הדיירים בבריכה (תמונת AVI: mako)
תמונת AVI: mako
השמש כבר כאן, הקיץ בא עלינו לטובה ואיתו החופש הגדול. התלמידים שיצאו לחופשה המסורתית בת החודשיים יהנו מים, גלידות, אבטיח, מונדיאל ולא מעט שעות שינה, בעוד דיירי האח יאלצו להסתפק בבריכה האקסקלוסיבית בחצר הבית בנווה אילן. אבל גם הם היו פעם ילדים ונהגו לנצל את החופשה מבית הספר עד תום, כל אחד בדרכו שלו. אז לכבוד הפתיחה הרשמית של חופשת הקיץ בדקנו איך נראה החופש הגדול של הדיירים.

המתיירים

באירופה, בארה"ב ובעיקר בסגנון הכל כלול- הישראלים מתים על חופשות בחו"ל, ואיזה זמן מתאים יותר מתקופת הקיץ, כשאפשר לתפוס קצת שמש על הדרך? דנית, חובבת בגדי ים ברזילאים ידועה, חושבת שהיעד המושלם לחופשה הוא מקום אקזוטי כמו מקסיקו והקאריבים, אבל הפעם הראשונה שביקרה בחו"ל הייתה בסגנון קצת שונה עוד כשהייתה ילדה: "הטיסה הראשונה שלי הייתה בחופש הגדול של כיתה ה'. טסתי עם תמר, החברה הכי טובה שלי לארה"ב", היא מספרת.

דנית גרינברג (צילום: צילום ביתי)
דנית בילדותה: קטן זה הכי כיף בעולם | צילום: צילום ביתי

בשונה ממנה, מיקי מעדיף את הסגנון האורבני וטוען ששופינג בלונדון זה הניצול היעיל ביותר לחופש, אבל כמו דנית החוויה שהכי זכורה לו מחופשת הקיץ היא טיול לארה"ב: "דודה של אבא שלי הייתה גרה שם ומאוד אהבתי לטוס אליה. פעם נסעתי לבד לחודש שלם ובגיל 12 אפילו יצאתי למחנה קיץ בלונג איילנד".

מיקיאגי בילדותו (צילום: צילום ביתי)
מיקי - בדרך למחנה קיץ? | צילום: צילום ביתי

אחי, כמיטב המסורת הישראלית, בילה את החופש הגדול האחרון שלו כתלמיד י"ב עם חברים בנאפה: "זה היה הדבר הכי כיף ומטורף שעשיתי. בגיל צעיר יותר הייתי הולך עם אבא שלי לעבודה, כמוני גם הוא היה מציל. היינו מעבירים את הזמן יחד", הוא מספר.

אחי נתן בילדותו (צילום: צילום ביתי)
אחי - זה לא הגיל, זה המציל | צילום: צילום ביתי

המקומיים

אורטל ואלדד חשבו שאין כמו לנצל את הקיץ לחופשה שמשלבת בין נופים לחופים. כמו פטריוטים אמיתיים הם נתנו עדיפות לנוף הישראלי והחליטו להעביר את הנופש שלהם דרומה : "כל חופש גדול חברי ואני היינו נוסעים לאילת וישנים באוהלים על החוף", נזכר אלדד.

אלדד גל עד בצעירותו (צילום: צילום ביתי)
אלדד, כבר בילדותו צמוד לדגל ישראל | צילום: צילום ביתי

גם אורטל מספרת שהחוויה הבלתי נשכחת שלה הייתה בעיר הדרומית בתקופת התיכון: "כשהייתי בת 16 ירדתי לאילת עם חברות לשבוע. זה היה משהו שתכננו מלא זמן והיינו צריכות לבקש אישור מההורים. לא הייתי בטוחה שאבא שלי ירשה לי אבל בסוף הוא הסכים וזה היה קיץ בלתי נשכח".

אורטל גושן בצעירותה (צילום: צילום ביתי)
אורטל ואבא: תכירו, כך נראה אבא של מלכה | צילום: צילום ביתי

המשפחתיים

תקופת החופש הגדול משאירה אותנו עם הרבה זמן פנוי לדברים שאנחנו לא מספיקים לעשות בשגרה, אחד מהם הוא זמן איכות משפחתי. למרות שאליאב טוען שמיקונוס זה המקום המושלם לבלות בו את חודשי הקיץ, כילד הבילוי המועדף עליו היה שונה: "הכי אהבתי להיות עם המשפחה. לאמא שלי יש המון אחים ובחופש הגדול היו מאחדים אותנו", הוא נזכר.

אליאב אוזן - תמונת ילדות (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
אליאב, איפה הכרבולת המפורסמת? | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

מרטין, לעומת זאת, מעדיפה חופשה קרירה יותר עם הנכדים ובן הזוג באלפים הצרפתים, אבל בתור ילדה היא העבירה את הזמן בדרכים קצת יותר יצירתיות: "פעם, בזמן החופש, הלכתי עם חברה לראות את הסרט "מרי פופינס" ורצינו להיות כמוה. הלכנו אליה הביתה, עמדנו במרפסת הקומה השניה, החזקנו מטריות, חיכינו לרוח וקפצתי למטה, מה שנגמר בשברים בצלעות", היא מספרת.

מרטין סולל (צילום: צילום ביתי)
מי אמור, איטס מרטין | צילום: צילום ביתי

גם צחי אהב לבלות אצל הדודים ולנפוש עם המשפחה, ולא ויתר על הבילוי החביב עליו: "הייתי אוהב לקום על הבוקר כדי לראות בטלוויזיה "נילס הולגרסון" ו"מרקו" כל יום", הוא נזכר. את החופש הזה הוא היה רוצה להעביר עם הבן נועם, ולקחת אותו לבלות בחוף הים.

צחי אשכנזי בילדותו
צחי "סמיילי" אשכנזי

 הבטלנים

חופש, כשמו כן הוא, אמור להיות מיועד למנוחה, אז מה הפלא שטל ולינור טוענות שהכיף הגדול של חופשת הקיץ נובע מהאפשרות להתבטל ולא לעשות כלום? "מספיק החופש עצמו, לא ללכת לבית הספר והאפשרות לעשות בטן- גב בלי הפסקה", אומרת טל.

תמונת ילדות של טל גלבוע (צילום: צילום ביתי)
טל מציגה: קוקיות טבעוניות | צילום: צילום ביתי

גם לינור נהנתה מהדברים הקטנים: "העובדה שאין שיעורי בית מספיקה, מה עוד ילד יכול לבקש?". כשהיא סוף סוף ניסתה לנטוש את הבטלה לטובת עבודה, היא בחרה בסגנון הקיצוני ביותר: "קיץ אחד, כשהייתי בת 13, יצא לי ולחברה לעבוד בפסטיבל המחולות בכרמיאל כשאנחנו מחזיקות נחשי פיתון ומציעות לאנשים להצטלם", היא מספרת.

לינור גושן בילדותהלינור שפרבילדותה
לינור הילדה הכי, אבל הכי יפה בגן

"האח הגדול", רביעי ושבת ב-21:00