מריבות שהרעידו את הבית, חברויות אמת, הדחות מפתיעות ומשולש רומנטי אחד שהסעיר את המדינה: 109 ימים עברו מאז שטל, אלדד, דנית, לינור ונופר (63 ימים במקרה שלה), נפרדו מהמשפחות והחברים הקרובים ונכנסו לבית הכי מפורסם במדינה. הערב (שבת, 21:00), יגיע השיא - ההכרזה על המנצח הגדול של העונה השישית של "האח הגדול". 

רגע לפני שהבמה מתמלאת בקונפטי, ביקשנו ממשפחותיהם של חמשת הפיינליסטים לזרוק כמו מילות עידוד, ולפרט מדוע דווקא הנציג שלהם בבית הוא זה שמגיע לו לזכות.

"אני מאחל לבעלי החיים ולנו שתזכי במקום הראשון, זה יאפשר לנו לעשות עוד למענם"

"טל שלי, האור של נשמתי, לרגע ,עוד כשנסעת למלון בנווה אילן ,חשבתי לעצמי מה קרה עכשיו?! אף אחד לא הכין אותי לדבר המדהים הזה שהולך לקרות.בשניה הבית התמלא בהמון אנשים שבאו לעזור לתמוך או סתם לקפה. הרגעים הראשונים של לצפות בך על המרקע ,ההתרגשות של הבנות כשאמא בטלוויזיה, ממש מרגש איך סחפת אותנו להרפתקת חייך ואנחנו נהנים איתך מכל רגע...

לראות איזו אישיות מדהימה את ואיזו רגישות יש לך כלפי כל מי שנמצא לידך ,מושיטה יד ונחלצת לעזרה. במשימות רואים שאת ממש חוגגת ונהנית מכל העשייה, התלבושות, התפאורה... ממש נכנסת לזה. וגם שם את מתחשבת ואכפתית, נלחמת כהרגלך למען הקבוצה, שיהיה תקציב מותרות לכולם ושלא יקפחו אף אחד בשום דבר. אני לומד בזכותך שהכל אפשרי והכל בהישג יד, רק צריך להעז ולעשות, אומץ ליבך מהמם אותי, הנחישות והמנהיגות.

אני מאחל לבעלי החיים ולנו שתזכי במקום הראשון, אני יודע שזה יאפשר לשנינו יחד לצמוח עוד ולעשות עוד למענם, למען מי שקולם לעולם לא נשמע.

את החיים שלי, כל מה שטוב בעולם הזה ואני אוהב אותך, ערן"

 

"לא נתת לאף אחד לשבור אותך, את בגמר בזכות ולא בחסד"

"לינור ילדה מדהימה שלי, לפני כניסתך לבית לא האמנת שתוכלי להגיע לגמר, והנה את שם. לראות אותך קורנת מאושר לאחר כל הדחה שאומרים 'לינור את נשארת בבית'... לא היה לי סיפוק יותר טוב מזה, וגם לראות את החיוך המהמם שלך על הפנים!

נכנסת לבית האח הגדול בצורה אמיתית וישרה, כנה ואוהבת, שלחת נשיקות לעבר כל הקהל הרחב שהביט ביופייך המסנוור, וכך נשארת לאורך כל העונה - אותה לינור שכולנו מכירים, כבשת ונכנסת למיליוני לבבות הצופים. למרות כל מה שעברת בבית, המשכת ללכת עם מי שאת ועם האמת שלך, לא נתת לאף אחד לשבור אותך, הגעת לגמר בזכות ולא בחסד, בגלל האופי שלך שסחף את כולם!

לא הפסקת להילחם על העקרונות שלך, כמו שאני תמיד אומרת לך- את הפנתרה שלי! אני גאה בך על כל הדרך שעברת, שלא נתת לאף אחד להוריד אותך ונשארת עם רגליים על הקרקע. גם אם לא תזכי במיליון, בשבילי את כבר הזוכה. תמשיכי לעמוד על שלך ולהסב לנו אושר רב. 

אוהבים, תומכים ואיתך תמיד אהובה שלי,
אמא, המשפחה וכל המעריצים"

עוד באח הגדול:

 

"האמת שלך הותירה חותם על הרבה אנשים, ובכך כבר בעצם זכית"

"לדנית אהובתנו, נשמת אפינו, לא האמנת שזה יקרה, הרגשת שאף אחד בבית מסביבך לא מאמין שזה יקרה, אבל זה קרה! את בגמר! מצחיק שזה כל כך הפתיע אתכם שם, כי פה, בבית האמיתי שלך, אף אחד לא היה מופתע. כולם ידעו! הקסם שלך כבש שאת המסך מהרגע שירדת במדרגות, וכבר אז היה ברור לכולנו שאף אחד לא ירצה להוציא אותך משם, שאת נשארת עד הסוף.... 

רק את מה שעבר עליך שם בדרך אל הגמר, לא יכולנו לחזות, לא יכולנו לשער. גם לא את מה שיעבור עלינו. עוד תשמעי על כך רבות אם תרצי או לא. אבל מתוך כל בליל הרגשות הסוערים שליוו אותנו במהלך הדרך, נותרנו היום רק עם רגש אחד - גאווה! גאווה גדולה על מה שאת, גאווה על הדרך שלך, שסללת מבלי לפגוע באף אחד ולא על חשבון אף אחד, רק בזכות עצמך, בזכות מה שאת, בזכות האמת שלך שפרצה מהמסך לעבר כולנו. אמת שהותירה חותם על כל כך הרבה אנשים ובכך דנית שלנו, כבר זכית, וזכינו אנחנו שיש לנו אותך.

אוהבת המון ונתראה ממש בקרוב, אמא"

"יש לך מטרה אחת ואת בדרך להשיג אותה"

"נופי שלנו, בעוד 4 ימים את שוב בגמר הגדול ואנחנו מתגעגעים, אוהבים ומחבקים מרחוק... ההתרגשות עצומה! הערב את תצאי בחזרה לחיים האמיתיים, לחברות שמחכות לך, למשפחה האוהבת ולסביבה המוכרת לך... אנחנו מאוד רוצים ומקווים שתצאי אחרונה כי יש לך מטרה אחת ואת בדרך להשיג אותה! 

היה לי נורא קשה לראות אותך עצובה, ממש כיף לראות שאת שמחה ואני בטוחה שתדעי להשתמש בכל הכלים שרכשת מהחוויה הזאת. נתראה ממש עוד מעט ונחגוג ביחד את היציאה שלך. 

אוהבת אותך, אימוש".

"שתדע שעם שלם התאהב בך, וגם אני התאהבתי מחדש" 

"אני כותב לך שורות אלו, בדרך חזרה לצפון הרחוק ואפילו אינך יודע שעזבנו את תל אביב וחזרנו לכפר, למקורות. שתדע שעם שלם התאהב בך. אם לומר את האמת, גם אני התאהבתי בך, התאהבתי בך מחדש. כל השנים תמיד ידעת לתת, אך מעולם לא ביקשת תמורה. לשמחתי, נפלה בחלקי ההזדמנות להחזיר ומכל הלב. שלושה חודשים שאני חי, ישן (מעט) ונושם את אחי הקטן. אין עבודה, אין משפחה ואין חיים - יש אלדד.

ביקשת שלא אקרא טוקבקים, אז סליחה שהפרתי את בקשתך. אני קורא ומתמוגג - על היושר, החוכמה, הרגש, החמלה, הרעות, חולה על מרטין, מקווה שתביא אותה בתור שחקן חיזוק למשפחה - אבא בטוח ישמח. בקיצור, כל המעלות הטובות שיש לך. אתה מזכיר לתומכים את ארץ ישראל הישנה והטובה ובהזדמנות זו, אני רוצה להודות להורים על החינוך שקיבלנו ומאחל לעצמי לחנך את בנותיי באותה הדרך.

אני אוהב אותך, אח יקר שלי ומקווה ומצפה שתנתב את ההצלחה שלך למקומות הנכונים. שלך, אפי".

"האח הגדול": אירוע הגמר, הערב (שבת) מיד אחרי החדשות