"עכשיו כבר מותר לספר!", הכריזה אמירה בוזגלו בעמוד הפייסבוק שלה בו חשפה שמי שאחראים לליהוקו של מייקל אלרוי לאח הגדול, הם הסטודנטים אותם לימדה בקורס לליהוק ותחקיר בבית הספר המעשי למדיה MAKE בשיתוף שידורי קשת.

"גאה בתלמידים ובתלמידות שלי שבמסגרת קורס הליהוק הראשון של MAKE מדיה, תרגיל הגמר שנתתי להם היה מצגת ליורם זק עם אופציות שלנו לעונה החדשה של האח הגדול. גאה לבשר שהצלחנו להכניס דמות אחת לבית: מייקל אלרוי!".

עכשיו כבר מותר לספר! גאה בתלמידים ובתלמידות שלי שבמסגרת קורס הליהוק ה-1 של מייק מדיה, תרגיל הגמר שנתתי להם הוא: מצגת ליו...

Posted by Amira Buzaglo on Wednesday, December 16, 2015

ומסתבר שזה לא הקשר היחיד של בוגרי בית הספר לתכנים המשודרים בימים עלו על המסך שלכם; לבוגרים אמנם לא מובטחת עבודה בסיום הלימודים, אבל בפועל המצב הוא שרוב הבוגרים שרוצים להיכנס לתחום מוצאים את עצמם מהר מאוד עם ג'וב מרתק ותובעני שיש לו פוטנציאל צמיחה עתידי. בין הבוגרים אפשר למצוא מפיקה ב"גאליס", ע. הפקה בייבי בום, חמישה עובדים בתפקידים שונים בהפקת האח הגדול, מפיקת שיתופי פעולה בערוץ הבידור הישראלי, מקדמי תוכן בשידורי קשת, מלהקים בתכניות כמו הכוכב הבא והאח הגדול ועוד רבים אחרים.

אלי שלם בוגרת make (צילום: mako)
מאחורי הקלעים: אלי שלם בוגרת make | צילום: mako

השיטה של בית הספר היא קורסים מהירים השמים דגש על ידע מעשי ורלוונטי, כשכל המרצים הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה הבאים מלבה של תעשיית המדיה: במאים, עורכים, מפיקים, טאלנטים, ומנהלים בכירים, נפגשים דרך קבע עם הסטודנטים, מדברים איתם בגובה העיניים וחולקים איתם את הידע העשיר שהם צברו במהלך קריירות מפוארות בעולם התקשורת המקומי.

בוגרי בית ספר make (צילום: mako)
לומדים מהטובים ביותר | צילום: mako

בין המרצים אפשר למצוא בכירים מאחורי הקלעים כמו למשל אלכס גלעדי, נשיא קשת ומייסדה, יורם זק עורך ובמאי "האח הגדול", רני סער, במאי "זגורי אימפריה", אורי רוזן מנכ"ל ועורך ראשי mako, ליאת בנאסולי מפיקת כפולים. וכן את הטאלנטים שכולכם מכירים כמו ארז טל, עידו רוזנבלום, דרור גלוברמן, קובי מחט, אמירה בוזגלו ועוד.

תלמידי הקורסים לומדים להבדיל בין ז'אנרים ומודלים עסקיים, אבל גם איך בונים ליין אפ ואיך מגישים פיץ'. הם רואים מקרוב איך עובד תהליך הפוסט-פרודקשן, מה הם התהליכים מהם נבנה קמפיין פרומו, למה ליהוק זה דבר הרבה יותר מסובך ממה שהוא נראה ואיך מייצרים כתבת מגזין שתרגש, תחקיר שיזעזע או פורמט לשעשועון. הם שומעים על היבטים משפטיים בעבודת ההפקה, ממה צריך להיזהר ואיך עושים את זה כמו שצריך, ומסיירים במקומות בהם הדברים קורים.

בוגרי בית ספר make (צילום: mako)
מה אתם אומרים? | צילום: mako
בוגרי בית ספר make (צילום: mako)
אז ככה זה נראה מוקדם בבוקר | צילום: mako

ההרשמה למחזור הבא שייפתח בפברואר 2016, נפתחה לפני ימים אחדים, ומי שלא יבטיח את מקומו ייאלץ להמתין למחזור ספטמבר.

לפרטים נוספים ולהרשמה>>