אוקי, בסדר, גילוי נאות: לא הייתי קיימת בשנות השמונים. לא הייתי שם כשהפאוץ', הטכנו, האטארי, הגוגואים ודליק ווליניץ היו הדיבור הכי חדיש. אבל תמיד קינאתי במועדון האקסקלוסיבי של האנשים שכן היו שם כדי לספר (לפעמים קצת באימה) - מועדון שאליו נכנסו השבוע בחורות כמו תניה, ארבל ושי מיקה (!!!) בלי שמישהו בכלל יבקש מהן תעודת זהות בכניסה. לקח לי קצת זמן להתגבר על המרמור, וכשזה קרה כבר הייתי מהופנטת לגמרי למשימת האייטיז הססגונית, כאילו זאת לגמרי גם הנוסטלגיה שלי. מרשים במיוחד היה הטיפול באופנת האייטיז הידועה לשמצה - ויש מה להשמיץ, ברוך האח, אבל חייבים להודות שמדובר בעשור שסיפק כל כך הרבה סגנונות שונים, מגוחכים ומוגזמים, עד שאני ממש מקנאה בסטייליסט שקיבל את האתגר להחזיר אותו אל המסך במלוא תפארתו. והוא עשה זאת בחכמה, תוך החייאה מדויקת של כמעט כל הז'אנרים ותתי הז'אנרים: פאנק, גלאם, רוקנ'רול ואירובי - כי בדרך כלל אופנה מושפעת ממוזיקה, אבל לפעמים גם טרנדים מעולם ההתעמלות בקרב ציבור עקרות הבית הנואשות מצליחים להכתיב סטייל של עשור שלם, כפי שאיציק מדגים כאן לתפארת.

איציק שוכב בסלון (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
בחור גזעי לאללה | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת
 

אבל בפרס "הדיירת שהמשימה הכי תפורה עליה" זוכה ארבל ובגדול. 

ארבל בסלון (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
לספנדקס נולדה | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת

הבחורה הזאת בעצם צריכה להסתובב כל הזמן בבגד גוף, סרט ראש וספנדקס בצבעי ניאון - האם יש אאוטפיט ראוי יותר לסשן עמידות הידיים והגלגלונים המתמשך כאן כבר חודש וחצי? באופן כללי מרגיש כאילו גלגלונים זה לגמרי מהאייטיז. לא?

 

שי בסלון (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
קצת שר מקלולס | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת

גם שי מיקה נראית טבעית למדי בלוק הקלולסי הורדרד, כולל הכובע המהודר, תכשיטי הפלסטיק הצבעוניים וכריות הכתפיים האימתניות. האיפור גם הוא מדויק ותואם את רוח התקופה, כמו במקרה של האייליינר החתולי והצללית הוורודה של קסניה. מרשה לה לאמץ את המראה לאירועים חגיגיים גם במאה ה-21. אבל מה שבאמת מרגש בלוק הזה היא הסקרנצ'י, אותה גומיה עבה, צבעונית וכעורה שחבקה את שיערנו בימים העליזים ההם.

 

קסניה בסלון (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
תודו שאתן מתגעגעות קצת | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת

וב"שיערנו" אני מתכוונת כמובן לרעמות המפוארות חוצות המגדרים של התקופה, כפי שמדגימים ברק ועמרי החמודים והמטופשים. אדון בן נתן, אגב, חוטף ממני הערה ביומן על שסירב לשתף פעולה עם האאוטפיט והתעקש להישאר עם סווטשירט ההסוואה הכחול והמאוס.

 

ברק ועמרי משוחחים (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
רוק לנצח | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת

אבל מי שעוקב אחרי הלרלרת שלי מספיק באדיקות כבר יודע שאנוכי בH&M אך לבי במחוזות הפאנק והגות', שאסתי לי, אור וכמובן נסיך ונסיכת האופל שי חי ותניה אימצו באותו יום קסום.

 

שי חי תניה ואיציק מופתעים (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
יפה לכם אנרכיה | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת

העור, הניטים, הרשת, הספייקים הצבעוניים בשיער (עדיין יותר לגיטימי מהקצוות הירוקים- ורודים של שי מיקה) השחור המרוח בעיניים ובשפתיים - תענוג צרוף. חייבת רק לוודא שהם גם נעלו דוקטור מרטינס, ואז אני יכולה לישון בשקט, לפחות עד שאופנת המזרח הרחוק תשתלט על הבית (בתקווה שהאח הגדול הבין את הרמז מהפרק של אתמול ועומד להפוך את איציק לגיישה עדינה וענוגה).

תיק איפור לשנות השמונים (צילום: האח הגדול 24/7, קשת)
חוזרים לשנות ה-80' | צילום: האח הגדול 24/7, קשת

 "האח הגדול 7": רביעי ושבת ב-21:00