טל ואלדד בחדר שינה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
אם זה תלוי במודחי העונה, אלו הם השניים האחרונים על הספה | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
שבוע לגמר הגדול. הדיירים שעדיין ישנים ואוכלים בין כותלי הבית מתוחים מתמיד לקראת ההדחה האחרונה לעונה שתתקיים בשבת הקרובה, כשרק אלדד הוא זה שהבטיח את מקומו בגמר הגדול, אך כאמור, הוא עדיין אינו מודע לכך.

במהלך כל העונה עלו אינספור ספקולציות לגבי חמישיית הגמר והמנצח הגדול, אך כמו תמיד, ההדחות המפתיעות של השבועות האחרונים עשו את שלהן, וכל ההשערות שנזרקו לאוויר שוות היום כקליפת הבצל האחרונה בתקציב המותרות, ורק אחרי ההדחה הכפולה מחר, נדע כולנו מי תהיה החמישייה המתוחה שתשב אחרונה על הספה בסלון הבית.

אם קיימים אנשים שיודעים טוב מכולם מה מרגישים הדיירים, מודעים לאינטריגות הפנימיות, המתחים וההעדפות, אלו הם כמובן הדיירים שהודחו במהלך העונה האחרונה, וכיום מביטים בחבריהם מהבית הפרטי שלהם, בציפייה לראות איזו "קולגה" תחזור עם הצ'ק הגדול הביתה. פנינו אל מודחי העונה כדי לשמוע מי לדעתם תהיה חמישיית הגמר ומי יוכרז כמנצח הגדול. התשובות, בחלקן, מפתיעות במיוחד.

מיקי ולינור בחצר (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
"היא הייתה חברה לאורך כל הדרך" | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
  

"מי שיזכה יהיה זה שאצבע האלוהים תשים עליו את השפיץ"

"מהתגובות שאני מקבל נראה שאלדד מוביל ובגדול", מספר לנו מיקי, "אבל השאלה הגדולה באמת היא אם המצביעים שלו לא יהיו שאננים. המלחמה לדעתי תהיה בין טל לאלדד כשאני מקווה שהוא זה שיזכה בסוף". ומה לגבי החמישייה של מיקי? בבקשה: "אלדד, טל, מרטין, אחי ולינור. אני בעיקר מוסר ללינור המון הצלחה, היא הייתה חברה טובה לאורך כל הדרך, כמו גם מרטין, אבל בסופו של דבר מי שיזכה יהיה זה שאצבע האלוהים תשים עליו את השפיץ".

צחי אשכנזי, שהיווה את אחת מההדחות המפתיעות של העונה, מקווה שדנית תהיה זו שתנצח, אבל חושב שבסופו של דבר אלדד יהיה בעל המאה: "החמישייה שלי היא דנית, טל, אחי ונופר. זהו, אמנם ציינתי רק ארבעה שמות, אבל אלו הם הדיירים האהובים עליי", הוא צוחק, "אני לא שונא וכועס על אף אחד, זו הייתה חוויה ענקית ואני מאחל לכולם בהצלחה, וממליץ לכל אחד לנסות את מזלו בבית האח הגדול".

דייר נוסף שחווה הפתעה גדולה עם הדחתו היה דורון מירן שהחליט ללכת עם החברה הכי טובה שלו בבית עד הסוף: "טל היא הזוכה הגדולה שלי", הוא מעדכן, "יחד איתה ישלימו את החמישייה אלדד, נופר, מרטין ודנית". גם דורון כמו כל שאר המודחים מוסר הצלחה גדולה לכולם, למעט אלדד, איתו כנראה הוא לא יישב לכוס אייס קפה עם סיום העונה.

אלדד וקארין (תמונת AVI: mako)
מחכה לו כזוכה הגדול | תמונת AVI: mako
 

"האינטואיציות שלי אומרות שתהיה הפתעה"

אם קיים נושא שהעסיק בלי הפסקה את הבית העונה חוץ מהטבעונות, זה ללא ספק המשולש הרומנטי, ההוא שהתחיל מיד עם הדחתה של אנה בול: "אני ממש מחכה לראות כבר את דנית", היא מספרת, "המשולש הזה היה מיותר לחלוטין, ואליאב סתם הסתבך עם עצמו. אם זה היה בחוץ זה בחיים לא היה קורה". מעבר לדעתה על המשולש, אנה מעדכנת שהיא הייתה רוצה לראות את דנית מנצחת אבל חושבת שאלדד הוא זה יזכה, וחוץ משניהם חמישיית הגמר שלה כוללת את טל, לינור ומרטין.

אגב אלדד, אם יש מישהו שמחכה לו יותר מכולם, זו כמובן קארין: "אלדד הוא הזוכה נקודה. הוא הכי טוב, נכון צודק וראוי". יחד איתו ייצאו אחרונים מהבית לדעתה של קארין גם אחי, טל, דנית ונופר.

"כולם אומרים שאלדד הולך לזכות אבל האינטואיציות שלי אומרות לי שתהיה הפתעה", מעדכנת אורטל גושן, "החמישייה שלי כוללת את אלדד 'חיים שלי', טל 'החיים שבלב', מרטין, אחי ודנית". מעבר להימור שלה לגמר, המלכה גושן ביקשה להוסיף עוד מספר מילים: "אני מאחלת בהצלחה לכולם, שיגיעו הביתה וייהנו מהמשפחה והחברים שלהם, והכי חשוב שיזכרו מאיפה הם באו, ולא יפסיקו לפזר אהבה".

אחות בסטייל (צילום: אורטל דהן)
קיבלה מסרים מזיגי? | צילום: אורטל דהן

"הייתי רוצה להיות כמו אחי"

מי שעוד כיכבו העונה, ולא בפעם הראשונה, היו הדיירים שנכנסו בכניסה השנייה, וגם הם מחזיקים בדעה ברורה לגבי תמונת הסיום: "הזוכה הגדולה שלי היא טל", מספר מנחם בן, "אני מאחל בהצלחה לכולם, זו הייתה עונה נפלאה, וחמישיית הגמר שלי היא נופר, מרטין, אלדד, טל ודנית". יחד עם בן נכנסה באותו ערב בלתי נשכח גם עינב בובליל, מי שהודחה רגע לפני הישורת האחרונה: "אני מקווה שדנית תזכה, ולדעתי יחד איתה יגיעו לגמר אחי, אלדד לינור ונופר".

לסיום, לא ניפרד בלי לפנות למר בני גולדשטיין, שלא שוכח לרגע את חצי הלב שהשאיר בבית: "הפייבוריטים שלי הם אלדד ולינור; אלדד היה סוחט לי מיץ תפוזים בכל בוקר, ולינור היא אהבת חיי, אני משתוקק למישהי כמוה". את חמישיית הגמר של בני מרכיבים חוץ מלינור ואלדד גם אחי, טל, ונופר כשעל כל אחד ואחת מהם הוא מוסיף הסבר ציורי: "אחי הוא מישהו שהייתי רוצה להיות כמוהו, טל מתאבדת על המטרות שלה וזו מידה להצלחה, ונופר? נופר היא פשוט כיפית וללא ספק תגיע רחוק בחיים".

"האח הגדול", רביעי ושבת אחרי החדשות