העדכון האחרון:

05:00 – אביחי על חיים: "הוא בחור חכם באמת"

אביחי ואורנה שמתקשים להירדם יוצאים לשוחח בחצר. אורנה מספרת שלדעתה הילדים שלה הכי אוהבים את חיים ואנדל, ואביחי מסכים רק לגבי חיים וטוען שהוא זה שמחזיק את אנדל בבית. אורנה מסכימה, ומוסיפה: מיום ליום אני ממש מחבבת את חיים". אביחי ממשיך בשבחים על חיים: "הוא בחור חכם באמת", ומתייחס גם לאנדל: "יש בו משהו, אבל הוא עדיין מרגיש קורבן". ​

02:00 - מעיין חוששת מההדחה: "זה הלילה האחרון שלי פה"

מעיין מסיימת להתפלל, ומיד מתבוננות בתמונות הדיירים שבסלון. היא מתמקדת בתמונה שלה שצבועה בכחול בגלל שהיא ברשימת ההדחה, ואומרת לאביחי: "בא לי שהתמונה שלי תשתנה כבר ללבן". הוא מנסה לעודד אותה, ומבטיח ללא היסוס: "מחר חיים שלי". ניסיונות ההרגעה של אביחי לא משפיעים על מעיין שאומרת בביטחון: "זה הלילה האחרון שלי פה". בתגובה, אביחי אומר שלא נראה לו שהיא תודח, ומוסיף חיבוק כשהוא מלווה אותה למיטה.

01:00 – התיאוריה של אנדל

אנדל, כוכב, דן ושני יושבים בחצר ונזכרים במשימת "העשירים והעניים" שחילקה את הבית. אנדל מציג תיאוריה שפיתח על הדרך בה חזי חילק את הדיירים: "עדן הייתה שם המשחק בחלוקה", ומסביר שהמטרה של חזי הייתה לבודד את עדן ולגרום לכך שתהיה רק איתו. הם ממשיכים לדבר על חזי, וכוכב משבחת אותו וחושפת למה הוא הודח לדעתה: "הגול העצמי שלו היה הפרש השנים עם עדן". בהמשך, אביחי ומעיין מצטרפים לדיירים בחצר, וכוכב מספרת על ההתרגשות שלה מהמסוק ששלחו לכבודה. אביחי לא מתרשם מהסיפור, ותוהה: "עברת כל כך הרבה בחיים איך את עדיין מתרגשת ממשהו?".

00:00 – כוכב על אנדל: "הוא מיוחד מאוד"

הלחץ של ההדחה משפיע גם על כוכב, והיא שואלת את אנדל אם הוא חושב שהיא תודח מחר. "את נשארת בבית", הוא עונה לה. היא עוברת לשאול אותו על שם, והוא מודה: "יש לנו דעות מאוד שונות, אבל אני מעריך אותו". בהמשך, אנדל מפרגן גם לכוכב: "את בנאדם טוב, אפילו צריך לקרוא לרחוב על שמך". לאחר שאנדל הולך, כוכב משתפת את שמוליק: "הוא מאוד מיוחד". בינתיים, מעיין ואביחי מתארגנים לשינה, והיא אומרת לו: "מחר בשידור אני אפנה להורים שלך ואבקש מהם להצביע לי". אביחי מרוצה: "הם מאוד יאהבו אותך".

23:00 – אורנה למעיין: "ספק אם תצאי מהבית"

מעיין מתחילה להיות לחוצה מההדחה מחר, ואורנה מנסה להרגיע אותה: "ספק אם תצאי מהבית". היא מוסיפה שמחר אחרי השידור הן יכנסו יחד לג'קוזי, ומעיין עונה בהתרגשות: "נכון, ונשתה יין". הן עוברות לדבר על המשפחות שלהן: "בטח הם רואים את השידור של 'משחקי האח' עכשיו", ואורנה מציינת: "הם ייקרעו עליי מצחוק", ומסבירה: "הם תמיד רואים אותי רצינית".

22:00 – דן לאורנה: "את קיצונית בהכל אבל עם זאת בטוב טעם"

שני משתפת את אורנה בכך שהיא מרגישה לבד ומסבירה שגם כשהיא נמצאת עם הבנות, דן גורם לה להרגיש לא בנוח: "זה משפיע עליי נפשית ופיזית". אורנה מנסה לעודד אותה ואומרת: "יש לך פה עוד אנשים חוץ מדן, תשתחררי". בינתיים, חיים, תאלין, שני ומעיין יושבים בחצר, כשהראשון מכנה אותן "שלוש המודחות", אך שני ממהרת להבהיר: "לא מודחות, אנחנו רק צריכות לארוז, זה הכל".

מאוחר יותר, דן מבקש מאורנה להצטרף אליו לג'קוזי, אבל היא עונה בשלילה: "קר בחוץ", ומעדכנת: "מחר אחרי ההדחה, אני, אתה, אביחי ומעיין בג'קוזי". דן ממשיך בחיזוריו ומחמיא לה: "את רגישה, יפה, בולדוזר", ומוסיף: "את קיצונית בהכל אבל עם זאת בטוב טעם, אני מתחבר לזה". בקצה השני של הסלון, מעיין ושני שומעות את השיחה, והאחרונה מעדכנת: "אני מאבדת את זה". 

21:00 – עדן על אורנה ומעיין: "הן משחקות אותה תמימות וחסודות"

שמוליק קורא לכולם להגיע ולשחק משחקי חברה אבל זוכה להתעלמות מוחלטת. שם ועדן מדברים על ההתנהלות בבית, ועדן אומרת: "גועל נפש מה שקורה פה", בעוד שם מנסה להרגיע אותה: "הם כלום ושום דבר".  אבל עדן ממשיכה: "אביחי מעצבן אותי מאוד, הוא נגרר", ומוסיפה על מעיין ואורנה: "הן משחקות אותה תמימות וחסודות, אבל הן צבועות". שם מסכים ואומר על מעיין: "מפחדת מהצל של עצמה, היא בנאדם חלול", ועל אורנה: "עלה לה השתן לראש". הוא תוהה מי יודח מחר ונאנח: "אם כוכב ושמוליק ילכו נשאר לבד עם כל הנחשים".

20:00 – כוכב: "אני אשרוף להם את כל האוכל"

דן, אורנה, מעיין, אביחי ותאלין יושבים לאכול, בעוד כוכב מתעצבנת על דן: "למה כשאני מכינה אוכל אני קוראת לך, וכשאתה מכין אתה לא קורא לי?". כשדן מתעלם, כוכב מרימה את הקול: "חוצפנים! מהיום אני אכין לכם רעל", ושם מכריז: "יש כאן שתי קבוצות ומעכשיו כל קבוצה תדאג לעצמה". שמוליק מנסה להסביר לכוכב שדן הכין לו אוכל ונוצר מצב שדייר אחרי דייר הצטרפו לארוחה: "זה לא היה מתוכנן". בינתיים בחצר, אביחי אומר על שמוליק: "מסכן, הוא בין הפטיש לסדן", ודן מסכים: "אני מקווה ששמוליק ילך הביתה מחר, לטובתו".

כוכב, עדיין כועסת, מחליטה לפתוח את הפה על כולם. היא משנה את נושא השיחה ומתחילה לדבר על אביחי ומעיין: "לא אכפת להם מאף אחד, רק מעצמם ומהרייטינג שלהם", ואז עוברת לדבר על אורנה: "היא הנחש פה", ומוסיפה בדרמטיות: "היא משחקת אותה שומרת נגיעה אבל היא כל היום במיטה עם דן". לאחר מכן, היא פונה לשמוליק בצעקות: "מה קרה שאתה יושב איתם בכלל?!" ושואלת למה לא קרא לה לבוא לאכול. היא מצהירה: "אני אשרוף להם את כל האוכל", ומסכמת: "מקווה שמחר כבר לא אהיה כאן".

19:00 – אורנה על דן: "בחוץ הייתי מעיפה אותו"

דן מציע לדיירים למרוד בחוקי הפורמט: "אם גם ככה יש קנסות, בואו נעשה מה שבא לנו ונישן כל הזמן". לעומתו שם ועדן מתנגדים להצעה ומסבירים שלא יהיה להם כסף לסיגריות. לאחר שדן הולך, כוכב ממהרת להגיד: "איזה ג'וקר הוא, מתמנגל עם כולם".

במקביל, אורנה מספרת למעיין על החיזור של דן: "נעים לי מאוד", היא אומרת ומוסיפה שהיא רגילה להיות מחוזרת: "זה מצחיק, כי כנראה בחוץ הייתי מעיפה אותו מיד". היא מסבירה שהם מאוד שונים אבל שמחה שהזדמן לה להכיר אותו: "יש לו מידות טובות". מעיין מסכימה ומספרת שבחוץ הייתה פוסלת את הקשר עם אביחי: "הוא גר באילת ואני בהרצליה, איך אפשר לנהל קשר כזה?". בהמשך, מעיין מודה שהיא מתחרטת שרבה עם כוכב: "אני מתביישת בהתנהגות שלי, היא אישה מבוגרת".

18:00 - "אישה לאישה זאב"

מעיין מספרת לאביחי שהיא עבדה במועדונים הכי שווים בתל אביב, וכך היא פגשה את האקס המפורסם שלה, עומר אדם. בינתיים בחצר, עדן מספרת לדיירים מדוע היא בחרה להעמיד את מעיין להדחה במקומה: "אישה לאישה זה זאב, ויש שנאה". עדן מוסיפה ואומרת שהיא ניסתה להתקרב למעיין מספר פעמים, אבל ללא הצלחה: "אני לא אביחי שאני צריכה לחזר אחריה, אם לא טוב לה הכל בסדר". בהמשך, עדן מחמיאה לשם על התפקוד שלו במשימה הלילית, ושם מגיב בצניעות: "זה לא היה חשמל כזה רציני". כששם קם ונכנס לתוך הבית, עדן מחמיאה: "אין אני מתה על שם", וכוכב מסכימה ומוסיפה למחמאות: "איך אני שמחה שהכרתי אותו, יש לו לב מזהב".

17:00 - מעיין: "מחוץ לבית אני משדרת קצת אנטי"

מעיין ואביחי מנהלים שיחה אינטימית על החיים שלהם מחוץ לבית האח הגדול. אביחי מתעניין איך מעיין מתנהגת כשהיא יוצאת עם חברות למועדונים, ומעיין משתפת: "בחוץ אני משדרת קצת אנטי, אז בטח לא היית פונה אליי". בהמשך השיחה, אביחי מספר שהוא תמיד היה ילד טוב, אבל לאחר שגילה על העיוורון הוא התחיל להיות בעייתי: "רציתי ללכת על הקצה, כי הרגשתי שהחיים שלי נסגרים כמו בכלוב". במקביל במטבח, הדיירים מסדרים את המצרכים שקיבלו, וכששם אומר שהם הצליחו לחלק את התקציב בין הדיירים בצורה הוגנת, דן מסכים ואומר: "היחיד פה שלא מסתדר עם התקציב זה אנדל".

16:00 - אנדל: "מעכשיו ביני לביניכם יש חומה"

כוכב ושמוליק יושבים עם חיים בחצר, והשלושה מדברים על הריב של אנדל עם דיירי הבית. שמוליק אומר: "עכשיו יתחיל פה בלאגן", וחיים חושב שהיה ניתן למנוע את הוויכוח: "זה סתם ריב מיותר". כוכב שולחת את חיים להוציא את אנדל מהמיטה כדי שלא יירדם ויצבור קנסות, ושמוליק מסכים: "הוא אמר שהוא יעשה לנו דווקא עכשיו". 

לפתע מסוק מופיע מעל הבית כשעליו תלוי שלט עם הכיתוב: "לכוכב ושמוליק אוהבים החברים והמשפחה", וכוכב מתרגשת מאוד מהמחווה ופורצת בבכי: "אני מתגעגעת אליכם חיים שלי". לאחר שהמסוק מתרחק, כוכב נשברת מהגעגועים למשפחה, ואומרת לשמוליק: "אני רוצה ללכת הביתה מחר, אני לא רוצה להיות פה", ושם מנסה לעודד אותה: "לא שלחו לך מסוק בשביל שתהיי עצובה, אז תחייכי".

מאוחר יותר, אורנה נכנסת לחדר השינה כדי לשוחח עם אנדל ששוכב במיטה ולא מוכן לשתף פעולה עם הדיירים. אנדל אומר לאורנה: "מעכשיו ביני לביניכם יש חומה", ואורנה עונה לו: "אתה לא מעריך את מה שאתה מקבל, ואתה מבודד את עצמך בלי סיבה". אנדל לא מגיב לניסיונות השכנוע של אורנה, ואומר שהוא מתכוון לעמוד מאחורי ההחלטה שלו: "אם אני פוסל מישהו זה עד הסוף, אין אצלי באמצע".

15:00 - דן לאנדל: "אתה שקרן ואין לך אופי"

הוויכוח עם אנדל סביב ישיבת התקציב המתוחה מאתמול נמשך במלוא העוצמה. דן אומר לאנדל: "אם אתה רוצה כבוד, אתה צריך לתת כבוד", ואנדל עונה בתגובה: "כל השבוע השקעתי מעצמי ובסוף אתם זילזלתם בי". לאחר מכן, הוויכוח עולה מדרגה כשאנדל מאשים את דן בחוסר עקביות, ודן מטיח בו בחזרה: "אתה שקרן, אתה סותר את עצמך ואין לך אופי". אנדל מתעצבן וזורק את הטבק למים, ואז מתרחק מהדיירים ונכנס חזרה לתוך הבית. מאורח יותר, שם ואביחי תופסים קצת שמש ליד השכשוכית, ושם אומר את דעתו על האקט המחאתי של אנדל: "זו התנהגות של ילדים בגן".

14:00 - שם על אנדל: "יש לו אגו מפה עד מחר"

אנדל מסתובב עצבני בבית כשהוא עדיין כועס על הדיירים בגלל ישיבת התקציב המתוחה שהתרחשה אתמול. עדן יוצאת לחצר בשביל להרגיע אותו, ובין השניים מתפתח ויכוח סוער, כשעדן מטיחה בו: "תפתח את הראש שלך כבר, תפסיק להסתכל רק על עצמך ועל הסיגריות שלך", ואנדל מצידו מבטיח: "אני אקבל את מה שאני רוצה, או שבשבוע הבא לא יהיה תקציב".

עדן נכנסת לסלון ומספרת לדיירים על השיחה הסוערת עם אנדל. שם טוען שאנדל צריך לשנות את הגישה שלו: "יש לו אגו מפה עד מחרתיים", ודן מציע דרכים להתמודד איתו: "אם הוא ימשיך ככה, אני אשפוך לו את הטבק מול הפנים". במקביל, אורנה משוחחת עם אנדל בחצר ואומרת: "אתה מגזים בתגובה שלך, אתה רואה את הדברים בצורה עקומה", ואנדל משיב שזו רק ההתחלה: "מבחינתי כולכם פסולים, ואני עושה עכשיו מה שבא לי".

דן, שם, עדן וחיים יוצאים גם הם לחצר, והוויכוח הסוער נמשך במלוא העוצמה. דן מציע שיטה חדשה לחלוקת התקציב, שבה כל דייר יהיה מושפע מהקנסות שהוא צבר במהלך השבוע, אבל שם מוצא חורים בתכנית: "במצב כזה חיים היה נשאר עם קופסת טונה לשבוע, זה נראה לך הגיוני?". כשדן טוען שאנדל מבזבז את התקציב של כולם על דברי מותרות, אנדל מעביר ביקורת על שם: "גם הברוקולי וכל החארטה שהוא אוכל זה מותרות". לבסוף, עדן מנסה להרגיע את הרוחות: "הכל ניתן לפיתרון בבית הזה אם מכבדים אחד את השני, תבין שאנחנו קבוצה", ואנדל משיב בכעס: "הקבוצה לא מעניינת אותי יותר".

13:00 - מי מנסה לשדך בין דן לאורנה?

כוכב מוטרדת מההדחה ושואלת את שמוליק: "מה אתה אומר אנחנו הולכים היום הביתה?", ושם מתקן את הטעות: "היום בטוח שלא, אבל אולי תלכו מחר". מאוחר יותר שמוליק מדבר עם אורנה, וכשדן משועשע מהסיטואציה הוא שואל: "אתה מתחיל עם האישה שלי?", ושמוליק מיד עוקץ חזרה: "השאלה אם היא בכלל רוצה אותך". 

שמוליק מחליט לבדוק אם דן ואורנה מוכנים לזוגיות משותפת, ושואל את דן: "תהיה מוכן לקחת אותה עם שני ילדים?", וכשדן עונה שכן, שמוליק מעביר את השאלה לאורנה. "ואת תהיי מוכנה לעשות לו שני ילדים?", ואורנה מציבה תנאים לעסקה: "אם הוא יחזור בתשובה קודם". דן מסכם את השיחה וצוחק: "בכל עסקה יש מישהו שנדפק, ואם אתה לא מזהה אותו, כנראה שזה אתה".

12:00 - כוכב: "יש בבית נחש אחד שגורם לכל התסיסה הזאת"

שיר הבוקר "שומר הלב" של אורן ברזילי מושמע ברחבי הבית ומעיין, שמתעוררת בהתרגשות, שמחה להודיע שהיא בחרה את השיר. שאר הדיירים עוד עייפים ובקושי פוקחים עין, בעוד שם ואנדל ממהרים להגיע ראשונים למקלחת.​ לאחר מכן, חיים מזמזם את מילות השיר ומזדהה איתן: "הם עייפים, הם עייפים", ומעיין מפרגנת לו שהצליח לקום למרות הקושי, ומזכירה את אירועי אמש: "איזה משימה משוגעת הייתה אתמול".

במקביל במטבח, כוכב מכריזה בקול: "ראית אח גדול? שמו אותנו על הפלנצ'ה", ומסבירה את כוונתה על כך שהעמידו אותה ואת שמוליק להדחה: "חשבתי שיתנהגו אלינו בכבוד כי אנחנו אנשים מבוגרים". עדן ושם מצטרפים אליה במטבח, והראשונה מדווחת על שני, מעיין ותאלין: "איזה פרצוף ממורמר יש להן על הבוקר", ומוסיפה: "יש פה שנאה בין הבנות". כוכב בתגובה מסכמת את האירועים האחרונים: "יש בבית נחש אחד שגורם לכל התסיסה הזאת", ולא מפרטת למי היא מתכוונת.

11:00 - הבית שקוע בשינה

האח הגדול מאפשר לדיירים התשושים להמשיך לישון אחרי הלילה העמוס שעברו, והם מנצלים את הזמן לצבירת כוחות מחודשים. בינתיים בחצר, שימי הדג החל כבר את יומו והוא תוהה, בינו לבין עצמו, מתי יתעוררו חבריו הדיירים? 

10:00 - הדיירים מתפנקים בשעת שינה נוספת

האח הגדול לא ממהר להעיר את הדיירים והם ממשיכים לישון אחרי שהיו ערים כל הלילה. האם ברגע שיתעוררו, יקטע הרוגע בבית ובמקומו ישרור מתח לקראת ההדחה שתיערך מחר?

09:00 - בוקר טוב לדיירים המחושמלים

השמש כבר זורחת, השכשוכית רותחת והדיירים ישנים אחרי לילה כואב בו התחשמלו במשחקי האח: "המשימה" וניהלו ישיבת תקציב באווירה לא טובה. בקרוב יעיר האח הגדול את הדיירים העייפים ואלו יתחילו יום נוסף בבית.

מה קרה אתמול?

הדיירים התעוררו לשבוע נוסף בבית האח הגדול, וליום מתוח בו תיחשף רשימת ההדחה. כבר מהבוקר האווירה בבית הייתה חמה, ושמוליק חזה: "היום בלילה יהיו פיצוצים". לאחר מכן, כוכב סיפרה שהיא מבחינה בזוג שמתהווה בבית אך סירבה לחשוף מי הוא, ודן הבהיר לשני מה הוא מרגיש כלפיה: "קשה לי לראות אותך, אבל אני לא שונא אותך". שני המשיכה לעסוק ביחסים עם דן כשהודתה שהיא מרגישה רע לגבי כל מה שקשור אליו, וגם לא חסכה ביקורת על התנהלותה של עדן: "היא מתנהגת כמו דוגמנית מפונקת".

אחר הצהרים, הדיירים החלו להרגיש את ההדחה הקרובה כשאורנה הצהירה: "אני מקווה לעבור את יום שלישי בשלום", ועדן העלתה את האפשרות שתודח ותפגוש את חזי. בהמשך, הדיירים התרגשו לקראת השידור החי, אך אביחי דאג להבהיר את סדר העדיפות שלו: "שום דבר לא מעניין אותי חוץ ממעיין". אנדל מצידו המשיך בחיזוריו אחר עדן, אך זו דאגה להבהיר לו: "לא יקרה בינינו כלום, אנחנו כמו אחים".

בסיום השידור חי, ארז וקורין עלו מול הדיירים, וחשפו את רשימת ההדחה הראשונית: תאלין, שני, עדן כוכב ושמוליק. הדיירים שעוד לא הספיקו לעכל את ההודעה, הופתעו לגלות שהשבוע לא יתקיימו משחקי האח המוכרים, ובמקומם כבר לאחר השידור תיערך משימה בין המועמדים להדחה. המועמד שינצח במשימה יזכה לצאת מהרשימה ולהכניס דייר אחר במקומו.

בלילה, המשימה המפתיעה יצאה לדרך והסתיימה בניצחונה של עדן, שבחרה להכניס לרשימה את מעיין, ובכך נסגרה הרשימה הסופית: מעיין, שני, תאלין, שמוליק וכוכב. מעיין מקבלת את ההעמדה להדחה בצורה קשה ומתחילה לבכות, אבל עדן לא מרגשת ואומרת: "היא הביאה את זה על עצמה". 

לאחר מכן, מתפנים הדיירים להרכיב את התקציב השבועי, וגם כאן הדברים לא הולכים חלק. אנדל מתעצבן וטוען: "אתם קונים חארטות", ואורנה משיבה לו: "אתה תעשן ואני לא אוכל"? גם כוכב לא חוסכת במילים וטוענת שלא נותנים כבוד לפנסיונרים, ושני עונה לה: "למה שניתן כבוד לאדם שהוא כולו הצגה ענקית של צביעות ורוע"?

>>רוצים לדעת כל מה שקרה אתמול בבית? היכנסו

>> שמעתם משהו טוב לאחרונה? ספרו לנו ותוכלו לזכות בפרס

"האח הגדול": ראשון ושלישי ב-21:00