכים של עונת הפרידה מהאח הגדול, מסתבר שצפויה לנו לא מעט נוסטלגיה. כמה נוסטלגי אתם שואלים? עד כדי כך ששימי הדג חוזר לחיינו. מספיק מבט זריז על הבית כדי לזהות את קיר המטבח ממריבת הפתיתים המפורסמת, את העץ הסרוג של שפרה ואפילו את החצר מהצעת הנישואים של שי חי לתניה. 

20:00  - ראיון עם שי מיקה

בעונה האחרונה של "האח הגדול" היא יצאה אחרונה מדלתות הבית, גרפה את דירת החלומות ומאז היא כוכבת ילדים עולה שכובשת את במות התאטרון. אבל רגע לפני שהעונה השמינית של האח הגדול יוצאת לדרך, שי מיקה מסכמת את השנה הכי מטורפת בחייה, ומתחילה כמובן בשי חי: "קודם כל אני רוצה להאמין שזה הגורל שלי ולא סתם זכיתי בהאח הגדול. אבל יחד עם זאת, גם לא אכפת לי, אם זכיתי בזכות שי חי אז תודה רבה, תודה לשי חי, תודה לאלוהים. יש לי בית, סידרתי למשפחה שלי את החיים, את מי זה מעניין?"

19:00 - שינויים של הרגע האחרון

ארז טל, מנחה "האח הגדול" מראשית דרכה בארץ, כבר הספיק לראות לא מעט דברים בלתי שגרתיים קורים בתכנית, אבל למה שקרה הערב אף אחד לא הכין אותו; אחד הדיירים שאמור היה להיכנס אל הבית הודיע ברגע האחרון שהוא פורש ואין בכוונתו להיכנס הערב אל הבית הנצפה ביותר במדינה: "הדיירים הם אנשים שביקשו מאוד להיות בעונה הזאת ועברו את כל המסלול של החיול שמעונה לעונה הולך ונהיה יותר מורכב אני יכול להגיד שברגע האחרון אפילו נשר אחד, ובשבוע שעבר עוד לא היינו בטוחים לגבי אחד, עד הרגע האחרון. אבל היום כולם יכנסו לבית". כנראה שלעולם לא נדע אם הפסדנו או לא, אבל אנחנו יכולים לפחות לשמוח בשבילו שהוא בחר להקשיב ללב שלו. לדייר האנונימי בהצלחה.

from where I stand

A photo posted by @corringideon on


18:15- אדום אדום: תמונות ראשונות מאחורי הקלעים

בזמן שדיירי העונה החדשה של "האח הגדול", נמצאים בבידוד בימים האחרונים, אנשי ההפקה עובדים במרץ כי לדאוג שהכל יתקתק כמו שעון בערב גורלי זה. כפי שאתם וודאי כבר יודעים, העונה שתצא היום לדרך, היא עונת הפרידה מהאח הגדול הנוכחי ומצמד המנחים ארז וקורין, זאת מכיוון שהתכנית עוברת לזכיינית שידור אחרת. בהפקה מתרגשים מאד מעונת הפרידה וכבר מבטיחים שזה יגרום לעונה הזאת להיות יוצאת דופן מקודמותיה. למרות הקור העז ששורר בערב זה בנווה אילן, אנשי ההפקה משנסים מותניים לקראת השידור החי שייצא לדרך בעוד שעות ספורות (21:00).

תמונות מהשטיח האדום (צילום: יותם בקר)
הוליווד זה כאן | צילום: יותם בקר

תמונות מהשטיח האדום (צילום: יותם בקר, האח הגדול)
מי יעלו במדרגות האלו בקרוב? | צילום: יותם בקר, האח הגדול


שמעתם משהו טוב השבוע? ספרו לנו ואולי תזכו בפרס

"האח הגדול": אירוע ההשקה, הערב ב-21:00