רגע לפני שהיא נעמדה מול המצלמה והתראיינה לראשונה כזוכה הגדולה של האח הגדול 6, ניגשה טל גלבוע לחבק את מי שעד לפני דקות ספורות ישב איתה על הספה - אלדד גל-עד, המקום השני של העונה. רק אחרי שהיא לחצה את ידו ואת של אחותו, היא התפנתה להגיב לראשונה על הזכייה: "אני באמת באמת באמת בהלם", אמרה בהתרגשות, "הייתה עליי דאחקה בבית שכל שבוע אמרתי שזה השבוע האחרון שלי ותמיד נשארתי", היא עדיין מתקשה להאמין.

למה בעצם היא כל כך מופתעת?

"האמת שרציתי לחשוף לא כזו נעימה והייתי בטוחה שיעיפו אותי כמה שיותר מהר כדי לא לשמוע", היא מודה, "אני הייתי לגמרי אני, נשארתי נאמנה לעצמי, וזה שהביאו את יאיר השחקן כבר בתחילת העונה הוציא את זה מאוד מהר".

את מרגישה שהבאת את כל מה שרצית?

"אני באתי להעביר נתונים שמוסתרים מעיני הציבור. אני לפני חמש שנים החלטתי לחקור את הנושא הזה לבד  והייתי בהלם ממה שגיליתי. רציתי שאנשים ידעו מה המחיר של אורח החיים שלהם".

הזוכה הגדולה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
אירוע הגמר: האח הגדול 6 | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

עוד באח הגדול:

ערן: "אין דבר יותר גדול שקרה לי בחיים מטל גלבוע"

טל תולה שלט (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
מעכשיו זה בידיים שלכם: "השינוי מתחיל בכל אחד ואחד מכם" | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

אין ספק שטל גלבוע עשתה שירות אדיר לקידום נושא הטבעונות ("יש פה מלא מכתבים ומלא ברכות מאנשים שעשו את השינוי בזכותה, ייקח לה שלושה חודשים רק לקרוא את זה"), ומי שתמך בה לאורך כל הדרך, אמנם מרחוק, הם המשפחה שלה: "אין לי מילים, עבדנו במשך שלושה חודשים, פתחנו חמ"ל, אין דבר יותר גדול שקרה לי בחיים מטל גלבוע".

גם הבנות התרגשו לקבל בחזרה את אמא: "זה ממש כיף, זה אחד הדברים הכי גדולים שקרו לי, לשמוע אותה, להרגיש אותה". וכמה מילים לסיום מהזוכה הגדולה של העונה: "כמה שזה נשמע מצחיק, באמת שבשורה התחתונה השינוי מתחיל בכל אחד ואחד מכם. אני עשיתי את השינוי – מעכשיו זה בידיים שלכם, רק נשאר שאתם תשחררו אותם. הם לא ראויים לכאב הזה".

"האח הגדול": כל הפרקים ב-makoTV