נדמה שאף אחד לא נשאר אדיש ל"מקרה המקלחת" של דיירת האח הגדול, אורטל בן דיין, ואם זו היתה המטרה – היא הצליחה, ובגדול. כזכור, במהלך ויכוח בינה ובין אלדד גל-עד בנוגע לתור במקלחת החליטה אורטל בן דיין להסיר את החולצה, באקט שהיא כינתה מאוחר יותר "הטרדה מתקנת". הרוחות בבית סערו, אבל זה עוד כלום לעומת מה שמתחולל ברשת: אלפי גולשים השתתפו בסקר שנערך באתר (ובו, יש לציין, הרוב הגורף טען שאורטל הגזימה), ומי שלא השתתף בסקר – דאג להשמיע את קולו ברשת החברתית.

אורטל חושפת את החזה (תמונת AVI: mako)
מחאה לגיטימית או פרובוקציה זולה? | תמונת AVI: mako

אורטל, אישיות בולטת בפייסבוק בעצמה בימים בהם היא לא סגורה בבית, עוררה לא מעט עניין עוד לפני האירוע. היא נכנסה לבית האח עם אג'נדות ברורות נגד גזענות ואפליה, ודואגת להשמיע את קולה ללא היסוס ובצורה ברורה בעיקר בכל מה שקשור לאפליית נשים או מזרחים.

מרגול: "מעריכה כנות, אפילו אם היא לא נעימה לאוזני"

הזמרת מרגול היא אחת הדמויות הנשיות הבולטות שהביעו תמיכה בבן דיין ברשת החברתית, כשימים לאחר כניסתה לבית העלתה את הפוסט: "אורטל בן דיין מופלאה בעיני". הדברים נכתבו, יש לציין, לפני מקרה המקלחת, אבל גם היום מרגול לא לוקחת את דבריה בחזרה ואומרת לנו: "אני חושבת שהיא בחורה אמיצה ושהיא דוגרית. נכון, היא לא פוליטיקלי קורקט וזה לשבט ולחסד, אבל אני מעריכה כנות, אפילו אם היא לא נעימה לאוזני. אם אין הסתה והאשמות שווא וקשקושי ביצים, אדם  שאומר את מה שהוא חושב זה יפה מאד". עם זאת, את הפעולה האחרונה של בן דיין מרגול לא ממש אהבה: "אני חושבת שהיא הגזימה בעניין ההתערטלות. אני שמרנית מטבעי, ולא הייתי רוצה לראות את זה.  אני לא יודעת מה סחף אותה, אבל בסך הכל -  זכותה".

מרגול - תגובה לאורטל בן דיין  (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
תומכת, אבל לא אהבה את המחאה במקלחת. מרגול מגיבה בפייסבוק | צילום: צילום מסך, פייסבוק

עירית לינור: "סמסו לאורטל בן דיין" 

קל אולי להבין איך מרגול, שהתבטאה בעצמה לא פעם ובחריפות בנושאים כמו אפליית מזרחים וקידום מעמד האישה מתחברת לאורטל בן דיין, אבל דמות נוספת שהביעה תמיכה ברשת היא עירית לינור, מי שדווקא היתה ידועה כנמסיס של בן דיין, אחרי שכינתה אותה "זונה" בתכנית הרדיו שהיא משדרת. לינור נתבעה על ידי בן דיין ומאז כבר הספיקו השתיים להתפייס, אבל התמיכה בה, במיוחד בהקשר של האח הגדול, בכל זאת לא מובנת מאליה. עוד לפני המקרה קראה לינור בפייסבוק להצביע ולתמוך באויבת לשעבר, שהתגלה, לדבריה, כ"מתוקה ומקסימה". 

עירת לינור תגבה לאורטל בן דייו  (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
למרות העבר, תומכת. עירית לינור | צילום: צילום מסך, פייסבוק

יו"ר נעמת: "אורטל העבירה מסר לנשים" 

בתכנית "חי בלילה" סיקרו את הדיון ברשת, והחליטו להביא את תגובתה הרשמית של יו"ר נעמ"ת,  שאף היא התייחסה לנושא: "אורטל העבירה מסר לנשים שהן לא צריכות לחכות בתור בנימוס  כדי לקבל את זכויותיהן ולממש את זכויותיהן. נהפוך הוא, היא אמרה לנשים: 'קחו את הזכויות שלכן, הילחמו על הזכויות שלכן'. כן, היא עשתה פרובוקציה, אבל לפעמים צריך  לעשות פרובוקציה כדי להעביר מסר". 

עוד באתר האח הגדול: