מכירים את זה שהאח הגדול מדבר עם הדיירים ואתם מתים להיות שם במקומו? לכבוד אירוע הגמר שמתקרב בצעדי ענק, האח הגדול הזמין אתכם לשלוח את השאלות שלכם לדיירים, והם ענו עליהן כשהם עדיין שוהים בתוך כתלי הבית. הנה מה שהיה להם להגיד:

דנית גרינברג: "הפסקתי לדבר עם אלדד כי אליאב ביקש ממני"

דנית גרינברג - דיוקן בעיפרון (איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון))
"מרגישה שהתבגרתי" | איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון)

כשרבת עם אליאב תמכו בך מרטין אלדד וטל, אחר כך שהשלמת איתו הפנית עורף לאלה שתמכו בך ואפילו הרשית לעצמך לא לדבר איתם, את לא חושבת שיש פה כפיות טובה?
"אני אזכיר שוב שלאחר שהשלמתי עם אליאב, אלדד הפסיק לדבר איתי, טל דיברה איתי רק כאשר פניתי אליה ולאחר כמה ימים אמרה דברים שמאוד פגעו בי. עם מרטין לא הפסקתי לדבר, אני לא שוכחת את זה שהם תמכו בי, אבל הרגשתי שזה ריחוק מהצד שלהם, לכן פניתי ודיברתי גם עם טל. עם אלדד לא דיברתי כי אליאב ביקש ממני שלא, לא רציתי לפגוע בו והתחשבתי ברצונות שלו. מאוד מאוד מאוד אהבתי אותו אבל עכשיו הכל בסדר, אני יודעת שהם לא כועסים עלי, כי הם מדברים איתי רגיל והכל בסדר.

אם הייתי יכולה לשנות משהו זה באמת את הקטע הזה. שהרשתי לעצמי להתרחק מאנשים שהיו בשבילי, מאוד קל להיות מושפע מאנשים ואז שמעתי על דברים שנאמרו ואתה לא חושב שהבן אדם שאתה אוהב אומר לך דברים לא נכונים אז אתה מקשיב להם. אז זהו, אם באמת הייתי יכולה לשנות משהו, אז אולי הייתי עושה איתם שיחה שתנעים את כל העניין".

מה את זוכרת מהערב הראשון בבית האח הגדול?
"אני זוכרת שצחי נכנס והייתי בהלם, עישנו בחצר והוא היה נורא טאצ'י, אורטל בן דייין נראתה לי מגניבה, אלעד נכנס יחף וצחק ועשה גלגולים, הוא התחיל לרוץ בספות ולא הבנתי מה קורה. אני זוכרת שכל הזמן חיכיתי למישהו 'וואו' (חתיך) שייכנס. אני ואנה התחברנו די מהר וגם קארין הייתה איתנו סבבה".

כמה מודעים למצלמות? 
"מצאתי את המקום הנוח שלי די מהר. היה לי את אנה שהייתה חברה טובה וגם היו אנשים שהצחיקו אותי הרבה, אני לא ידעתי מי באמת אמיתי ומי לא. לא חושבת שהיו אנשים שהיו 'פייק'. בהתחלה חשבתי שהוויכוחים של אורטל זה למצלמות, אבל לא ידעתי באמת. אני התנהגתי איך שאני מרגישה מההתחלה ועד הסוף, לא שמתי מסיכה. איפה שלא היה לי נעים קמתי והלכתי. אין לי דעות קיצוניות שיכולות לגרום לוויכוחים, אם היה לי מה להגיד אמרתי אולי זה מה שגרם להסתגלות המהירה".

איך את מסכמת את העונה?
"חוויה, מקום מאוד אמוציונלי שמוציא מפרופורציות. מרגישה שהתבגרתי, אומנם לא יותר מדי, אבל כן. סך הכל, היה לי כיף, אני בטוחה שיצאו מזה הרבה דברים טובים". 

לינור שפר: "אני לא מפחדת מטל, היא קצת 'התבלבלה' כמו שנופר אומרת"

לינור שפר - דיוקן בעיפרון (איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון))
"אני יוצאת מפה יותר חזקה" | איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון)

איך את מסכמת את החוויה?
"לא היו לי ציפיות לפני שנכנסתי, אני יכולה להגיד שהיה לי מאוד קשה, יש לי חיים מאוד שונים בחוץ. עם זאת אין ספק שזו חוויה של פעם בחיים... למרות כל הקושי אני יוצאת יותר חזקה ואולי יש סיכוי שאני אהיה הזוכה".

איך הרגשת עם הכניסה של הדיירים החדשים?
"מאוד התרגשתי. בני נכנס עם פרח וזה החמיא לי. במסיבה שלפני כניסת הדיירים בני הסתובב עם חולצה שהדפיס, הבנתי שהוא מתכוון אלי, ידעתי שהוא מפרגן לי. הבן אדם בא עם גישה חיובית אלי, הוא התנהג אליי מקסים ודאג לי והרגשתי שהוא חבר אמיתי". 

זוכרת את הריב הראשון שלך בבית?
"כן. הוא כמובן היה עם טל, עוד מימי שונטל. מנחם שאל אותי מה דעתי על אורטל בן דיין וכשרציתי לענות לו שבגלל שהיא לא קיבלה את הדעה שלי, אז אני חושבת שהיא לא פתוחה לקבל שונים ממנה. חוץ מזה לא היה לי מה להגיד. טל שמעה שאמרתי אורטל בן דיין מבלי להבין מה אמרתי והיא ישר קפצה והתחילה לצעוק. לא דיברתי איתה, דיברתי עם מנחם וזאת זכותי. אבל כמובן שהיא עשתה הצגה, היא הייתה חייבת לעשות ריב מצוץ מהאצבע. אני לא מפחדת מטל, היא קצת 'התבלבלה' כמו שנופר אומרת".

עוד באח הגדול:

אלדד גל-עד: "עברתי פה שינוי לא קטן, התמתנתי" 

אלדד גל-עד - דיוקן בעיפרון (איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון))
"למדתי לא לקחת הכל ללב" | איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון)

אתה מרגיש שהאח עשה לך טיפול בעצבים?
"בהחלט. אני חושב שעברתי פה שינוי לא קטן. למדתי לא לקחת הכול ישר ללב, למדתי לשחרר. למדתי לנשום לפני שאני עונה. אני חושב שגם בבית ראו שלאורך העונה התמתנתי וגם כשנלחמתי על הדברים החשובים לי ניסיתי לעשות בטונים יותר נמוכים".

איך התחושה להיות סגורים בבית שאתם לא יודעים על המצב ביטחוני בחוץ?
"תחושה מאוד קשה. מתוקף היותי מחובר למדינה ולמצב הביטחוני התחושה של אי הידיעה קשה לי מאוד. אני בן אדם שחי את החדשות, מתעניין, קורא ובודק. מצד שני יש משהו בניתוק הזה שמקל עליך להיות פה. כי אם היינו יודעים עד כמה המצב קשה, אנחנו עדיין לא יודעים, לא בטוח שחלקנו היו נשארים פה".

היה רגע שחשבת לצאת שהתחילה המלחמה?
"היה לי רגע ואפילו אמרתי לאח הגדול  שיגיד לי אם קוראים לי למילואים".

שרת את השיר של אביב גפן "שכאלוהים ברא את הערסים", זוכר את הריב עם אורטל בן דיין?
"אני זוכר ששרתי "כשאלוהים ברא את הערסים, הוא ברא להם גורמטים שנראה איך הם נוצצים". זה שיר ששרנו בגיל חמש עשרה, היינו אוהבים לקחת שירים ולשנות אותם. זה שיר שלא אני המצאתי, חבר דווקא מרוקאי מקריית ארבע המציא אותו. כשאני אומר ערסים אני לא מתכוון למזרחיים ואני לא מאמין שהגעתי למצב שאני צריך להתנצל שהחבר הכי טוב שלי מרוקאי".

סימנת את קארין כשנכנסת לבית?
"לא סימנתי אף אחת ולא רציתי קשר. שבוע פה זה כמו חודש, זה המון, הזמן פה לא עובר. זה 24/7 עם בן אדם ואפילו מערכת היחסים הקצרה שלנו שהייתה כמעט חודש. זה ללכת לישון ביחד ולהתעורר יחד זה, בזמן של מערכת יחסים זה המון".

איך הפכת לטבעונאי? משהו בקארין שכנע אותך או זה היה צעד שלך לעולם שלה?
"
היו לי המון שיחות עם טל על טבעונות ואמרתי לה שהיא עושה דרך נכונה. זה לקח לי זמן לחלחל פנימה, אני מאוד אוהב לאתגר את עצמי".

יש סטטוס שהעלתה אורטל בן דיין: "כל אוהדי אלדד, באמת אכלתם את החרא הזה שזרקו אותו מכל יחידה. מוכר לכם סיסמאות ברמת גאון ואתה אוכלים בתיאבון. חבר'ה תתעוררו הוא שכר משרדי יח"צ"
"היא מתחילה לעלות לי על העצבים. אני התגייסתי לתותחנים, גיוס תותחנים, בבקו"ם הודעתי למשב"צ שאני לא הולך לתותחנים אלא למשהו יותר קרבי. שובצתי עשיתי טירונות מתקדם, אחרי שמונה חודשים שלחו אותי לקורס האמרים, בסופו של דבר הייתי עשרה חודשים שם, סה"כ שנה וחצי בצבא. הגעתי למז"י הציעו לי כמה תפקידים לא קרביים שלא כל כך עניינו אותי. את השנה וחצי הנותרות שלי בשירות, העברתי כלוחם היחיד בגדוד הבדואי. איבדנו המון חברים, בהם את קצין המנהרות שקרסה עליו המנהרה, חפרנו בידיים להוציא אותו. בוכה.

הייתי נהג שזה לא נשמע איי ייאי יאיי, אבל אנחנו נלחמים כל הזמן. זה לשמוע אזעקה בלילה ותוך שתי דקות להיות בג'יפ מונע. באמת זה התפקידים הכי נחשקים בגדודים, באמת אתה הכי קדימה, בציר האש. הייתי כל כך גאה שהגעתי לשם ועשיתי את זה ולא וויתרתי לעצמי. לאחר השחרור שלי התחלתי לעבוד במשרד הביטחון ביחידה קרבית".

טל גלבוע: "אם לינור תזכה אני אתאכזב"

טל גלבוע - דיוקן בעיפרון (איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון))
"למדתי הרבה על המקומות בהם אני צריכה להשתפר" | איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון)

איך את מסכמת את העונה?
"למידה מאסיבית על עצמך ועל האחר. אתה נמצא במקום הכי לא טבעי לך, בסיטואציה הכי לא טבעית לך, עם אנשים שאתה לא מכיר. למדתי המון גם על אנשים אחרים, התנהגויות אחרות, דעות אחרות, וגם על עצמי, בעיקר על המקומות בהם אני צריכה להשתפר".

 מה קרה בדיוק בתקרית כוס היין? מה הניע אותך לתגובה כל כך אימפולסיבית?
"מה שקרה הוא שלינור התגרתה בי אחרי יום מאוד ארוך ומתיש והצורה בה התקרית נגמרה כבר ידועה. בדרך כלל אני לא ממהרת להגיד דברים כאלה על אנשים, אבל התגובה הוולגרית של התזת כוס היין כל כך פחותה לעומת איך שלינור שיחקה אותה עדינה ואצילית כשבתכלס היא 'רמה נמוכה'. אם לומר את האמת, אני מאוכזבת מעצמי שלא קמתי והלכתי כשהיא התחילה לעצבן ושהיא הצליחה להביא אותי לקצה, פשוט היא התרוממה מעליי וניסיתי להתעלם ממנה, לא רציתי לקום כי היה דווקא ערב נחמד סביב השולחן והיא ממש דפקה לי את הערב עד שלא יכולתי יותר".

 האם ציפית שלינור תחזיר לך באותה מטבע לאחר שהתזת עליה כוס יין?
"האמת היא שלפי כל הסיטואציה היה ברור שהיא חשבה על להחזיר לי מאחר והיא כולה שחקנית. הבחורה משחקת מהרגע שהיא נכנסה לבית. מה שהיה לי מוזר זה שכששפכתי עליה את היין היא צעקה לכיווני "את מביישת את חברים שלך" ו"מה בעלך יגיד" אבל היא בעצמה עשתה את אותו הדבר, מה שרק חיזק אצלי את התחושה שאם היא תזכה אני ארגיש אכזבה שלא ארגיש כלפי כל מנצח אחר. היא בן אדם שמתעסק בדברים הכי טפלים שיש". 

נופר מור: "הרגשתי שכל פעם שאני מתקרבת לאליאב, אני פוגעת בדנית"

נופר מור - דיוקן בעיפרון (איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון))
"נחשפתי פה גם בחולשותיי" | איור: לירן ורדיאל (צויר בעיפרון)

למה ראית את כל מה שעשתה דנית לאליאב ושתקת? בגדול למה ויתרת על אליאב?
"הרגשתי שכל פעם שאני מסתכלת או מתקרבת אני פוגעת בה, וזה יוצר אווירה לא נעימה בבית ואז זה עושה לי רע ואין לזה את אותו אפקט של רגש טוב שהיה אמור לעבור בנינו. אני לא חושבת שוויתרתי עליו כמו שהעדפתי לקחת צעד אחורה ולתת לדברים להתנהל בצורה הזו של להיות חברה רגילה שלו בבית בלי יותר מידי רומנטיקה. עובדה שזה באמת עזר לי כי אני הייתי פה מרוסקת .היה לי מאוד קשה, היה עדיף ככה, אני גם לא נלחמת על אף אחד, מי שלא רוצה להיות בקרבתי הכל טוב. לא נלחמת על קרבה של אנשים".

נופר, את שוב בגמר האח הגדול. מה את חושבת שגורם לצופים להצביע לך? והאם העונה תגיעי יותר רחוק?
"האמת שאני לא יודעת מה גורם לאנשים לסמס. אין משהו ספצפי שרק בגללו מסמסים. אני חושבת שבכלל כל ההוויה של הבן אדם ורואים שאני פשוט לא משחקת משחק, זאת מי שאני לטוב ולרע. נחשפתי פה גם בחולשותיי אז יכול להיות שגם בגלל זה. לגבי אם אגיע יותר רחוק? לא נראה לי, אז הייתי מקום שלישי ולא נראה לי שעכשיו אגיע יותר רחוק, אבל אי אפשר לדעת כלום".

איך הרגשת כשמרטין יצאה והבנת שאת בגמר?
"הלם. בחלומות שלי לא הייתי מדמיינת שזה יקרה, שאני אכנס לפה שוב, שיהיה לי סיפור רומנטי, שאני אשאר עד הגמר. היה נשמע לי מופרך לגמרי. אתה יודע שאני עדיין לא קולטת שאני בגמר כן? בנינו אתה יודע מה בא לי הכי בעולם? היה בא לי לצאת ושאסי וארז ירימו לי את הידיים ויהיה קונפטי וזיקוקים ואז אני אגיד: 'עשיתי את זה. לא מאמינה שזה קרה'".

"האח הגדול": אירוע הגמר, שבת אחרי החדשות