בלילה האחרון בבית האח הגדול ההתרגשות הייתה בשיאה. דודו וברק לא הצליחו להרדם וניסו להרגיע אחד את השני וכל אחד את עצמו. דודו יצא בנבואה שבסופו של דבר הגשימה את עצמה: "גם אם אצא רביעי, ניצחתי" והשניים ניסו גם להמר על זהות המנצח אבל ללא הצלחה. "נשארנו ארבעה, מי זה יהיה אין לי מושג" ודודו חיזק את דבריו, "תכלס אין לנו מושג מה קורה בחוץ". ברק סיכם את הדיון לפני שנרדמו בפעם האחרונה: "מזל שלא משנה מי יזכה אנחנו נהיה מרוצים וזה לא מישהו שאנחנו שונאים".

בבוקר האחרון בבית האח הגדול שלושת הפיינליסטים הגברים ישבו לקפה של בוקר ודיון סביב התחושות לקראת הגמר. עמרי פתח את ליבו: "אני לא בן אדם שמתרגש מכלום, אבל אני מרגיש את זה בבטן". ברק חשף את הרגשות שלו כשייצא מהבית אחרי ארבעה חודשים: "אני לא יודע איך להגיב לכל המצלמות, לראות את המשפחה שלי". עומרי ברגע של חיזוי עתידות הרגיע את ברק: "תהיה טבעי, גם אם לא תגיד כלום זה בסדר וטבעי", הוא לא ידע עד כמה הוא צודק.

אם כבר עסקנו בנבואות, בשולחן האוכל, שעה וחצי לפני הגמר שי מיקה בארוחה אחרונה בהחלט בבית האח הגדול ניסתה להבין עם עמרי מי יזכה: "אני מרגישה שאני לא הזוכה". עמרי גם הוא לא חשב שהוא הזוכה: "אני אצא רביעי". האינטואיציות הנשיות של שי מיקה שברוב העונה היו מוצלחות, כשלו שעה לפני הגמר: "אני אסיים או שניה או שלישית, ברק יהיה הזוכה" ועמרי מצידו נשאר מבולבל: "אני יכול לסיים רביעי או ראשון, אני באמת כבר לא יודע". 

עמרי, ברק, דודו ושי מיקה היו מבולבלים כמונו ביום האחרון בבית האח הגדול אבל היום כשהם כבר מחוץ לבית הם מבינים את מה שאנחנו ידענו כל העונה, באח הגדול כמו באח הגדול שום דבר לא צפוי ותמיד צריך להתכונן להפתעות.

עוד ב"האח הגדול":

*עורכי וידאו: נדב הופרט, נועה יפה, שלומית שמש.

סטריפ לפרקים מלאים