כן, זה קרה, גם אם תשפשפו את העיניים חזק, אתם תקראו את אותן מילים שוב ושוב: שיא חדש נשבר השבוע בבית "האח הגדול" כשבמהלך ויכוח סוער בין אלדד לאורטל, החליטה האחרונה להילחם בו בעזרת חשיפת גופה לעיני כל. הבחירה של אורטל היא בהחלט לא שגרתית, אבל אי אפשר לטעון שהיא נעשתה רק מתוך אימפולסיביות, ואחרי שהתלבשה אורטל דאגה לספק את כל ההסברים.

"מאוד נהניתי מהמעשה"

אחות בסטייל - טור שלישי (צילום: mako)
"זה היה קטע הורס" | צילום: mako
מיד אחרי שנכנסה למקלחת צוננת שכנראה גרמה לה להבין את עוצמת המעשה, וההבנה שאת אותה התערטלות צילמו עשרות מצלמות, הגיעה אורטל במצב רוח מרומם לחדר האח שם התחילה לעכל את האירוע: "מאוד נהניתי, זה היה קטע הורס", היא צחקה בתחילת השיחה, "דורון ואליאב החליפו צבעים ולא ידעו מה לעשות". מיד אחרי זה גלשה השיחה להסברים שמאחורי אותו מעשה פרובוקטיבי.

"אתה יודע, אנחנו לא חיים בעולם שוויוני בין גברים לנשים", ענתה אורטל לשאלת האח איך הייתה מגיבה אם גבר היה עושה את אותו מעשה, "מה שעשיתי זו 'הטרדה מתקנת'. מי שרוצה להתלונן עליי מוזמן לעשות זאת בכיף. 99 אחוז מעבירות האלימות המינית מבוצעות על ידי גברים. זה ממש לא דין שווה כי אנחנו לא חיים בחברה שנשים מאיימות מינית על גברים אלא להפך. האישה נתפסת כאתר של מיניות שאפשר לפלוש אליו כל הזמן, וכשכגבר עושה את זה בצורה מופרזת זה כבר הקצנה של המצב שקיים ממילא, אבל אולי זה רק ברמה פילוסופית."

"אני צריכה להיות צנועה? באיזה קטע?"

דיירי הבית שהופתעו לחלוטין ממהלך ההתערטלות של אורטל הגיבו ברגשות מעורבים למעשה, אבל אם נחזור להיסטוריה האקטיביסטית של בן דיין, נמצא בה מספיק נורות אזהרה שסימנו שמבחינתה הדרך הכי נכונה להילחם במה שהיא מחשיבה כשוביניזם הוא באקטים פמיניסטיים פרובוקטיביים: כך היה כשדיברה בעד "מצעד השרמוטות" שנערך בתל אביב בתחילת חודש מאי, ואם נחזור אל אותו מצעד שנערך בשנה שעברה, נמצא את הקרב המשפטי והמתוקשר שהגיע בעקבותו בינה לבין פרופ' אמיר חצרוני,אחרי שהאחרון תבע אותה על הוצאת דיבה כשבסטטוס בעמוד הפייסבוק שלה טענה שהוא משלם עבור שירותי מין.

סימנים מוקדמים להחלטה של אורטל להישאר חשופה כאות מחאה יכולנו למצוא כולנו עוד באותו הבוקר בו התפשטה אחרי שצחי העיר לה על כך שתרים את שמלתה כי הוא רואה דברים שהוא לא אמור לראות: "שמת שמלה בלי חזייה כאילו את אני לא יודע מה", אמר לה צחי, ואורטל נדלקה מיד: "סליחה?! אני לא שמה חזיות, ואני לא אשים מה שאני רוצה!", שאגה עליו חזרה וצחי עוד ניסה להציל את עצמו: "תלכי עירומה מצדי, הערתי לך בשביל הצניעות שלך". את תגובתה של אורטל אתם יכולים לנחש לבד: "אני צריכה להיות צנועה? באיזה קטע? לא ייאמן שגם נשים אומרות לי לשים חזייה. תרדו ממני, אני אלך איך שאני רוצה – לשום גבר אין שום זכות להגיד לאישה איך להתלבש."   

"לדעתי יצאתי גדולה"

יממה לאחר ההתערטלות, כשהרוחות נרגעו בעיקר בתוך ראשה וליבה של אורטל, היא נכנסה שוב לחדר האח והסבירה את עצמה: "כשהוא ישב שם ואמר שהוא נכנס ראשון להתקלח והפגין ניפוח שרירים, באותו רגע מה שעבר לי בראש זה שאם זה עובר לדחיפות יש לו כוח פיזי והוא יגבר עליי, כל מה שנותר לי לעשות מהרגע הזה זה להשתמש בכוח הפיזי שלי." אחרי שלקחה עוד שתי נשימות המשיכה אורטל להסביר לאח הגדול מה הייתה כוונתה המלאה: "התערטלות בציבור היא משהו שהפרט עושה כדי לספק לעצמו, אבל לא כך היה במקרה שלי. אני שלמה לגמרי עם התגובה שלי, היא הייתה מידתית הגיונית ומוצלחת, לדעתי יצאתי גדולה."

וכך, מה שהתחיל כוויכוח בוקר לגיטימי, הפך עוד באותו היום לאחד הרגעים הכי יוצאי דופן בתולדות "האח הגדול" עם עירום פרונטלי שככל הנראה עוד יעשה לא מעט רעש. בינתיים אנחנו מזמינים אתכם לחוות דעה ולהחליט – האם המעשה שלה היה לגיטימי או לא? 

"האח הגדול", רביעי ושבת 21:00

>>הצטרפו חינם לשידור החי מהבית

עוד ב"האח הגדול":