זה לא סוד שלא מעט מתחים נשארו מתחת לפני השטח גם אחרי יציאתם של כל דיירי האח הגדול אל מחוץ לכותלי הבית, ויומיים לאחר יציאתם חזרו כולם למפגש המסורתי כדי לנסות ולסכם עונה.

אחרי שמרבית המודחים עלו בזה אחר זה אל "בימת הסיכומים", היה זה תורו של מיקי לעלות, שם סיכם את שהותו בבית: "חוויתי קשת שלמה של רגשות, ואני לוקח אחריות מלאה על הדברים שיצאו ממני. אני מקווה שאנשים מבינים היום שזה היה רק משחק". מיד עם סיום דבריו הייתה זו דווקא קארין שביקשה את רשות הדיבור: "בלי להכיר אותי הלכת לאלדד, אמרת לו שאני רעה ולאחר מכן גם השתמשת במילים קשות כלפי מנחם ואורטל בן דיין", הטיחה קארין במי שהיה אחד מחבריו הטובים ביותר של בן זוגה בבית.

מיקי, שהעדיף להתעלם משאר השמות שציינה קארין, ניצל את ההזדמנות כדי לבקש ממנה סליחה אישית: "במקרה שלך זו הייתה שפיטה מהירה מדי ואני מתנצל", אמר לה רגע לפני שהוקרן בפני כל הדיירים הריב הגדול שלו ושל אורטל בן דיין, בו הציע לעשות עליה חרם אחרי שלא שמרה על כללי השינה בבית.

"את רעה וקנאית"

מרטין ונופר בשיחה מסביב לשולחן האוכל (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
היו ימים בהם הכל היה נראה אחרת | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
מיד עם סיום ההקרנה ציין מיקי שזו הייתה רק "הצעה פרובוקטיבית", וכל הבית הצדיק את מעשיו. באותו הרגע, עם סיום דבריו של מיקי, היה זה דווקא מנחם בן שהתפרץ וטען בפניו שהמעשה שלו היה "לגמרי מכוער". אחרי מנחם קיבלה אורטל בן דיין את זכות התגובה ולא נשארה חייבת: "חרם זו הצעה מכוערת, וגם אחרי שיצאתי מהבית המשכת לדבר בגנותי".

מילותיה הקשות של אורטל, יחד עם תגובותיו של מיקי, גרמו לכל שאר הדיירים להתפרץ לשיחה, ומשם התגלגלה הסיטואציה לקרב האשמות קשה בין נופר למרטין: "את רעה, קנאית והעיניים שלך יצאו החוצה בכל פעם שלינור הסתובבה בבגד ים", הטיחה מרטין בנופר, והאחרונה החזירה במלוא כוחה: "את מסתכלת עליי וחושבת שיש לי במה לקנא בלינור?",  היא גיחכה, "חוץ מבגד הים השחור ותחת למצלמה אין לה כלום", הוסיפה, ומאותו רגע כבר לא היה ניתן לעצור את כדור השלג שנוצר: לינור התפרצה חזרה, עינב צידדה בנופר ואלדד וקארין החליטו באקט של מחאה לעזוב את הסלון ולצאת לחצר.

מה עוד צפוי במפגש הטעון והסוער? מה קרה כשלינור עלתה לבימת הסיכומים? והאם מרטין וטל יצליחו להגיע לפיוס המיוחל? החלק השני של "חוזרים הביתה" ישודר בחמישי הקרוב, מיד אחרי מהדורת החדשות.

> לצפייה בתכנית המלאה לחצו כאן

 "האח הגדול - חוזרים הביתה", חלק ב', חמישי, מיד אחרי מהדורת החדשות

עוד בתכניות קשת: