לאחר חלק ראשון רצוף דרמות, הגיע חלקה השני של "חוזרים הביתה", ומתברר שלא רק שהאמוציות לא נרגעו - הן אף ממשיכות להתעצם. 

המשדר נפתח עם עלייתו המצופה של אליאב ל"מסיבת העיתונאים". הוא מתחיל בנאום נחרץ, בו הוא מספר איך ממש כמו המשימה האחרונה בה השתתף לפני שהודח, כך שלושת השבועות האחרונים בבית "היו גיהנום" עבורו. "למתבונן מבחוץ אין שום יכולת להבין מה המשעמעות של השהייה בבית הזה", הוא אומר, "כל פעולה פשוטה מקבלת משמעות מורכבת, וכל פעולה מורכבת מקבלת משמעות פשוטה". הוא מסכם את נאום הפתיחה שלו במה, שלפי השקפתו, הוא למד מהשהות בבית: "אם תשאלו אותי מה התובנה הגדולה ביותר שאני לוקח מכאן, אני אשיב לכם: אם תסגור את הדלת בפני טעויות, גם האמת לא תוכל להיכנס, ולכן אני אמשיך להשאיר את הדלת הזו תמיד פתוחה". 

 

אליאב ודנית הקאמבק (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
"הטלנובלה הכי גדולה בעשור האחרון" | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

כשהגיע שלב השאלות, אליאב, שכנראה ציפה לכמות גדולה של פניות רגישות ונרגשות מחבריו לשעבר לבית, הצהיר מראש ש"כל שאלה שהולכת לפגוע בדנית או נופר לא תענה", ואף קיים מיד כשלא התייחס לבני, שהחליט להשתעשע ולשאול אותו "למה לא ללכת על שתיהן?". מיד לאחר מכן, כשאסי וארז הקרינו לדיירים את קטעים נבחרים מהמשולש הרומנטי המפורסם, נראה כי הצפייה מעוררת הרבה רגשות אצל השלושה - במיוחד אצל דנית, שנשברת בבכי בעוד היא רואה לראשונה קטעים מסוימים, כמו הנשיקה בין נופר ואליאב. אולם עם סיום קטע הוידאו, היא מיד מגיבה: "כבר בשבועיים האחרונים בבית יכולתם לראות שהתפכחתי. הכל מאחוריי, אני בסדר".  

אך אז מתחילות להגיע השאלות הקשות: אנה, חברתה הקרובה של דנית, פונה לאליאב בתקיפות: "אני פשוט לא מבינה למה. למה להכחיש, למה לסבך?", לזה אליאב עונה ש"בחיים אתה יכול להגיד למישהי 'זה לא מתאים' ולסיים את זה בניתוק שיחת טלפון. כשאתה גר עם בן אדם זה שונה, וכל מה שעניין אותי זה הכאב של דנית".

נופר: "יש לי רגשות חזקים מאוד לאליאב"

נופר ואליאב שוכבים בסלון (תמונת AVI: אורטל דהן)
כבר אז ידענו | תמונת AVI: אורטל דהן

לאחר שאליאב חוזר לשבת עם הדיירים, ארז מפנה אל נופר את השאלה שכולנו רוצים לשמוע: "יש סיכוי לעתיד עם אליאב?", והיא עונה בזהירות כי "אני רק יכולה להגיד שיש לי רגשות מאוד חזקים אליו, וכשאני רואה שטוב לו, אז גם טוב לי".

אחרי הכל, מגיע תורה של דנית לעלות אל הבמה. כשהיא עושה כן, היא מפגינה בגרות מפתיעה: "אני רוצה להגיד שזו הייתה חוויה מעצימה בסופו של דבר, שיצאתי ממנה מחוזקת ולמדתי על עצמי המון דברים - דברים שאפילו לא ידעתי שי בי" היא אומרת, ומסכמת: "היה לי כיף והיה לי עצוב, היה לי מצחיק והיה לי פחות. אבל בסך הכל זו הייתה חוויה טובה וכייפית". סוף טוב הכל טוב?

> לצפייה בתכנית המלאה לחצו כאן

עוד בתכניות קשת: