מזג האוויר היבש, שימוש במוצרי חימום ואפילו מקלחת במים חמים, כל אלה גורמים לעור הפנים, הגוף והשפתיים להתייבש ולאבד מגמישותו, זוהרו וחיוניותו.

מה ניתן לעשות כדי להחזיר לעור לחות ולעבור את החורף בשלום? קבלו כמה טיפים שכל אחת יכולה ליישם בקלות

טיפול בעור הפנים:

1. הקפידי להשתמש בקרם לחות בוקר וערב. אם העור שלך מעורב או נוטה לשמנוניות זה לא אומר שאת יכולה לוותר על קרם לחות, גם עור שמן חשוף לנזקי החורף ועלול להתייבש, לעתים אפילו יותר מעור רגיל ו/או יבש.
את קרם הלחות יש למרוח על פנים נקיות, כלומר בערב לאחר ניקוי הפנים ובבוקר לאחר שטיפת הפנים ולפני שגרת האיפור.
2. יתכן ובחורף תרגישי שקרם הלחות ה"רגיל" שלך כבר לא מספק והפנים ירגישו יבשות גם לאחר השימוש בו. מומלץ להצטייד בקרם מועשר בלחות, שיתאים לימי החורף הקרים והיבשים ויזין את עור הפנים בלחות מוגברת.

לחות לחורף (צילום: SACARA)
קרם לחות ליום דאימונדס- 39 ש"ח | צילום: SACARA

3. אם העור עדיין יבש, או אם סתם בא לך להתפנק, השתמשי בשמן הזנה לפנים. המוצר מכיל שמנים כגון: שמן ארגן, שמן זית, שמן חוחובה ושמן שקדים. תמצית שמנים זו תגרום לעורך להיות חלק למגע, גמיש, חיוני ובעל מראה צעיר יותר.
לחות לחורף (צילום: SACARA)
שמן הזנה לפנים - 49.90 ש"ח | צילום: SACARA

4. רחצי את הפנים במים פושרים ולא במים חמים. שטיפת הפנים במים חמים תגרום לעור להתייבש מהר יותר.

טיפול בשפתיים:

1. השתדלי להימנע מליקוק השפתיים, גם אם הן מרגישות יבשות. הליקוק אמנם מקל רגעית על תחושת היובש, אך בפועל מייבש את השפתיים עוד יותר.
2. מומלץ להשתמש בבאלם לשפתיים, המועשר בשמנים ובלחות. אם אין לך כזה בהישג יד גם וזלין ואפילו קרם ידיים עשיר יכולים לעזור בהשבת הלחות לשפתיים היבשות.
3. אם את אוהבת להתאפר אבל סובלת מיובש חמור בשפתיים, השתדלי לבחור בשפתונים שהם עתירים בלחות. יש הרבה מאוד שפתונים מצוינים עשירים בלחות שלא מייבשים את השפתיים.

לחות לחורף (צילום: SACARA)
שפתון לחות – 9.90 ש"ח | צילום: SACARA

4. רוצה לאמץ את טרנד המט בשפתיים אבל סובלת משפתיים יבשות וסדוקות? מרחי שכבה דקה של באלם לשפתיים, המתיני מספר דקות עד לספיגה מלאה ולאחר מכן מרחי את שפתון המט שבחרת. הבאלם אומנם יפגע מעט בעמידות השפתון אבל ימנע ממרקם המט של השפתון להדגיש את היובש והסדקים שבשפתיים.

טיפול בעור הגוף:

1. אל תתעצלי ובתום המקלחת החמה מרחי על הגוף קרם גוף עשיר בלחות. הקרם ייספג במהרה, יזין את העור בלחות וישיב לו את הגמישות.

לחות לחורף (צילום: SACARA)
תמונה קרם גוף – מחיר 14.90 ש"ח | צילום: SACARA

2. הקפידי להשתמש בסבון רחצה עשיר בלחות. ככל שהסבון יהיה עשיר יותר בלחות, כך הוא ייבש פחות את עור גופך. מומלץ אף להשתמש בשמן רחצה, המזין את העור בלחות מוגברת ומסייע במניעת התייבשות עור הגוף.
3. סובלת מיובש בכפות הידיים? תעברי לכפפות! מים הם אחד הגורמים המרכזיים ליובש בחורף, רחצי כלים עם כפפות גומי ובכף תצמצמי את מגע כפות ידייך עם מים. אם החלטת לוותר על הכפפות, השתדלי לשטוף כלים ולרחוץ את ידייך במים פושרים ולא במים חמים.
4. אחרון חביב, הכירי את חברך הטוב ביותר לעונה הקרה והגשומה – קרם הידיים. לאורך כל השנה, ובעיקר בחורף, אסור לך לוותר עליו. החזיקי באופן קבוע שפורפרת של קרם ידיים בתיק ובכל פעם שאת מרגישה שהידיים מתחילות להתייבש, מרחי בהתאם.

שיהיה חורף חמים ונעים!

>>> הצביעו: למי מהדיירות יש את הכי הרבה סטייל